Saadet'te Fatih ERBAKAN sesleri....

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Tanıyıp nasıl hayat sürdüğüne şahid olanlar laf edebilirler o halde Ercan Tekin :)

Kendileri müslümanların emiri gibi hayat sürmüyorlar harcama ve maddi güç yerinde bize de onların yaptığı yanlış hareketler ve lüzumsuz harcamalara) (çırağanda uluorta kız evlendirmek, Taa Alamanyalardan -burada yokmuş- beyaz limuzin getirtmek, aldıkları giyim ve mücevherleri reklam olacak şekilde almak ve kullanmak.... v.s ) gereksiz yere bunları savunma avukatlığı düşüyor....

Eğer siz masonik DOĞAN grubunun başta olmak üzere siyonist odakların iftira ve karalama haberlerine inanıyorsanız bu konuda su-i zan ile amel edersiniz. Kimin parası maddi gücü varsa şanına yakışanı yapmalıdır! Ondan ötesi israf olur!

Biz kimsenin parasında, şanında, şöhretinde gözü olan insanlar değiliz, yeter ki helalinden kazanılsın. Bu dinen caizdir.
Bugün sizin gerçekten bu tenkit ve hatta hakarete varan ileri davranışlarınızın bulunduğu kimseleri tam manada tanımadan etmeden yaptığınız bu yaklaşımlar sizleri vebal altına sokar diyorum. Bunda kötülük mü var avukatlık mı var?
Ben size bir tane video eklesem o dahi size bazı fikirler verebilir merak etmeyin çok kısadır:

Erbakan hocamızı daha tanımadan etmeden laflar etmenin vebali bu videodan bile rahatça sezilebilir!

Ama yine de yetmez, şu hadis-i şerifi bilip hareket etmeniz düşünmeniz ve amellerinizi buna göre yormanız da şarttır!
Fakirlik ashabım için saadettir. Âhir zamanda ise mü’minler için zenginlik saadettir. (Hadis-i Şerif, C.1, S.105/6)

Çünkü ahir zamanda müslümanların maddi bakımdan güçlü olmaları demek dinlerinde güçlü ve imanlarını korumakta diri olabileceklerini işaret etmişlerdir.
Erbakan hoca helaliyle kazanmış, hiçbir harama, şüpheliye el sürmeden bir maddi kazancı olmuş ve kimbilir bu kazancını nerelere harcıyor! Onuda bilemeyiz! O yüzden hüküm koymak burada iftiraya meyleder hakkını ödeyemezsiniz! Çünkü hayır işlerinde ifşa edilmek caiz değildir! Çırağan sarayındaki düğün neden insanların bu kadar zoruna gidiyor ki? Biz Osmanlı evladıyız, ecdadımızın sarayında hiçmi bir organizasyon yapamayacağız böyle bir şart mı var? Ama demirel denen mason israilin cumhurbaşkanı rabini Çırağan'da ağırlayıp Sultan Abdulhamidin koltuğunda şarap ikram ederken kimsenin sesi çıkmıyor da 1973'ten beridir İslam uleması ve dünyasının EMİREL MÜ'MİNİN olarak seçmiş olduğu bir lider Osmanlı sarayında düğün yapmış çok mu? Biz bugün nefsiniz kabarmasın için ardından gittiğiniz liderlerin mal mülk içindeki zevkü sefalarını yazmıyoruz! Bakınız biz Tayyip Erdoğan'ın İstanbul büyükşehir belediye başkanıyken kiracı olduğundan başbakanlığa kadar olan süreçlerde nasıl büyüyen bir mal varlığına ulaştığınıda yorumlamıyoruz! Ama sizin bu talihsiz yorumunuz bu yorumumuzdan sonra talihli bir yoruma dönüşecek mi yoksa HAKKI HAK SAHİBİNE BİRDAHA Kİ BAHARDAMI TESLİM EDERİM diyorsunuz?

Ves'selam

ummuhan

Kıdemli Üye
Parası olsa da olmasa da israf yapamaz bu bir ikincisi şayet ben müslümanlara emirim diye çıkıyorsa çocukları da buna uymak göz önünde ve fitneye sebep olacak harcama ve hareketlerde bulunamaz bu da iki :)

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Parası olsa da olmasa da israf yapamaz bu bir ikincisi şayet ben müslümanlara emirim diye çıkıyorsa çocukları da buna uymak göz önünde ve fitneye sebep olacak harcama ve hareketlerde bulunamaz bu da iki :)
Size apaçık deliller geldiği halde kabul etmiyorsunuz. Biz size gülmüyoruz, bizim yüreğimizi ağlatıyorsunuz ama kendimiz için değil sizin için. Çünkü birgün gelirde bu hakkın hesabı istenir o zaman gülünmez!

