Sizce Hangi Görüş olmalı?

Sizce Hangi Görüş Olmalı?

• Solcu-Kominist-Devrimci..

Oy: 0 0.0%
  • Ulusalcı-Atatürkçü..

• Türk-İslam,Turancı..

• Kürtçü-Marksist..

• Kullanılan toplam oy
    37

HarunYahya

Üye
Web sitesi
www.ademyakup.net
http://dailyjokeonline.com/winner.html

Osmanlı çöküşe giderken ülkeyi kurtarmak için çeşitli fikir akımları ortaya (Batıcılık,tükçülük,islamcılık..vs.)atıldı.Şimdi Türkiyede benzeri bir durumla karşı karşıya Osmanlının son dönemi gibi diyebiliriz.Sizce hangi zihniyet görüş ülkeyi bulunduğu durumdan kurtarabilir..?

"Siyonizm’i bir timsaha benzetirsek, bu timsahın üst çenesi Kominizm, alt çenesi Kapitalizm’dir. (Bütün hayvanların alt çenesi hareket ettiği halde, tim-sahın ise üst çenesi hareketli olduğu için, onu misal veriyorum) Bu iki çenenin (Kominizm ve Kapitalizmin) çarpışır görünmeleri düşmanlıklarından değil, ara-larına giren avlarını ezmek ve gövdeyi (Siyonizm'i) beslemek içindir."

Bugün müslümanların,komünizm yahut kapitalizmle ayrıca uğraşmalarına gerek yoktur...Mesele kuklaları ortadan kaldırmak değildir...Mesele siyonizmi ortadan kaldırmaktır...Gövde tamamen ölene kadar mücadele devam edecek...

"Bugün artık Kominizm tamamen iflas etmiş ve çökmüş, Kapitalizm de içinden çürümüş ve yakında çökmeye ve çözülmeye mahkûm hale gelmiştir."
.

Kıble

Üye
Dünyayı iyi okuyan ve ona göre projeler üreten her kimse odur iyi.

M

Murat Sâki

Guest
İSLÂM-İ DEVRİM

Tek yol islam,bunun herkes farkında ama esriten cezadan kaçar gibi-de kaçıyor.

M

Murat Sâki

Guest
İslâmcı,Ümmetçi Milligörüş nedir?Kısa olarak konunun gidişatını değiştirmeyecek şekilde izah edermisiniz?

Ciddi olarak merak etmekteyim bir art niyetim yok.

Milligörüşü tam anlamıyla anlatmak zor , milligörüş türkiyenin özüne dönmesi için çalışan bir harekettir..bazı islam ülkelerinde müslümanlar milligörüş fikriyatını benimsemiştir ..Milligörüş öncelikle islam birliğini kurmak için çalışır ve bunu iktidara geldiğindede gerçekleştirmiştir 97 de kurulan D,8 ler bunun ilk adımıdır..Milligörüş rantiyecilere değil halka hizmet etmeyi esas alır..zira bu noktada iktidara gelindiğin Havuz sistemi kurularak devlet kuruluşlarının kazandığı paralar tek bir havuz da toplanır ve zarar eden kurum bu havuzdan faizsiz bir şekilde parasını alırdı..bundan önce ise zarar eden kurum gider bankalardan inanılmaz oranlarda faizle borç alır ve devlet zarara uğratılırdı..bu sistem sayesinde devletimiz kâra geçmiştir bugün memura emekliye esnafa sorsanız en rahat döneminiz hangi dönemdi diye vereceği cevap kesinlikle milligörüş dönemi olacaktır..çünkü Memur, emekli ve işçiye % 110 ile % 200 oranlarında üst üste zamlar gerçekleştirildi..Esnafa yüklü miktarlarda kredi imkanı sağlandı.evet türkiyenin güçlenmesini ve yeniden islam aleminin tek çatı altında birleşmesini istemeyen güçler "REFAH PARTİSİNİ KAPATMALIYIZ..KAPATMAK YETMEZ BUNLARI BÖLMELİYİZ"diyerek hareketin içindeki bazı dünya menfaatlerini ön planda tutanlara teklifler götürerek hareketi böldü...milligörüş anadolu gençlik derneği altında milligörüşün önemli ilkelerinden olan ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT ilkesine uygun gençliğin yetişmesi için canla başla çalışmaktadır..

