Seçim Sandıklarında Manüpilasyon Yapacak Paralelciler Elemanlarını Eğitmeye Başladı DİKKAT !!! | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Seçim Sandıklarında Manüpilasyon Yapacak Paralelciler Elemanlarını Eğitmeye Başladı DİKKAT !!!

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Puanları
63
Seçim Sandıklarında Manüpilasyon Yapacak Paralelciler Elemanlarını Eğitmeye Başladı DİKKAT !!!

'Paralel yapı' öğretmenleri eğitip sandıklarda müşahit olarak görevlendirirken, KCK da mahallelerde teşkilatlanarak HDP’ye oy verilmesi için vatandaşları baskı altına alacağı iddia edildi...

7 Haziran Seçimleri'ne doğru gidilirken bazı partilirle ilgili iddialar da ortaya atılmaya başlandı. Buna göre, Paralel Yapı'ya yakın isimlerin KCK işbirliğiyle bölge halkını HDP'ye oy vermeleri konusunda baskı altında tuttuğu söyleniyor.

Yeni Şafak Gazetesi'nin haberine göre; Paralel yapı ve KCK seçim öncesi paralel kuşatma harekatına girişti. Her iki yapı da seçim öncesi sandıkları manipüle etmek için harekete geçti. Sandık başkanı ve sandık memuru olmak için harekete geçen her iki örgüt stratejisini hayata geçirmeye başladı. 7 Haziran'da yapılacak genel seçimler öncesi paralel yapı sandıklar için yeni bir eylem planı hazırladığı ortaya çıktı. Plana göre muhalefet partilerinin sandık müşahitliği için Türkiye genelindeki okullardaki paralel öğretmenler görev alacak. Sandıklarda manüpilasyon yapmak isteyen paralel yapı öğretmen elemanlarını eğitime aldı.

MUHALEFETE PARALEL MÜŞAHİT

Buna göre öncelikle sandıklara müdahale etmek için seçim günü kendilerini sandık görevlisi olarak göstermek için hedef partiler belirlendi. Önce seçime giren muhalefet partilerinden oy oranı düşük olanlara “Sandik müşahidiniz” olalım denilerek sandık görevlisi olacaklar. DSP, Milat, BBP, Merkez Parti gibi partilerin sandık müşahidi olmak için birçok il ve ilçede teşkilatlandı.

YSK'YA BAŞVURU YAPIYORLAR

Tezgahın diğer ayağını ise seçim kurullarınca belirlenen sandık memuru olmak için başvurular oluşturuyor. Paralel memurlardan sandık başkanı ve memuru olma şartını taşıyan kişiler seçim kurullarına başvuruda bulunarak sandık başkanı ve memuru olmak istediklerini beyan etti. Seçim kurulları yeterince inceleme yapmadığı için bu başvuruların büyük çoğunluğu kabul ediliyor. Türkiye çapında paralel yapı tüm memur mensuplarını harekete geçirdi. Merkezden oluşturulan eğitimciler illere giderek görev alan ve alacak olan paralel yapının sandık başkanı ve memurlarını eğitime aldı.

KCK'dan ip eğitimi

Paralel yapı ile benzer bir teşekkül oluşturan KCK bölgede HDP'ye oy verdirmek için mahalle örgütlerini harekete geçirdi. Her ismi tek tek markaja alan KCK, tehdit ve şantajla vatandaşlar üzerinde baskı kurmaya başladı. Bölgedeki orta yaş üzerindeki okur-yazar olmayan kesimin HDP'ye oy vermesini temin etmek için iple ve resimle eğitim veriliyor. Oy pusulasının başından HDP logosunun olduğu noktaya kadar uzunlukta bir iple oy verilmesi öğretiliyor.

http://www.timeturk.com/tr/2015/04/11/yeni-safak-gazetesi-sandikta-paralel-oyun.html#.VSk5HrccRPM
 

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Puanları
63
Mahkeme FETÖ dedi, istersen paraleci demeyebilirsin.
 

can feda

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
11 Ocak 2015
Mesajlar
1,014
Puanları
0
Artık kendi yaptıklarını/yapacaklarını paralelciler yapıyor/yapacak diye haber yapıyorlar sanırım :)
 
Üst