Sizce Hangi Görüş olmalı?

Sizce Hangi Görüş Olmalı?

• Solcu-Kominist-Devrimci..

Oy: 0 0.0%
  • Ulusalcı-Atatürkçü..

• Türk-İslam,Turancı..

• Kürtçü-Marksist..

• Kullanılan toplam oy
    37

PortakaL

๑ஐ๑нαticє кüвяα๑ஐ๑
Bu tarz anketlerin bir faydasi olmuyor kimseye bisici falan bence sacma herneyse hicbiri.

kemalali

Profesör
hem müslüman hem milliyetçi olunamıyormuki? bu şıkta yok!?

zaten ne demiş şair "vatan bir seccadedir"

hem HAKTAN YANA hem kardeşçe.
hem milli birlik hem manevi birlik.

(vatan olmasa dinimizi güzelce yaşayamayız.onun için önce vatan)

bu biribirine zıt degildir.pekişmiş bi olgudur.birini üstün tutmak deigldir yani.

Kardeş Millet sevgisini malesef Milliyetçi ideoloji haline getirilmiş.

İslamiyet olmazsa Vatanda olmaz. Dini bütünlüğümüz olursa milli bütünlükte olur.

ses

Üye
bence degil.
önce karnını doyuracağın seccadeni serebilecegin bir VATAN ın olmalı.

ki bunu mültecilere sormak lazım.çekmeyen bilmez ki...

kemalali

Profesör
bence degil.
önce karnını doyuracağın seccadeni serebilecegin bir VATAN ın olmalı.

ki bunu mültecilere sormak lazım.çekmeyen bilmez ki...

Vatanın olmazsa esir olursan dinini yaşamanı kısıtlarlar hatta engellerler. Namusuna tecavüz ederler.

İslam Birliği. Ümmet.

ahmedifaruk

Asistan
yalnız dinde ırkcılık yokdur SES kardeşim

biz birinci şıkkı imzaladık islamcı ümmetci milligörüşcü yüm

Sonrada diyorlarki neden kızıyorsun bana.. Adamlar Milli Görüşü sadece siyasetten ibaret görüyorlar.. Milli Görüş tüm dünyayı sarmış bir görüşdür.. Milli görüş Dunyaya, islam sunnet ve itikat gözlüğü ile bakan, hareketlerine ve davranışlarına ona göre çeki düzen veren demektir.. Boşuna milli görüş düşmanı olmayın Milli görüş adamı yemez!.. Esam cansuyu tv5 milligazete igmg saadetpartisi vb bir çok kuruluşu vardır.. Nedenir '' Kufrun silahı ile silahlanınız.. '' Siz derseniz siyasete karışmam ve oy kullanmam ben sizin imani açınıza şüphe ile yaklaşırım.. Hem zaten Kuran'ın Medinede indirilen kısmı siyaset ve sosyal hayat ile ilgili bilgiler vermiyormu?? Müslümansan milli görüşcüsün kardeşim.. Erbakanı sevmemen yada saadet partisi sırf şaysiyetli durdugu, dönek lik yapmadıgı ve taviz vermedigi için sevmemen senin milli görüşcü olmadıgın anlamına gelmez.. Müslümansan Milli görüşcüsün.. Vesselam..

Not: Bediüzzaman Said Nursi hz. ' nin zamanında tek partili rejim oldugu için siyasetten uzak durmuştur.. Said Nursi hz. ayrıca bir sözü vardır benden sonra bir adam gelicek.. Ben onun için hizmet ediyorum.. O adam Fetullah gülen değildir kesinlikle.. O adam Erbakandır...

Sabr-el-Hayat

Profesör
ilginc:blink: FirdevsMarket nereden biliyorsunuz erbakan hocanin oldugunu, bir deliliniz mi var, varsa bizimle paylasinda bizde bilelim insallah...

