ÖSO'dan Kobani açıklaması

Mugalata

Kıdemli Üye
Sorsan anti emperyalistim diyecek.Saddam'ı destekleyen solcular şimdi de saddam'ın çeteleri lafzını kullanıyor.Az mı saddam'a çetecilik yaptılar?Dün saddam'ın çetesi oldular bugün Beşar Es'ed'in, yarın ABD 'nin, hatta yarını beklemeden bugünden abd'nin uşaklığını yapmaya başladılar.bu solcular kadar kaypak tutarsız görmedim.IŞİD barbarlık ve vahşet uyguluyor. İslam ismini kullanarak İslama yedi düvvelin vereceği zarardan fazlasını veriyor.Ama IŞİD, karşısında savaştığı unsurlar; pyd, abd ingiltere 'den daha vahşi değildir....IŞİD içinde yer alan araplar; buraya dikkat edin1 milyon Iraklının ABD tarafından katl edilmesini gözleriyle görüp tanık olanlardır. İçlerinde biriken kin ve öfkenin sebebini ancak onlar anlar.Biz anlayamayız.Suriyede katl edilen insanları IŞİD içinde yer alan Suriyeli IŞİD'çılar anlar biz anlayamayız.Dünyada yalnız kaldıkları hissine kapılmış ve bu nedenle intikam duygularıyla hareket eden IŞİD'çıların çete mi olup olmadıklarını Türkiyeli solcular hele mugalata hiç bilemez.Ağzı iki laf ediyor, mugalata yapabiliyor diye kendisine haklılık kazandırmaya kalkmasın.Yasin Börü katl ediliş biçimine rağmen pkk'nin mevcut olduğu bölgelerdeki ayaklanmalara destek çıkıp onlara ateş desteği sağlayan emperyalistlerin bombalamalarını olumlu bulmak pkk/pyd ABD üçlemesinin vahşet ve barbarlıklarına destek çıkmaktan başka şey değildir.IŞİD kirli diye propaganda yapıp, pkk/pyd, ABD'i ak paklayanlar..Böyle zihniyete lanet olsun....Türkiyenin uçuşa yasak bölge, insani yardım ve tampon bölge oluşturulması tekliflerine sırtını çevirip Katil Suriye rejimi ve İran ile giderek artan yakınlaşma içine giren ABD, Baas rejiminin ayakta kalmasından yana tercihini kullandığı artık kesinleşmiş bulunuyor.İktidarda kalmak uğruna 350 bin suriyelinin öldürülmesini göze alan Katil Es'ed golan tepelerini israile, Rojavayı diğer katil pkk/pyd'ye şimdiden razı.Bu emperyalist plana destek çıkan kaypak solcular, katillere uşaklık yapmakla hangi ödülü alacaklar acaba?
"Saddam'ı destekleyen solcular şimdi de saddam'ın çeteleri lafzını kullanıyor." onu saddam'ı destekleyen doğu perinçek ve ekibine söylemelisin, bana değil. ben saddam'ı da, esad'ı da desteklemedim.ama şimdi doğu perinçek, sırf kendi dar millî devlet çıkarları için, kobane'ye koridor açılmasına karşı çıkıyor ve kobane'deki ışid kuşatmasını olumlu buluyor. bilgine... :)ışid canilerini abd'nin bombalamasını olumlu bulmak, hayatını kurtarmaya giden birine teşekkür etmek gibidir. senin ailen de o kuşatmada olsaydı görürdüm seni. o zaman "abd uşaklığı" lafını ağzına alır mıydın?"IŞİD barbarlık ve vahşet uyguluyor. İslam ismini kullanarak İslama yedi düvvelin vereceği zarardan fazlasını veriyor." doğru..."Ama IŞİD, karşısında savaştığı unsurlar; pyd, abd ingiltere 'den daha vahşi değildir" diyelim ki değildir.batı emperyalizmin marifetlerini biliyoruz ve savunan da yok burada.ama bizim bu güncel somutlukta işimiz vahşet kıyaslaması mı yapmaktır, yoksa somutta fiilen vahşeti uygulayanın bir an önce durdurulması mıdır?kobane'de ailen olsaydı cevabını hemen verirdin tabii.abd'nin esad rejiminin kalması yönünde politika değişikliği yapmış olabileceğini kabul ediyorum. bunun da sebebi esad'ın alternatifi olarak çıkanlar içinde ışid benzeri radikal terör örgütleridir. öso gibi suriye'li bir güç hakm olamadığı için, onun yerine ışid güçlendiği için abd'nin politika değiştirmesi normal.ışid'i normalleştiremezsiniz. ışid bünyesine giren ırak'lı arap kitlelerin durumunu anlayabiliriz ama ışid'e normal bir devlet muamelesi yapamayız.ayrıca esad'ın arkasındaki asıl güç rusya ve iran. bir de çin var. bunlar varken esad'ın kalmaya devam etmesi de kaçınılmaz görülüyor. baştan hata yapıldı ve esad'a karşı silahlı muhalefetin başarı sağlayabileceği sanıldı. oysa esad rejimi uluslararası gözlemciler ve insan hakları örgütlerince köşeye sıkıştırılarak reformlara zorlanmalıydı.

