Pakistan'da askeri kışlaya saldırı: 31 ölü

muhammedusame

Asistan
Katılım
27 Eyl 2010
Mesajlar
233
Tepkime puanı
4
Puanları
0
Yaş
38
Canlı Bomba Kışlaya Girdi: 31 Ölü

25728.jpg

Pakistan'ın kuzeybatısında yer alan Peşaver eyaletinde düzenlenen bombalı eylemde, 31 askerin öldüğü, 40 askerin yaralandığı belirtildi.

Polis, bir kışlada sabah içtiması sırasında meydana gelen saldırıda hayatını kaybedenlerin tamamının asker olduğunu, bazılarının durumu ağır 40'tan fazla kişinin de yaralandığını söyledi.

Eylemcinin, okul üniforması giymiş bir genç tarafından düzenlendiği belirtildi. Bölge polisi, canlı bombanın, okul üniforması giymiş ergenlik yaşında bir erkek olduğunu belirtti. Eylemci, sabah yerel saatle 8'de, geçit alanında egzersiz yapan askerleri hedef aldı.

25729.jpg

Saldırıyı kınayan, Pakistan Başbakanı Yusuf Rıza Gilani, yayımladığı mesajda, saldırının terörizmi ortadan kaldırmak için kararlı olan güvenlik güçlerinin moralini bozamayacağını söyledi.

Taliban Üstlendi

BBC'de yer alan bir habere göre Pakistan Talibanı eylemi üstlendi ve "Amerikalıları koruyanlara yönelik saldırıların süreceğini" bildirdi.
Ordu, son aylarda El Kaide ve Taliban'a karşı yürütülen operasyonlarda üstünlük sağlandığını ve eylemlerin azalma eğiliminde olduğunu iddia etmişti.
Oysa Pencap Alayı, Pakistan'ın en iyi bilinen askeri birliklerinden biri. Aynı alaya yönelik olarak 2006 yılında düzenlenen bir diğer saldırıda da, en az 20 asker ölmüştü.
Haksözhaber
 

Meryem

Komplike
Katılım
6 Tem 2006
Mesajlar
15,309
Tepkime puanı
759
Puanları
0
Yaş
36
Konum
İstanbul
:yn:

Ya sabredin ya da üslubunuza mukayyet olun.
 
Üst