"TAKVA" flmini seyrettiniz mi?

Takva'yı izlediniz mi?

• evet izledim/beğendim

Oy: 13 16.7%
  • evet izledim/beğenmedim

Oy: 18 23.1%
  • hayır izlemedim.

Oy: 26 33.3%
  • izlemeyi düşünüyorum.

Oy: 21 26.9%

• Kullanılan toplam oy
    78
  • Anket kapatılmış .

agbi

Yasaklı
Takva Filmi

Üzerine düşen

Negatif Etki'yi

Topluma başarılı olarak aksederek belirli yere kadar başarmıştır.

Gülçehre

Asistan
ya bende tv de izledim ilk başları güzeldi sonradan adam ne kadar uğraşırsa uğraşsın şeytan öyle temiz bi adamı bile yoldan çıkardı..estağfirullah ya Rabbi bizleri yolumuzda daim eyle...amin

Kutlukhan

Paylaşımcı
Bende izledim. Güzel tarafsız ve objektif bir filmdi. Hatta film bir çok tarikat ve tekkeden çok daha temiz icra edilmiş,
Müslüm Gündüzleri, Fadime Şahinleri, Ali Kalkancıları, Emeri Kalkancıları, kimse unutmadı. Yanaklarını şişleyenler, albane çalmalar, dervişlerin cezbeye kapılmaları, baş dönmeleri, ne bileyim orada gösterilenlerin bin katı yaşanıyor.
Yani insan bunlara bakınca müslümanların neden geri kaldığını çok iyi anlıyor.

Bir şıh, müritleri etrafına toplamış şöyle bir beyit okumuş,

Kah çıkarım gökyüzüne
Seyrederim Alemi,
Kah inerim yeryüzüne,
Alem seyreder beni.

Müritler ise, ağlar ve göz yaşı dökerek eteğinden öpmeye başlar, ve sen ermişsiiin, sen ermişsiiin diyerek inlerler.

Allah aşkına söyleyin arkadaşlar, bu neyin nesi nedir bu. Bu kafa ile mi 21. yüzyılda dünya milletleri arasında yer alacağız.

ibrahimi

Has Uşak
Kerameti bir araştır istersen kutlukhan.
Hirahos abi ve ismail Arslan abiye de sorabilirsin ;)

AynAlı

Kıdemli Üye
izledim ama beğendim diyemem biraz saçma gibi geldi ..

caddycazz

Profesör
Ben hiç beğenmedim..İnsanaları islamiyetten soğutmayı amaçlayan bir film olduğunu düşünüyorum..

Hizmet_88

Paylaşımcı
dini istismar etmek için amaclanmıs sacma sapan bir fiLm... müslümnaları yanlış akse ettiriyorlar...

Bu lanet filmi izledim ama keşke izlemeseydim...
Filmde zina gösteriyor ya bu ne demek....!!!!!

Allah o filmi hazırlayanların,oynayanların, emeği geçenlerin belasını versin..

Hasan

Kardeşiniz
Benim bu filmden anladığım,bu karşı kesim islam adına neyin ne olduğunu gayet iyi biliyor bunu filmin detayları ile koymuşlar ortaya,yani herşeyi bile bile yapıyolar .

Buda demektir ki gayet palanlı ve düzenli b ir şekilde bu memelekette müslümanların üzerine oynuyolar,yani kalbim temiz bizde müslümanız lafları hikaye.

Hani agbi bi başlık açmıştı bir zamanlar bizi bizden iyi tanıyolar diye işte aynı o durum.Bizi niye bukadar detaylı tnıyolar tabiiki içimize fitne sokmak için ve biz de bunun farkında olmalıyız arkadaşlar.SELAMETLE.

ummuhan

Kıdemli Üye
umutsuz-vaka o sahnelerde abartı yok, çook gençsinizdaha hele biraz yaşlanın bir kaç cemaatle yakınlaşın olayı çözersiniz ilerde... benzer zikirleri izledim ben hatta şeyhin yanındaki o fettan mürid(güven Kırac ın rolü) benzerlerini ne yazık ki tanıdım... dolayısı ile abartı yoktu yönetmmeni kutluyorum ilk kez olduğu gibi verilen bir film çıkmış bu konularda... (Ha yalnız bunların filmi yapılmalı mı o ayrı bir konu)-biliyorsunuz bu konular bizim kırmızı çizgilerimiz - O mürid gerçekten saf ve temizdi, işte malum şeytani konular girince huzuru bozuldu sonuda felç oldu zaten...

Cemaatler ve tarikatlerin bu günkü durumlarına bir bakış aslında bizi rahatsız etse de ne yazık ki çok yerde benzer durumlar var... (Temiz olanı tenzih ediyorum Onlar hepimizce ve Kadir-i Mutlak ca zaten malum) daima temiz olanlara rastlamak duasıyla.....

Aylar oldu ama izledikten sonra ki yorumum değişmedi :)

Bu arada Eşref Ziya ve DI İMAM konusunu anlayamadım erdem?