Allah şahit ki sizi uyardık çünkü biz sizi müslüman kardeşlerimizden bildik.

Sizden tek ricam vardır oda internette yazmanız demek sizi asla ciddiyetsizliğe itmesin buna müsade etmeyin. Burada belli zamanları geçiren öyle kimseler var ki ne malayani için ne de saçma sapan hareketler için vakit geçirirler, burada öyle kimseler var ki işi gücü HAKKI tebliğ etmeye kendilerini adamış insanlar var. Sizden ricam müslümana yaraşır olarak HÜCCET'e riayet edin. Etmezseniz gayri ciddiyetsizlik sizde zuhur eder bu da nefsi hareket etmenize sebep olur buda kalpleri ve gönülleri incitmeye başlar bu da insanların olmadığı hallere su-i zancılık baş gösterir bu da altından kalkamayacağınız kul haklarına girmenize vesile olur bu da yazımızın başında dediğimiz gibi gülünecek birşey olmaz kimsenin hakkında olmadık bir hükmü koymak ağır bir yükün altına girmek demek olduğuna göre biz bilmeden yazmamaya özen gösterelim. Masonik odakların pöhpöhleme yönlendirmelerine veya karalamalarına itibar etmeyin. Siz Erbakan hocayı ve ailesini şahsen yakından tanıyan nefsi hareket etmeyen kimselerden bunu öğrenin. Yoksa vallahi bu kadar yazdım ki bir şuur edinilebilsin.

Sizin iyiliğinizi istemeseydim bu yorumunuza karşı sizi gerçekten diyorum aşağılardım hatta rezil rüsva ederdim nefsimde bunu istiyor ama birşeyin farkındayım. O da, Hz.Ali r.a'ın harp meydanında bir müşriği kılıç darbesiyle düşürüp elindeki kılıcı da düşürdükten sonra öldürücü vuruşu yapmaya hazırlanan Hz.Ali r.a'ha o yerdeki müşrik tükürmüştü. Hz.Ali r.a ise o müşriğe kılıcını vurmamıştı! Müşrik şaşırmış bir vaziyette bunu Hz.Ali r.a'ha sordular:
-Ya Ali sana tükürdüğüm halde neden bana vurmadın?
Hz.Ali r.a. ise:
-Eğer sana tükürmenden sonra vursaydım bunun nefsim için olabileceğini düşünerek vurmadım, oysa ki ben ALLAH için cihad ediyorum nefsim için değil!
Sözünü işiten müşrik o anda kelime-i şehadet getirmiştir.

Bu mesele aklıma geldiğinden size bu kadar uzun yazdım hakkınızı helal edin belki okuyorsunuzdur ve belkide es geçiyorsunuzdur ama şunu bilin ki ''iki :) ''yapmanız nefsimizin galebe çalmaması için bu kalbimizde olanı yazmamıza vesile oldu. Bizim derdimiz müslümanlar aldanmasın, siyonistlerin aldatmalarına kanmasın, uyanık olsun, oyunları bozsun ve HAKKI HAKİM KILMANIN mücadelesinde olsun. Yoksa başka hiçbir çıkarımız yok. Allah için cihad edenlerden olalım.

Fesad vakti çıkıp hakka gidelim, cemali ba kelami seyredelim.
Mustafa İsmet Garibullah r.a

ummuhan

Kıdemli Üye
Dilerim bir gün uyananlardan olursunuz duam böyle....
Neyse kardeş hadi selametle.... :)

K

Kaçak

Guest
İslam uleması ve dünyasının EMİREL MÜ'MİNİN olarak seçmiş olduğu bir lider
Pardon yanlış anladım sanırım ...
Kim bu seçilen şahsiyet ?
Aklıma gelen kişi değil dimi ...

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Pardon yanlış anladım sanırım ...
Kim bu seçilen şahsiyet ?
Aklıma gelen kişi değil dimi ...
Buna şahit olanlardan biri olan Nusretullah Hocaefendi anlatsın sonuna kadar dinlerseniz bu seçimi anlatıyor!
[video=google;-225923938094792374]http://video.google.com/videoplay?docid=-225923938094792374#[/video]

K

Kaçak

Guest
Ses kaydı yada video koydunuz tahmin ediyorum ..
Teknik sebeplerden izleyemiyorum , göremiyorum bile ...
amma velakin ciddimisiniz siz bu konuda ..
Emirel Müminin diyoruz başka bir şey degil yani ..
Direk en direk ...

