Şiwan Perwer Halepçe’nin Filmini Çekiyor! | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Şiwan Perwer Halepçe’nin Filmini Çekiyor!

ismail

Yeni
İhvan Üyesi
Katılım
3 Mar 2007
Mesajlar
20,475
Puanları
0
Yaş
42
Kürt müziğinin efsane ismi Şiwan Perwer, Halepçe Katliamı’nı filme çekmek için kolları sıvadı. Senaryosunu Şerif Kayran’ın kaleme aldığı filmin, 2011 yılı içerisinde vizyona girmesi planlanıyor.


Almanya’da yaşayan ve Kürt müziğinin efsane ismi olarak kabul edilen ses sanatçısı ve bestekâr Şiwan Perwer, bir sinema filmi ile yeniden gündeme geliyor. Timeturk’un haberine göre, Şerif Kayran ile hazırlıklara başlayan Perwer, aynı zamanda filmde oynayarak bir ilke de imza atmış olacak. Tarihe Halepçe Katliamı olarak geçen ve Saddam Hüseyin’in emriyle kimyasal silahlarla Halepçeli Kürtlerin katledildiği olayın ele alındığı filmin senaryosu Şerif Kayran’a ait. 120 dakikalık filmin 2011 yılı içerisinde gösterime konulması hedefleniyor.PKK’nın Kara Listesinde
Hakkındaki yasaklar nedeniyle Türkiye’ye dönemeyen Şiwan Perwer, halen Almanya’da yaşıyor. PKK’nın kara listesinde yer alan sanatçı, Başbakan Erdoğan’ın grup toplantısında yaptığı konuşmayla uzun süre gündemde kalmıştı. Perwer, hükümetin yürüttüğü Demokratik Açılıma da verdiği destekle biliniyor.
 
Üst