bugün Allahın izniyle milligörüş hareketinin temsilcisi olan Saadet partisinin iktidara gelmesiyle D-8 Projesi tekrardan aktif hale gelecek ve Türkiye yüzünü ahlaksız batıya değil İslam ülkelerine çevirecektir..

melde

helina_roje
Bu şıklara bakarak en mantıklısı milligörüş :)

HarunYahya

Üye
Web sitesi
www.ademyakup.net

İslâmcı,Ümmetçi Milligörüş nedir?Kısa olarak konunun gidişatını değiştirmeyecek şekilde izah edermisiniz?

Ciddi olarak merak etmekteyim bir art niyetim yok.

Çıkmıştım kusura bakmayın yeni gördüm..

İslamcı-Ümmetçi-Milligörüş aynen diğerlerini sıraladığım gibi yani çıkış noktasını yazıyor ve peşine görüşleri sıraladım..

Sağcı-Kapitalist-Milliyetçi-Ülkücü-Faşist,...artırılır yani bunun gibi

Sadece Miligörüşü yazmam ise siyasi arenada yani yönetime talib olan-Ülkeyi kurtarmak için ortaya atılan görüşlerin içinde İslamcılık düşüncesini tek temsil eden Milligörüş olmasından ötürüdür..YOKSA NAKŞİ,nurcu,kadiri diye sıralardım islamcıdan kasıt yani onlar bu cihette siyasi manada görüş olmadığı için..şimdi neden sadece Milligörüş-İslamcı diye yazdım hemen ispatlayalım gerçi siyonist medya düşmanlar islamcı diye tabi ediyor Milligörüşçüleri ordan bile anlayabilrisinizde sıralayalım

BTP -Ulusalcı
EMEP sol
HYP sağ
ÖDP sol
YP sol
ANAP sağ
CHP sol
GP sağ
İP ulusalcı
ÖTP sol
DSP sol
LDP liberal
SHP sol
DTP marksist
BBP-turan
MHP sağ
DYP ..Sağ
HUR ..
MP ..
TKP ..
Allah aşkına bir tanesinin gayesi İslamcılık olan parti var mnı bunların içinde hepsi batıl akımların peşinde sürükleniyor..
neticede yönetime talib olan sistemi düzeltmek düşüncesinde olan siyasi manada görüşler içinde İSLAMCILIĞA yani günümüz tabirile Milli görüşe sahip İKİ PARTİ GÖRÜNÜYOR
SAADET
AKP
sp de diyor ki akp de artık milligörüş gömleğini çıkardık diyor geriye sadece İslamcılığı savunan saadet partisi kalıyor.Saadet partisi ve diğerleri düşünceside burdan irtikab ediyor.Yoksa cemaat bazında islamcılığı savunan bir çok görüş var.

Şimdi müslüman olduğunu söyleyen bir kimse MİLLİ GÖRÜŞÇÜ değilim demesi tam bir handikaptır.neden?Örnek

Osmanlı zamanında Abdulhamid zamanında yaşayan müslüman bir kişi bizce doğal olarak İSLAMCI YANİ ABDULHAMİD taraftarı olmalıdır değil mi?ama olmamış peki nasıl olmuş müslüman kitle hatta elmalılı gibi bir çok alimler Abdulhamide dolayısı ile islamcılığa yani Milligörüşe karşı olmuş?art niyetlemi hayır !itihadçılar halkı kışkırtmış alimleri abdulahmid islamı tahrip ediyor diye yanıltmış onlarda büyük bir hataya düşüp farklı Batıcı-mandacı-Milliyetçi-yenilikçi ..gibi görüşler içinde abdulhamide karşı saflar içinde olmuşlardır..sonradan birçoğuda hatasını anlamış..

