Redyellow'un Kervan'ı 1263 (14.05.2015) Sen Neymişsin Be Abiiiii??? | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Redyellow'un Kervan'ı 1263 (14.05.2015) Sen Neymişsin Be Abiiiii???

redyellow

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
20 Nis 2010
Mesajlar
2,168
Puanları
0
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Geçen yıl 13 Mayıs tarihinde 301 maden işçisinin hayatını kaybettiği Soma’daki facianın birinci yıldönümünde acılar tazeliğini koruyor, vefat edenler anılıyor, dualar ediliyor.


Manisa büyükşehir belediyesi tarafından somada yaptırılan MERMER MEZARLIKLAR....


Çok garip değil mi?


Her madende olması gereken HAYATİ önem taşıyan YAŞAM ODALARI YOKTU ama MERMERDEN MEZARLARI VAR işçilerin!
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ''Hırsızdan Cumhurbaşkanı olmaz'' sözü için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu mahkemeye veriyor.


Kılıçdaroğlu’nun avukatı ''İnternete düşen tapeler incelensin'' diyor Hâkim, bilirkişi atamak istiyor, Cumhurbaşkanı’nın avukatları buna karşı çıkınca dava düşmüş.


Gerçekten acaip bir durum. Madem mahkemeye veriyorsunuz, kendinize güveniyor olmalısınız….Cumhurbaşkanının avukatları tapelerin incelenmesine neden karşı çıkıp da davayı düşürmüşler ki???Tam olarak YOK ARTIK dedirten bir haber.


Ne kadar doğru bilemiyorum ama Kuzey Kore'de Savunma Bakanı olan Hyon Yong-chol, Devlet Başkanı Kim Jong-un'un katıldığı bir törende uyuya kaldığı için ülkenin liderine 'sadakatsizlik ve saygısızlıklaktan' suçlu bulundu ve uçaksavar silahlarıyla kurşuna dizilmiş!


YUH!
Vatikanın Filistin devletini resmen tanıdığına dair haberler var.


İTrail Dışişleri Bakanlığı da Vatikan yönetiminin Filistin'i resmen devlet olarak tanımasından "hayal kırıklığı" duyduğunu açıklamış.


Çok fazla inanasım gelmedi doğrusu bu vatikanın Filistin devletini tanıdığına dair habere ama doğru ise bu vatikanın mutlaka pis bir planı vardır.


Vatikanın samimi olarak, hiç bir hinlik düşünmeden filistin devletini tanıyacağına inanmıyorum.
GÜNÜN SAKIZI:

AKPlilerin ağzında aylardır bir sakız var: PARALEL!


Cak cak cak durmadan bu sakızı çiğniyorlar.


Başbakan da aynı sakıza devam etmiş: CHP, MHP, HDP... ARKASINDA DA PARALEL diyor!


Paralelci dedikleriyle yıllardır asıl kanka olan, devleti bunlara peşkeş çeken kendileri ama şimdi işlerine gelmeyen herkesi, her olayı paralel paralel diyerek suçluluktan kurtulmaya çalışıyorlar.


İnsanın kusası geliyor artık bu paralel lafından!RTÜK Meral akşenere iftira atılan program için A Haber televizyonuna ceza vermiş.


Ne ceza verilmiş belli değil ama CEZA doğru fakat bence yeterli değil. Çünkü muhtemelen ya program durdurma cezası verilir, ya para.


Bence İFTİRA olayında ceza çok ağır olmalı, hem yayınlayana hem söyleyene oldukca ciddi cezalar verilmeli.Başbakan davutoğlu meydanda çoşmuş.


"ADNAN MENDERES İDAM EDİLİRKEN MHP NEREDEYDİ?" diyor!


MHPLi oktay vural da cevap vermiş: O ZAMAN MHP DİYE BİR PARTİ YOKDU BRE CAHİL diyor!


Siyasiler bazen kalabalıkları görünce LAFIN ŞEHVETİNE KAPILIYORLAR ve kaptırıp gidiyorlar.


Koskoca bir başbakan DAHA KURULMAMIŞ; yani yok olan bir partiyi MHP NEREDEYDİİİ diyerek nasıl suçlar????


Alpaslan Türkeşin darbedeki rolünden vs. bahsetse neyse de bu mhp neredeydi gafı hakkaten komik olmuş.İnsan sıfatlı iki ayaklı bir yaratık bir kaç gün önce bir kediyi arka ayaklarından tutup köpeklerine parçalatmıştı.


Ve bunu da sosyal medyada paylaşmıştı.


Bu vahşet basına yansıyınca bunu yapan iki ayaklı hakkında adli soruşturma başlatılmış.


Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nce hakkında hayvana eziyet suçundan 1002 lira idari para cezası kesilen Ramadan ise jandarmadaki ifadesindeki kediyi bulduğunda ölü olduğunu savunarak, “Ben hayvan severim, böyle olmasını istemedim, düşünemedim” demiş.


Her zaman söylüyorum; TÜRKİYEDE SUÇ VE CEZA İLİŞKİSİ YANLIŞ; ORANTISIZ, CEZALAR ADETA SUÇLUYU DEĞİL SUÇSUZU MAĞDUR EDECEK DURUMDA.


