Seçim için Tahminlerinizi Alalım?

gamsız

Profesör
Ülkenin SİSTEMSEL/ KURGUSAL yanlışları devam ettiği sürece 8-10 sene rahat , 3-4 sene sıkıntılı süreçler kaçınılmazdır!
1- Sosyal devlet ancak ZENGİN bir ülkede olur. Ne ülkemiz zengin ne de devletimiz! Kimse haybeye
Ama israf etmesek.
Ama iyi yönetilsek.
Ama liyakat vs diye zır zır etmesin.
Dünyanın en zengin ülkelerinde dahi bizdeki gibi bir sağlık hizmeti YOK.
Bizdeki gibi dünyanın en pahalı eğitimi olan TIP eğitiminin bedavaya verildiği bir ülke YOK.
Bizdeki gibi memuriyet kanunu YOK.
Beyan esasına dayalı vergi sistemi YOK.
Net maaş uygulanası YOK.
2- Sosyal devlet ancak zengin ülkelerde olur. Dünyanın hiç bir ülkesinde SİGORTASI olmayan evin yanması , sel alması , heyelanla yok olması, depremde yıkılması vs vs vs durumlarda , devletin , vatandaşının evini yaptığı bir sistem YOK!
3- Sosyal devlet ancak zengin ülkelerde olur. Dünyanın hiç bir ülkesinde emekli ikramiyesi , ölen sigortalının emekli maaşının eşi veya kızı tarafından alınabildiği bir emekli sistemi YOK!
4- Sosyal devler ancak zengin ülkelerde olur. Dünyanın hiç bir ülkesinde piyasa değeri 5.000.000 olan evin , emlak vergisinin 1.000 lira olduğu bir ülke yok.
Hülasa , binada sallantı varsa , sebep her zaman temelinde veya taşıyıcı unsurlardadır!!!
Serdar Topaçlıoğlu

gamsız

Profesör
Sarıkamışta 90 bin askerimiz sonunun kesin şehadet olduğunu bile bile hedefe yürüdüler bir teki bile len bu ne biçim komutan ben geri dönüyorum demedi
ANLAYANA

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Sayın @gamsız

Yaklaşık bir aydır SGK hastanelerinden göz muayenesi için sıra almaya çalışıyorum ama sıra yok.

15 günlük periyotlar halinde hep dolu.

Eskiden hastane önünde bekliyorduk şimdi evde bekliyoruz.

Neticede değişen bir şey yok, yine bekliyoruz yani.

Burada bir sıkıntı var.

Selam ve dua ile.

gamsız

Profesör
Sayın @gamsız

Yaklaşık bir aydır SGK hastanelerinden göz muayenesi için sıra almaya çalışıyorum ama sıra yok.

15 günlük periyotlar halinde hep dolu.

Eskiden hastane önünde bekliyorduk şimdi evde bekliyoruz.

Neticede değişen bir şey yok, yine bekliyoruz yani.

Burada bir sıkıntı var.

Selam ve dua ile.
doğruduru bende uğraşıyorum alamıyorum ama savunduğum davadan geri adım attırmaz beni

gamsız

Profesör
Bereketsizlerln derdi cep
Halis milletin umudu Reis Recep
Hak Teala kimden razı acep
🌹
❤️
🌹
❤️

gamsız

Profesör
daha evvel akpartili olup akp lileşenlerden geriye kalan bazı akpartililerde akplileşmeye başladı

ihvanistanbul

AkhenAton
Alternatifsizlikten dolayı almış olduğunuz oyu kendi guvenoyunyz zannetmeyin. Sayin erdogan cocuklari kuduzdan ölen l, kopeklere yem edilen bir ulkenin lideridir. Batidaki itibarin ise turkiyeye giderken kuduz asisi yaptirin haberleri kadardir. Hindistan'ın bizim nezdimizde itibari neyse bizimde dunya nezdinde odur maalesef

cemaliii

Kıdemli Üye
Alternatifsizlikten dolayı almış olduğunuz oyu kendi guvenoyunyz zannetmeyin. Sayin erdogan cocuklari kuduzdan ölen l, kopeklere yem edilen bir ulkenin lideridir. Batidaki itibarin ise turkiyeye giderken kuduz asisi yaptirin haberleri kadardir. Hindistan'ın bizim nezdimizde itibari neyse bizimde dunya nezdinde odur maalesef

Aklımdaki en büyük soru işareti budur. Erdoğan gibi bir lider nasıl halkın kanayan yarası böyle bir probleme duyarsız kalır ve çözmez? Neden neden neden?

ihvanistanbul

AkhenAton
Aklımdaki en büyük soru işareti budur. Erdoğan gibi bir lider nasıl halkın kanayan yarası böyle bir probleme duyarsız kalır ve çözmez? Neden neden neden?
Rant. 5 belediyenin kopek mamasina harcadigi para 300 trilyon. 80 vilayeti hesaplasana. Kimler milyoner oluyor bu sayede. Coluk cocuk ölmüş, travma yasamis kimin umrunda? Bide hala rehabilite falan diyorlar ya cildiriyorum. Rabbim guc verse tum siyasileri ve kopek dernekleri uyelerini hayvan barinaginda it gibi yasatir oldururum. Madem hizmeti itlere yapiyorlar hizmet ettikleriyle yasasinlar.

cahid

Kıdemli Üye
@gamsız Türkiye yüzyılı diyerek Roma 2.0 kuruluyor.. Allah (c.c.) ömür verir de 2030'u görürsek birlikte burası kapanmazsa ve hala yazma hürriyeti diye bir şey kalırsa ortada sana hatırlatacağım bekle bakalım..

@Ebu Computer hastaneden sıra almak istiyorsan üniversite hastanelerine ilave ücret (hoca parası) yatırarak daha erken muayene olabilirsin.. Ücretsiz muayene olmak istiyorsan ileri tarihleri beklemen gerekiyor artık..

gamsız

Profesör
Nasıl yaşıyorsak öyle yönetiliyor isek , neden insan gibi yaşayıp insanca öyle yönetilmeyi iste(ye)miyoruz.

gamsız

Profesör
bir depo benzine okçular tepesini terkeden davasını satanlarıda gördük