Sizce hangi ülke dünya barışını sağlar..?

Dünya barışını hangi ülke sağlar...?

• ABD

Oy: 1 2.6%
  • İSRAİL

• ALMANYA

• İNGİLTERE

Oy: 0 0.0%
  • ÇİN

• RUSYA

Oy: 0 0.0%
  • TÜRKİYE

Oy: 33 84.6%
  • SUUDİ ARABİSTAN

Oy: 2 5.1%

• Kullanılan toplam oy
    39

Satuk Buğra

Profesör
Varlığın manası hak ve batıl mücadelesidir. Allah Teala buyurmuyormu " Fitne yeryüzünden kalkıncaya, din (hakimiyyet) Allahın oluncaya kadar onlarla savaşın. Barışı kafirler istedide müslümanlmarmı yanaşmadı. Küfr varlığı itibariyle samdırganlıktır, saldırgandır. Müslüman kendileri ile savaşmayan ülke ve kaynaklarını işgal etmeyen gayrimüslimlerle barış içerisinde olabilir ancak, ülkesi ve kaynakları işgal altında oldukça, her gün müslüman kanı aktıkça bu kanı akıtanlarla barışmı düşünülüyor. Müslümanın görevi barışı sağlamak değil, dünyaya Allahın razı olduğu şekli vermektir. Ne barışı, hangi barış.

melde

helina_roje
Orta doğuda barış adına bence türkiye bu görevi üstlenebilir. Hem müslüman hemde akıllı insanların olduğu sayılı islam ülkelerinden biri.

Diğer ülkelerde akıllı yok diye anlaşılmasın. Akıllı derken gelişme açısından.

saubi

Üye
ülkeyi boşverin de siz olsaydınız sağlayabilir miydiniz ona cevap verin dürüstçe.
bir insan hüküm cerme, yönetme hakkına sahip olunca şeytan fazla mesai yapıyor onun üzerinde ve bütün bütün kendinden geçiyor, adaletli advranması çok zor oluyor. mesela bugün ben bir zalimin kurbanı oldum. islama göre zulme karşı direnmek gerek ama yapabileceğim hiçbir şey yok malesef. neyse Allah'a havale ediyorum.

bir de bunun yetenek tarafı var tabi, herkes otoriter olamaz, yinetmeyi bilemez.

Bernard Shaw diyor ki "Problemlerin üst üste yığıldığı asrımızda bütün müşkülleri bir kahve içme rahatlığında çözen Hz. Muhammed'e insanlık ne kadar muhtaçtır!". aslında bu sözde insanlığın sorunlarını kimin çözeceği (ya da nasıl ve neye dayanarak mı diyelim) açıkca belirtilmiştir.

Satuk Buğra

Profesör
Gerçek barış İslamın cihana hakim olması ile gerçekleşecektir. Bunun içinde zalim kafirler defedilmeden onlar ortadan kalırılmadan barış olmaz. İslamın barış diye bir hedefi yoktur çünkü İslamın kendisi barıştır. Bu barış egemen olmadan barış arzulamak kuruntudan başka bir şey değildir. PKK ya bile abd den izin almadan eli kolu bağlı bekleyenlerin dünya barışı gibi büyük bir vakıa için yapabilecekleri bir şey olmasa gerek. Güldürmeyin.

arşivist

Profesör
Web sitesi
www.smf123.net
Gerçek barış İslamın cihana hakim olması ile gerçekleşecektir. Bunun içinde zalim kafirler defedilmeden onlar ortadan kalırılmadan barış olmaz. İslamın barış diye bir hedefi yoktur çünkü İslamın kendisi barıştır. Bu barış egemen olmadan barış arzulamak kuruntudan başka bir şey değildir. PKK ya bile abd den izin almadan eli kolu bağlı bekleyenlerin dünya barışı gibi büyük bir vakıa için yapabilecekleri bir şey olmasa gerek. Güldürmeyin.

biraz sussan artık insanları korkutuyorsun. ALLAH şeytanı da yarattı kafir dediğin insanları da hidayet de ancak ve ancak ALLAHTANDIR. bunu bile bile insanları niye korkutuyorsun. bu hal ve tavrında şeytana ve kafir dediğin insanlara yardımcı oluyorsun. yazık.

