Redyellow'un Kervan'ı 1206 (15.03.2015) Yolunacak Kaz???

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

11046967_833655263337316_4502589494747484586_n.jpg

Bir camiye bırakılan not sosyal medyada paylaşım rekoru kırıyormuş.

Peki ne yazıyormuş notta:

“Sevgili İmam Amca, telefonumu camide şarja taktım. Karşılığı bu kadar mıdır bilemiyorum ama buraya 2 TL bırakıyorum. Devletimizi Allah başımızdan eksik etmesin. Ezansız namazsız koymasın. Sizlerden de Allah razı olsun.”

Hay maşallah.

Allah bu gençlerimizin sayısını çoğaltsın.

DEVLET ADAMLARIMIZA da ders olsun.

Eskişehirde sokak köpeklerini besleyen 30 yaşındaki bir kadın köpekler tarafından parçalanarak öldürülmüş.

Muhtemelen başka yerlerde de aynı durum vardır, Ankarada bir çok mahallede, sokakta dolaşan köpek sayısı hayli fazla.

Şimdi belediyeler tutsa bu sokak köpeklerini zehirlese hemen ayağa kalkıyorlar yok hayvan hakları yok bilmem ne.

Bir de son yıllarda insanlarımızda bir köpek merakı başladı bilmiyorum farkında mısınız?

Sokak köpekleri bir tarafta, diğer tarafta da parklarda vs. dolaştırılan, parkları pisleten diğer köpekler.

Ve bu köpeklerden korkan çocuklar.

Bu da ayrı bir sıkıntı bence.

Sokak köpekleri belediyeler tarafından toplanmalı, köpek besleyenler de mutlaka ama mutlaka köpeklerin tasmasız gezdirilmemesi, parklarda vs. bırakılmaması hususunda uyarılmalıdır.

Çizdiği İsrail karşıtı karikatürlerle gündeme gelen Fransız karikatürist Zeon, tutuklanmış.

Hazreti Peygambere hakaret içeren, alay eden karikatürler sözkonusu olunca sözde ifade özgürlüğü savunucusu Batı medyası ise, Zeon'un tutuklanmasına sessiz kalmış.

Hele ki Zeon bilahare serbest bırakılmış.

Batı medyasının ikiyüzlülüğünü, sözde ifade özgürlüğü vs. savunucusu olduğunu gösteren bir olay.

Tabi bizim medyanın da!

Vanda boşanmak isteyen eşini sokak ortasında vuran kişiyi vanlılar linç etmek istemişler.

Son zamanlarda iyice moda oldu bu pat küt vurma işi.

Kadın boşanmak istiyor, adam pat diye çekiyor tabancayı vuruyor.

Bu nedir ya?

Ellerine sağlık vanlıların.

Aferin.

CIA Direktörü John Brennan, 'Ne Rusya, ne ABD, ne (IŞİD'e karşı) koalisyon ne de bölgedeki devletler Şam'daki hükümetin ve siyasi kurumların çökmesini istemiyoruz' ifadesini kullanmış.

Ben de öyle tahmin ediyorum, rusya da abd de emperyalist devletlerin hiç birisi Esatın devrilmesini istemez.

Abd gerçekten esatın devrilmesini isteseydi şimdiye kadar çoktan devrilirdi.

Esat zaten bunların kuklası, onlar adına gerektiği kadar müslüman öldürülüyor nasılsa, neden devirsinler ki?

Bunlar bi tarafdan esata destek verirler, bir tarafdan muhalifler denenlere silah verirler, bir tarafdan ışid diye bir soytarı örgüt çıkartırlar, olan bölgedeki Müslümanlara, garibanlara olur.

Abd, Rusya vs. gibi EMPERYALİSTLER de rantlarına rant katarlar!

Şu ana kadar suriyede 300 bine yakın insan ölmüş düşünebiliyor musunuz?

Yazık değil mi bu insanlara?

Yazık değil mi Suriyeye?

Başakşehirle oynayan Galatasaray 2-0 öne geçtiği maçta 2 gol birden yiyerek maçtan 2-2 berabere ayrılmış.

Hazma hocayı oyuncu değişikliklerindeki tercihlerinde son derece başarısız buluyorum ben. Bu maçta da GSnin en iyi oynayan adamı yasini çıkarttı hamza hoca ve bu sonucun en büyük sorumlusu oldu.

Fenerbahçe mağlubiyetinden daha kötü oldu gs için bu beraberlik bence.

YGS heyecanı bugün başlıyor.

Sınava girecek bütün gençlerimize başarılar diliyorum.

Allah zihin açıklığı versin.

