Operasyon mu çekiyorsun AVUKAT?

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Bu konunum demirtasla siyasi yardimlarla ne alakası var? Barajı aşmış partinin yasal hazine yardımının iktidar ile Ne alakası var? 250 kişinin katili hazineden 90 milyon aliyor diyorsun da red amca 15 temmuzu pkk ya yıkıp fetoyu aklamaya mi çalışıyorsun? Işın gücün demogoji. Operasyoncu kindar avukatın fetoyu sulandırıyor sen gelip konumu sulandiriyorsun bu ülkenin başındaki en büyük bela sinsice davrananlar oldu hep.

Bu avukat operasyoncudur, şimdi de bylock suç delili olamaz diye yırtınıyor. FETÖ için dizayn edildiği ortada olan, fetöcü olmayanların üye olamadığı bir programı da bu şekli ile aklayıp binlerce fetocuyu kurtarmaya çalışıyor. Adam avukat gerçi vekalet ücretini dolgun almışsa fahri muvekillerini savunur.

Bu adam asla tekin değil ve ortaya çıkacak insallah.

Yönetime sikayetimdir bu adam konumu sabote ediyor, avukatı gibi sulandırıyor. Alakasız mesajların silinmesini talep ediyorum.

:)

Senin her tarafın sulanmış zaten.

Ali Aktaşın söylediğini sulandıran sen değil misin?

Çarpıtan sen değil misin?

İFTİRA atan sen değil misin?

Adamcağız SİZİN GİBİLERİN görmesi için BÜYÜK HARFLERLE; FETÖ YARGILANMALIDIR diyor, sen gelmişsin utanmadan adamı neredeyse fetöcü ilan ediyorsun.

Bu adam HUKUKCU!

senin gibi yandaş değil!

Ve bu adamın gayretleriyle TÜRKİYE CUMHURİYETİ MAHKEMLERİ 11 BİN İNSAN HAKKINDA SUÇSUZ; BERAAT KARARI VERDİ!

Bir gram vicdanın varsa bu başlığı kendin kapatırsın!

Yahayy

Kıdemli Üye
Fetö haklı olarak yargılanıp cezalandırılıyorsa,
aynı saik ve emele sahip olan,
yani Devleti içinde bulunduğu Laik-Seküler-Tüm dinler için aynı mesafede oma pozisyondan çıkarıp dini argümanlar üzerinde yeniden inşa etmek isteyen herkes aynı potansiyel suçlama ile yargılanmalı.

Etrafınızda, tarikatinizde, cemaatinizde, partinizde, ailenizde, bu forumda, şu topicde bu amacı güden bir sürü insan vardır. Fetöden farkları bu emellerini fiiliyata dökecek güçleri olmamasıdır.

öyle ya, amacı Laik Türkiye Cumhuriyeti devletini yıkıp şerri şerife göre yeniden kanun nizam yapıp, meclisi Lav edip, demokrasiyi raftan indirilmesini istemiyor mu bu şahıslar.

Ben örnek vereyim mesela başka Tayyip Beyin çok sevdiği ziyaret etti Fesli Deli Kadir, sonra mesela ziyaret edip durduğu elini öptüğü Mahmud Efendinin fedaisi Kemal efendisi...?

Bunların sohbetlerini dinlemiyor mu acaba hiç?
kendisi de çok değil 15 yıl önce falan gerekirse bu emel uğruna papaz cüppesi giyerim renk vermem falan demiyor muydu? Ne oldu 28 şubattan sonra yöntemler mi değişti, 28 şubata kadar herkes bu sefer temem inşeeeeellahh falan dite sırıtıp, gülücükler saçıyorlardı.

Çok vicdanlı, gerçekci iseniz, tüm aynı emele sahip insanlar için aynı suçlamalardan bahsedin, savcıların onlar için de harekete geçmesini sağlayın.

