Savcı Rehin Alındı. Sebep : Sadece ekmek almağa giden BERKİN ELVAN !

Mugalata

Kıdemli Üye
dhkp-c karanlık bir örgüttür. bu eylemin de arkasında mutlaka başka karanlık güçler vardır. bu eylemle amaçlanan neyse, o amacın arkasındaki güç vermiştir bu siparişi o örgüte.

bir tane masum bir savcu öldürüldü. üstelik berkin elvan davasında biraz ilerleme sağlamış bu adamcağız. onu susturdular. iki tane kandırılmış genç insanı ölüme gönderdiler.

acılı insanlar bıraktılar geride. toplumdaki gerilime hizmet ettiler. ışid'vari pozlar verdiler, canlı yayında röportaja bağlandılar ve arkasında kimin olduğunu bilmedikleri bir cinayeti kendi eylemleri sanıp ölüme gittiler.

Mugalata

Kıdemli Üye
Çocuk buluğ çağına ermemiş ise masumdur.

Ama görüldüğü gibi elde sapan polise taş atan bir çocuk var.

Benim baktığım açı budur.

139453299497619.jpg

bu çocuk berkin elvan değil sanırım. ama oysa bile sonuçta şimdilik sadece taş atan, yanlış yöne doğru sürüklenmiş birisi olduğundan söz edebiliriz. ileride belki o örgüt tarafından kandırılıp bir cinayet makinesine dönüştürülme ihtimali de vardı tabii. ama sonuçta henüz öyle biri değildi. yaşı belli. üzerine sıkılan gaz kapsülünün hedef gözetilerek sıkıldığı da belli. pek çok insan bu şekilde hedef alınarak sıkılan kapsüllerin isabet etmesi sonucu ağır yaralandı.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Oraya ölmeye gitmiş katiller. Ne içiriyorlar eylemden önce bunlara?

ihvanistanbul

AkhenAton
Ya bırakın çocuk masum ayaklarını. Yemin ediyorum Mevla imkan verse bugünden yarına ne kadar hdp yöneticisi, üyesi, ne kadar yasadışı terör örgütü üyesi ve sempatizanı varsa sallandırırım. Çakma hümanistler sizi. Devletin savcısını rehin alan devleti rehin almış demektir. Başlarım böyle hak aramaya! Bunlar devletine isyan eden kanı bozuk yeniçeriler gibi oldular. Tek çaresi idam!

Mugalata

Kıdemli Üye
Ya bırakın çocuk masum ayaklarını. Yemin ediyorum Mevla imkan verse bugünden yarına ne kadar hdp yöneticisi, üyesi, ne kadar yasadışı terör örgütü üyesi ve sempatizanı varsa sallandırırım. Çakma hümanistler sizi. Devletin savcısını rehin alan devleti rehin almış demektir. Başlarım böyle hak aramaya! Bunlar devletine isyan eden kanı bozuk yeniçeriler gibi oldular. Tek çaresi idam!

peki o katillerin arkasındaki karanlık güçleri ortaya çıkarmak ve gerçekle yüzleşmek istemez misin? taşeronu cezalandırmak yeter mi sana?

ihvanistanbul

AkhenAton
Bugüne kadar taşeronda cezalandırılmadı. Bi yerden başlamak lazım artık. Eline silah alan, molotof atan, sapanla polise taş atan, yağma yapan, eylem yapacağım diye milletin malına zarar veren ne kadar asalak, kan emici mahluk varsa devlet eliyle itlaf edilmesi taraftarıyım. özellikle itlaf diyorum çünkü böyle tipleri insandan saymıyorum. Yeter artık be! Böyle pislikleri temizleyeceksin ki memlekette temizlensin, taşeron kalmayınca kullanacak karanlık güçler ya sahaya kendileri inecek ya da geri çekilecek!

Ayrıca hepimiz çocuk oluk ama hiç birimiz elimizde sapanla gidip polis taşlamadık. Bırakın artık bu saçma sapan romantizmi. Kendinize gelin ya.

