Şehitler gecesi | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Şehitler gecesi

ismail

Yeni
İhvan Üyesi
Katılım
3 Mar 2007
Mesajlar
20,475
Puanları
0
Yaş
42
Şehidlerimiz unutulmadı
İskilipli Atıf Hoca`dan, Şeyh Es`ad Erbili`den Hasan el Benna`ya, Malcolm X`ten Abbas Musavi ve Metin Yüksel`e kadar onlarca aziz şehidin, şahitliğe yürüdükleri aydır Şubat ayı. Fatih Akıncıları öncülüğünde 23 Şubat 2011 Çarşamba günü Metin tüm İslam coğrafyasında şehit olmuş Müslümanların aziz hatıralarının yad edileceği “Şehitler Gecesi” gerçekleştiriliyor.Haber Merkezi - ÖZGÜN DURUŞ *
“Şehadet bir çağrıdır tüm nesillere ve çağlara” sözüyle Türkiyeli Müslümanları adanmaya ve hakikatin şahitliğini yapmaya çağıran Şehid Metin Yüksel şehadetinin 31. yıl dönümünde anılacak. 23 Şubat 1979 yılında İstanbul’da Fatih Camii avlusunda şehid edilen Molla Sadreddin Yüksel’in oğlu Metin Yüksel’i dava arkadaşları anmaya hazırlanıyor. Yüksel, ilk olarak Fatih Camii avlusunda anılacak. Daha sonra Edirnekapı mezarlığında şehidin kabri başında Kur’an okunacak. Fatih Camii avlusu ve kabri başındaki anmadan sonra akşam da şehidin aziz hatırası için bir program tertip edilecek.


Program, Fatih Akıncıları tarafından Feshane Haliç Salonu’nda 23 Şubat akşamı 20:00-23:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Fatih Akıncıları’nın organize ettiği “ŞEHİDLER GECESİ” programına çok sayıda davetlinin katılması bekleniyor.
 
Üst