Mugalata

Kıdemli Üye
sitede gerçekten virüs var galiba. yazılarım saçma sapan çıkmaya başladı. tekrar yazıyorum aynı yazımı mahabad...

"Saddam'ı destekleyen solcular şimdi de saddam'ın çeteleri lafzını kullanıyor." onu saddam'ı destekleyen doğu perinçek ve ekibine söylemelisin, bana değil. ben saddam'ı da, esad'ı da desteklemedim.ama şimdi doğu perinçek, sırf kendi dar millî devlet çıkarları için, kobane'ye koridor açılmasına karşı çıkıyor ve kobane'deki ışid kuşatmasını olumlu buluyor. bilgine...

ışid canilerini abd'nin bombalamasını olumlu bulmak, hayatını kurtarmaya giden birine teşekkür etmek gibidir. senin ailen de o kuşatmada olsaydı görürdüm seni. o zaman "abd uşaklığı" lafını ağzına alır mıydın?

"IŞİD barbarlık ve vahşet uyguluyor. İslam ismini kullanarak İslama yedi düvvelin vereceği zarardan fazlasını veriyor." doğru...

"Ama IŞİD, karşısında savaştığı unsurlar; pyd, abd ingiltere 'den daha vahşi değildir" diyelim ki değildir.batı emperyalizmin marifetlerini biliyoruz ve savunan da yok burada.ama bizim bu güncel somutlukta işimiz vahşet kıyaslaması mı yapmaktır, yoksa somutta fiilen vahşeti uygulayanın bir an önce durdurulması mıdır?kobane'de ailen olsaydı cevabını hemen verirdin tabii.

abd'nin esad rejiminin kalması yönünde politika değişikliği yapmış olabileceğini kabul ediyorum. bunun da sebebi esad'ın alternatifi olarak çıkanlar içinde ışid benzeri radikal terör örgütleridir. öso gibi suriye'li bir güç hakm olamadığı için, onun yerine ışid güçlendiği için abd'nin politika değiştirmesi normal.ışid'i normalleştiremezsiniz. ışid bünyesine giren ırak'lı arap kitlelerin durumunu anlayabiliriz ama ışid'e normal bir devlet muamelesi yapamayız.

ayrıca esad'ın arkasındaki asıl güç rusya ve iran. bir de çin var. bunlar varken esad'ın kalmaya devam etmesi de kaçınılmaz görülüyor. baştan hata yapıldı ve esad'a karşı silahlı muhalefetin başarı sağlayabileceği sanıldı. oysa esad rejimi uluslararası gözlemciler ve insan hakları örgütlerince köşeye sıkıştırılarak reformlara zorlanmalıydı.

