ÖSYM, başörtülülerin sınavını iptal etti.

efruz

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
14 Ağu 2009
Mesajlar
5,168
Puanları
113
İnançları gereği taktıkları başörtüsünden dolayı zulüm gören başörtülülere bir darbe da ÖSYM’den geldi.İmtihan sonuçlarını açıklayan Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM), başörtüsü veya perukla sınava giren öğrencilerin sınavını iptal ederek ‘0’ puan verdiği ortaya çıktı. Sınav sonuçlarını açıklayan ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan, “kılık kıyafeti uygun değil” diye 34 öğrencinin sınavının iptal edildiğini açıklamıştı.
Arkadaşları sınav sonuçlarını öğrenip bir sonraki basamağı düşünmeye başlarken, başörtülü olarak sınava giren onlarca öğrenci “sınav iptali” şoku yaşıyor. Heyecanla sınav sonuçlarına bakan başörtülü öğrenciler, sınav sonuç kâğıtlarında sıfır aldıklarını görünce üzüntüye boğuldu. Yıllarca harcadıkları emekleri boşa giden ve hayal kırıklığı yaşayan öğrencilerden biri de AGD Elazığ Şube Başkanı Mesut Turan’ın kızı Fikriye Turan oldu.
GENÇLERİN İSTİKBALİ KARARTILIYOR
Başörtülü genç kızlara yapılan bu zulme tepki gösteren Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Genel Başkanı İlyas Tongüç, başörtülülerin karşılaştıkları yasakların ve haksızlıkların en bariz örneklerinden birisinin YGS’de yaşandığına dikkat çekti. “Binlerce başörtülü hanım kardeşimiz ya başörtüleriyle sınava girememiş veya girmişlerse de puanları hesaplanmamıştır” diyen Tongüç, “ÖSYM tarafından sıfır puan uygulamasına gidilmesi bu ülkede inancı gereği örtünen insanların mağduriyetlerinin devam ettiğini bir kez daha gözler önüne sermiştir” diye konuştu.
Bütün bu haksızlıklara tahammül etmenin mümkün olmadığının altını çizen Tongüç, bu anlamsız yasakların bir an önce sona ermesi gerektiğini kaydetti. Ülkemizin istikbali ve genç nesillerimizin temiz ruhlarının daha fazla kirlenmemesi için bu engellerin bir an önce ortadan kaldırılması gerektiğini söyleyen Tongüç, aksi takdirde ülkenin maddi ve manevi huzurunun tehlike altında olmaya devam edeceğini belirtti.

Vakit
 

Gök-Han

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
20 Eyl 2007
Mesajlar
2,212
Puanları
0
Web sitesi
gokhanyavuz.blogcu.com
Girdiğim salonda , gayr-î ahlakî şekilde giyinmiş insanlar da vardı . Tabi , onlar medenî ama bu yukarıda anlatılan mağdur kardeşlerimiz çağ dışı !
Garip bir trajedi !
 
Üst