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Ses kaydı yada video koydunuz tahmin ediyorum ..
Teknik sebeplerden izleyemiyorum , göremiyorum bile ...
amma velakin ciddimisiniz siz bu konuda ..
Emirel Müminin diyoruz başka bir şey degil yani ..
Direk en direk ...
Bunu ben demiyorum, evet direk orada şahit olanlar diyorlar. Bu 1972/73 yıllarında yapılmış bir seçimdir. İslam uleması, milletvekilleri, profösörleri, İslam dünyasının devlet temsilcileri ve kanaat önderlerinden 150 kadar insan Ankara kültür merkezinde toplantı yaptılar. Bu toplantıda dünyanın İslam uleması karar aldılar. Osmanlı'dan sonra Ümmet başsız kaldı. Şimdi başımıza bir emir'el mü'minin seçeceğiz. DEDİLER!
İlkin Mehmet Emin Er hocaefendiyi çağırmışlar kürsiye ama kendileri dünya siyonizmini iyi tanıyamadığını öne sürerek görevi kabul etmediler. İkinci olarak Lütfü Doğan hocaefendiyi kürsiye çıkardılar aynı gerekçeyle O'da görevi kabul etmediler. Üçüncü olarak ulema Erbakan hocayı o zamanların Milli Selamet Partisinin başkanı olan Hocamızı kürsiye çağırdılar. Erbakan hoca bu görevi kabul etmek istemediler ağır gelir dediler ve hatta 3 defa bayıldığını ve Mehmet Zahit Kotku r.a tarafından ikna edilip kürsiye çıkardığını biliyoruz. Orada tüm salondaki müslüman önderler ve liderler hep birden Erbakan hocaya biat ettiler. O günden beridir tüm İslam dünyasındaki zulümlere karşılık müthiş derecede destekler vermiş olup zulümlerin kaldırılması için çok ter dökmüşlerdir. İslam birliğinin temini için elinden gelen gayretleri d-8'ler olarak şekillendirmiştir. Yeniden büyük Türkiye, Yeni bir Dünya sloganı ise bu yüzden atılıyor. İslam dünyasının Milli Görüşden yani İslami görüşden Türkiye'den beklentisi İSLAM SANCAĞININ ÜLKEMİZDEN TEKRAR KALKMASINI BEKLİYORLAR. Bu yüzden 41 senedir çalışıyor. Siyonistlerin işbirlikçi temsilcileri ve güç odakları o yüzden Erbakanı ve partilerini hep yasaklamış önünü kesmeye çalışmıştır. Bir hak ve batıl mücadelesi var bunu görmek zor değil.
Ves'selam

K

Kaçak

Guest
Azizim eğer bunları inanarak söylüyorsan yapacak bir şey yok senin için ...
N.Erbakan değil dünya müslümanları Türkiyede bile bu makama oturturulamamıştır ...
Kendi topraklarında bile inandırıcı bulunmayan biri için müminleri emiri ünvanı kullanmak nasıl desem biraz tuhaf duruyor ...
Deseniz ki Emirül Milli Görüş zerre kadar itiraz etmem ama ..
Bu ünvana zulmetmeyin derim ...

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
N.Erbakan değil dünya müslümanları Türkiyede bile bu makama oturturulamamıştır ...
Kendi topraklarında bile inandırıcı bulunmayan biri için müminleri emiri ünvanı kullanmak nasıl desem biraz tuhaf duruyor ...

Sana tek bir soru soracağım.
Bir müslümanın emir'el mü'minsiz kalması caizmidir?

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Ercan hocam bu emirel mü'minsiz kalmasından kastın ne? dinin yada islamın bir gereğimidir ki caiz değildir veya caizdir fetvası arayalım.

