Önder Sav Şimdi Kazan'a Danışacak mı?

saliha kalem

Profesör
şevket kazan o görüşmeyi basına açıkça anlattı bilmiyorum siz ne anladınız?ama sizin anlamaya niyetinizin olmadığı çok açık.ille müslümanlar arasında nifak yapacağım diye konu açmışsınız.ALLAH RESULÜ bir bölgeye giderken gayri müslim bir rehber tutmuştu, sahabei kiram sormuşlardı müslümanlardan birini tutalım diye ama RESULÜ EKREM a.s işin ehli olan gayri müslimi ücretli tutarak yoluna devam etmişti.imdi gelmişsin sav ile kazan görüşmüş vs.. vs.. bunlar ucuz politikalar daha gerçekçi gündemde problemler var ama siz gayet tutanaksız sadece kötüleme babında insanları yanlış konumlara sokmaya çalışıp duruyorsunuz.dünya hareket halinde siz halen bazı saplantılar edinip durmuşsunuz.kurtulun şu durumunuzdan artık

agbi bey şu yazdığınız yazıyı okuyunca size bundan sonra yazmamın aslında anlamsız olduğunu şimdi daha iyi anladım.
lafı evirip çevirmekte üstad olmuşsunuz.bizlere hocalarımız böyle hallerde olanlara mesafenizi koyun diye tenbihlemişlerdi.şimdi o tenbihi yapıcam.eğer şu yazdıklarım sizin göremediğiniz gerçekleri görmenize engel olan perdeleri indirmeye vesile olacaksa eğer sabaha kadar yazardım.ama ümitsizlik tecelli ediyor...!

agbi

Yasaklı
şevket kazan o görüşmeyi basına açıkça anlattı bilmiyorum siz ne anladınız?ama sizin anlamaya niyetinizin olmadığı çok açık.ille müslümanlar arasında nifak yapacağım diye konu açmışsınız.ALLAH RESULÜ bir bölgeye giderken gayri müslim bir rehber tutmuştu, sahabei kiram sormuşlardı müslümanlardan birini tutalım diye ama RESULÜ EKREM a.s işin ehli olan gayri müslimi ücretli tutarak yoluna devam etmişti.imdi gelmişsin sav ile kazan görüşmüş vs.. vs.. bunlar ucuz politikalar daha gerçekçi gündemde problemler var ama siz gayet tutanaksız sadece kötüleme babında insanları yanlış konumlara sokmaya çalışıp duruyorsunuz.dünya hareket halinde siz halen bazı saplantılar edinip durmuşsunuz.kurtulun şu durumunuzdan artık

agbi bey şu yazdığınız yazıyı okuyunca size bundan sonra yazmamın aslında anlamsız olduğunu şimdi daha iyi anladım.
lafı evirip çevirmekte üstad olmuşsunuz.bizlere hocalarımız böyle hallerde olanlara mesafenizi koyun diye tenbihlemişlerdi.şimdi o tenbihi yapıcam.eğer şu yazdıklarım sizin göremediğiniz gerçekleri görmenize engel olan perdeleri indirmeye vesile olacaksa eğer sabaha kadar yazardım.ama ümitsizlik tecelli ediyor...!

şevket kazan o görüşmeyi basına açıkça anlattı bilmiyorum siz ne anladınız?ama sizin anlamaya niyetinizin olmadığı çok açık.ille müslümanlar arasında nifak yapacağım diye konu açmışsınız

Demişsiniz demişsinizde istişare edeceğiniz konuyu bilmiyorsunuz Bana NİFAK suçlaması yapıyorsunuz ben basın a açıklama üzerine yorum yapıyorum ama siz aşağıdaki düşünceleriniz le

neyi neye belgelediğinizi merak ediyorum.karşınızda çocuk yok kimi kandırıyorsunuz? biz tayyip erdoğanın ilk başbakan olma zamanlarında deniz baykal ile bir evde özel görüşmelerini ve yaptıkları karşılıklı anlaşmalarıda biliyoruz Bir söylenti olan varsayalım bir ikili görüşme olmuş ama Ne baykal ın nede erdoğan ın ağzından tek açıklama yok ken ASIL SİZ BİZ BİLİYORUZ diyerek ŞÜPHE TOHUMLARI atarak Müslümanları NİFAK a itiyorsunuz

lafı evirip çevirmekte üstad olmuşsunuz
Üstad konusunda sizin elinize su dökemem gerçekten iyi stareji bana NİFAK çı diyerek NİFAKÇILIĞIN tabiri caizse KATLAMASINI KATLAYARAK yapıyorsunuz