Midem bulanıyor insanların iki yüzlülüğünden, sığlığından, yüzeyselliğinden.

kimse detay konuşmak istemiyor, kaba saba verilen gazlar, yapılan algı operasyonları hoop, herşey tamam, iğrenç, tiksinç, nefret edilesi bir cehalet kokusu

Hakperest

Kıdemli Üye
Fetö haklı olarak yargılanıp cezalandırılıyorsa,
aynı saik ve emele sahip olan,
yani Devleti içinde bulunduğu Laik-Seküler-Tüm dinler için aynı mesafede oma pozisyondan çıkarıp dini argümanlar üzerinde yeniden inşa etmek isteyen herkes aynı potansiyel suçlama ile yargılanmalı.

Etrafınızda, tarikatinizde, cemaatinizde, partinizde, ailenizde, bu forumda, şu topicde bu amacı güden bir sürü insan vardır. Fetöden farkları bu emellerini fiiliyata dökecek güçleri olmamasıdır.

öyle ya, amacı Laik Türkiye Cumhuriyeti devletini yıkıp şerri şerife göre yeniden kanun nizam yapıp, meclisi Lav edip, demokrasiyi raftan indirilmesini istemiyor mu bu şahıslar.

Ben örnek vereyim mesela başka Tayyip Beyin çok sevdiği ziyaret etti Fesli Deli Kadir, sonra mesela ziyaret edip durduğu elini öptüğü Mahmud Efendinin fedaisi Kemal efendisi...?

Bunların sohbetlerini dinlemiyor mu acaba hiç?
kendisi de çok değil 15 yıl önce falan gerekirse bu emel uğruna papaz cüppesi giyerim renk vermem falan demiyor muydu? Ne oldu 28 şubattan sonra yöntemler mi değişti, 28 şubata kadar herkes bu sefer temem inşeeeeellahh falan dite sırıtıp, gülücükler saçıyorlardı.

Çok vicdanlı, gerçekci iseniz, tüm aynı emele sahip insanlar için aynı suçlamalardan bahsedin, savcıların onlar için de harekete geçmesini sağlayın.

Midem bulanıyor insanların iki yüzlülüğünden, sığlığından, yüzeyselliğinden.

kimse detay konuşmak istemiyor, kaba saba verilen gazlar, yapılan algı operasyonları hoop, herşey tamam, iğrenç, tiksinç, nefret edilesi bir cehalet kokusu
Taşeron hainler yani pkk ve feto, gladyonun bize karşı savaşıdır
Geriye kalansa ev halkı iktidar olma çabasıdır
Senin sihirbaz numaralarınla ev halkını birbirine düşürmek ferasetsizlik olur ancak
Senin yaptığın fitne olur ancak

cemaliii

Kıdemli Üye
muhalefetin fetö konusunda geçiştirme cevaplar yerine net olmalarını istiyorum. Ben netlik göremiyorum. Misal ince 15 temmuzla ilgili ne düşünüyor? Bazı chpliler gibi tiyatro olarak mı görüyor? Başa geldiği zaman fetoyla mücadele edecek mi? Bunların net şekilde cevap bulması gerekiyor. Erdoğan en azından kandırıldım milletimden özür dilerim dedi. Muhalefette 17 aralıkta kaldırıldığını itiraf edip özür dilemelidir. Ayrıca muharrem incenin ekibinde kocası olan bir gazeteci hanımla ilgili nihat gencin yazısı ve mustafa önselin yazıları dikkatle okunmalı.

İktidara gelirsek beni rahatsız eden bu işin siyasi ayağına dokunulmamış olması. Başbakan binali yıldırım biz kendi içimizde çok daha önce temizlik yaptık diyor. Temizlik siyasi ayaktaki eski milletvekili parti yöneticisi il ilçe başkanlarını bir daha aday göstermemek veya istifa ettirmekse bu temizlik sayılmaz. Fetöcü bir öğretmen polis hapis cezası alıyorsa onlarda almalıdır. Şamil tayyarın fetö borsası kuruldu dediği olay araştırılmalıdır. Fakir hapis cezası alırken zengin parasıyla cezadan yırtmamalıdır. İhvanistabulun fetöyle reisten başkası mücadele etmiyor sözüne yakın zamana kadar bende hemfikirdim artık değilim. Fetöcüler için içinden cübbesini giymek gelen arınçla görüştüğünden beridir inancım sarsıldı. Ancak yinede iktidar kanadından ve bürokrasiden çok daha fazla erdoğan mücadele ediyor. Birçok kişi sayın erdoğana göstermelik göze girme amaçlı mücadele ediyor görüntüsü versede bende ihvanistabul gibi düşünüyor ve onların mücadele etmediğini düşünüyorum.