Mugalata

Kıdemli Üye
Bugüne kadar taşeronda cezalandırılmadı. Bi yerden başlamak lazım artık. Eline silah alan, molotof atan, sapanla polise taş atan, yağma yapan, eylem yapacağım diye milletin malına zarar veren ne kadar asalak, kan emici mahluk varsa devlet eliyle itlaf edilmesi taraftarıyım. özellikle itlaf diyorum çünkü böyle tipleri insandan saymıyorum. Yeter artık be! Böyle pislikleri temizleyeceksin ki memlekette temizlensin, taşeron kalmayınca kullanacak karanlık güçler ya sahaya kendileri inecek ya da geri çekilecek!

Ayrıca hepimiz çocuk oluk ama hiç birimiz elimizde sapanla gidip polis taşlamadık. Bırakın artık bu saçma sapan romantizmi. Kendinize gelin ya.

hayır, bugüne kadar sadece taşeron cezalandırıldı. asıl arkadaki karanlık güçlere ulaşıl(a)madı. mesela dünki eylemde iki katil, yaralıyken kurşun sıkılıp bilerek öldürülmüş. ses kaydı internete bile düşmüş.

lafons7275

Kıdemli Üye
Rehin aldıkları savcıyı öldüren teröristler Şafak Yayla ile Bahtiyar Doğruyol, Tekirdağ F. Tipi Cezaevi’nden arkadaş çıktı.

213462_3.jpg

Savcıyı öldüren teröristler Şafak Yayla ile Bahtiyar Doğruyol, Tekirdağ F. Tipi Cezaevi'nden arkadaş çıktı. Yayla iki yıl öncecanlı bomba olduğu iddiasıyla tutuklandı, 3 ay önce çıktı. Bahtiyar Doğruyol ise bir yıl önce cezaevinden tahliye oldu.

Dua Nur

Kıdemli Üye
STV spikeri Asım Yıldırım'dan skandal paylaşım

mGnlm2.jpg

ihvanistanbul

AkhenAton
hayır, bugüne kadar sadece taşeron cezalandırıldı. asıl arkadaki karanlık güçlere ulaşıl(a)madı. mesela dünki eylemde iki katil, yaralıyken kurşun sıkılıp bilerek öldürülmüş. ses kaydı internete bile düşmüş.

Sana bir şey söyliyeyim mi eğer devlet devlet olsaydı dün gece sırf o 2 kişiyle kalmaz özellikle okmeydanında ne kadar dhkpcli varsa itlaf edilirdi. İçeri alınır sorguda da canları alınırdı. Sen taşerondan iki kişiyi mi anlıyorsun? Ben tüm sanatçı geçinen o asalakları ve sosyal medyada bunlara çanak tutan herkesi anlıyorum. Bu millete DEMİR YUMRUK gerek.

YA DEVLET BAŞA, YA KUZGUN LEŞE!

Ya savcıyı öldürmenin bedelini ödetecek bu hükümet yada bıdı bıdı konuşacaklar. Savcıyı öldürmenin bedelini ödetirlerse ne ala aksi halde bu saatten sonra da sittin sene ak partiye oy vermem! Bu ne be! Ciğeri beş para etmez iki adam devleti rehin alabiliyorsa ve bunun hesabı da sorulamıyorsa başlarım öyle hükümete!

Mugalata

Kıdemli Üye
Sana bir şey söyliyeyim mi eğer devlet devlet olsaydı dün gece sırf o 2 kişiyle kalmaz özellikle okmeydanında ne kadar dhkpcli varsa itlaf edilirdi. İçeri alınır sorguda da canları alınırdı. Sen taşerondan iki kişiyi mi anlıyorsun? Ben tüm sanatçı geçinen o asalakları ve sosyal medyada bunlara çanak tutan herkesi anlıyorum. Bu millete DEMİR YUMRUK gerek.

YA DEVLET BAŞA, YA KUZGUN LEŞE!

