Perinçek'in İşçi Partisi, ADD'yi ele geçirdi

Dergaz

Profesör
Katılım
31 Ara 2007
Mesajlar
1,685
Tepkime puanı
28
Puanları
0
Yaş
36
Konum
Ne fark eder ki
Atatürkçü Düşünce Derneği başında gazeteci Emin Çölaşan'ın eşi Tansel Çölaşan'ın yakın çevresinden İşçi Partili isimler olduğu ortaya çıktı.

Ergenekon terör örgütü soruşturmasında Genel Başkanları tutuklanan Atatürkçü Düşünce Derneği başına gazeteci Emin Çölaşan'ın eşi Tansel Çölaşan'ın yakın çevresinde İşçi Partili isimler olduğu ortaya çıktı.

İşçi Partisi ADD son genel kurulu sonrasında Çölaşan'ın yönetimindeki ADD'ye kendilerine yakın isimlerin alınmadığından şikayet etmişti. Ancak ADD içindeki çok sayıda İşçi Partili ve partiye yakın düşünceli isim dikkat çekiyor.

ADD yönetiminde İşçi Partisi'ne ait Aydınlık dergisi sendika yazarı Yıldırım Koç, Ulusal Kanal'da Sesli Gazete diye program hazırlayan Ümit Zileli, Ergenekon iddianamesine de giren Cumhuriyet gazetesinin alımı çalışmalarını İşçi Partisi yöneticisi Ergenekon terör örgütü davası sanığı Ferit İlsever ile birlikte yürüten işadamı Ümit Ülgen, 27 Mayıs darbesinin aktif isimlerinden 2004 yılında ölünceye kadar da İP'te genel başkan yardımcılığını yürüten Suphi Karaman'ın oğlu Suay Karaman, Aydınlık Dergisinde yazılar kaleme alan Bülent Serim, İşçi Partisi Genel Sekreteri Avukat Nusret Senim gibi isimlerde bulunuyor.

Geçmişte ADD'nin aşırı sol gruplar tarafından ele geçirildiği gündeme gelmişti. İşçi Partisi'nin arka bahçesi haline geldiği iddiaları söz konusu ADD'de tartışmalara yol açmıştı.

sonsayfa
 

fakiri

Kıdemli Üye
Katılım
14 Ocak 2007
Mesajlar
15,969
Tepkime puanı
355
Puanları
0
Konum
KOCAELİ
Partinin adı İşçi Partisi ama, içlerinde işçi bulabilmek mesele !...Bazı emekli general ve subayalrın da aklını çelen bu parti ve genel başkanı D.Perinçek PKK ile de diresek temasında buklunmayı devam ettirerek böylelikle bu ülkede işçi sınıfının ikitdarını (!)sağlayacak ...Ne güzel bir oluşum di mi ama ?...:)))
 
Üst