Muminaga

Yeni
sitede gerçekten virüs var galiba. yazılarım saçma sapan çıkmaya başladı. tekrar yazıyorum aynı yazımı mahabad...
"Sitede virüs var mıŞ :)
virusu bırak bir tarafa, senin kullandığın lafızlar saçma sapan
ışid canilerini abd'nin bombalamasını olumlu bulmak, hayatını kurtarmaya giden birine teşekkür etmek gibidir.
ABD hayat kurtarma amacıyla mı bombalıyor?
insani değerlerdeki bu çürüme ve lakaytlık yüzyılımızın en tehlikeli akımı haine geldi.
İnsani duyarlılığa bakınız!
ABD düşmanı olduğu IŞİD'i bombalarken ve IŞİD'in yol açtığı kayıplardan daha fazlasını verdirirken ABD'yi hayat kurtaran bir iyilik meleğine dönüştürdün.
Yuh yazıklar olsun sizin insanları sevme yönteminize....
KObanide ölecek masum sivil yok. Kalanlar elinde silahlı canavarlar. Eğer şu an IŞİD ile savaşmıyor olsalardı başka bir unsura karşı silahı yöneltmiş olacaklardı.
Emniyet ve hastane kayıtlarına göre 6-7 Ekim'de Türkiye'de değişik şehir/köy/kasabalarda pkk/pyd'nin ortaya koyduğu vahşette yer alanların 300' tanesi Kobanili
hayatı kurtarılanlar aslında hayat karartmaya eğilimli piskopatlardan oluşuyor.
Tabi sendeki belirsizlik ve solculara özgü kaypaklığı da gözönünde tutmak lazım.
Saddam'ı, Beşar es'ed'i anti emperyalist niteleyip destek verenler işçi partililerle sınırlı değildi.
İrak ve Suriye baas rejimlerini destekleyenler tkp'den chp'ye kadar uzanan solun her cenahından kesimlerden oluşuyor.
Sözlerin benim nezdimde itibarı yok, çünkü gerçekten çarpıtıp saptırmaktan başka bir şey yaptığına tanık olmadım.

Muminaga

Yeni
senin ailen de o kuşatmada olsaydı görürdüm seni. o zaman "abd uşaklığı" lafını ağzına alır mıydın?
pkk Türkiyeyi Irak'a Suriyeye dönüştürmek istiyor.
Bu öteden beri böyledir.
pkk eylemlerinde güttüğü amaçla Türkiye'de iç savaş çıkarmak istiyor. Bu amaçladır ki batıda-metropollerde Türklerin sinir uçlarıyla oynamaya odaklı eylemlere imza atıyor. Bunu anlamayan ahmaktır. Suriye'de de olan biten budur. ABD'nin müdahalesine açık kartları oynadı. Demirtaş'ın Ahmet Türk'ün ABD'yi ziyareti bu işbirliğini sağlamaya hizmet etmiştir.

Benim ailem Kobanide olsaydı pkk/pyd'yi suçlar bu dramı yaşatanlar olarak pkk/pyd'yi lanetlerdim.
ABD nin çıkarları olmaksızın hiç bir yere müdahale etmeyeceğini bilmemek ahmaklıktır.
ABD'yi özelde kobani'ye müdahalesi, genelde dünyanın değişik coğrafyalarındaki müdahale tarzına bakıp ABD'yi hayat kurtarmaya çalışan bir melek gibi göstermek emperyalist uşaklığıdır.

Mugalata

Kıdemli Üye
ABD düşmanı olduğu IŞİD'i bombalarken ve IŞİD'in yol açtığı kayıplardan daha fazlasını verdirirken ABD'yi hayat kurtaran bir iyilik meleğine dönüştürdün.
Yuh yazıklar olsun sizin insanları sevme yönteminize....
KObanide ölecek masum sivil yok. Kalanlar elinde silahlı canavarlar. Eğer şu an IŞİD ile savaşmıyor olsalardı başka bir unsura karşı silahı yöneltmiş olacaklardı.
Emniyet ve hastane kayıtlarına göre 6-7 Ekim'de Türkiye'de değişik şehir/köy/kasabalarda pkk/pyd'nin ortaya koyduğu vahşette yer alanların 300' tanesi Kobanili
hayatı kurtarılanlar aslında hayat karartmaya eğilimli piskopatlardan oluşuyor.
Tabi sendeki belirsizlik ve solculara özgü kaypaklığı da gözönünde tutmak lazım.
Saddam'ı, Beşar es'ed'i anti emperyalist niteleyip destek verenler işçi partililerle sınırlı değildi.
İrak ve Suriye baas rejimlerini destekleyenler tkp'den chp'ye kadar uzanan solun her cenahından kesimlerden oluşuyor.

