SP'den 'çatı aday'a şartlı destek

DESIFRE

Yasaklı
Herkez aday koyabilir tek bir adayda uzlasabilirler

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Saadet partisi batil dedikleri partilerin adayina oy vereceklermis. saadet partisi de batil Parti dedikleri partilerin arasina karisti.

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
SP'den 'çatı aday'a şartlı destek

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisi (SP) Genel BaşkanıMustafa Kamalak,Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili olarak milli kriterleri ve Anadolu'nun ruh kökünü özümsemiş bir aday olursa çatı adaya destek verebileceklerini söyledi. Kamalak ayrıca "Cumhurbaşkanlığı için Sayın Başbakan Anadolu'yu dolaşıyor, yurt dışına çıkıyor. Hatta belediye başkanıyken İstanbul'da Sayın Başbakan'ın gönlünden Cumhurbaşkanı'nın geçtiğini ifade ediyor." dedi.
"CHP VE MHP 'KENDİ ADAYIMLA SEÇİME GİDERİM' DİYORSA SAYIN BAŞBAKAN'I DESTEKLEMİŞ OLURLAR"
Cumhurbaşkanlığı seçimleri için de açıklamalarda bulunan Kamalak, "Cumhurbaşkanlığı seçimi ülkemiz bakımından son derece önemlidir. İlk defa halk tarafından seçilecek. Biz Milli Görüş olarak Cumhurbaşkanı'nın halk tarafından seçilmesini ısrarlı bir şekilde talep ediyorduk. Niye? Çünkü aksi halde dayatma biçiminde cumhurbaşkanı seçiliyordu. 'Yer misin, Yemez misin?' başka çaren yoktu. Meclis'in üzerinden uçaklar uçtuğunu biliyoruz. Aylarca Cumhurbaşkanı'nın seçilemediğini biliyoruz. Meclis'in sürekli dayatma ile karşı karşıya olduğunu biliyorduk. 40 sene sonra 'halk seçsin' denildi. Pozisyon değişti, cumhurbaşkanlığı için Sayın Başbakan Anadolu'yu dolaşıyor, yurt dışına çıkıyor. Hatta belediye başkanıyken İstanbul'da Sayın Başbakan'ın gönlünden Cumhurbaşkanı'nın geçtiğini ifade ediyor. Hani cezaevindeyken biz partiyi asıl orada kurmuştuk. Cumhurbaşkanlığı projeleri de orada hazırlanmıştı söylem olarak. Şu an eğer çatı kavramı yahut ortak aday talebi gerçekleşebilirse kanaatimce Sayın Başbakan'ın cumhurbaşkanı seçilmesi kolay olmayacaktır. Ama CHP 'ben kendi adayımla cumhurbaşkanlığı seçimine girerim', MHP 'ben kendi adayımla cumhurbaşkanlığı seçimine girerim' diyorlarsa otomatik olarak Sayın Başbakanı cumhurbaşkanlığı konusunda desteklemiş olurlar." görüşünü savundu.
Çatı aday formülüne bakış akışlarını da açıklayan Kamalak şöyle devam etti: "Kimin cumhurbaşkanı olması sorusundan ziyade 'nasıl bir cumhurbaşkanı olmalı' sorusu önemlidir dedik. Milletin derdi ile dertlenen, dışarıdan gelen baskılara, telkinlere boyun eğmeyen, milletin aslı değerlerini esas alan, milli kriterleri Anadolu'nun ruh kökünü özümsemiş bir adayı destekleriz biz. Eğer böyle bir aday gündeme gelirse destek veririz biz ona."
Kaynak: CİHAN

ensonhaber
devlet-bahceli-abdullah-gul_3936.jpg

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
SP nin adayi fatih erbakan olursa gözün kapali oy verirmissin?

Evet, ben gözüm kapalı, gözüm açık, gözüm gözlüklü farketmez, Fatih Erbakana oy veririm.

Peki sen ve senin gibiler (olmaz ya oldu diyelim) aday olarak iki kişi olsa birisi fatih erbakan diğeri kemal kılıçdaroğlu olsa kime oy verirsin?

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Evet, ben gözüm kapalı, gözüm açık, gözüm gözlüklü farketmez, Fatih Erbakana oy veririm.

