Özlü Sözler

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Güzelliğin 10 para etmez, bende ki aşk olmasa!

Güzel nedir, çirkin nedir? Bir Bokböceği için güzel kavramı bizim için çirkin ise yaradılmışların arasında güzel kimin güzelidir, soruyorum? Bokböceğini rızıklandıran sen, ona güzel olarak tecelli ediş şeklin!!! Üç gün oldu bu hal beni bütün hücrelerime kadar sardı.. Ya Rab, sen 'ben güzelim' diyorsun. Sen 'ben güzelim' dediğn için mi güzelsin yoksa bizim sana olan aşkımızdan mı? Aslolan nedir? Güzelliğin ile kime nasıl ve nereden tecelli ettiğinle mi alakalı? Eğer böyle ise güzellik, maddeye bağımlı bir şey değil. Aslolan sen, istediğin maddeden istediğin şekilde tecelli ediyorsun. O halde sana ölçü koyacak olan kimse yoktur. Sen, senin ölçünü kendin koyansın. Her şey sensin, madde hiç, madde senin köpeğin, madde senin bahane olarak kullandığın bir sebep, belki perde. Öyle bir perde ki aldatıcı, yanıltıcı, boyayıcı, yalan.. Kandık biz nefisler şu yalan dünyanın rengine.. Sensin Allah'ım, sen.. İstediğini, dilediğini yap, teslim olacak şekilde nefsimi tut. Öyle tut ki kendi değer yargılarını oluşturmasına müsade etme, etme ki sana bu yalanla isyan etmeyeyim. Ben senden iyi biliyorum noktasına gelerek gizli şirke dalmayayım.. AMİN..

Verda

Gales
12038172_1196843446995901_1187530708862916184_n.jpg

Ecrin

'Bâd-ı Sabâ..'
Bizi kılıç ve zillet arasında tercihe zorluyorlar.Oysa zillet ise bizden uzaktır.Heyhât, mine'z-zille...Şah-ı Şehid Hz.Hüseyin Efendimiz

kübranur

Paylaşımcı
"dünya güzel bir yer olsaydı gelince ağlamazdık, giderken temiz kalsaydık ölünce yıkanmazdık". (n.f.k)

Verda

Gales
"Ölüm kaçınılmaz bir şeydir. Bize yetişeceğini bildiğimiz tek şey ölümdür. Bunda ne ayrım ne de şaşırtıcı bir şey olabilir. Bütün yollar bizi ona götürür. Bütün yaptıklarımız ona hazırlanmış olmak içindir. Ölüme hep yaklaşılır, ondan uzaklaşmak diye bir şey yoktur. Yine de o gelince şaşırırız. Bu hayat bir saat ya da bir gün süren kısa bir geçişse, onu bir saat ya da bir gün daha uzatmak için ne diye çırpınmalı? Sonsuzluk, aldatıcı dünya yaşantısından daha güzeldir."

Meşa Selimoviç

Ecrin

'Bâd-ı Sabâ..'
Biz duâ'mızı uçurduk göğe.Tüyleri iner avucumuza tâne tâne.ALLÂH zâyî etmez, hepsi iâde...Aşk-ı Â'zam

Verda

Gales
Doğrusunu söylemek gerekirse, bir kişinin yalan söylediğinden bahsetmek olsa olsa o kişinin Tanrı'ya karşı cesur, insanlara karşı korkak olduğundan bahsetmektir.

Montaigne.

ömerusta

Kıdemli Üye
hep ben biliyorum diyerek yanıldığımızı bir bilsek hiç bir şeyi bilmediğimizi göreceğiz
ömer ÇİFTÇİ

Ecrin

'Bâd-ı Sabâ..'
"Şu üç şey olmasaydı, insanoğlu katiyyen başını yere eğmezdi: Ölüm, hastalık ve fakirlik. Hasan Basri (ks)"

fakiri

Kıdemli Üye
Bu kadar dinsize rağmen bir adam 'Kur'an müslümanlığı' adını istismar ederek, 'uydurulan din' diye sürekli müslümanlara saldırıyorsa orada çağdaş bir İngiliz oyunu, çağdaş bir Lawrence vardır.

Dr.İhsna ŞENOCAK

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Ellerayır sabile
yıllarayır sabile
yollarayır sabile
bizayrılamayız

Muazzez Ersoy

Ecrin

'Bâd-ı Sabâ..'
"Akıllılık, gösterişli bir tuzaktır.Asıl akıllılığı istiyorsan temiz gönüllü ol..."Mevlana, Mesnevî

Ecrin

'Bâd-ı Sabâ..'
Kokuların en güzeli gönül kokusudur; çünkü o koku Rabbin kokusudur. O koku kırık gönüllerde mağlup ruhlarda bulunur…Hz. Mevlana (k.s.)

Yahayy

Kıdemli Üye
Bu konunun başlığında anlatım bozukluğu var, her gördüğümde göz tırmalıyor, @Büşra bence müdahele edip değiştirmelisin,
En güzel ve anlamlı diye sıfat mı olur, ilkokul seviyesinde kurulacak bir cümle.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

spesifik

آزادی قید و بند
Bu konunun başlığında anlatım bozukluğu var, her gördüğümde göz tırmalıyor, @Büşra bence müdahele edip değiştirmelisin,
En güzel ve anlamlı diye sıfat mı olur, ilkokul seviyesinde kurulacak bir cümle.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Özlü Sözler olarak değiştirildi. ..