Kısaca hem muhalefetin hemde iktidarın fetö karnesi iyi değil bana göre. Ancak yinede iktidarın karnesi bir tık daha iyi.

Fetö konusundan bağımsız bir soruda iktidara. Efkan ala ve diğer bazı eski bakanlar ingilterede pkkya yakın dernekte ne işleri vardır? Neyi görüşmüşlerdir? Seçimden sonra açılım mı düşünülmektedir? Zira ingilizler ve kürt sorunu beraber zikredildiğinde benim aklıma oslo ve açılım süreci geliyor. Onlar başroldeydi.

Yahayy

Kıdemli Üye
Taşeron hainler yani pkk ve feto, gladyonun bize karşı savaşıdır
Geriye kalansa ev halkı iktidar olma çabasıdır
Senin sihirbaz numaralarınla ev halkını birbirine düşürmek ferasetsizlik olur ancak
Senin yaptığın fitne olur ancak

Kelime oyunu yapmana, ara gazı vermene gerek yok, karşında hüloğ tayfası yok.

Demokratik, Laik bir ülkede yaşamak sana dokunmuyor mu? Yoksa sen demi Laik demokrat oldun. Bu ülkenin laik demokratik rejiminin yıkılarak şerri şerife, şeriat-i muhammediye-i garraya göre kanun nizam yapılmasını istemiyor musun?

Hakperest

Kıdemli Üye
Kelime oyunu yapmana, ara gazı vermene gerek yok, karşında hüloğ tayfası yok.

Demokratik, Laik bir ülkede yaşamak sana dokunmuyor mu? Yoksa sen demi Laik demokrat oldun. Bu ülkenin laik demokratik rejiminin yıkılarak şerri şerife, şeriat-i muhammediye-i garraya göre kanun nizam yapılmasını istemiyor musun?
İdealler herkeste bakidir
Ancak daeş gibi harici değilim
İslam ortayoldur
İdalizmi realiteden koparmadan ilerler
Buda terörizmi ve ihaneti değil
Kıyam, inklap, fetih vs bağlamında ilerler

Cehapeli zihniyet tutuklansın demiyoruz mesela
Ha onlar başarırsa sosyalizmi gerirsin mesela
Ama ortak bir platformda ihanet ederlerse
Medine yahudileri gibi onları da keseriz

Sonuçta mesele idealler düşünceler değil
Problem ihanet ve terördür

Yahayy

Kıdemli Üye
İdealler herkeste bakidir
Ancak daeş gibi harici değilim
İslam ortayoldur
İdalizmi realiteden koparmadan ilerler
Buda terörizmi ve ihaneti değil
Kıyam, inklap, fetih vs bağlamında ilerler

Cehapeli zihniyet tutuklansın demiyoruz mesela
Ha onlar başarırsa sosyalizmi gerirsin mesela
Ama ortak bir platformda ihanet ederlerse
Medine yahudileri gibi onları da keseriz

Sonuçta mesele idealler düşünceler değil
Problem ihanet ve terördür

Net, net güzel kardeşim net konuş.

Yani net olmak gerekirse Laik-Demokratik düzen terkedilip, Senin şeriat dediğin tanıma uygun bir devlet kurulmalı, kanun nizam senin islami anlayışına göre yapılmalı doğru mu?

Hakperest

Kıdemli Üye
Net, net güzel kardeşim net konuş.

Yani net olmak gerekirse Laik-Demokratik düzen terkedilip, Senin şeriat dediğin tanıma uygun bir devlet kurulmalı, kanun nizam senin islami anlayışına göre yapılmalı doğru mu?
İslamda devlet ve toplum sözleşmesi net ayrım yoktur
Bazı düsturlar vardır.. Emire itaaat, danışma ile iş yapma vs
Bu atıflar kurana dayalı bir radikal demokrasi olabilir anladığım

Yahayy

Kıdemli Üye
İslamda devlet ve toplum sözleşmesi net ayrım yoktur
Bazı düsturlar vardır.. Emire itaaat, danışma ile iş yapma vs
Bu atıflar kurana dayalı bir radikal demokrasi olabilir anladığım

Kurana dayalı demokrasi ne demek?
Mesela çoğunluk el kesmek barbarca bir fiil derse kanuna yazamayacaksın, Allahın dediği kanun olmayacak, mesela çoğunluk alkol serbest olsun derse serbest olacak bu nasıl Şeriat devleti?

