Sünnet Olmak Siyasal Simgedir Yasaklansın

zaman

Asistan
Sakarya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr. Mehmet Özen, Türkiye gündemini yıllardan beri meşgul eden simge tartışmasına yeni bir boyut getirdi. Özen, 'Sünnet siyasal simgedir. Yasaklansın!' şeklindeki açıklamasıyla içine düştüğümüz komik durumu kendi yorumuyla özetlemiş oldu. İşte Özen'in konuyu özetleyen açıklaması:

Sünnet neden bir siyasal simgedir?

1)Sünnet halkın inananlar ve inanmayanlar şeklinde kamplara ayrılmasına yol açmaktadır.

2)Sünnet bir mahalle baskısı unsurudur. Bildiğiniz gibi sünnet düğünlerinin bir kısmı mahallelerde yapılmakta ve mahallenin diğer sakinleri, kendilerini baskı altında hissetmektedir.

3)Sünnet çocuklarına giydirilen kıyafetlerde "Maşallah" yazısı, bu körpe dimağları kaderciliğin kara ellerine teslim etmektedir. İşte bu çocuklar da ileriki yaşlarında, "Ödevi yarın getirir misin?" şeklinde yöneltilen soruya, "İnşallah" diye cevap vermekte, bu cevap da diğer öğrenciler üzerinde baskı unsuru oluşturmaktadır.

4)Sünnet türbandan bile daha tehlikelidir. En azından türban görülüp başı ezilebilen bir tehlikedir. Oysa sünnet, sinsi ve gizli yollardan amacına ulaşmak için çalışmanın simgesi haline gelmektedir.

5)Sünnet olan çocuklara bilindiği üzere "sünnet çocuğu" denmektedir. Oysa Türk çocuklarının "cumhuriyet çocuğu" olması, ülkemizi ilerletecek yegane güçtür.

6)Bilindiği sünnet operasyonu sırasında dualar okunmaktadır. Bu merasim, yaşları küçük olan çocukların beyinlerinin yıkanması anlamına gelmektedir.

7)Sünnet masum bir operasyon olarak gösterilemez. Sünnet operasyonu ile, "şeriatın kestiği parmak acımaz" sözüne gönderme yapılmakta, böylece çocuklar şeriatçı olarak yetiştirilmek istenmektedir.

İşte bu sebeplerle, masum bir operasyon olarak gösterilmeye çalışılan sünnet'in siyasal bir simge olduğu açıkça ortaya çıkmaktadır. Sünnetin yasaklanması, bizi çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracak bir adımdır.

moralhaber

Özduygu

Doçent
İnanılmaz. Bunu nasıl söylüyor, şakamı yoksa.

GÜL-İ RANA

Profesör
SADECE GÜLÜYORUM ÇOK SAÇMA YA DAHA NELER ÇIKARACAKLAR HER KAFADAN BİR SES ÇIKIYO

adalı

Profesör
Web sitesi
adali81.blogcu.com
Doçent Doktor ünvanına sahip birisi bunları söyleyerek komik olmaya çalışmış sanırım...

5)Sünnet olan çocuklara bilindiği üzere "sünnet çocuğu" denmektedir. Oysa Türk çocuklarının "cumhuriyet çocuğu" olması, ülkemizi ilerletecek yegane güçtür.

En çok da buna güldüm...

talib

Kıdemli Üye
Hoca, laiklerle dalga geçmek için söylemiş diye anlıyorum ben haberi ;)