ser[bes]ce

Muhtazaf

Profesör
Web sitesi
www.facebook.com
tumblr_na8ybyJqLd1tjvrtio1_500.jpg

ALI25

Kıdemli Üye
url

Alim ölür eseri kalir bir ba$ka ifade ile vermi$ oldugu o ilmi kalir.

efonaltı

Kısıtlı Erişim

• Adım Mustafa d
    1970 doğumluyum.Yani 36 yaşındayım.Bayrampaşa'da oturuyorum.Buraya da yeni taşınd
    1988 yılından beri İstanbul'da yaşıyorum
    İlahiyatçıyım.Marmara Üniversitesi'nde doktora çalışmam sürüyor.Aynı zamanda tasavvuf sanatçısıyım.Ve bildiğin gibi yazarım.Neden ilahiyatçı olduğuma gelince sınavda başarılı oldum ve tercihim arasındaydı.Nasip oldu ve şu anda bu işi yapmaktayım.
    Zaten bir işi severek yapmadığınız zaman o işte başarılı olamazsınız.İsteyerek seçtim bu mesleği ve çok mutluyuum.
    Yahyalı İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldum.Üniversite ise Marmara Üniversitesi ..

selam.:)

ALI25

Kıdemli Üye
Bugün sen müslümansan bu direk gökten inmi$ bir $ey mi?.

Yüzde bir

Doçent
7005538-lg.jpg

Çesmek be zen sitare ...
Ez men mekon kenare ...

ALI25

Kıdemli Üye
url

Insanlar onu sahih-i buhari ye yazmi$ oldugu tercemesi ile tanidilar.

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
Ahmed Naim veya Ahmed babanzade diye.
38 — AHMED NAİM EFENDİ: Mustafa Zihni paşanın oğludur. Babanzade adı ile meşhurdur. 1872 de doğup, 1934 de vefat etti. Edirnekapı’dadır. Galatasaray Lisesinde ve mülkiye mektebinde okudu. Orta boylu, sakallı idi. Galatasarayda ders verdi. Felsefe üzerinde fransızcadan tercümeler yaptı. 1928 de Buhari hulasasını tercüme ve iki cildini neşir etti. Dar-ül-fünunda yirmiiki sene profesörlük yaptı. 1933 de darülfünun lağv edilince, kıymeti bilinmeyerek açıkta bırakıldı. Tam ve halis Müslüman idi. Arabi ve fransızca iyi bilirdi. Felsefe âlimi idi. Tevfik Fikretle Abdullah Cevdetin İslam düşmanlıklarını hiç beğenmezdi. Kuru mütercim değil, mütefekkirdi. Tevfik Fikret için Manevi en büyük destekten mahrum, bedbaht, ölmeye mahkum bir kimsedir derdi. Garb filozoflarından iki üç kimseden başka hiçbir filozofun uluhiyyeti inkâr etmediğini söylerdi. Fikretin niçin dalalete düştüğüne şaşardı. Onu felsefede olgunlaşmamış sayardı. Naim beğin eserleri: Ahlak-ı İslamiye esasları, Buhari tercümesi, Dava-yı kavmiyyet, Felsefe dersleri, Nevevinin Hadisi erbain i tercümesi, İlim-ün-nefis [psikoloji], Mantık, Temrinat ve sairedir.

ALI25

Kıdemli Üye
Evet onun hal tercümesini bulup bana da gösterdin biliyorum ve okudum bunun da hayatini.

ALI25

Kıdemli Üye
b_3260.jpg

Eşref ali tehanevi ulema sinifindan kiymetli uzak dogu dan cikmi$ misal olarak Mustafa sabri efendi gibi kimsedir.

Yüzde bir

Doçent
"Bir tebessüm ki altında hazin bir kalp yatar ...
Bir gam uğrar ki ona, göremez kimse ..."

Ama insan kalbinin içindedir ...

6898542-lg.jpg

"Kısmetli biri yerde bir dal buldu da elinde meyve verdi derlerse inan ...
Tasdik et, gariplerin ve yoksulların, su içerken boğulduğunu duysan ..."

Yüzde bir

Doçent
Kalbim kasvet bağlayıp yollar da sarpa sarınca, ümidimi affına merdiven yaptım; günahım gözümde büyüdükçe büyüdü ama onu alıp affının yanına koyunca, affını tasavvurlar üstü büyük buldum ...

[İmam-ı Şafii]

18029385-lg.jpg

Hüdâyî'yi sen eriştir murâda ...
Senindir çünkü hükm arz u semâda ...

Efendi dahli yok gayrın arada ...
Ne verdinse odur dahî nemiz var ...