Dinin ve İslam'ın gereğidir. Resulüllah s.a.v Efendimiz vefat ettiklerinde ashab-ı kiram ilk olarak cenaze işleriyle ilgilenmeden Resulüllah'ın s.v.a mübarek ruhları teslim edilir edilmez hemen ashab, sahabe-i kiram ve tüm müslümanlar toplandılar. Resulüllah'dan sonra kim İslam'ın cihad emiri olacak onun istişaresine Resulüllah'ın vefat ettiği evin önündeki çardakta istişare ettiler. Ensar olanlar ''Resulüllah Medine'de vefat etti ancak bizden emir çıkar'' dediler o zamanın genç kumandanlarından biri olan sahabe dedi ki: ''Resulüllah s.a.v. kureyşdendir ve kendisi hayatta iken de imamlığa kureyşden olan Ebubekiri geçirirdi. O halde emirimiz Ebubekir Sıddık olmalı'' dedi ve herkes o anda Ebubekir Sıddıka biat ettiler. Ya Hz. Ömer r.a.'ha ne demeli....?
Aldığı yaralarla şehit olacağını anladığında oğluna dedi ki:
''Evladım bu yaralar benim ölümüme sebep olacak. Aşere-i mübeşşereden olan 6 kişi şu evde topla ve de ki; ''babam ölmüştür artık İslam'ın emiri için seçim olacaktır.'' bunu söyle ve eğer kim kapıya gider ''ben bu seçime karışmam seçmem seçilmem'' derse vur kafasını! Diye oğluna vasiyet eder Hz.Ömer r.a... Bunlar ne demek oluyor? İslam ümmetinin bir dakika bile başsız kalması caiz değildir der ulemamız!
Cihad emiri olmadan hayatını bitiren müslümanlar için Resulüllah s.a.v efendimiz buyuruyorlar ki: ''Kim biaat halkasını boynuna geçirmeden ölürse cahiliye ölümü gibi ölümü beklesin'' demişlerdir.
Nitekim şu videoda siyerden geniş bilgi almak isteyenler için güzeldir:
http://hayatrehberi.sosyaldoku.com/hic-siyasetsiz-din-olur-mu/

K

Kaçak

Guest
Ne diyeyim ben bilmem caizmi degilmi ..
Onu ilgili ve bilgili arkadaşlar cevaplasın ...

Fekat konuya mevzu N.Erbakan önce beni kucaklaması gerekmez mi ?
Henüz ondan böyle bir teklif gelmedi ki icap edeyim ...

ummuhan

Kıdemli Üye

Bence uğraşmayın anlatmanız kâbil değil bu şekilde bağlanmış tersi söz konusu değil ve hep falanca demiş filanca söylemiş miş muş.... cevapları mişli geçmiş beni bu tür konlarda çok sıkar kaçak kaç sen de hadi :)

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Bunu ben demiyorum, evet direk orada şahit olanlar diyorlar. Bu 1972/73 yıllarında yapılmış bir seçimdir. İslam uleması, milletvekilleri, profösörleri, İslam dünyasının devlet temsilcileri ve kanaat önderlerinden 150 kadar insan Ankara kültür merkezinde toplantı yaptılar. Bu toplantıda dünyanın İslam uleması karar aldılar. Osmanlı'dan sonra Ümmet başsız kaldı. Şimdi başımıza bir emir'el mü'minin seçeceğiz. DEDİLER!
İlkin Mehmet Emin Er hocaefendiyi çağırmışlar kürsiye ama kendileri dünya siyonizmini iyi tanıyamadığını öne sürerek görevi kabul etmediler. İkinci olarak Lütfü Doğan hocaefendiyi kürsiye çıkardılar aynı gerekçeyle O'da görevi kabul etmediler. Üçüncü olarak ulema Erbakan hocayı o zamanların Milli Selamet Partisinin başkanı olan Hocamızı kürsiye çağırdılar. Erbakan hoca bu görevi kabul etmek istemediler ağır gelir dediler ve hatta 3 defa bayıldığını ve Mehmet Zahit Kotku r.a tarafından ikna edilip kürsiye çıkardığını biliyoruz. Orada tüm salondaki müslüman önderler ve liderler hep birden Erbakan hocaya biat ettiler. O günden beridir tüm İslam dünyasındaki zulümlere karşılık müthiş derecede destekler vermiş olup zulümlerin kaldırılması için çok ter dökmüşlerdir. İslam birliğinin temini için elinden gelen gayretleri d-8'ler olarak şekillendirmiştir. Yeniden büyük Türkiye, Yeni bir Dünya sloganı ise bu yüzden atılıyor. İslam dünyasının Milli Görüşden yani İslami görüşden Türkiye'den beklentisi İSLAM SANCAĞININ ÜLKEMİZDEN TEKRAR KALKMASINI BEKLİYORLAR. Bu yüzden 41 senedir çalışıyor. Siyonistlerin işbirlikçi temsilcileri ve güç odakları o yüzden Erbakanı ve partilerini hep yasaklamış önünü kesmeye çalışmıştır. Bir hak ve batıl mücadelesi var bunu görmek zor değil.
Ves'selam

Hiçbir delili olmayan...
Tamamen fiskos gazetesinden alıntılarla...
İnsanları kandıramazsınız...