Şüpheli Barnabas Ölümleri

Dua Nur

Kıdemli Üye
Peşindeki herkesi ölüme sürükleyen 'Barnabas İncili'ni en çok araştıranlardan biri de İskenderpaşa cemaati lideri Mahmut Esad Coşan'dı. Ama O da, tıpkı Muhsin Yazıcıoğlu gibi şaibeli bir kazada öldü.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun şüpheli ölümünden önceki sırrını açıklamıştık. Ancak, şüpheler ve sırlar bu kadarla sınırlı değil. Mahmut Esad Coşan da Barnabas İncili'ne ilgi duymuş ve Yazıcıoğlu gibi şüpheli bir kazada hayatını kaybetmişti.

Olaylar dizisi son derece ilginç... Muhsin Yazıcıoğlu'nun, Barnabas İncili ile ilgili çalışmaları çok eskiye dayanıyor.

Gelişmeler, bu konuyu Nakşibendi Tarikatı'nın İskenderpaşa Cemaati Lideri Mahmut Esad Coşan'la da görüştüğünü gösteriyor. Çünkü, Muhsin Yazıcıoğlu, Ankara'da Seda Pastanesi'nde arkadaşları ile yaptığı "Barnabas Toplantısı"nda Esad Coşan'dan da bahsediyor.

Aynen şu ifadleri kullanıyor:-Esad Hoca (Coşan) da bu işi çok araştırdı. O da bu konunun açıklığa kavuşmasını çok istiyordu. Ancak, ömrü vefa etmedi. Neden?

Çünkü, Esad Coşan da Muhsin Yazıcıoğlu ile aynı kaderi paylaştı. 28 Şubat sürecinin ardından Avustralya'da bir "kazada" hayatını kaybetti.

Esad Coşan, 4 Şubat 2001'de, Sidney'in 500 kilometre batısındaki Dubbo Kenti'nin girişinde, içinde bulunduğu araca bir kamyonun çarpması sonucu damadı Prof. Dr. Ali Yücel Uyarel ile birlikte vefat etti.

Cemaatin büyük bölümü, olayın kaza olduğuna inanmadı. Hep, "Esad Hoca trafik kazası süsü verilerek öldürüldü" iddiaları ortalıkta dolaştı. Bu konuda pek çok yazı yazıldı.

İlginçtir, olay mahalli, profesyonel kişiler yerine orada hiç bulunmaması gerekenler tarafından temizlendi. Bütün deliller yok edildi.

Durum bu olunca, iddialara rağmen "kaza" ile ilgili olarak ciddi bir araştırma yapılamadı. Esad Coşan'ın, Türkiye'ye getirilen naaşı da 9 Şubat 2001'de Eyüp Sultan Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Olay, sadece "ölümlü bir trafik kazası" olarak kayıtlara geçti.Şüphelerin hiç biri giderilemedi.

Lütfü Şahsuvaroğlu, 1970'li yıllardan bu yana Muhsin Yazıcıoğlu'nun birlikte olduğu isimlerden biri. Yıllar boyunca önemli sırları paylaştılar...

Dün kendisi ile görüştüm. "Biz Muhsin Başkan'la Barnabas İncili'ni, 2000'li yıllarda, Genelkurmay'ın elinde olduğu tartışılırken konuşmuştuk" bilgisini verdi:

- Ben kendisine bu konuyu çok önemsediğimi söylemiştim. Hatta, İncil'in Genelkurmay'ın elinde bulunduğu haberleri ile ilgili olarak da "Bu Türkiye'nin batıya karşı en önemli kozlarından biri" değerlendirmesini yapmıştım.

Ardından ekledi:
- İslâm'ın dalga dalga yayılacağını çok önceden ortaya koyan otantik İncil'in ortaya çıkmasının batıyı nasıl etkileyeceğini düşünebiliyor musunuz?

Şahsuvaroğlu ile birlikte kendisine çok yakın isimlerin de belirttiği gibi, Yazıcıoğlu, yıllardır Barnabas İncili üzerine kafa yoruyor ve çalışmalar yapıyordu. Tam ciddi adımlar atacaktı ki, bir helikopter kazasında hayatını kaybetti.