kobane'de sivil kalmamışmış... kalanlar "eli silahlı canavarlar"mış...

iyi de yüzbinlerce insan ışid yüzünden terketmedi mi orayı? abd bombardımanı olmasa ışid her tarafı aynı şekilde talan etmeyecek mi?

pyd dediğin de uzaydan inmedi. o bölge insanlarının içinden çıktı. ama ışid dışarıdan geldi.

esad rejimini desteklemediğimi söyledim, hâlâ inatla yazıyorsun. yahu, işçi partisi de tkp de, chp de utanç verici biçimde esad'ı destekledi, tamam da, ben desteklemedim diyorum. esad'ı desteklemeyen sol partiler de vardı. sen daha ne diyorsun?!

senin algılama yöntemine ne olsun sen söyle...

Mugalata

Kıdemli Üye
pkk Türkiyeyi Irak'a Suriyeye dönüştürmek istiyor.
Bu öteden beri böyledir.
pkk eylemlerinde güttüğü amaçla Türkiye'de iç savaş çıkarmak istiyor. Bu amaçladır ki batıda-metropollerde Türklerin sinir uçlarıyla oynamaya odaklı eylemlere imza atıyor. Bunu anlamayan ahmaktır. Suriye'de de olan biten budur. ABD'nin müdahalesine açık kartları oynadı. Demirtaş'ın Ahmet Türk'ün ABD'yi ziyareti bu işbirliğini sağlamaya hizmet etmiştir.

Benim ailem Kobanide olsaydı pkk/pyd'yi suçlar bu dramı yaşatanlar olarak pkk/pyd'yi lanetlerdim.
ABD nin çıkarları olmaksızın hiç bir yere müdahale etmeyeceğini bilmemek ahmaklıktır.
ABD'yi özelde kobani'ye müdahalesi, genelde dünyanın değişik coğrafyalarındaki müdahale tarzına bakıp ABD'yi hayat kurtarmaya çalışan bir melek gibi göstermek emperyalist uşaklığıdır.

ışid saldırısına karşı ne yapardın? bunu soruyordum. buna cevap ver.

abd'yi melek gibi göstermiyorum. abd elbette kendi çıkarları için bunu yapıyor. zaten bu nedenle de şimdi esad'la anlaşma yoluna gidecek gibi.

ama ışid'i bombalaması olumludur. bunu söyledim.

abd, ikinci dünya savaşı sırasında hitler ordularına karşı savaşa girdi ve hitler'in yenilgisinde az veya çok bir rol oynadı. bunu olumlu bulmak emperyalist uşaklığı değildir. aynı amerika'nın japonya üzerine iki tane atom bombası atmasını nasıl vahşice ve alçakça bir eylem olarak niteliyorsak, hitler'e karşı ikinci cepheyi açmasını da olumlu bulmak, gerçeği belirtmektir.

tartıştığın insana karşı daha saygılı ve düşünceli yazman gerekir. bu tartışma adabının gereğidir. ama sen daha karşındakinin dediklerini anlamaya bile çalışmıyor, üstelik çarpıtmaya da çalışıyorsun. bu da saygıyı hakkeden bir davranış değil.

bi husben

Kıdemli Üye
ışid saldırısına karşı ne yapardın? bunu soruyordum. buna cevap ver.

abd'yi melek gibi göstermiyorum. abd elbette kendi çıkarları için bunu yapıyor. zaten bu nedenle de şimdi esad'la anlaşma yoluna gidecek gibi.

