#Susamam

spesifik

آزادی قید و بند

Paranız olmalı 'ya da biriyle aranız olmalı..
Yarattığınız Sistem yüzünden bi serseriyim
Tuğçe ve Büşra'nın katilini serbest bırakan hâkimin adı neydi unuttun...
Sadece gazetedeydi "hürriyet " sen olabildiğince özgür ol
Büyük ahlaksızlar için büyük aptallar lâzımdır bütün insanlar suçlu değildir ama bütün hayvanlar masumdur
Hepimiz pes ettik vaktiyle simdi sık yumruğunu sustur şu suskunluğunu
Unutma kafan atınca nasıl da dimdik durduğunu!!!

Sözler müthiş....

Hakperest

Kıdemli Üye
Bunlar darulbeka deyimiyle 3. Sınıf abd kuklası solcular
3 ağaç için gezi olayları tertip ederler, milyar dolarlık ekonomik zarar verirler
Ardından Pkk olup orman yakarlar

Yani amaç dünya geleceği değil
Emperyalist düzeni idame için figüran olmak

spesifik

آزادی قید و بند
Sistemden yahut kapitalizmden etkilenmeyen var mı?
Emperyalizme milleti ülkeyi malzeme edenler utansın
Namazsız imamlar mini etekli modern kapalılar mum ışığında sabahlara kadar hak adına dirsek çürüten(alim)leri pervasızca eleştiriyor
Bu ayıbın sorumluları kim ???

ihvanistanbul

AkhenAton
durumda bir latife olarak paylaştım şarkıyı fakat doğruyu kim söylerse söylesin doğru bizimdir. Haklının sağcısı, solcusu, müslümanı kafiri olmaz. Bir kafir Allah birdir dese bu kafirin sözüdür deyip inkar mı edeceğiz? Bunlar şöyle onlar böyle falanca kötü bi biz ve bizimle olanlar samimi ve iyi mi diyorsunuz? lafa gelince tarikat ehli bi kendini beğenir başkasını beğenmez diyenler kendilerinden başka herkese hain mi diyorlar?

Hakperest

Kıdemli Üye
durumda bir latife olarak paylaştım şarkıyı fakat doğruyu kim söylerse söylesin doğru bizimdir. Haklının sağcısı, solcusu, müslümanı kafiri olmaz. Bir kafir Allah birdir dese bu kafirin sözüdür deyip inkar mı edeceğiz? Bunlar şöyle onlar böyle falanca kötü bi biz ve bizimle olanlar samimi ve iyi mi diyorsunuz? lafa gelince tarikat ehli bi kendini beğenir başkasını beğenmez diyenler kendilerinden başka herkese hain mi diyorlar?
Korku filminden çıkmış doğa savaşcısı kız vardı geçenlerde. Tamam doğru söylüyor da sonunda kime saldırıyor post emperyalizmin artist veledi tabi ki gelişmekte olan turkiyeye.

Bak pkk halkların kardeşliği diyor senin ordan nasıl görünüyorsa
Heh işte bizim burdan bu solcular da öyle görünüyor.
Adamlar bir doğru söylemiş çok da umurumda.
Dinsiz, hayasız, züppeleri neyleyim ihvan

ihvanistanbul

AkhenAton
Korku filminden çıkmış doğa savaşcısı kız vardı geçenlerde. Tamam doğru söylüyor da sonunda kime saldırıyor post emperyalizmin artist veledi tabi ki gelişmekte olan turkiyeye.

Bak pkk halkların kardeşliği diyor senin ordan nasıl görünüyorsa
Heh işte bizim burdan bu solcular da öyle görünüyor.
Adamlar bir doğru söylemiş çok da umurumda.
Dinsiz, hayasız, züppeleri neyleyim ihvan

adam umrunda olmayabilir ama soyledigi dogru umrunda olmali. Birileri agaclari kesmeyin diye bize dememeli. Biz kiyametin koptugunuda gorseniz elinizdeki fidani dikin diyen O kutlu Peygamberin ummetiyiz. Birileri bizi rusvetle milyon liralik saatlerle vs aldatamamali. Adaletsizlikle, yalancilikla, rusvetle, rant ve adam kayirmayla, doga dusmanligi, kadin dusmanligi, tecavuz yaftalariyla yaftalanacak kesim degiliz. Bunlarustumuze kaliyorsa bi sorun var demektir.

