Senin Ruhun Nasıl Bir Eve Ait? | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Senin Ruhun Nasıl Bir Eve Ait?

Verda

Gales
İhvan Üyesi
Katılım
9 Nis 2010
Mesajlar
10,917
Puanları
113
Senin evin: Dağ Evi!

Her şeyini kendin yaptığın, şehirlerin kalabalığından uzak, doğayla iç içe bir ev senin hayalin. Sessiz sakin ve de huzurlu… Çünkü sen böyle bir insansın, fazla kalabalığa kargaşaya gerek yok. Kaostan nefret edersin özellikle. Ayrıca pinpirikli de değilsin. Ne olmuş yani üstün biraz çamura battıysa? Yıkarsın geçer öyle değil mi? Tam bir doğa insanısın sen! Kendini doğaya ait hissediyorsun. Yemyeşil ağaçların arasında kendini buluyorsun, tam anlamıyla özgürleşiyorsun. İşte senin evin, Dağ Evleri!
 

Ecrin

'Bâd-ı Sabâ..'
İhvan Üyesi
Katılım
16 Ara 2009
Mesajlar
0
Puanları
0
Sen gezmeye bayılıyorsun. Eve kapanıp kalamazsın. Bu yüzden de evinden çok büyük bir beklentin yok. Sahip olduklarınla da çok mutlusun. Minimal bir havan var ayrıca. İnce zevkinle kendi daireni o kadar güzel döşersin ki, görenler hayran kalır. Yalnız olmaktan da korkmazsın sen. Ne olmuş yani etrafında yüzlerce insan yoksa? Sen kendi kendine yetersin. Çevrendeki insanların sendeki bu kendine güvenli havaya ve neşeye bayıldıklarını söylememize gerek yok sanırım. İşte senin evin, rezidanslar, ne çok büyük ne çok küçük tam ihtiyacın olduğu kadar :)
 

deren

semure
İhvan Üyesi
Katılım
11 Haz 2012
Mesajlar
2,393
Puanları
0
Senin evin: Konak!Sen ailenle olmayı çok seviyorsun. En büyük hayalin kalabalık kocaman bir ailen olması ve onlarla aynı çatı altında yaşamak. Çünkü sen evine ailesine düşkün, sevgi dolu bir insansın. İşte konaklar bu yüzden senin için biçilmiş kaftan. Bahçesinde mangallar yaktığınız, çocuklarının torunlarının koşuşturduğu, her katından ayrı bir renk ses gelen cıvıl cıvıl bir aile konağı! Var mı böyle bir saadet!
 

spesifik

آزادی قید و بند
İhvan Üyesi
Katılım
18 Ağu 2007
Mesajlar
24,610
Puanları
113
Senin evin: Yalı!

Dalgaların hafif hafif kıyıya vuruşunu dinlemek seni hep rahatlattı. Huzurlu bir insansın çünkü sen. Dalgalar gibisin ayrıca; hırçınsın, güçlüsün, özgür ruhlusun. Bu yüzden sen bir yalıda yaşamalısın. Ayrıca içindeki zengin ruhu da yalıdan daha iyi hangi ev yansıtabilir ki? Kendine ait kıyın, kendi yalının bahçesinde oturup denizi izlemek kadar güzel bir şey olabilir mi? İnceden bi kıskanmadık değil seni ;)
 

Darul_Beka

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
17 Kas 2013
Mesajlar
2,189
Puanları
63
gecekondu
 
Üst