Hakperest

Kıdemli Üye
Kurana dayalı demokrasi ne demek?
Mesela çoğunluk el kesmek barbarca bir fiil derse kanuna yazamayacaksın, Allahın dediği kanun olmayacak, mesela çoğunluk alkol serbest olsun derse serbest olacak bu nasıl Şeriat devleti?

Kuran işleri danışma ile yapın diyor
Bu kuranda değişmez hükme bağlanmayan durumlar içindir

Enes

İhvan Forum Üye

Çarpıtan sen değil misin?

İFTİRA atan sen değil misin?

Adamcağız SİZİN GİBİLERİN görmesi için BÜYÜK HARFLERLE; FETÖ YARGILANMALIDIR diyor, sen gelmişsin utanmadan adamı neredeyse fetöcü ilan ediyorsun.

Bu adam HUKUKCU!

senin gibi yandaş değil!

Ve bu adamın gayretleriyle TÜRKİYE CUMHURİYETİ MAHKEMLERİ 11 BİN İNSAN HAKKINDA SUÇSUZ; BERAAT KARARI VERDİ!

Bu adamların bildiği ancak hakaret. Partidaslari münkir olsa ona da bir kulp bulurlar. Sen iflah olmaz bir kindarsın red.

Yönetime sikayetimdir terbiyesizce ve seviyesizce hakaret ediyor. Aynı terbiye ve seviyeye inmek istemiyorum.

cemaliii

Kıdemli Üye
Bu konuyla ilgili olarak son olarak şunu söylemek istiyorum. Tankların insanları araçları ezdiği sahneler gözüme geliyor 15 temmuzla ilgili. Dolayısıyla hafif bir konu değil. Suçlu olan cezasını çeksin diyorum. Ama ülkemizde geçmişten bu yana bazen adaletin geç tecelli ettiğide hatırıma geliyor ve Suçsuz olanında allah yardımcısı olsun diyorum.

Yahayy

Kıdemli Üye
Kuran işleri danışma ile yapın diyor
Bu kuranda değişmez hükme bağlanmayan durumlar içindir

Demek sadece değişebilenler için demokrasi,
kesinler için demokrasi işlemiyor,
peki, Halk El Kesme cezası 1400 yıl önce Araplarda, ondan önce de hırsızın hangi eli ile çalarsa kesen Mezopotomya toplumlarında, Hammurabi de vardı, günümüze uygun bir ıslah methodu değil, ilkel, barbarca bir şey derse(ki şimdi insanların yüzde 90ı öyle diyecek)

Ne olacak, bu durumda?
daha doğrusu bu kanunları kim denetleyecek?
Senin söylediğin yine dine dayalı devlet olmuş olmuyor mu?
Ben de diyorum ki, halk direniyor bu yönetimi kabul etmemeye,
gücün varsa EbuBekir’in Ridde savaşları gibi
bir faaliyete girmen gerekmiyor mu?
orda itiraz eden insanları, çukurlara doldurup yakılma vakıları bile mevcut.
gücün kadar Allahın dini için mücadele etmen gerekmiyor mu, Allahın dini hakim olsun diye?

Hakperest

Kıdemli Üye
Demek sadece değişebilenler için demokrasi,
kesinler için demokrasi işlemiyor,
peki, Halk El Kesme cezası 1400 yıl önce Araplarda, ondan önce de hırsızın hangi eli ile çalarsa kesen Mezopotomya toplumlarında, Hammurabi de vardı, günümüze uygun bir ıslah methodu değil, ilkel, barbarca bir şey derse(ki şimdi insanların yüzde 90ı öyle diyecek)