Barnabas İncili'nin akıbeti ise tam bir muamma... Kitabın 1981'de bir mağarada bulunmasının ardından, akıllara durgunluk verecek ve film senaryolarına konu olacak gelişmeler yaşandı: İncil, köylülerden korucu başlarının eline geçti. Tam eski bir milletvekiline satılacakken, jandarma tarafından alındı.

İncil'i bir süre elinde tutan jandarma, daha sonra Genelkurmay Özel Harp Dairesi'ne gönderdi.

İncil, kimseye gösterilmedi ve herkesten saklandı. Eski Başbakanlardan Turgut Özal'ın devreye girmesiyle tercüme çalışmalarına başlanabildi. Ancak, bu çalışma da uzun sürmedi; bir türlü sonuçlandırılamadı.

Konuya ilişkin kitaplar yazıldı.
Pek çok önemli isim, Barnabas İncili üzerine ciddi çalışmalar yaptı. Bu arada, iddialar, rivayetler, dedikodular birbirini kovaladı...

Üstelik, İncil'in bugün nerede olduğuna dair de net ve kesin bir bilgi yok. Kimse kamuoyunun karşısına geçip tatmin edici bir açıklamada bulunmuyor.

Kimi, "Halen Genelkurmay'da koruma altında" diyor. Kimisi, "Barnabas İncili'ni Vatikan'da gördüğünü" iddia ediyor. Kimi de "Kozmik Oda'da yapılan arama sırasında yok edildi" değerlendirmesini yapıyor.
Barnabas İncili, sırrını koruyor!

Emin Pazarcı

veri

Yasaklı
hedef saptırmaca
yukarda zikredilen isimleri ergenekon un öldürdüğünü cümle alem biliyor

Mesihçi

Ordinaryus
Yanlışınız var Veri.O isimleri misyonerler öldürdü.Papa bizzat söyledi katli vaciptir diye.Barnabas İncili ise gerçek İncil.Bizim elimizde.Biz onun orijinal olduğunu biliyoruz.Cehenneme gideceğimizi bile bile orijinal İncil'i saklıyoruz.İnancımızın sahte olduğunu bile bile ısrarla savunuyoruz.Çünkü Amerika hepimize maaş bağladı.Ayda 10 bin dolar.İncil içinde dağıttıklarımızdan geriye 5000 kalıyor.Bundan iyisi can sağlığı...

Sevgiler ve Kahkahalar... :D :D :D

veri

Yasaklı
yaşasın oyun sahasına yeni eleman bulduk

@uykusuz çok sevinecek

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
@Mesihçi sizinle sivilde buluşmak mümkünmüdür?

Mesihçi

Ordinaryus
@Ercan Tekin Normalde mümkündür ama sanal ortamda tanıştığım insanlarla buluşmam.Sözüm meclisten dışarı.Kuzu postuna bürünmüş kurt oluyor pek çoğu...

girdap

Ordinaryus
Bence üzerinde durulması gereken bir mesele, hafife almamak lazım..

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
@Ercan Tekin Normalde mümkündür ama sanal ortamda tanıştığım insanlarla buluşmam.Sözüm meclisten dışarı.Kuzu postuna bürünmüş kurt oluyor pek çoğu...

Sizi çok iyi anlıyorum lakin ben şeffaf bir insanım dilerseniz görüşmek herzaman istediğiniz bir yerde görüşmeyi arzu ederim.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Hep aklıma takılmıştır, bu incilin askeriyenin elinde işi ne?

Jitemcilerin bu kouyla bağlantıları ne olabilir?

Malum bir ara sermayeyi yeşil kızıl diye renklere ayırıp, insanları katgorilere ayıran bir zihniyetle karşı karşıyayız.