Yer SİSİ faşistinin Mısır'ı.

Uluslararası ekonomi forumu düzenlenmiş.

Abd dışişileri bakanı Keryy katılanlara hitap ediyor ve HEPİMİZ İSRAİL İÇİN ÇALIŞMALIYIZ türünden şeyler söylüyor.

Abd ortadoğunun çıbanbaşı yavrusu İTraili nasıl da koruyor, nasıl da canla başla çalışıyor görüyorsunuz değil mi?

Ve bunu da MÜSLÜMAN Mısır'da söylüyebiliyor!

Türkiye Diyanet Vakfı ilk kez bu sene ULUSLARARASI İYİLİK ÖDÜLLLERİ düzenlemiş ve ödülleri sahiplerine vermiş.

Ödüle layık görülenlerden birisi vahşi bir cinayete kurban giden ÖZGECAN'ın babası Mehmet Aslan.

Bu güzel insan Kızının vahşi bir cinayete kurban gitmesinin ardından yaptığı aklı selim konuşmalarla, müthiş dik duruşuyla ödüle layık görülmüş.

Ödüle layık görülenlerdin birisi Tek başına hareket edecek durumda olmayan çocukları sepetli bir bisikletle dışarı çıkaran ve geceleri evsizlere bisikletle sıcak çorba dağıtan Engelsiz Pedal Derneği'nden Başkan Yardımcısı Kemal Soylu.

Bir diğer ödül sahibi Üç görme engelli çocuğunun eğitimi ve yetişmesi için kendini adamış bir ailenin reisi Hüseyin Başyiğit.

Görme engelli çocuklarına lise döneminden itibaren, üniversite sınavlarına hazırlanmaları için ders kitaplarını okumuş sonra da eşiyle birlikte seslerini kaydederek bunları çocuklarına vermişler. Çocuklar da bu ders notlarını dinleye dinleye ders çalışmışlar ve üniversite mezunu olmuş bu çocuklar.

Hüseyin Başyiğit'in eşi Necla Hanım, yaptıkları ders ses kayıtlarını İstanbul Beyazıt’taki kitapçılara bıraktıklarını ve diğer engelli gençlerin de onları dinleyerek sınavlara hazırlandıklarını ve kazandıktan sonra kendilerini arayarak teşekkür ettiklerini ifade etmiş.

Bir diğer ödüle layık görülen kişi ise bir cami imamı.

Çocukları camiye çekmek için camiye dev bir akvaryum kurmuş Naci Şengül. Şimdi de camiye ŞEHİTLER BAHÇESİ oluşturuyormuş.

Ve devam ediyor.

Haberi mutlaka okuyun, çok güzel örnekler var.

Türkiye diyanet vakfını kutluyorum bu güzel organize için.

İYİLİK, İYİLİK, İYİLİK!

Ne demiş atalarımız:

İYİLİK YAP, DENİZE AT!

BALIK BİLMEZSE HALIK (yaradan) BİLİR!

GÜNÜN LEVHASI:

%C4%B0yilik-ile-ilgili-s%C3%B6zler-6.jpg

Çanakkalede şehit olan askerlerimizin illere göre dağılımı haberleştirilmiş.

250 bin Türk askerin şehit oldugu çanakkale savaşında en fazla şehidi 3737 askerin şehadetiyle Bursa vermiş.

Onu takip eden Balıkesir’den 2779, Konya’dan 2683, Kastamonu’dan 2425 ve Denizli’den 2195 şehit verilmiş. Diğer taraftan en fazla şehit veren köy ise Kastamonu’nun Güzlük Köyü olup, bu köyden 25 şehit verilmiş.

Yine Çanakkalede Suriye ve Filistin'den 787, Lübnan ve Irak'tan 117, Kosova'dan 65, Yunanistan'dan 45, Makedonya'dan 31, Arnavutluk'tan 27, Bulgaristan'dan 21 kişinin şehit olduğu kayıtlarda geçiyormuş.

BÜTÜN ŞEHİTLERİMİZE RAHMET olsun, Mekanları cennet olsun.

Emanetleri emanetimizdir.

EPDK’nın Şubat ayı raporuna göre, benzin fiyatının yüzde 65,55’i motorinin ise yüzde 57,43’ü vergiden oluşuyormuş.

Mesela benzinin vergisiz fiyatı 1.49 TL, geri kalanı VERGİ.

Daha doğrusu KAZIK!

Acaba dünyada bizim devletimiz kadar vatandaşını vergi yoluyla kazıklayan, vatandaşını YOLUNACAK KAZ olarak gören başka devlet varmı ki?