Satuk Buğra

Profesör
biraz sussan artık insanları korkutuyorsun. ALLAH şeytanı da yarattı kafir dediğin insanları da hidayet de ancak ve ancak ALLAHTANDIR. bunu bile bile insanları niye korkutuyorsun. bu hal ve tavrında şeytana ve kafir dediğin insanlara yardımcı oluyorsun. yazık.

Bu beliğ ve şaheser sözlerin üzerin tövbe estağfirullah deyiverdim. 21 nolu üstad.

example58

Üye
TURKİYE nin liderliğinde islam birliği (d-8) dunya barısını saglar ...

yoksa ne kukla yoneticilerden ne de kafirlerden barış beklemek boş bir heves...

jelibon

Üye
yaw müslümanlar birleşmedikce barış olmas ki bu dewirde bana dokunmayan yılan bin yaşasın düşüncesi gecerli.. müslümanlar birlik olmadıkcagözlerini yaşı dinmez. tek bilek olmalıyız ..ancak o zaman barış olur misal osmanlıya bakın ...osmanlının olmayan topraklar bile osmanlının bayragını dalgalandırmak istemişler neden?? çünkü osmanlının olduu yerde barış war güç war.. bayragını dalgalandırmak bile yetiyor..şanlı bi geçmişimiz war peki neden şu anda bileşemiyoruz??? çünkü bi kaç sansar dünyayı ele geçirdi kan emiyor biz sadece seyrediyoruz...

M3L3K

Asistan
Bence hic bir zaman baris olmayacak aralarda hep oyun bozanligi yapanlar olacak turkiye bakilirsa Turkiye bir Müslüman Ülkesi deniliyor ama Türkiye dinine sahip cikmiyor Ben almanyada dogmusum burda buyumusum ve basörtümle burda beni ise kabul ediyorlar, Okuluma gidebiliyorum turkiyede olsaydim belki bu olmayacakdi:( aci ama gercek Turkiye denildigi gibi bir musluman ulkesi deyil bence

Clit

Asistan
Türkiye sağlar dedim çünkü türkiye müslüman bir ülkedir...

Herkes türkiye demiş bravooo:D!!!

SİRAC

Üye
slm bence de Türkiye;ama Türkiye'in asıl sesine kolak verilirse barış kolaylaşır...
bir kaç ses dinlenmeye kalkılırsa bir harabe olur barış....
osmanlı döneminde nasıl barış ve huzur vardı ise aynı hassasiyetle yaşayan Türkiye güven verecektir bütün dünyaya...düşmanalarına bile..!

_OSMANLI_

Üye
dünyanın saadeti islam ile mümkündür diğer tüm düzenler sistemler karmaşa getirmektedir.

islamın merkezide inşallah türkiyemizdir...

kEN43

Üye
ßen Almanya dedim. bana kalırsa almanyanın türklere ve müslümanlara olan sempatisi artmakta. İsrail ve ABD ye kaldıysak onlara göre barış Irak - Filistin gibi durumdur galiba. Türkiye desem daha başında ki terör belasından kurtulamadı ki dünya barışına el atsın :(:(:( Neyse mesih inene kadar barış yok gibi görünüyor.
Önemli Olan Müslümanlar Arasında olan Barış!!!

Sabr-el-Hayat

Profesör
hic bir ülke degil...

her ülkeden barisi savunanlar sagliyor/saglayacak insallah..

selametle...

ibni-avvam

Üye
ağaç kesildiği yerde filiz verir yani son dünya düzeni osmanlı ile sağlandı yine Türkiyede doğacaktır ancak şu anki barışı laf kalabalığından ibaret sanan ikdidar parti ile olacak iş değil