ama ışid'i bombalaması olumludur. bunu söyledim.

abd, ikinci dünya savaşı sırasında hitler ordularına karşı savaşa girdi ve hitler'in yenilgisinde az veya çok bir rol oynadı. bunu olumlu bulmak emperyalist uşaklığı değildir. aynı amerika'nın japonya üzerine iki tane atom bombası atmasını nasıl vahşice ve alçakça bir eylem olarak niteliyorsak, hitler'e karşı ikinci cepheyi açmasını da olumlu bulmak, gerçeği belirtmektir.

tartıştığın insana karşı daha saygılı ve düşünceli yazman gerekir. bu tartışma adabının gereğidir. ama sen daha karşındakinin dediklerini anlamaya bile çalışmıyor, üstelik çarpıtmaya da çalışıyorsun. bu da saygıyı hakkeden bir davranış değil.

işid biza saldırmazdı musula ıragın buyuk bir bolumu ellerinde sunni araplara ne yaptılar herkesi öldürdülermi hayır
nedne öldürmediler neden cevabını verebilirmisin veremmessin çünkü işid hakkında bir harze bılmıyorsun

Mugalata

Kıdemli Üye
işid biza saldırmazdı musula ıragın buyuk bir bolumu ellerinde sunni araplara ne yaptılar herkesi öldürdülermi hayır
nedne öldürmediler neden cevabını verebilirmisin veremmessin çünkü işid hakkında bir harze bılmıyorsun

evet, biliyorum. ışid ırak'daki sunnî halka tabii ki saldırmadı. ama sunnî olmayan ezıdîlere, türkmen'lere, alevilere, şiilere, sunnî olan kürd'lere, öso'ya, nusra'ya bile saldırdı.

o zaman sizlere şöyle mi sormalıyım: aileniz mesela kürd olsaydı ve kobane'de yaşasaydı, ne yapardınız?

bi husben

Kıdemli Üye
evet, biliyorum. ışid ırak'daki sunnî halka tabii ki saldırmadı. ama sunnî olmayan ezıdîlere, türkmen'lere, alevilere, şiilere, sunnî olan kürd'lere, öso'ya, nusra'ya bile saldırdı.

o zaman sizlere şöyle mi sormalıyım: aileniz mesela kürd olsaydı ve kobane'de yaşasaydı, ne yapardınız?

sunni olan kürtler suriyede esedle saf tuttular ırakta şii hukumet ve ABD ile iş tuttular
nedeni bu
islam tarihinde müslüman müslümanada saldırmıştır savaşmıştır

mesela cennetle müjdelenen hz talha hz zubeyr hz aişe nin desteğiyle hz aliyle savaşmışlardır ihtilaflar yüzünden
bunlar olmuştur olabilir ama olmaması en münasıbi

ailem kürt olsaydı kobanide olsaydı şu an türkiyede yada güvenli bir yere göndermiş olurdum bende işid safında teroristlere karşı savaşırdım herhalde

Mugalata

Kıdemli Üye
sunni olan kürtler suriyede esedle saf tuttular ırakta şii hukumet ve ABD ile iş tuttular
nedeni bu
islam tarihinde müslüman müslümanada saldırmıştır savaşmıştır

mesela cennetle müjdelenen hz talha hz zubeyr hz aişe nin desteğiyle hz aliyle savaşmışlardır ihtilaflar yüzünden
bunlar olmuştur olabilir ama olmaması en münasıbi

ailem kürt olsaydı kobanide olsaydı şu an türkiyede yada güvenli bir yere göndermiş olurdum bende işid safında teroristlere karşı savaşırdım herhalde

esad yanında saf tuttu diye halkı neden katlediyorsun, yerinden yurdundan ediyorsun? örgütle sorunun varsa onunla mücadele et, ama halkı neden yok edyorsun kaçırıyorsun? peki yezıdîlerin suçu neydi?

türkmen'lerin suçu neydi? kendi hâlinde yaşayıp giden insanlara neden saldırıyorsun, kadınlarını kaçırıp erkeklerini katlediyorsun?