AşK_€r

arabeskçi
Not: Bediüzzaman Said Nursi hz. ' nin zamanında tek partili rejim oldugu için siyasetten uzak durmuştur.. Said Nursi hz. ayrıca bir sözü vardır benden sonra bir adam gelicek.. Ben onun için hizmet ediyorum.. O adam Fetullah gülen değildir kesinlikle.. O adam Erbakandır...

ilk defa duyuyorum...:D

M

Murat Sâki

Guest

Bu tür yazılar yazarak bağlı bulunduğunuz görüşe ve cemiyete dahasında izinde gittiğiniz şahsa zarar verdiğinizin farkındasınızdır,umarım.

MEHMET EFE

Doçent
Web sitesi
www.serzenisler.com

Kısır döngülerden vazgeçmeliyiz. . Burada isimleri yarıştırmak, kişileri takıştırmak hiç hoş değil. Bu ülke Erbakan'ı da biliyor F. Gülen'i de. . Hiçç boşuna o güzel parmaklarınızı yormayın. . Hele hele bu isimler üzerinden bir tartışma bir gruplaşma kesinlikle ve kesinlikle çıkarmaya çalışmayın. .

K

karşıtgörüş

Guest
Yedi chian isterse birleşsin,isterse,en dincisi gelsin en milliyeçisi gelsin,ama bu ülkede bu asker varken hiç birşey olmaz hiç bir çağdaş ülkede asker bukadar baskın bir şekilde ön planda değildir,yüce olan meclistir,meclisimizin,mahkemeye verilmeside,atatürkçü,geçinen,aslında,özde değil sözde atatürkçü olan bir zihniyetin ürünüdür.

tabi ki 1 görüş
en azından sadece kuru kuru islamcı değil aynı zamanda ümmet çi de

Hasan

Kardeşiniz
http://dailyjokeonline.com/winner.html

konuda ne anlatılmak isteniyor burasını tahlil etmeden Ca-cu-cusuna takmışsınız sanki türkçe üstadatları konuan ziada burya adapte olmuş ca cı demek o işin satıcısı demekmiş..

Bir kere burda anlatılmak istenenin ne olduğunu yeterince açıkladık.Sonra dediğiniz mesela ca-cu ekleri ise bunu ben kendim uydurmadım NURCU-SÜLEYMANCI-SAĞCI-SOLCU- tarih kitaplarında bile Osmanlıdan örnek verdim başta fikir akımları görüşlerden bahsederken ca lı culu yazmışlar demek ki bu sizin ifade ettiğiniz manada dar kalıpla o işin satıcısı demek olmuyor kullanıldığı yere göre yeni anlam kazanan bir ektir .simit e eklersen simitçi olur yani smit satan..görüş bazında bir görüşe fikre eklersen o görüşün savunucusu manasında olur böyle basit ayrıntılara takılmayalım..

Son olarak söylediğiniz kendi NİCKİNİZ le bile çeliyor bu kadar olur .OKUYUCU sen daha ne diye bu niki aldın madem itirazın var cı-lara..sonra müslümanın görüşü olmazda ne demek?Ne demek!!!

Müslümanın elbette görüşü vardır başta Dininin görüşüne benimseyerek kendi dinine hizmet etmek üzere çıkmış tüm görüşler müslümanım diyen bir kimsenin görüşüdür ..Ben Cihadi siyasi manada MİLLİGÖRÜŞÇÜYÜMDÜR mezhep oalrak HANEFİYİM tasavvufi -tarikat olarak NAKŞİBENDİYİM imanıtahkik noktasında NURCUyumdur kuranı hizmet Noktasaında SüleymanCI..yımdır velhasıl sonuçta İSLAMA hizmet adına ortaya atılmış Her ca lı cı lı görüş bizim görüşümüzdür..

Buradaki ankette sadece milligörüşü yazmamın sebebini açıkladım İslam Briliği kardeş belirtmiş

Kırk tane Batıl parti nin İçinde yönetime talip sistemi değiştirmek üzere İslami Hakim kılmak noktasında görüşe sahip TEK GÖRÜŞ MİLLİGÖRÜŞ tür.yoksa islami bazda bir çok görüş vardır dedim.anlayan anlamıştır anlamayıp ca-cı gibi konunun içeriği ile anlatılmak istenenle alakasız mevzuular üzerinde saptıramalar yapanlarda art niyet ararım ve cevap vermiyeceğim..Vesselam
.