Peki sen ve senin gibiler (olmaz ya oldu diyelim) aday olarak iki kişi olsa birisi fatih erbakan diğeri kemal kılıçdaroğlu olsa kime oy verirsin?

Peki sen ve senin gibiler aday olarak iki kişi olsa birisi Tayyip erdogan diğeri kemal kılıçdaroğlu olsa kime oy verirsin?

maksut ibrahim

Kıdemli Üye

Cumhurbaşkanı adayımız Fatih Erbakan’dır!

Eski Adalet Bakanı İsmail Müftüoğlu yaptığı konuşmada çok önemli bir mesaj vererek, yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini işaret ederek; “ Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde zaman kaybetmeden Milli Görüş bayrağını Çankaya’nın tepesine dikmeliyiz. Fatih Erbakan kardeşimiz birikimi ve maneviyatıyla güçlü bir liderdir. Merhum liderimiz Necmettin Erbakan’ın biz iki emaneti vardır. Birisi Milli Görüş. Birisi de evlatlarıdır. Bize bu emanetlere sahip çıkma düşer. Hiç kimsenin Erbakan hocamızın evlatlarına tavır koymasına müsaade edemeyiz” Dedi.

Kaynak : http://www.ivedihaber.com/haber/9729-siyaset-fatih-erbakan-cumhurbaskani-adayi-mi.html#ixzz336Jzi554

Iki sene önce
Cumhurbaşkanı adayımız Fatih Erbakan’dır! demisler

ama cumhurbaskani aday belirleme zamanina gelindi

Cumhurbaşkanı adayımız Fatih Erbakan’dır! diyen yok

neden acaba?

abdullah birisi

Kıdemli Üye

Eski Adalet Bakanı İsmail Müftüoğlu yaptığı konuşmada çok önemli bir mesaj vererek, yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini işaret ederek; “ Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde zaman kaybetmeden Milli Görüş bayrağını Çankaya’nın tepesine dikmeliyiz. Fatih Erbakan kardeşimiz birikimi ve maneviyatıyla güçlü bir liderdir. Merhum liderimiz Necmettin Erbakan’ın biz iki emaneti vardır. Birisi Milli Görüş. Birisi de evlatlarıdır. Bize bu emanetlere sahip çıkma düşer. Hiç kimsenin Erbakan hocamızın evlatlarına tavır koymasına müsaade edemeyiz” Dedi.

Kaynak : http://www.ivedihaber.com/haber/9729-siyaset-fatih-erbakan-cumhurbaskani-adayi-mi.html#ixzz336Jzi554

her yazılana inanma...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Iki sene önce
Cumhurbaşkanı adayımız Fatih Erbakan’dır! demisler

ama cumhurbaskani aday belirleme zamanina gelindi

Cumhurbaşkanı adayımız Fatih Erbakan’dır! diyen yok

neden acaba?

İki sene önce:

esh9446_4.jpg

manset-iphksog5p6m7baklir8i.jpg

diyordunuz :)

İki sene önceye gidersek işin zor maksutum ibrahimim palavracım benim :)

maksut ibrahim

Kıdemli Üye

Iki sene önce
Bu haber pek inanılır değil bence.

Çünkü Cumhurbaşkanı seçilme yaşı 40.

Fatih Erbakan ise bu yaşın çok altında.

Ve Fatih Erbakan adayımız vs. diyen Müftüoğlu da bir hukukcu.

Müftüoğlu gibi bir hukukcu bu yaş sınırını bilmez mi? Bunu bilmeden konuşmuşsa zaten dikkate almaya gerek yoktur. Ben bu konuşmanın çarpıtıldığını düşünüyorum.

Kendin pisir kendin ye

iyi yemeler

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Iki sene önce

Kendin pisir kendin ye

iyi yemeler

Biz kendimiz pişirir kendimiz yeriz sorun yok, sizin gibi BAŞKALARININ PİŞİRDİKLERİNE GÖZ DİKMEYİZ:)

Benim yorumumda bir sorun yok, önce fatih erbakan adaylığı konuşulmuş O ZAMAN YAŞI TUTMADIĞINI söylemişim.

Şimdi sen ADAY OLURSA OY VERİRMİSİN dedin ben de görüşümü yazdım, aday olur mu olamaz mı diye sormadın ki maksutum ibrahimim:)

Kedi olalı bi fare yakaladığını sandın ama o aynada gördüğün kendi kuyruğun :)