peygamber ve haber

süva-ri

Üye
Katılım
8 Eki 2006
Mesajlar
70
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
53
Yürek yaralı,hastasız hane yok,kaslar kanıyor,iniltiler feryatlarıda geçip ardında acılar saklayan kahkahalara dönüyor.Kara bulutlar süratle yürüyor beyninde insanların.
Yolları düğümlenmiş,etrafında surlar yükselir insanların.Kir akan ırmaklarda,yıkandıklarını sandıkça insanlar,daha kararlı yürüyorlar çelişkiler meydanına.
Hayat kilitlenmiştir;bir habere,bir haberciye.
Gökten gelecek haber çözecek bu kördüğümleri.Kirlenen deniz ve nehirler yıkanacak yağmurların avucunda.Bu haber bir yaşama sevinci,bu haber toprağın nabzı,barışı,varlıklar aleminin,Yeryüzünün selamet iklimine taşıyacak iksiri yüklenip koşan önderleridir peygamberler.Feryadın en yüksek çıktığı yere koşan hekim,şifaya vesile olmanın sorumluluğundaduraklara nazar bile etmez.
Tur Dağı,Sina Çölü,gül bahçesine dönen ateş çemberi,dağa tırmanan gemi veyıldızları kıskandıran Hira Dağı...Esenlik ülkesinin kapıları kolay açılmadı.Can pazardaydı.
Yollar diken dolu,Mızrakların keskin ucundaışık parlıyordu.Kabiller ,Firavunlar,Hamanlar,Ebucehiller ve arkalarında şımarık azgınların oluşturduğu kitleler.Barış savaşçılarına kolay bir seçenek yok.Putları yerle bir edenblere,gökyüzüne örtülen örtüyü kaldıranlara çilesiz bir gün yok.Ölümsüz haberin,mutlu mesajın rehberleri azalarının tümüylesavaşın en kızgın anına hazırdırlar;en büyük sermayeleri SEVDA.
 

melde

helina_roje
Katılım
7 Haz 2006
Mesajlar
2,238
Tepkime puanı
24
Puanları
0
Konum
Ankara
ALlah razı olsun kardeşim ne güzel açıklanmış
 
Üst