Redyellow'un Kervan'ı 2203 (06.04.2018)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Eskişehir Osmangazi üniversitesinde bir öğretim görevlisinin silahlı saldırısı sonucu 4 öğretim görevlisi hayatını kaybetti.

Gerçekten çok acı bir olay.

Kimi anında son zamanların en moda olayı fetöye bağladı bu olayı.

Dekan da “AKLI DENGESİ YERİNDE DEĞİLDİ” diyor.

Bir doçent ise “defalarca şikayette bulunduk, kimse bir şey yapmadı, kim verecek bu 4 canın hesabını?” diye soruyor.

Ya Arkadaş bu nasıl bir ülke;

Akli dengesi yerinde olmayan bir insan nasıl öğretim üyeliği yapabilir?

Ve yine nasıl bir ülke ki defalarca şikayet edildiği halde kimse bir şey yapmamış bu kişiye, neden???

Erdoğanla birlikte “ASKERE MORAL DESTEK ZİYARETİ” adı altında hataya giden sanatcıların yaptıklarına tepkiler devam ediyor.

Kılıçdaroğlu daha önce ağır sözlerle eleştirmişti, “AZ BİLE SÖYLEDİM; SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM” diyor.

Meral Akşener de “Biz iktidar olduğumuzda bunlara selam bile vermeyeceğiz” diyor.

Hiç kimse kusura bakmasın akşener ve kılıçdaroğlu haklı.
Akp medyası “askere morale karşı çıkıyorlarrrrr” diyor ama çok açık bir şekilde yalan yazıyorlar, çarpıtıyorlar.

Doğrusu; askere morale hiç kimse karşı çıkmıyor, “askere morale gittiğini söyleyenlerin daha bir gün önce 6 güvenlik korucumuzun şehit haberinin geldiği, yine bir gün önce Afrinden 1 şehit haberinin geldiği bir ortamda adeta şenlik havasında, klarnet çalarak, KOMŞU KIZINI ZAPTEYLE diye türkü söyleyerek gitmelerini” eleştiriyor insanlar!

Alpaslan kuytulun furkan vakfına yakınlığıyla bilinen öğrencilerin kaldığı evlet mühürlenmiş, öğrenciler dışarı atılmış.

YANLIŞ yapılıyor.

Bu kişi evet tutuklu ama henüz HÜKÜM GİYMEMİŞ, mahkeme kararı vs. yok buna dair.

Hüküm giymemiş birisine yakın diye öğrenci evlerinin kapatılması, öğrencilerin dışarıya atılması hukuki mi???

Bence DEĞİL!

Taksim ilk yardım hastanesinde yangın.

Allahdan herhangi bir can kaybı yok. Çok büyük geçmiş olsun.

Fakat; Ekranlardan canlı gördük, koskoca bina çıra gibi çatır çatır yanıyor, bu nasıl oluyor anlayan var mı????

Ali bulaç… Gazeteci!

Bir zamanlar bir çok televizyona çıkar görüşlerini açıklardı, çok zaman da akpyi destekleyen bir gazeteciydi.

Akp cenahının da sevdiği bir insandı BİR ZAMANLAR.

16 aydır hapiste!

Ve MÜEBBET talep ediliyor!

O da savunmasında soruyor: “Ben hangi silahlı terör eylemine girdim?”, “kime saldırdım?” diyor.

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğluna özellikle sanal alemde müthiş ÇİRKİN saldırılar var.

Sırf akpnin koltuk değneği olmadı diye eşiyle ilgili öyle hakaretler yazılıyor ki inanılmaz!

Temel karamollaoğlu da bunlara “İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR” diyerek cevap vermiş!

BAZILARI hak etti bu sözü!

“Yaklaşık 4 bin FETÖ’cü hâkim savcı ihraç edildi. 5 binin üzerinde hâkim savcı alındı. Mahkemelerin yürüyen işlerinden dolayı, hatta eğitim dahi almadan kürsüye giden hâkim savcılarımız oldu”

"Eğitim almadan kürsüye çıkan hâkim ve savcıların bir takvim dahilinde eğitimlerini alacak düzenlemeyi yaptıklarını"

Bu sözler ADALET ve kalkınma partili ADALET bakanına ait!!!

Hiç bir eğitim almamış insanları ADALET dağıtmak üzere kürsüye gönderiyorlar!!!

Yahu bu insanlar ADALET dağıtacak adalet!

HUKUK dağıtacaklar!

Çöpcü değil bunlar, bahçıvan değil bunlar!

Hakim, savcı vs.vs. bunlar!

Bu insanların vereceği YANLIŞ bir kararın telafisi olmaz ki!

Hiçbir eğitim almamış insanları ADALET dağıtmak üzere kürsüye gönderiyorlar, EĞİTİMLERİNİ de daha sonra yapacak şekilde düzenleme yapıyorlarmışmışmış!!!

Allah aşkına bu neyin nesi, neyin kafası yahu???

"Sanığın idamına, şahitlerin bilahare dinlenmesine" diye bir söz var, bunun bundan ne farkı var???

İki YALAKALIK haberi peşpeşe!

Birinde "MİTİN KOSOVA OPERASYONU AVRUPA BİRLİĞİNİ KORKUDAN TİTRETTİ" demişler.

Öbüründe de "ANKARADAKİ SURİYE ZİRVESİ ALMANLARI KORKUTTU" demişler.

Avrupa birliği, Almanlar vs. şu an acaip korkuyorlarmış!!

Hatta TİTRİYORLAR!!!

Maalesef bunları yapanlar HABER SİTESİ ve bunlar GAZETECİ!

Gazetecilik mesleğini de katlediyor bunlar!

Erdoğan "Yurtdışına gitmeden önce faizlerle ilgili bir toplantı yaptık. Düşürülmesinden bahsettik. Sonra ben yurtdışındayken, Merkez Bankası faiz artırdı." diyor, "karar alıyoruz uygulamıyorlar. Benim arkamdan iş çevirdiler" diyor!

Buyur buradan yak!!!

Sayın Erdoğana REİS diyorlar değil mi?

Koskoca REİSi dinlemiyorlar öyle mi???

Vah ki vah!!

TEKİRDAĞ'ın Kapaklı ilçesinde Belediye Başkanı CHP'li İrfan Mandalı'nın eski başkanlarla birlikte parka kendi büstünü de yaptırıp koymuş!

Yok artık!

Allah akıl fikir versin!

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Ekrem Keleş başkanlığında yapılan toplantıda bu seneki fıtır sadakası (fitre) 19 lira olarak belirlemiş.

Biz müslümanlar hiç diyaneti vs. beklememeliyiz, BİZ KENDİMİZ ORTALAMA KAÇA DOYUYORSAK fitreyi de EN AZ o miktar olarak kendimiz belirlemeliyiz.

BİZ NE YİYORSAK; NASIL DOYUYORSAK ona göre olmalı fitre.

AYRICA ve en önemlisi; o miktardan daha fazla da vermek daha hoş, daha güzel olur.

Bu miktar ASGARİ olmalı, yukarıya istediğin kadar çık kardeşim, eline vuran yok!

Allah kabul etsin.

2e223c5bae422cb696efd530494e628c.jpg

HAYIRLI CUMALAR DOSTLAR..

Cumamız hayırlara vesile olsun
inşallah.

Selam ve dua ile.