pkk'yi çoluk çocuk katlettiği için suçlarken samimi değil miydin yoksa? sen şimdi aynı şeyleri kitlesel olarak yapan bir örgütün yanında savaşacağını söylüyorsun.

bi husben

Kıdemli Üye
esad yanında saf tuttu diye halkı neden katlediyorsun, yerinden yurdundan ediyorsun? örgütle sorunun varsa onunla mücadele et, ama halkı neden yok edyorsun kaçırıyorsun? peki yezıdîlerin suçu neydi?

türkmen'lerin suçu neydi? kendi hâlinde yaşayıp giden insanlara neden saldırıyorsun, kadınlarını kaçırıp erkeklerini katlediyorsun?

pkk'yi çoluk çocuk katlettiği için suçlarken samimi değil miydin yoksa? sen şimdi aynı şeyleri kitlesel olarak yapan bir örgütün yanında savaşacağını söylüyorsun.

işidin uygulamaları tartışılır mahabbad soylediği gibi işide tabi olan kişilerin neler çektiklerini biliyormusun
Ailen katledildimi tecavüze uğradımı ırakta hapıshanelerde taciz edildin mi
en önemlisi çocuğun öldrüldümü

empati yapabiliyormusun bunlardan biri başına gelse ne yaparsın intikam fırsatı elin geçtiğinde kullanmazmısın

benim ülkeme saldırı yapılsa ve ülkemde bazı etnik guruplar bu işgalcilerle saf tutsa benim ailem bundan zarar görse ne hissederim diye düşündünmü

yok tutturmuşsunuz halkların kardeşliği hiç bir temeli dayanağı olmayan absürd ideolojilerin peşiden oturduğunuz yerden 2 süslü cümle kullnarak bi şeyler başardığınızı zannediyorsunuz

ben evvela insanım dediğim gibi işidin bazı uygulamamları tartışılır red edilir ama onlarıda bünyesinde savaşan insanları anlamak istiyorum
o kadar laf edildi yok amerikalılar on ingilizler fransızlarmış bunlar hep asparagas haber

düşün bike insan ölüme gidiyor be ne için gider ölüme ya dini için yada yukarda belirttiğim gibi zulme uğramışssa gider
sen bunları idrak edebiliyormusun

ayrıca islamdaki cihad anlayışını anlamadan sen hiç kimseyi hiç bir islam hareketini anlayamassın

Mugalata

Kıdemli Üye
işidin uygulamaları tartışılır mahabbad soylediği gibi işide tabi olan kişilerin neler çektiklerini biliyormusun
Ailen katledildimi tecavüze uğradımı ırakta hapıshanelerde taciz edildin mi
en önemlisi çocuğun öldrüldümü

empati yapabiliyormusun bunlardan biri başına gelse ne yaparsın intikam fırsatı elin geçtiğinde kullanmazmısın

senin başına bunlar gelse, fırsat bulduğunda gidip bunları yapanı mı cazalandırırsın yoksa çoluk çocuğunu mu?

ben sadece bunları yapanları cezalandırırım, onların çoluk çocuğunu değil.

olaylarla hiç bir ilgisi olmayan ve tarih boyunca defalarca katliama uğramış zavallı ezıdîlerin suçu ne diye sordum, cevabını alamadım.

anlamaya çalışmak ayrıdır. anlamaya çalışalım ama hak vermeyelim. haklı, meşru ve mübah görmeyelim. günaha girmeyelim. insanlığımıza yazık etmiş oluruz.