ÜMİTSİZ VAKA MALESEF BEN DEĞİLİM SİZSİNİZ Bilmediğiniz konuda bile istişare yapıyorsunuz ÖNCE ÖĞRENİN sonra karşıma gelin.

agbi

Yasaklı
Tipik agbi niçkli üyenin başlıklarından birisi daha... dikkate almaya değmez.

Benimle muhatap olmayan ama gönderme yapmadan da duramayan Kırmızı Sarı

Benim için siz münazaradan kendine güvenemediği için kaçan akıl bazında zayıf ve korkak birisiniz hadi bunu da şikayet edin agbi bana zayıf ve korkak dedi deyin.

Burası akıl bazında TARTIŞMA & İSTİŞARE Forum u FİKİR PLATFORUMU .

Önce 93 Roportajı nerede belge isteyin sonra belgeyi getirince MÜNAZARADAN kaçın madem kaçıcaktınız NEDEN MEYDAN OKUDUNUZ ?

agbi

Yasaklı
Benimle muhatap olmayan ama gönderme yapmadan da duramayan Kırmızı Sarı

Benim için siz münazaradan kendine güvenemediği için kaçan akıl bazında zayıf ve korkak birisiniz hadi bunu da şikayet edin agbi bana zayıf ve korkak dedi deyin.

Burası akıl bazında TARTIŞMA & İSTİŞARE Forum u FİKİR PLATFORUMU .

Önce 93 Roportajı nerede belge isteyin sonra belgeyi getirince MÜNAZARADAN kaçın madem kaçıcaktınız NEDEN MEYDAN OKUDUNUZ ?

Ne oldu KIRMIZI SARI ( kırmızı sarı diyorum yabancı hayranlığım olmadığından hele hele islam ın köklü düşmanlarından olan bir devletin dilini mümkün olduğunca kullanmam hele hele nic gibi bir yerde ASLA kullanmam ) Cevap mı veremiyon bak belgeyi getirdik ne oldu NUTKUN mu tutuldu ?

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Ne oldu KIRMIZI SARI ( kırmızı sarı diyorum yabancı hayranlığım olmadığından hele hele islam ın köklü düşmanlarından olan bir devletin dilini mümkün olduğunca kullanmam hele hele nic gibi bir yerde ASLA kullanmam ) Cevap mı veremiyon bak belgeyi getirdik ne oldu NUTKUN mu tutuldu ?

1- "HELE HELE İSLAMIN KÖKLÜ DÜŞMANLARINDAN OLAN BİR DEVLETİN DİLİNİ MÜMKÜN OLDUĞUNDA KULLANMAM"

2- Aynı yazıda NİC :)

Nic türkçe oluyor değil mi?

Bi insan bu kadar mı istikrarlı olur yahu:)

TakVa

Ordinaryus
Önder sav Kazan'a akıl daışmaz. Anca akıl verir. Sonundada böyle rezil olur.

agbi

Yasaklı
1- "HELE HELE İSLAMIN KÖKLÜ DÜŞMANLARINDAN OLAN BİR DEVLETİN DİLİNİ MÜMKÜN OLDUĞUNDA KULLANMAM"

2- Aynı yazıda NİC :)

Nic türkçe oluyor değil mi?

Bi insan bu kadar mı istikrarlı olur yahu:)

Çok haklısınız ama mecbur kaldım.Sizin gibi yabancı hayranı olan AVATAR ını bile yabancı anlatıma temelleyen bir kişiye.

HALK DEYİMİ VARDIR YİĞİT AD ile anılır FORUM larda FİKİR ER MEYDANIDIR Fikir adamları adamlarıda avatar isimleri ile sizin anlıyacağınız Nic ile anılır.

Önder sav Kazan'a akıl daışmaz. Anca akıl verir. Sonundada böyle rezil olur.