Hakperest

Kıdemli Üye
adam umrunda olmayabilir ama soyledigi dogru umrunda olmali. Birileri agaclari kesmeyin diye bize dememeli. Biz kiyametin koptugunuda gorseniz elinizdeki fidani dikin diyen O kutlu Peygamberin ummetiyiz. Birileri bizi rusvetle milyon liralik saatlerle vs aldatamamali. Adaletsizlikle, yalancilikla, rusvetle, rant ve adam kayirmayla, doga dusmanligi, kadin dusmanligi, tecavuz yaftalariyla yaftalanacak kesim degiliz. Bunlarustumuze kaliyorsa bi sorun var demektir.
Hayber kuşatmasında bazı ağaçlar kesildi ama
Mesele ağaç değil paşam
Mesele küresel bir savaşta figüranlık

Sence gerçekten ağaç ve gelecek solcuların umurunda mı
La sözüm ona doğa için yere izmarit atmayan kürt solcu pis gerillası
Orman yakmaktan çekinmiyor
Hadi ekocular ekoloji için laf söylesin
Bunlar bir takım uydurma laflar salako deyimiyle

Ortada doğa koruma yok
Ortada kirli bir savaş var

Dünya 5 gücün elinde olduğu sürece bu böyledir

ihvanistanbul

AkhenAton
Hayber kuşatmasında bazı ağaçlar kesildi ama
Mesele ağaç değil paşam
Mesele küresel bir savaşta figüranlık

Sence gerçekten ağaç ve gelecek solcuların umurunda mı
La sözüm ona doğa için yere izmarit atmayan kürt solcu pis gerillası
Orman yakmaktan çekinmiyor
Hadi ekocular ekoloji için laf söylesin
Bunlar bir takım uydurma laflar salako deyimiyle

Ortada doğa koruma yok
Ortada kirli bir savaş var

Dünya 5 gücün elinde olduğu sürece bu böyledir
Agac ve gelecek benim umrumda. Trabzondaki sari cam ormanlari yandiktan sonra niye villalar yapildi? Senin umrunda degil mi o arazinin birilerine peskes cekilip talan edilmesi?
okluk koyuna niye saray yapiliyor? Seni umrunda degil mi elektrige hemen her ay %10-15 zam gelirken yeni yeni saraylar yapilmasi?
Egemen bagis niye buyuk elci oldu? Senin umrunda degil mi boyle bir adamin hala devlette barinmasi ust kademe gorev yapmasi?
Solcularin/muhalefetin farkli niyetleri olabilir ama talepler hakliysa gozardi edemezsin.
Birde pkk gerilla vs bunlari bitirmek cok zor degil. Kararli bir durus, agir cezalar, adalet. Yeterli.
pkk sempatizanlığına/kurdistan diyene verirsin 2 kusak devletten hak mahrumiyeti, sahsin kendisini surgun eder malinida kamulastirirsin bakalim 10 kisi cikipta pekeke diyebiliyor mu?

Hakperest

Kıdemli Üye
Agac ve gelecek benim umrumda. Trabzondaki sari cam ormanlari yandiktan sonra niye villalar yapildi? Senin umrunda degil mi o arazinin birilerine peskes cekilip talan edilmesi?
okluk koyuna niye saray yapiliyor? Seni umrunda degil mi elektrige hemen her ay %10-15 zam gelirken yeni yeni saraylar yapilmasi?
Egemen bagis niye buyuk elci oldu? Senin umrunda degil mi boyle bir adamin hala devlette barinmasi ust kademe gorev yapmasi?
Solcularin/muhalefetin farkli niyetleri olabilir ama talepler hakliysa gozardi edemezsin.
Birde pkk gerilla vs bunlari bitirmek cok zor degil. Kararli bir durus, agir cezalar, adalet. Yeterli.
pkk sempatizanlığına/kurdistan diyene verirsin 2 kusak devletten hak mahrumiyeti, sahsin kendisini surgun eder malinida kamulastirirsin bakalim 10 kisi cikipta pekeke diyebiliyor mu?
Hayal ediyorsun çünkü idealistsin
Tamam idealist ol ama realiteden kopma

Kayırma zam işsizlik haksızlık olmadığı hiç bir yönetim yoktur.
Yani türkiye mutlak iyi veya mutlak kötü yönetilme olması hayalci bir idealizmdir