CEZALAR daha ağır olmalı bence.


Bu olayda da verilen cezanın az olduğunu düşünüyorum.


Öyle bir ceza verilmeli ki böyle bir şeyi yapmak bir daha aklının ucundan dahi geçememeli.

AKP'nin Sarayının dogalgaz faturasıyla ilgili bir haber.


Saray’ın üç ayrı Doğalgazaboneliği bulunuyor. Bu aboneliklerden birinin 6 ayda toplam harcadığı gaz tutarı 2 milyon 153 bin 634 lira iken, diğer bir aboneliğin kışın harcadığı doğalgaz tutarı 221 bin 98 lira. 24 Aralık 2014’te başlayan üçüncü doğalgaz aboneliğinin yaktığı üç aylık gaz tutarı ise 36 bin 851 lira.


Faturalara göre Saray, Ekim 2014 ile Mayıs 2015 arasında yaktığı doğalgaz için 2 milyon 411 bin 583 lira ödedi. Bu da Saray’ın kışın aylık ortalama 344 bin 511 liralık gaz tükettiğini gösteriyor.


Tüketilen gazın günlük tutarı ise 11 bin liranın üzerinde. Saray’ın aylık ortalama doğalgaz harcaması, 363 asgari ücretli işçinin bir aylık maaşına denk geliyor.


Saray, ayrıca şubat ayında abone ismi değişikliği nedeniyle Başkentgaz’a toplam 1 milyon 335 bin 333 lira güvence bedeli ödemiş.


Gerçekten inanılmaz rakamlar, İnanılmaz bir masraf.
The Guardian gazetesi suriyenin başındaki diktatör esatın savaş suçundan yargılanması için yeterli belgelerin ve kanıtların olduğunu yazmış.


Ve Suriyede vahşet devam ediyor.


SURİYE ÖLÜYOR!


SURİYELİ ÖLÜYOR!


Esat müslümanı müslümana kırdırıyor, ŞİMDİLİK görevini yerine getiriyor, yargılama vs. olmaz.


Asgari ücreti 5.000 TL yapacak olan; Bütün ev hanımlarına 1.500 TL maaş bağlayacak olan BTP Genel Başkanı Haydar Baş ABD'nin AKP'den önce kendisine geldiğini, ABD'nin 1995 yılında kendisini desteklemek için görüşmek istediğini, kendisinin elinin tersiyle ittiğini söylemiş.


Hatta "ABD'nin kendisine 1 MİLYAR DOLAR teklif ettiğini ama kabul etmediğini "de söylüyor.


Bir şarkı vardı:


PEKİ PEKİ ANLADIKKKKK, SEN NEYMİŞSİN BE ABİİİİİİ!
 

can feda

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
11 Ocak 2015
Mesajlar
1,014
Puanları
0


Allah gani gani rahmet eylesin...işte insanı asıl kahretmesi gereken bu sanırım...tedbir alınacakken...alınmaması...tedbir alınacakken buna imkan ve güç varken yapılmaması...2 neden var...1.si ve en tehlikelisi...tüm ülkeyi bunca yaşananların en en temel sebebi olabilir o neden... SES KAYITLARI GERÇEK ise...
2.si ise her zaman olduğu gibi MAĞDURU OYNAMAK için olabilir...

daha önce meclis'e de önerge vermişlerdi PARALEL araştırılsın diye...gene AKP mağrifeti ile reddedilmişti...olur bunlar siyasetin fıtratında var bu çarklar...alıştık millet olarak...her şeyi paralel yaptı...ya herşeyi...

mesela patates fiyatları neden böyle uçtu gitti...Sevgili duanur un paylaştığı gibi stokçularda değil suç...Suç paralelin evlerinde...çünkü sabah öğle akşam her öğün patates yemeye başladılar...hal böyle olunca patates kalmadı ülkede fiyatlar arttı...anlaşılan bir pot daha kırmış bizim...emanetçi başbakanımız... :)valla ülke olarak...insanlar olarak...garip bir yere doğru gidiyoruz...

insana sevgimiz saygımız azalmıştı...artık hayvana da azalmaya başladı...

kedilere işkence edenler vs...yahu bir insan kırk yıl düşünse böyle bir şey aklına gelmez...sen nasıl böyle bir şey yaparsın...yazık hayvana be sözde insan!!!

kadın cinayetleri...kafa koparmalar...yakıp duvar diplerine vs atmalar...

dinimiz halbuki canlılara nasıl önem veriyor...tüm insanlığı öldürmüş gibidir diyor...bizler neler yapıyoruz...Allah hidayet versin...valla bu saray'ın altından çooook sular akacağa benziyor...uzaydaki kara delikler gibi...para yutuyor para :)

Toplumsal boyutu var birde bu durumun...benim garip emeklim asgari ücretlim ise...asgari ücrete zam yapacağız...ikramiye vereceğiz diyen partilere kaynak nerede diye soruyor...aslında haklılık payları var...bu gidişle hakkaten kaynak vs kalmayacak...
dolandırıcılık vs ile irtibatlandırmak değil amacım kesinlikle ama bu adamı görünce aklıma...Cem Uzan ve Fadıl Akgündüz geliyor nedense...
 
Üst