Protesto Ediyorum...

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Toplum olarak eşi benzeri olmayan bir ahlak ve namus sorunumuz var. Namus deyince akla cinsellik falan geliyor ama asıl namussuzluğun ne olduğunu size söyleyim mi? Senaryo çiziyorum (!): Hükümete yanlış istatistiki bilgiler vermektir. Örneğin Tahıl ambarlarında olan Buğdayın tonajını düşük gösterirsin, sonra hükümete buğday ithaline izin çıkarttırıp yurt dışından Buğday getirtmektir. Öyle ya millet aç kalmasın! Hem bu yanlış bilgiden dolayı yurt içinde buğday fiyatları da yükseliyor. Yurt dışından kim buğday ithal ediyor? Milletvekilleri ile akrabalık dereceleri nedir? Sonra gelen buğdayı devlete zaten yükselen fiyat üzerinden satarsın. Kim eziliyor? Çiftçiler. Onları bir şekilde pazarlıkla oyalarsın, sonra tmm depolar doldu der çiftçinin buğdayını elinde patlatırsın. O düşük fiyattan kendi çiftçinin buğdayını alıp dışarı satarsın. Ve kimsede demez ki biz niye aynı yıl içinde hem buğday ithal eder, hem ihrac ederiz? Dimi, niye bunu kimse sorgulamaz? :) Bu tip hırsızlıklar her sahada yapılıyorsa işte buna NAMUSSUZLUK denir. Cezası idam olmalı ki bir daha buna kimse tenezzül etmesin.

Eğer böyel bir şey varsa(!) İstatistikleri manipüle ederek milletin emeğini çalanları buradan protesto ediyorum.

Bizde işini yapan namuslu gazeteci olsa bu tip namussuzlukların peşini sürüp haber yapardı. Gazetecilerde namussuz oldu. Namuslu insan kaldı mı? Sonra niye böyleyiz diye düşün dur. Gerçi namuslu gazeteci mi bıraktılar? Zamanında kurşunladılar, patlattılar, yok ettiler. Geride kalanlara ise namussuz olmaktan başka seçenek kalmadı.

Son düzenleme:

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Ahlaksızlık, insanın fiillerindeki zaafiyetin tamamını ifade eden bir kavramdır... Zina ağır bir ahlaksızlık ise, ürünün kilosunun ağır gelmesi için ıslayanın hali de ağır bir ahlaksızlıktır...

Bilemiyorum katılır mısınız ama, bu manada Türk toplumunun önünde olan bir toplum var mıdır? Ben şüpheliyim... Çok acaip birbirimizi kazıklıyoruz...

ALI25

Kıdemli Üye
Sevdigi insanin itikadina bakmayan ve onun o fikir olarak düsünce yapisina bakmayanida.

adams77

Kanalizasyoncu
Neye EVET dediğini bilmeyenleri Neye HAYIR dediğini bilmeyenleri protesto ediyorum. Kusura bakmayın proteste etmek istemezdim lakin bilmiyorsunuz gerçekten yawww

PUTKIRAN

Kıdemli Üye
16729477_10154461519783737_7362555321729410421_n.jpg

ömerusta

Kıdemli Üye
hayır diyenler terörün yanında duranlardır diyen lere karşıyım

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
TRT 1'de yayına başlayan ''Payitaht Abdülhamid'' dizisini protesto ediyorum. İlk bölümün başında Padişah Hassa Ordusu ile giderken askerden birine kalabalıktan bir sikke atılıyor. Bunu alan asker ''vakit gelmiştir'' deyip parola veriyor ve birkaç asker halka ateş açmaya başlıyor. İşin komik tarafı sikkenin üzerinde Mühr-ü Süleyman, klişe adıyla ''yahudi işareti'' var. Velhasılı her şerrin atlında yahudi arama geleneği burada da devam ettirilmiş. 30'lu yıllardan sonra Siyasal İslâmın Hitler faşizminin fikir kitaplarından devraldığı bu sığlığa 2017'lerde hâlâ muhtaç oluşumuzu aklım almıyor. Bu böyle olmamalı. Fikrimizin günah keçilerine ihtiyacı yok. Tutarlı fikir öz eleştiri yapabilen fikirdir.

Anlaşılan o ki, Avrupa'nın fikir kazuratlarına tâlip olma hastalığımız hiç bitmeyecek!

Son düzenleme:

ALI25

Kıdemli Üye
ilk hetap da akil ve mantika bas vuruni veya ona göre meseleye bakip hal edeni ve etmeye calisani da.

Kaptan

Mecra Yazarı
Sözde Kuran'ı ilk sünneti de ikinci sıraya koyup pratikte sıralamayı altüst edip en sondan başlayanları da :)

hadi bakalım Ali.

bi husben

Kıdemli Üye
kendsine yetki verildimi kibirlenip kendini hela ibriği olarak görenide

bi husben

Kıdemli Üye
Bana 1 ay ban cezası veren ve 16.07.2017 tarıhınde sona ermesıne ragmen banımı dun aksam kaldıran yonetıcılerı protesto edıyorum.

bi husben

Kıdemli Üye
Otomatik olarak süre dolunca kalkar. arada bi daha ceza almışsın demek ki :)

öyle bişey yok.Bilmeden konusuyorsun
Mehmet bana cevap verdı eskiden otomatık kalktıgını su an ıse manuel mudahale etmeden acılmadığını soyledı
ben ona soyledıkten sonra actı zaten

kebîkec

İhvan Forum Üye
öyle bişey yok.Bilmeden konusuyorsun
Mehmet bana cevap verdı eskiden otomatık kalktıgını su an ıse manuel mudahale etmeden acılmadığını soyledı
ben ona soyledıkten sonra actı zaten

Bilmesem konuşmazdım. Bilsem yine konuşmazdım. :) Sistem ayarları bozulmuş. Eskiden öyle değildi. Kısıtlarken süreyi seçip kısıtlıyordun hangi tarihte kalkacağı yazıyordu ve o tarihte otomatik kalkıyordu.

Ama üzülme bizde altı ayda 6 mesaj yazmıyoruz bile. :)

ummuhan

Kıdemli Üye
kırmızı yeşil di o aa gerçekten yok ortalarda :)