Recep İvedik 3 eleştirileri

Hasan

Kardeşiniz
Seyretme seçeneği başka bişey,beğenme seçeneği başka.

Eğer recep ivedik in 1 ve 2 si olmasaydı bunu seyrederdim ama ne yalan söliim,öle sıraya girip bilet almaya değecek bir çalışma değil.Öncekilerden yola çıkarak.

Recep ivedik e gülmek normaldir neticede adam hertürlü şekle giriyor,ama ondan hoşlanmak işte bu toplumun kalitesini belirliyor.Kendini rezil eden birine güleriz ama onu tasvip etmeyiz mesela bir sarhoşun rezillikleri gibi.Öle bişi işte.

Seyredenler gidenler gülenler kaskafalıdır kalitesizdir demek büyük uklalık ama serinin devamı için heycenlanacak dercede sevmek .... yani kusura bakılmasın işte o düşük bir seviye.

Cem yılmaz ın bir sözü hoşuma gitmiştir hep,neden kendi espirilerinize gülüyorsunuz emişler o da çünkü anlayıp gülebilecek kadar zekiyim demiş.Bence iyi mesaj.

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
Ne yalan söyleyeyim , beni güldürüyor .
Şimdi ben yobaz mıyım , öteki mi , ya da basit kitle mi ?

Düşünmem aslında , ben gülmeme bakarım . . .

Yobaz yaftalamasına katılmıyorum lakin bu tür filmerin kültürel bir getirisi yok.Daha ileri gidecek olursak mantaliteyi tetikleceyek en azından pespayede olabilir lakin yine bir fikir çıkmıyor karşımıza.

Kendimizi âvam olarak tanıtmak mümkünse aynı virdin zahibi cem yılmaz'ın filmlerinde yer verdiği aşırı küfürlü espirileri anlamayanlara bir çift sözü var oda tefekkür etmeye şayan ""siz bu ince esprilerden ne anlarsınız kütükler" ...

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
Ne kadar tasvip etmesemde seyretmişliğim var Recep İvedik'i...Sanırım bizde bir sürü psikolojisi mevcut.Yanımızdaki insanlar ne yaparsa bizde "bizim neyimiz eksik" düşüncesiyle hareket ediyor ve olmayacak filmleri yani bize artı bir değer katmayacak olan filmleri seyrediyoruz.Oysaki gençliğin biraz daha kaliteli filmler seyretmesi gerek...Ne dersiniz bir gün o seviyeye gelir miyiz?...

necmunNEHAR

Doçent
Türk sinemasından hazzetmeyenlerden biri de benim... Recep İvedik'in 1.sine abimin salon seçimi azizliğine uğrayarak girmiştim. belkı de kendımı en kötüsüne hazırladıgımdan film beklediğim kadar kotu gelmemıstı... serinin 2. filmine kendi irademle gittim ve 3.sünü de daha bugun izledim... İvedik seviyor muyum ? hayır... tasvip etmem veya etmemem de öenmli değil.. ve herkes filmin veya karakterin berbatlıgından bahsederken İvedik salonu nasıl tıklım tıklım oluyor? kimse beğenmiyorsa bu filmi kim izliyor? Mel Gibson'ın filmi 1 haftada Historia vizyonundan düşerken, İvedik 1 günde nasıl 21 seans olabiliyor? Yahşi Batı'da gülmedim, İvedik'te de öyle.. ama tercih yapmam gerekirse bence filme bütçeden çok samimiyet hayat veriyor...