Muminaga

Yeni
yok tutturmuşsunuz halkların kardeşliği hiç bir temeli dayanağı olmayan absürd ideolojilerin peşiden oturduğunuz yerden 2 süslü cümle kullnarak bi şeyler başardığınızı zannediyorsunuz
Mugalata şahsında tüm solcuları en yumuşak yerinden vurmaya çalıştım hiç oralı olmadı.
Halkların kardeşliği uygulamada olsa, buna riayet edilse tabi ki bundan müslümanlarda yararlanır.
Şu an islam coğrafyasının her metrekaresinde kan dökülüyor. Müslümanların bulunduğu her sahada solcularda var. Türkiyede Irak'ta Suriyede solcuların emperyalistlerle kolkola, söz ve eylem birliği içinde olmaları müslümanları hem daha çok incitiyor hemde bu zülum çarkının daha hızlı dönmesine katkıda bulunuyorlar.
Ama kalkıp halkların kardeşliği vs. iddialarda bulunmaları işte bu kabul edilebilir değildir.
Bu yalana ve sahtekarlığa göz yummayı da beklemesinler.

Solcular kaypak tutarsızdır deyince hakarette bulunuyorsunuz diyorlar. aynı anda hem kaypaklığı ve tutarsızlığı sürdürüp hemde bunu ret etmeleri ise insanı hayrete düşürüyor.
işçi partisi perinçek'ten chp'ye kadar soldan her cenahtan kesim baas rejimlerinin tetikçisi olduklarını ispat için yayın organlarından pasajlar mı getirelim?
Bugün pkk ile ittifak içinde hareket eden dhkp/c, tkp , tsip, esp vd. legal illegal solun pkk'nin abd ile ittifakıyla dolaylı da olsa kendileri de dahil olup emperyalistlerin uşağı olmuyorlar mı?
Adamın insaniyetine bak! abd'nin bombalamasına olumlu bakıyormuş..
sözün ve insanlığın bittiği yer....

abdullah birisi

Kıdemli Üye
kurban dağıtan 5 müslüman genci, sığındıkları evin balkonundan atıyorlar içlerinden bir tanesi kaçabiliyor, attıktan sonra, ne işkenceler ne işkenceler, geçen balkondan aşağı atılan gençlerin 5 .sinden dinledim.... bunları yapan, müslüman olamaz.... ancak ve ancak ermeni dölleri yapar... zaten bakın, suratlarındaki pisliği görüyorsunuzdur, bunlar domuza kurban olsunlar... aşağılık ş..erefsizler...

Mugalata

Kıdemli Üye
Mugalata şahsında tüm solcuları en yumuşak yerinden vurmaya çalıştım hiç oralı olmadı.
Halkların kardeşliği uygulamada olsa, buna riayet edilse tabi ki bundan müslümanlarda yararlanır.
Şu an islam coğrafyasının her metrekaresinde kan dökülüyor. Müslümanların bulunduğu her sahada solcularda var. Türkiyede Irak'ta Suriyede solcuların emperyalistlerle kolkola, söz ve eylem birliği içinde olmaları müslümanları hem daha çok incitiyor hemde bu zülum çarkının daha hızlı dönmesine katkıda bulunuyorlar.
Ama kalkıp halkların kardeşliği vs. iddialarda bulunmaları işte bu kabul edilebilir değildir.
Bu yalana ve sahtekarlığa göz yummayı da beklemesinler.

Solcular kaypak tutarsızdır deyince hakarette bulunuyorsunuz diyorlar. aynı anda hem kaypaklığı ve tutarsızlığı sürdürüp hemde bunu ret etmeleri ise insanı hayrete düşürüyor.
işçi partisi perinçek'ten chp'ye kadar soldan her cenahtan kesim baas rejimlerinin tetikçisi olduklarını ispat için yayın organlarından pasajlar mı getirelim?
Bugün pkk ile ittifak içinde hareket eden dhkp/c, tkp , tsip, esp vd. legal illegal solun pkk'nin abd ile ittifakıyla dolaylı da olsa kendileri de dahil olup emperyalistlerin uşağı olmuyorlar mı?
Adamın insaniyetine bak! abd'nin bombalamasına olumlu bakıyormuş..
sözün ve insanlığın bittiği yer....

kaçak gğreşmeyi marifet biliyorsun ama bana sökmez. seni kaçtığın her yerde bulur, mindere çekerim. :)

sana verdiğim cevaplara cevap vermeyip sonra da laflarımı çarpıtarak kaçak döğüşüyorsun.