Diğerlerinin faizini gördükçe günümüzdekine razı oluyorum
Diğerlerinin zamlarını hatırladıkça şimdikilere şükrediyorum
Güvenlik, ceza işkence zulüm vs
İlerleme, gelişme vs
Sonuç da hâlâ bir alternatif yok

Ha birkaç şaklaban şovmen var ama
Emin ol şimkinin tozu olamazlar

Türkiye ekonomisi belli
yılların terör vs mücadelesinden
Ve kalkınmışlık seviyesinden kaynaklı ekonomik zorluklar var
Bu durumda hastayı tedaviyi bilene vereceksin
Bu şovmenlere verirsen hastayı tekrar komaya sokarlar

Bugün süper güçlere kafa tutan bazen de kafa atan bir reis var
Birileri hertürlü yolla
İmf ye muhtaç, gidip az bir para için abd başkanlarına elpençe divan duracak başbakanlar istiyor

Akıllı ol koca kurt
Çakallara yem olma

ihvanistanbul

AkhenAton
Hayal ediyorsun çünkü idealistsin
Tamam idealist ol ama realiteden kopma

Kayırma zam işsizlik haksızlık olmadığı hiç bir yönetim yoktur.
Yani türkiye mutlak iyi veya mutlak kötü yönetilme olması hayalci bir idealizmdir

Diğerlerinin faizini gördükçe günümüzdekine razı oluyorum
Diğerlerinin zamlarını hatırladıkça şimdikilere şükrediyorum
Güvenlik, ceza işkence zulüm vs
İlerleme, gelişme vs
Sonuç da hâlâ bir alternatif yok

Ha birkaç şaklaban şovmen var ama
Emin ol şimkinin tozu olamazlar

Türkiye ekonomisi belli
yılların terör vs mücadelesinden
Ve kalkınmışlık seviyesinden kaynaklı ekonomik zorluklar var
Bu durumda hastayı tedaviyi bilene vereceksin
Bu şovmenlere verirsen hastayı tekrar komaya sokarlar

Bugün süper güçlere kafa tutan bazen de kafa atan bir reis var
Birileri hertürlü yolla
İmf ye muhtaç, gidip az bir para için abd başkanlarına elpençe divan duracak başbakanlar istiyor

Akıllı ol koca kurt
Çakallara yem olma

Bekri mustafayı duymuşsundur. Alkolik. alkol ile bir olmuş adamın teki. Sence bekri mustafanın başka hiç günahı yokmuydu da ismi anılınca alkol akla geliyor?

Bugün ak parti deyince : rüşvet, adam kayırmacılık, peşkeş ve talan akla geliyor. Bireysel olarak 3-5 kişinin yaptığı şeyden bahsetmiyorum. Passatmı çekeydim yanlarına diyen alalade bir belediye başkanından 3-4 maaş alıp belediyede görev yapan sıradan bireye kadar bunlarla özdeşleştiniz. 700 binlik saatler, senin için polisinm önüne yatarım diyen bakanlar, egemen bağış gibi ayetle alay eden insanları dışlamayıp barındırdınığız için özdeşleştiniz. halbuki müslümana, bırak müslümanı biraz utanması olan bir kafire bile yakışan göstermelik bile olsa bu tiplerden uzak durmak, temizmiş! gibi davranmaktı. Kör göze parmak misali istediğinizi yapıyor, istediğinizde sandık diyor istediğinizde sandığı yok sayıyorsunuz. İstediğinizde çocuk tecavüzcülerini aklıyor, istediğinizde birini kıçı başı açık diye yaftalıyorsunuz.

Türkiye ekonomisi belli diyorsun doğruda diyorsun. Peki ekonominin tablosunu sana çizerken niye güllük gülistanlıkmış gibi yaptın? Benimle ve diğerleriyle uzun süre cedelleştin? Ekonomiyi batıran terör vs mücadele değildi. Basiretsiz beceriksiz hiçbir halttan anlamayıp herşeyi biliyormuş gibi davranan yöneticilerdi. Ak sarayın günlük maliyeti 2017 yılında 1.8 milyon tl, 2018 de 2.58 milyon tl... bu kimin parası? Okluka yazlık saray kimin acil ihtiyacı? son aylarda alınan 4 yeni makam aracına kimin acil ihtiyacı var?

