Sustum, yutkundum ve umutla duruldum!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Günler bir bir gelip geçiyordu,kimbilir neler söylüyordu[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Öteleri dert edinen, nefesin müddetini bilen, idrakin açılan perdelerinde nefeslenenler için[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yıllar kaybolurken,anılar ruhumda manasını korurken, kalbim sahibine heran muhtaçken[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Dil söylüyor, gözler bakıyor, izan halimi yoruyor, akıl ilimlislikten hüzün ile yakınıyor[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Develili aşık Şeyrani aklıma geliyor, ah neler söylüyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Mananın derinliğinde hicvin sezgisinde gizlenen edebiyle yamalı elbisesiyle haber veriyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Talaslı Cemil emmi, heybesiyle kıtkanat geçinirken, arifliğini edebe verirken ah çektiriyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hacıbayram cami havlusundada, tevazuunun firakıyla donanmış Emin Acar hoca geliyor[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ahşap sedirlerde serili bir kilim, yerler taş zemindi[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Güvercinler kanadını çırparken, pencerenin önünde anlamlı bakarken umutla bekliyordu[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Henüz yaşarken, maveranın her hali bizzat halinde ayan iken, onu dinlemek ayrı bir dem[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Meczubun kirli dişlerinde, sekizköşeli kasketiyle samimi bir şekilde sohbet edince halden[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Akıl duruyor, muhakemede ne oluyor diyorum o an[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Alim grameri bilir, yerli yerince bilgisini irşat ederek, meraklı nefeslere bir şekliyle verir[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Lakin hakikatin vecdini, aşkın şehrini, firkatin hasretini, vuslatın vakıfiyetini arif bilir[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kadar tesbihat yaparsan yap velevki sabahlara kadar ibadat, taatta aşk yoksa fakat[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Gönül dilim sustu, kalbim bir hal oldu karardı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ruhum hicranın seline kapılarak, umudun senasında uzaklaştı sarardı, sevda dilde kaldı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ramazanı şerifler, mahyalarda gizlenen güzellikler ve iftarda sergilenen şenlikler salındı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sahurun vecdi, gözlerin uykuya olan meyli, zihnin o an ki kasveti muhabbet arıyla aşıldı[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]En sevgiliye ram olmak, umudu bu minval üzre kanatlandırmak[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]İbadet ve taati, kitabı celile olan hasreti, cemaate hasret kalan camilere yakın olmak[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ruhun ihtiyacını, gönlün aşka olan firkatini anlamak ve hakkıyla onu yudumlamak[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hırsı, hınçı,kini gazabı, lafazanlıktan bir nebze olsun uzaklaşmayı, sükutu anlamayı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Aşkındirliğinde anlamak ve bu manada Ramazanı şerifi yaşamak.Mübarek olsun efendim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​