bunları göstereyim...

ama önce şu hatanı söyleyeyim: yumuşak karnımızdan vurmaya çalışmışsın ama oralı olmamışım.

bu deyimi hatalı mı kullandın acaba? yumuşak karnımsa zaten oralı olmam ve etkilenmem gerekir. ama oralı olmamışsam, demek ki yumuşak karnım değilmiş.

evet, islam coğrafyasında kan dökülüyor ve solcuların sesi çok cılız, hiç düzeyinde çıkıyor. doğrudur. ama müslümanların, islamî hareketlerin de sesi çok zayıf çıkıyor. üstelik bugün solculardan daha kitlesel durumdalar.

bu genel bir güçsüzleşmedir. sol tükenirken diğerleri ayakta kalamaz. bu da bir toplumsal yasadır.

bugün ortadoğu'daki kanı ancak halkların kardeşliği şiarının hayata geçirilmesi durdurabilir. ama bunu hayata geçirebilecek örgütlü bir güç yok. sorun da burada.

aynı yalanı tekrar tekrar söylüyorsun. sana söyledim; esad'ı da, saddam'ı da, kendisinin "solcu" olduğunu iddia edip de destekleyen hareketler ip, tkp, hkp, chp vb.dir. başka varsa bilmiyorum. mesela emep, ödp, esp vb ne düşünüyor, bilmiyorum.

bunları diktatör ve katil olarak niteleyip karşı çıkan sol parti ve gruplar da var. mesela dsip bunlardan biri. hatta dsip açıkça öso'yu destekliyor diye biliyorum.

mesela suriye'de esad rejiminin adamı olmuş olan eski solcu mihraç ural var. ama artık bu adam solculuktan çıkmış. suriye ulusalcısı olmuş. türkiye ulusalcısı perinçek gibi birisi olmuş. perinçek bugün nasıl kobane'nin ışid'in eline düşmesinin hayırlı bir sonuç olacağını söyleyecek kadar alçalmış, o da esad rejiminin katliamlarını bizzat uygulayacak kadar alçalmış.

bunlara sol demek soldan habersiz olmaktır.

tkp'nin esad'a "boyun eğme" yazan şal hediye etmesini yüz kere yerden yere vurmuş birisiyim. redyellow da bilir.

bu arada tkp de ikiye bölündü ve bir kısmı artık esad'ın diktatör olduğunu kabul ediyor.

abd'nin esad'ı bombalamasını da açıkladım. savunuyorum. çünki ışid halk düşmanı bir harekettir ve temizlenmesi iyidir. abd yapıyor diye karşı çıkacak değiliz. abd hitler'in de yenilmesinde rol oynadı. karşı çıkmayı kimse düşünmedi.

tartışmada muhatabımın biraz daha seviyeli olmasını tercih ederim. sıkı ve seviyeli bir muhatabı, sığ ve düzeysiz bir muhataba tercih ederim. sen de biraz daha dürüst ve ciddi olursan sevinirim. husben gibi olmaya özenme. daha iyisi olabilirsin bence.

Muminaga

Yeni
mugalata yapmayı, demogojik hareket etmeyi çok seviyorsun.
tkp'nin esad'a "boyun eğme" yazan şal hediye etmesini yüz kere yerden yere vurmuş birisiyim.

bu arada tkp de ikiye bölündü ve bir kısmı artık esad'ın diktatör olduğunu kabul ediyor.
tkp'yi sen mi böldün :)
ne yapayım tiye almaktan başka çare yok.

Muminaga

Yeni
ti'ye almış olmuyorsun ki... ben ne diyorum, sen ne anlıyorsun ve ne söylüyorsun...
Sana vijdan merhamet üzerinden seslendim işe yaramadı.
sana solun anlayış ve düşüncelerinden seslendim olmadı.
siyasetten, insani değerler üzerinden solun tutarsızlıklarını önüne koydum klasik sol taktikleri uygulayarak demogojiye sarıldın.
başka ne yapabilirim?