Bu zihniyet misyonerlere savaş açmış ama, hem de din karşıtı olmuştur. Bir çok çelişkiler yumağı!!!

veri

Yasaklı
kaçakçılık para kazanma
bu zihniyet herkese savaş açmıştır ya kullanılmaya hazır olmalısınız ya karşısında olmalısınız?
misyonerler de sonuçta örgütlü bir yapı.
özellikle kore ve japonyada gelenler
bilmem karşılaştınız mı:)

Dua Nur

Kıdemli Üye
Hiç misyonerle karşılaşmadım ama birileri onlardan tırsıyorsa ve o birileri inançlı herkesi irticacı ilan ediyorsa, misyonerler bu ülkede olmalı diyorum. Bu karanlık güçler sade onların değil tüm insanlığın düşmanı.

veri

Yasaklı
misyonerlerin olması ancak şu şekilde olumlu karşılanabilir en azından benim bakışım

bizim ulaşamadığımız özellikle alevi, ateist, sol kesimde çok insan var. mhp tabanında bile namaz kılmayan insanlar varken

belki bunlara ulaşırlar hristiyan olup olmamaları beni ilgilendirmiyor
lakin bir hristiyanla karşılaşınca kendi dinlerine azıcık ilgi göstermek zorunda kaldıklarına şahit oldum
gösterilen şiddet li tepkileri saymıyorum:) bunlar dan da dinimize fayda gelmedi zaten

Dua Nur

Kıdemli Üye
Görsünler işte elalem dini için nerelerden gelip neler yapıyor. Üstelik bunlar çok donanımlı insanlar.İnsanların dinine daha çok sarılıp ısınmalarına neden olacak vicdani uyarıyı yapıyorlar bir yerde.

Mesihçi

Ordinaryus
Bugün Türkiye'deki misyonerlerin yüzde doksanı Güney Korelidir.Pek çok kilisenin pastörüde oralıdır.Güney Kore'nin yaklaşık yarısı Hristiyan'dır ve bu işe çok önem veriyorlar.Diğer yandan Amerikalılar,Almanlar hala mevcut ama ön planda değiller.Dışarıdan gelen bu insanlar genelde geldikleri yerdeki cemaatten bağış toplayıp geliyorlar.Hem kendi ihtiyaçları için hem buradakiler için kullanıyorlar.Bizler ise onların çekindiği noktalarda ortaya çıkıyoruz.Türkiye hiç bir şey değil.Biz Türk imanlıların pek çok sorunumuz var ama esas saygı duyulması gerekenler Çin'de,Hindistan'da,İran'da bu işi yapanlar.Her türlü işkenceyi ve ölümü göze alıyorlar.

Bu arada Türkiye'deki misyonerler tatlı su misyoneri,sıkışırlarsa hemen kaçarlar... :)

Dua Nur

Kıdemli Üye
Tabi kaçarlar. Faili meçhul kazılarını görünce bazılarının KISA YOLDAN bazı şeylere nasıl çözüm bulduğunu görüyorlar tabiki:)))

hirahos

Kıdemli Üye
Yanlışınız var Veri.O isimleri misyonerler öldürdü.Papa bizzat söyledi katli vaciptir diye.Barnabas İncili ise gerçek İncil.Bizim elimizde.Biz onun orijinal olduğunu biliyoruz.Cehenneme gideceğimizi bile bile orijinal İncil'i saklıyoruz.İnancımızın sahte olduğunu bile bile ısrarla savunuyoruz.Çünkü Amerika hepimize maaş bağladı.Ayda 10 bin dolar.İncil içinde dağıttıklarımızdan geriye 5000 kalıyor.Bundan iyisi can sağlığı...

Sevgiler ve Kahkahalar... :D :D :D

İsabet. Barnabas cinayetlerinin ve Muhsin Başkan olaylarının arkasında paralel yapının olduğu iddia ediliyor ki eğer doğruysa, onların MİSYONERLİĞİ; Papa ziyareti ve Papaya mektup ve de dinler arası diyalog zırvalarıyla tescilli zaten... Misyoneri uzakta aramayınız.

Bir zamanlar Fetullah'ın yahudi menşeili akım olan Bahailerin yaşayan lideri olduğu iddia edilmişti. 7-8 yıl önce. Hadi canım bu kadar da saçmalanmaz demiştim o yazıları gördüğümde... Şimdi, o "hadi canım" tepkimden pişmanım. :)

Bahaileri araştırıp Fetullah'ın dinleri birleştirmeye çalışarak kendini bir peygamber gibi ulu tanıtmasını ve de şiddetli İran düşmanlığı yapmasını kıyas ediniz. Benzerliğe şaşıracaksınız!

Bahailik, Bahai lideri vs. kesin delilleri olmadan tabii hepsi bir iddiadır. Ves'selam...