Ne olacak, bu durumda?
daha doğrusu bu kanunları kim denetleyecek?
Senin söylediğin yine dine dayalı devlet olmuş olmuyor mu?
Ben de diyorum ki, halk direniyor bu yönetimi kabul etmemeye,
gücün varsa EbuBekir’in Ridde savaşları gibi
bir faaliyete girmen gerekmiyor mu?
orda itiraz eden insanları, çukurlara doldurup yakılma vakıları bile mevcut.
gücün kadar Allahın dini için mücadele etmen gerekmiyor mu, Allahın dini hakim olsun diye?
El kesme caydırıcı bir cezadır
Allah uygun görmüştür
Niye itiraz edeyim

Bu ceza uygulanmayan yerlerde
Kurban darbediliyor hatta öldürülüyor
Bu canilerin elini mi savunacağım
Peeh

Enes

İhvan Forum Üye
Avukat efendi tam bir operasyoncu çıktı. 15 Temmuz'da tırsmış olacak ki bir anda FETÖ'nün terör örgütü olduğu aklına gelmiş. Ama sonrasında yine aynı operasyonculuk!
DfUhjrKX4AUivNC.jpg

De9OBAcWsAAoXPv.jpg

DfUzGbQX4AARnGN.jpg

Enes

İhvan Forum Üye
Biz boşuna demiyoruz FETÖ hain olduğu net anlaşılınca hepiniz FETÖ cü oldunuz! Biz kandırıldık EVET, kandık EVET ama sizin FETÖ ye muhalefetiniz yine siyasi tercihlerden ötürü idi! Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan fetöyü karşısına alınca hepiniz solcusu milli güreşçisi hep beraber fetöye sahip çıktınız! Biz hatamızı telafi etmekten, hatamızı kabul etmekten gocunmuyoruz. Saadetin ankara adayı operasyoncu avukat şimdi de var gücüyle BYLOCKu sulandırmaya çalışıyor! Neymiş efendim bylock delil olamazmış! ULAN ARKADAŞ bylock dediğin zıkkımı sıradan vatandaş yükleyebiliyor mu? hayır! kimin ürettiği belli mi? evet! kimin ne amaçla kullandığı belli mi? Evet! Eee nasıl delil olmazmış?

aktas3.png

UTANMADAN SIKILMADAN BUNA "DİNDARLIĞIN İÇ SAVAŞI" diyebiliyor. YUUUH ULAN! Oysa aynı Ali Aktaş 15 temmuz ertesinde "tankla halkı ezenlere mi merhamet göstereceğiz" demişti. Şimdilerde ise en merhametli davrandıkları nedense FETÖ üyeleri!

DfjOdl7XUAALXtj.jpg

cemaliii

Kıdemli Üye
Erdoğan 2002 ve 2007 arası fetoya mesafeliydi. Akpyi savunanlarda mesafeliydi. Sonra erdoğan fetoyla yakınlaştı. Akplilerde yakınlaştı. Sonra erdoğan hain terörist dedi. Akpllerde hain terörst dedi. erdoğan bugün çıksa deseki fetöcüleri affettim. Herkes bir anda iyi oldu zaten böyle olması gerekiyordu der.

Kısacası o beğenmediğiniz chpliler kadar olamadınız. Hatırlayın chp 17 aralıkta yön değiştirince birgül ayman güler zehir zemberek açıklama yapıp itiraz etti. Başka vekiller parti yöneticileride var istifa eden açıklama yapan hatırımda değil. Akpliler Birkez bile eleştirip itiraz edemediniz istifa edemediniz. Ben bile chpye örgütçüler doluştuğu için, chpnin seçim beyannamesinde açılım yapma düşüncesi olduğu için oy vermeyeceğim. İyi partiye oy vereceğim.

Hakperest

Kıdemli Üye
Erdoğan 2002 ve 2007 arası fetoya mesafeliydi. Akpyi savunanlarda mesafeliydi. Sonra erdoğan fetoyla yakınlaştı. Akplilerde yakınlaştı. Sonra erdoğan hain terörist dedi. Akpllerde hain terörst dedi. erdoğan bugün çıksa deseki fetöcüleri affettim. Herkes bir anda iyi oldu zaten böyle olması gerekiyordu der.