Ya savcıyı öldürmenin bedelini ödetecek bu hükümet yada bıdı bıdı konuşacaklar. Savcıyı öldürmenin bedelini ödetirlerse ne ala aksi halde bu saatten sonra da sittin sene ak partiye oy vermem! Bu ne be! Ciğeri beş para etmez iki adam devleti rehin alabiliyorsa ve bunun hesabı da sorulamıyorsa başlarım öyle hükümete!

ya biraz sakin ol ya, bu ne şiddet! :)

o dediğin yapılmadı mı sanıyorsun? 90'lı yılları yaşamadın galiba? bir mehmet ağar vardı, "bin operasyon yaptım" diye övünen. pek çok kişi böyle operasyonlarda, sağ yakalanabilecekken "ölü ele geçirildi" oluyordu.

ne oldu? hiç. sonuç ortada. rüzgar eken fırtına biçer.

devletin başa geçmesi demir yumruğu vurması değildir ille de. bugünlere hep vura vura gelindi, unutmayın.

katiller elbette cezasını çekecek, onlara alttan alta destek çıkanlar elbette cezalandırılmalı. en azından kamuoyu önünde mahkum edilmeli. ama asıl önemli olan, görünenin altındaki asıl gerçeğe, asıl odağa yönelebilmek. ona yönelecek gücün var mı, buna bakmalısın.

bi husben

Kıdemli Üye
@Mugalata bak savunduğun düzen ve sonuçları nasılmış adamım

ihvanistanbul

AkhenAton
ya biraz sakin ol ya, bu ne şiddet! :)

o dediğin yapılmadı mı sanıyorsun? 90'lı yılları yaşamadın galiba? bir mehmet ağar vardı, "bin operasyon yaptım" diye övünen. pek çok kişi böyle operasyonlarda, sağ yakalanabilecekken "ölü ele geçirildi" oluyordu.

ne oldu? hiç. sonuç ortada. rüzgar eken fırtına biçer.

devletin başa geçmesi demir yumruğu vurması değildir ille de. bugünlere hep vura vura gelindi, unutmayın.

katiller elbette cezasını çekecek, onlara alttan alta destek çıkanlar elbette cezalandırılmalı. en azından kamuoyu önünde mahkum edilmeli. ama asıl önemli olan, görünenin altındaki asıl gerçeğe, asıl odağa yönelebilmek. ona yönelecek gücün var mı, buna bakmalısın.

Hayır abicim, devletin başa geçmesi gücünü ve etkisini göstermesidir.

Eğer başımızda sağlam bi irade olsaydı dün gece berkin elvan için hayatı durudurun çağrısı yapan sanatçı! geçinen pisliklerin hepsi bugün demir parmaklıklar ardında olurlardı. Dhkpcnin ne kadar yöneticisi varsa ya ölü yada hapiste olurdu!

Mugalata

Kıdemli Üye
Hayır abicim, devletin başa geçmesi gücünü ve etkisini göstermesidir.

Eğer başımızda sağlam bi irade olsaydı dün gece berkin elvan için hayatı durudurun çağrısı yapan sanatçı! geçinen pisliklerin hepsi bugün demir parmaklıklar ardında olurlardı. Dhkpcnin ne kadar yöneticisi varsa ya ölü yada hapiste olurdu!

daha önce denendi diyorum. dhkp-c'nin lider kadrolarının bir kısmı tamamen ortadan kaldırıldı. kalanlar da muhtemelen yönlendirilmeye müsait hâle getirildi. bu örgütün bütün kanlı eylemleri şaibeli.

ihvanistanbul

AkhenAton
daha önce denendi diyorum. dhkp-c'nin lider kadrolarının bir kısmı tamamen ortadan kaldırıldı. kalanlar da muhtemelen yönlendirilmeye müsait hâle getirildi. bu örgütün bütün kanlı eylemleri şaibeli.

Demek ki tamamen ortadan kaldırılmamış. Bugün eğer bu eylemi savunabilen varsa ve devlet buna hala yol veriyorsa bu ülke ayakta duramaz. Devlet iradesi diye bir şey ortada kalmamış.