Sen istediğin kadar kendini cı ,cu lu eklerle nitelendirebilirsin kardeş,ben okuyucu yum yani okurum bu islamı kategorize etmelk babında bi anlam taşımaz.Ama milli görüşçü lük kategorize etme babında ayrı bir ekol dür ve diğer yolları siyasi yolla elştirir.İslamda bu yoktur.Nurcu yoktur nur talebesi vardır,süleymancı yoktur süleyman hocanın müritlreri vardır.Nasılki kendinde söylediğin gibi nakşibendi ci yoktur ,hanefici yoktur aha işte öyle .

40 Tane partiden sadece milli görüş demen zaten bunun ispatı milli görüşÇÜ kardeşim.Davamız sadece islamı siyaseten hakim kılma olsaydıbile bunu söylemen abes olurdu ki islam siyaset ile ihya olmaz o yüzden içtimai açıdan insanları cu ,cı diye kategorize edip kendi içimizde ayrı saf tutmanın anlamı yok.SELAMETLE.

MiHRiMaH

Son gülen... :/
Kimse kimseyi iyi şekilde temsil edemez... El elin eşşeğini türkü söyleye söyleye ararmış...

Ve kesinlikle din bir taraf yapılamaz... Din tek taraftır... Sağ ve sol bizim kendi uyduruk akıllarımızla uyduruktan çıkardığımız (daha doğrusu biz çıkarmadık ama iyi sahiplendik!!!) bir mevzudur... Bu sebeple de üstünde çok durulmamalı... Çünkü GP için sağcı diyorsalar, akp solcu oluyor:D ... Yani yukarı tükürsen ahmet amca, aşşağı tükürsen ahmet amcanın babası... Milli görüş deyince................................
Beklemeyin devamı yok o cümlemin;) ... O konu ayrı bir polemik, bir efsanedir... Diğer şıklar ise zaten ihtimaller dahilinde bile değil... Bu ülke koyu bir karanlık olan kominizm tehlikesinden ateşten kaçar gibi kaçmalıdır çünkü... "Hiçbiri" şıkkını büyük bir rahatlıkla işaretledim...

Sen istediğin kadar kendini cı ,cu lu eklerle nitelendirebilirsin kardeş,ben okuyucu yum yani okurum bu islamı kategorize etmelk babında bi anlam taşımaz.Ama milli görüşçü lük kategorize etme babında ayrı bir ekol dür ve diğer yolları siyasi yolla elştirir.İslamda bu yoktur.Nurcu yoktur nur talebesi vardır,süleymancı yoktur süleyman hocanın müritlreri vardır.Nasılki kendinde söylediğin gibi nakşibendi ci yoktur ,hanefici yoktur aha işte öyle .

40 Tane partiden sadece milli görüş demen zaten bunun ispatı milli görüşÇÜ kardeşim.Davamız sadece islamı siyaseten hakim kılma olsaydıbile bunu söylemen abes olurdu ki islam siyaset ile ihya olmaz o yüzden içtimai açıdan insanları cu ,cı diye kategorize edip kendi içimizde ayrı saf tutmanın anlamı yok.SELAMETLE.

Bizde Milli görüş yani Ehli Sünnet penceresinden dunyaya bakıyoruz.. Milli görüşcü yü öyle nitelendirebilirsin.. Yani Milli görüşle kendini idame ettiriyor..
Bir musluman her alanda olmalıdır.. Ki Biz Milli görüşCü ler her alanda organize ve irtibat halindeyiz.. ESAM-TV5-CANSUYU-OGDER-MILLÎGAZETE-ANADOLUGENCLIKDERNEGI-IHH-ONDER-ASKON-IKO-IDSB-TIHV-IGMG-D8 ve Yurt dışında Adil düzen universiteleri ile Milli görüş akedemileri...

Davamızda ciddiyiz.. Insaallah birgun bizlere destek cıkarsınız OkuyuCu kolu olarak