Kısacası o beğenmediğiniz chpliler kadar olamadınız. Hatırlayın chp 17 aralıkta yön değiştirince birgül ayman güler zehir zemberek açıklama yapıp itiraz etti. Başka vekiller parti yöneticileride var istifa eden açıklama yapan hatırımda değil. Akpliler Birkez bile eleştirip itiraz edemediniz istifa edemediniz. Ben bile chpye örgütçüler doluştuğu için, chpnin seçim beyannamesinde açılım yapma düşüncesi olduğu için oy vermeyeceğim. İyi partiye oy vereceğim.
Cemali nasa fırlatma rampası müdür yardımcısı mısın

Gerekli yerlerde erdoğan uyarılmıştır ama bu çok azdır
Sebebi ise danışmaya çok önem vermesi
Nureddin hoca mevzusunda danışmanlarına uydu sanırım ama taban onun yanlış yaptığını belletti

Tabanın bir kısmı fetöye asla onay vermedi
Gelecekte de onay vermeyecektir. Ancak lider bazı şeyleri gerekli görürse de uymak hayırlıdır.

cemaliii

Kıdemli Üye

Ben o gün senin yazında bunu okumuştum. Araştırdım gerçektende adamın emeğiyle binlerce insan aklandı. Binlerce insan işine geri döndü. Bundan büyük sevapmı olur. Allah razı olsun bu adamdan.

cemaliii

Kıdemli Üye
diyorum ki 15 temmuza kadar onların içinde olan sohbetlerine giden herkes fetöcüdür. bunun başka bir izahı yok. eskiden yani 15 temmuza kadar bunların sohbetine gitmiş bankasına para yatırmış bir tane sıradan insan yoktur! hele 17-25 aralıktaki ayrışmadan sonra bunların bankası da sohbetleri de kendilerine özeldir.

öyle her bankada hesabı olan alınmıyor. öyle her sohbete katılan da alınmıyor. bunu bu kadar basite indirgemek de fetönün algı operasyonuna hizmettir. bak benim bank asya kartım halen açık. daha 2 gün önce hesap ekstresi geldi. tasfiye halindeki bankadan mail geliyor. ama ben 2014 ocağından itibaren hiç kullanmadım. kapatmak için aramayı unutmuşum ama 17 tl falan alacağım görünüyor. beni de alsınlar o zaman?

abdullah abim güzel abim sen bu adamların içinde galiba hiç bulunmadın. özellikle 17-25 aralıktan sonra bunlar içe kapandı. bunlar dışarıdan kimseyi içlerine almadı. ayrıca parasız pulsuz sıradan vatandaşın bunlar selamını bile almaz. bunların içinde kaldıysan, bas bas bağırmalara karşı yine de onları desteklemeye devam ettiysen ama çok ama az bir cezası vardır ve bu cezayı çekmen lazım.

gerçek manada mağdur olan insanlar var onlar inşallah haklarına kavuşur ama yukarıdaki ahlaksız avukatın "cemaat tabanı" dediği kesimi yakından tanıyan, akrabalara sahip olan bir kimseyim. benim bir akrabam vardı bak bu mübarek zamanlarda Allah'ın adı ile yemin ediyorum ki o bile 15 temmuzdan çok az zaman önce "yakında neler olacak göreceksiniz" demiştir. darbeden haberi vardı demiyorum ama bunları elde tuttular umut pompaladılar bunlar da bile isteye destek oldu. Beter olsunlar. 250 kişinin kanı en sıradan üyelerinin bile elindedir. Öksüz Yetim kalmış yavruların ahı bunların yakasındadır.

abi içlerinde bulunmadığın için sen bunları bilmiyor olabilirsin. Allah bizi ıslah etsin bizi affetsin ama bunlar bizim ahiretimizle oynadı!

Abdullah bey kardeşim. Fetönün tabanı tavanı belirsiz bir örgüt. Kim derki mesleğine tipine baktığın zaman adil öksüzün tavan olduğunu? Adam öğretim üyesi, Ama adam koskoca omzu kalabalık generallere emir verip darbeyi yönetmek üzere akıncıya gidiyor. Başka bir ilde jandarma imamı yani yöneticisi bir öğretmen çıkıyor. Tabanı ortası tavanı nasıl ayırdedeceksiniz? Karmakarışık bir örgüt.