neyse şimdi gelelim MilliGörüşçü İslamcı değilim diyenler aynı mantık abdulhamidi hatalı görüyor İslamcılığa karşı oluyor.Erbakan Hocayı hatalı görüyor Milligörüş düşmanı oluyor.Saadet partisini beğenmiyor Milligörüşçü değilim diyor. halbuki bu İslamcılık düşüncesi yani Milligörüş ne kişilere nede partilere bağlıdır.Pireye kızıp yorgan yakmakta ne?
Erbakanı sevmiyorum de Milligörüşçü değilim deme,
Saadet Partisi beceremiyor de Milligörüşçü değilim deme,
AKP de Milligörüşçü ondan ordayım de ama Milligörüşçü değilim deme..
artılırılır düzeltim
sonuçta İSLAMCIYIM diyen herkes kendileri demesede bizim için Milligörüşçüdür.Milligörüş ne demek milletin görüşü yani müslüman halkın kendi görüşü demek Halkın görüşü ne İslam bu ülkenin yüzde 99 müslümansa ve gayeleride İslamcılık düşüncesi ise bizim için Milligörüşçüdür herkes kendilari ne derse desin!zaten milligörüşü ikiye ayırırız bu manada Milli görüşçü olduğunu bilenler kabul edenler ve sırasını bekleyenler..

Ya İSLAMCI-MİLLİGÖRÜŞÇÜ sündür YA DA SİYONİZME ASKER!Sağı-solu-güneyi kuzeyi yok bu işin vesselam..
.

konu ile ilgil değil her cevapta bu link cıkıyorhttp://dailyjokeonline.com/winner.html zinar kardeş neden kaynaklanıyor acaba?

kemalali

Profesör
En baştaki şıkkı işaretledim ancak milli ğörüşlü olmayan İslami olamaz mı?

BTP de İslamidir bence dyp, chp gibi degil.

Devrim denmiş. İslamcılık denmiş. İslamda ideoloji yoktur. Cı ekini kullanmayalım. Kadayıfçı gibi :O

Hasan

Kardeşiniz
Simitçi-kahveci-gazozcu Gibi birsürü üçleme ve cı ,ci üretilebilir permütasyondan anlayanlar ihtimal hesaplarını yapsınlar artık;............
Evet birsürü görüş vardır ama müslümanın görüşü yoktur dini vardır bunu öngörür yani "TEK YOL İSLAM"hemde(cı)sız..SELAMETLE

V

VeLeyl

Guest
Bu nasil bi Anket ya..
:blink:
Neyse ben herzamanki gibi uzak durayim...

M

Murat Sâki

Guest
Zamanın da bu; "çü,cü,ci,çi,cı,çı,cu,çu" ve benzeri bir işi yapan,faili ismi ref eden eklerin kelimeleri çarpıtabileceğini uzun uzadıya anlattık farklı konular-da ama kimsenin ilgisini çekmedi.

İslâm(cı),bu kelimeyi günümüz türkçesin-de ele alırsak:İslâm satan İslâm yapan gibi anlaşılıyor.Keza diğer benzetmeler için de geçerli.

Ayrıca anket adil değil.İslâm sadece Milli Görüş'den ibaret değildir.Milli Görüş ise sadece İslâm'a hizmet eden değildir.

Günümüz siyasetini ele alırsak İslâm-i bir parti olarak yada oluşum olarak Milli Görüş'ü ele almamız yada aynı payelerin için de varsayıp eleştirmek doğru olmayabilir.Kişisel düşüncem...

Eğer ortada bir Görüş varsa bu doğrudan İslâm-i görüştür.Farklı pencerelerden bakmak anlamsız.Erdogan'da yarın karşımıza "Ulusal Görüş" adlı bir sloganla gelebilir.Ardından mhp "Milliyet Görüş",ardından diğer partiler vs...ve hepsi de "asıl doğru olan bu görüştür" diyebilir.

Bu radde de Milli Görüş'ü Siyasi bir irade olarak kabul edebilirim.Fakat İslâm-i bir irade olarak kabul etmem söz konusu olamaz.Bir cadde-i kübra varsa o İslâmdır.Bir görüş varsa benim kabul edebileceğimiz,O da Kuran-ı Azimüşşan-dır.

Ayrıca Milli Görüş camiâsına saygı duyduğumu belirtmek isterim.Saygılarımla...