Dünyaya kafa tutmuyoruz. Siz öyle zannediyorsunuz. Biz dünyaya kafa tutuyoruz da niye 3-5 bin çapulcu p.ç sınırımızda devlet kurmaya kalkıyor...vs?
Uyanın lütfen..

Hakperest

Kıdemli Üye
Yine rölantiye aldın ihvan
Ağaç sever solcular ile mutluluklar dilerim sana
Rüşvet yemeyen, yalan söylemeyen, zam yapmayan, adam kayırmayan caaanım solcular
Mutluluklar ihvan
Hep orda kal onlarla kal

ihvanistanbul

AkhenAton
Yine rölantiye aldın ihvan
Ağaç sever solcular ile mutluluklar dilerim sana
Rüşvet yemeyen, yalan söylemeyen, zam yapmayan, adam kayırmayan canım solcular
Mutluluklar ihvan
Hep orda kal onlarla kal

Hakperest solcular hak yer, şarap içer, zina eder, kumar oynar, rüşvet alır...vs vs vs diyelim peki bu adamların din adına bir iddiaları var mı? Biz müslümanız, Allaha hizmet gayesi güdüyoruz diyorlar mı? Sen ümmet goygoyuyla adam kayırma, rant, peşkeşi aklıyorsun.
Allah aşkına egemen bağış solcu olsaydı da onu kılıçtaroğlu büyükelçi atasaydı ( ALLAH HAKKI İÇİN DÜRÜST OL SÖYLE ) ne derdin?
ve şimdi niye susuyorsun?

Hakperest

Kıdemli Üye
Hakperest solcular hak yer, şarap içer, zina eder, kumar oynar, rüşvet alır...vs vs vs diyelim peki bu adamların din adına bir iddiaları var mı? Biz müslümanız, Allaha hizmet gayesi güdüyoruz diyorlar mı? Sen ümmet goygoyuyla adam kayırma, rant, peşkeşi aklıyorsun.
Allah aşkına egemen bağış solcu olsaydı da onu kılıçtaroğlu büyükelçi atasaydı ( ALLAH HAKKI İÇİN DÜRÜST OL SÖYLE ) ne derdin?
ve şimdi niye susuyorsun?
Ben bir şey aklamıyorum
Sınırlarımı ve gücümü biliyorum
Ayağımı yorgana göre uzatıyorum
Gaza gelip yorgandan olmaya niyetim yok

Öyle her şeyi değiştirmek kolay olsa
Değişecek çok şey var

Yok yok
Sen solcularla kal
Ben yerimden memnunum

ihvanistanbul

AkhenAton
Ben bir şey aklamıyorum
Sınırlarımı ve gücümü biliyorum
Ayağımı yorgana göre uzatıyorum
Gaza gelip yorgandan olmaya niyetim yok

Öyle her şeyi değiştirmek kolay olsa
Değişecek çok şey var

Yok yok
Sen solcularla kal
Ben yerimden memnunum
memnunsun tabi, rantlanıyorsun. Bu dönem vasat altı olmanın prim yaptığı dönem. Kalifiye değil yalaka olmak cumhuriyet tarihi boyunca hiç bu kadar kazandırmamıştı.

Mesela meslekten ihraç edilsen, sonra fetöyü bir dönem övdüğün için hapse atılsan memnun olur musun acaba?
Ya da oğlun bir vakıfta tecavüze uğrasa sonra bir bakan çıkıp bir kereden bir şey olmaz dese memnun olur muydun?
Ya da zengin bir iş adamı olsan senin parana çökmek için iki tanık uydurup içeri atsalar fetö borsasına milyon liralar versen memnun olur muydun?
Ya da ne bileyim bir yurt yangınında kızın yansa ama hiç kimse ceza almasa yine memnun olur muydun?
Ya da ne bileyim kardeşin uyuşturucuya bulaşsa ona bu pisliği satan adam 3-5 bişi ateşleyerek serbest kalsa aynı köşe başında torbacılığa devam etse yine memnun kalır mıydın?
Ya da bebeğin parkta oynarken gülüp eğlenirken piçin biri ses çıkartıyor diye kurşun sıksa, sonra savcılık o piçi serbest bıraksa yine memnun olur muydun?

Bir mesajında dünya liderlerine kafa tutuyoruz diyorsun bir sonrakinde sınırlarımızı biliyoruz. Siz, daha doğrusu sen ve senin gibiler hiçbirşey bilmiyorsunuz. a haber ne anlatırsa o.