Tuncay ÖZ

Profesör
ANKET BENCE YANLIŞ YANİ KENDİ GÖRÜŞÜM
HİÇ GEREK YOK
BAKIN ISRARLA BELİRTİYORUM GEREK YOK BUNA...

fakiri

Kıdemli Üye
Arkadaşlar,
Siz siz olun, hayatınızı başkalarının saltanatı ve emelleri uğruna heder etmeyin.
İslâm'ın mükelefiyetlerini yerine getirin ve kimsenin piyonu olmayın.

arkadaş burda siyasi görüş sormuş..siyasi arenada islama hizmet eden hangi görüş ve zihniyettir demek istemiş ...

HarunYahya

Üye
Web sitesi
www.ademyakup.net

Simitçi-kahveci-gazozcu Gibi birsürü üçleme ve cı ,ci üretilebilir permütasyondan anlayanlar ihtimal hesaplarını yapsınlar artık;............
Evet birsürü görüş vardır ama müslümanın görüşü yoktur dini vardır bunu öngörür yani "TEK YOL İSLAM"hemde(cı)sız..SELAMETLE

konuda ne anlatılmak isteniyor burasını tahlil etmeden Ca-cu-cusuna takmışsınız sanki türkçe üstadatları konuan ziada burya adapte olmuş ca cı demek o işin satıcısı demekmiş..

Bir kere burda anlatılmak istenenin ne olduğunu yeterince açıkladık.Sonra dediğiniz mesela ca-cu ekleri ise bunu ben kendim uydurmadım NURCU-SÜLEYMANCI-SAĞCI-SOLCU- tarih kitaplarında bile Osmanlıdan örnek verdim başta fikir akımları görüşlerden bahsederken ca lı culu yazmışlar demek ki bu sizin ifade ettiğiniz manada dar kalıpla o işin satıcısı demek olmuyor kullanıldığı yere göre yeni anlam kazanan bir ektir .simit e eklersen simitçi olur yani smit satan..görüş bazında bir görüşe fikre eklersen o görüşün savunucusu manasında olur böyle basit ayrıntılara takılmayalım..

Son olarak söylediğiniz kendi NİCKİNİZ le bile çeliyor bu kadar olur .OKUYUCU sen daha ne diye bu niki aldın madem itirazın var cı-lara..sonra müslümanın görüşü olmazda ne demek?Ne demek!!!

Müslümanın elbette görüşü vardır başta Dininin görüşüne benimseyerek kendi dinine hizmet etmek üzere çıkmış tüm görüşler müslümanım diyen bir kimsenin görüşüdür ..Ben Cihadi siyasi manada MİLLİGÖRÜŞÇÜYÜMDÜR mezhep oalrak HANEFİYİM tasavvufi -tarikat olarak NAKŞİBENDİYİM imanıtahkik noktasında NURCUyumdur kuranı hizmet Noktasaında SüleymanCI..yımdır velhasıl sonuçta İSLAMA hizmet adına ortaya atılmış Her ca lı cı lı görüş bizim görüşümüzdür..

Buradaki ankette sadece milligörüşü yazmamın sebebini açıkladım İslam Briliği kardeş belirtmiş

Kırk tane Batıl parti nin İçinde yönetime talip sistemi değiştirmek üzere İslami Hakim kılmak noktasında görüşe sahip TEK GÖRÜŞ MİLLİGÖRÜŞ tür.yoksa islami bazda bir çok görüş vardır dedim.anlayan anlamıştır anlamayıp ca-cı gibi konunun içeriği ile anlatılmak istenenle alakasız mevzuular üzerinde saptıramalar yapanlarda art niyet ararım ve cevap vermiyeceğim..Vesselam
.

ses

Üye
hem müslüman hem milliyetçi olunamıyormuki? bu şıkta yok!?

zaten ne demiş şair "vatan bir seccadedir"

hem HAKTAN YANA hem kardeşçe.
hem milli birlik hem manevi birlik.

(vatan olmasa dinimizi güzelce yaşayamayız.onun için önce vatan)

bu biribirine zıt degildir.pekişmiş bi olgudur.birini üstün tutmak deigldir yani.