KURTULMUŞ İslam ahlakı ile ahlaklanmış ve edep ile davranmaktadır KILINÇDAROĞLU nun yaptıklarını yapabilirdi YAPMADI Allah ondan razı olsun

agbi

Yasaklı
CHP deki son olaylardan herkesin haberi var ilginçtir KABE ile Peygamberimiz sav ile alay eden ÖNDER SAV ı kılavuz seçen akıl danışan KAZAN bu durumda ne düşünüyor?

Bereket ki İslam ahlakı ile ahlaklanan kol kırılır yen içinde kalır düşüncesinde olan KURTULMUŞ SP ninden ayrıldı bir zamanlar Gül ve Erdoğan arkadaşlarının yaptığı gibi.

Aklıma bir ata sözü geliyor.

KILAVUZU KARGA olan
........ Duam ise bunun yaşama geçmemesidir.

Yanlış değerlendirmedi isem KURTULMUŞ un bu hakkı vardı AMA KULLANMADI deeerlendirmem doğru ise KURTULMUŞ kişiliğini ortaya koydu.

Yanlış değerlendirdi isem lütfen uyarın BİLMEMEK önemli değil Önemli olan ÖĞRENMEMEK.

Kazan'dan Önder Sav yorumuŞevket Kazan, CHP'de yaşanan iç savaşla ilgili şunları söyledi:

Akşam'ın haberine göre, CHP'deki çalkantılı süreci yakından takip eden isimlerden biri de, Saadet Partisi'nde (SP) yaşanan tüzük krizi öncesi Önder Sav ile görüşerek akıl danışan Şevket Kazan oldu. Kazan'a CHP'nin içindeki durumu soruldu.

Sav"ın verdiği taktiği uygulayarak Numan Kurtulmuş"u tasfiye eden ve partiyi ele geçiren Erbakan cephesinin önemli isimlerinden Şevket Kazan, CHP"de yaşananları ve Önder Sav"ın tasfiye edildiği operasyonunu hayretle izliyor.

Siyasetin garip cilvesi, Önder Sav"ı CHP yönetiminden uzaklaştırırken, Sav"ın yol gösterdiği Şevket Kazan ise Necmettin Erbakan"ın Genel Başkan olduğu SP"nin Halkla İlişkiler Başkanlığı"nı yürütüyor. Olaylı Saadet Partisi kongresi ve partinin kayyuma devredilmesi sürecinde, SP"li Şevket Kazan"ın, Önder Sav"la görüştüğü ve sürece ilişkin bilgi danıştığı ortaya çıkmıştı. Bu görüşmelerin ardından SP"de yaşanan çatlak hızla büyümüş, olaylı kongre mahkemeye taşınmış ve parti kayyuma devredilerek kurtulmuş tasfiye edilmişti. Mahkeme kararıyla toplanan kongrede ise Necmettin Erbakan genel başkanlığa seçilmişti. Sav"la görüşen Kazan ise SP Halkla İlişkiler Başkanlığı"na getirilmişti.

ÇOK MANİDAR OLDU
Önder Sav"ın durumu, akıllara Şevket Kazan"ı getirdi. "Bir kaybedene" karşılık "Bir kazanan" olan Kazan, AKŞAM"ın bu konudaki sorusunu şöyle yanıtladı: "Çok manidar bir durum oldu. Biz 17 Ekim kongresinden önce aynı rahatsızları yaşamıştık. Önder Sav"la görüşmemiz çok yankı uyandırmıştı. Şimdi işin tuhafı, Sav"ın kendisi benzer bir sıkıntıyla gündeme geldi. Ama CHP"deki parti içi bir olaydır ve bizim dışarıdan fikir yürütmemiz doğru olmaz"

İŞTE KURTULMUŞUN FARKI

Siyasi makam için Erbakan ın partisinde harcanan çok kıymetli kişilerden sonu inşallah bundan sonra olmaz.

bakış

Kıdemli Üye
Sav'a sordular.Neden şevket kazanla konuştunuz.birşey demedi
kazana sordular neden buluştunuz diye,oda dediki."arkadaşız dertleştik,çeşitli kanunlar hakkında konuştuk"dedi.
Bugün kazana soruyorlar chp'de ne oluyor.oda diyorki chp'nin iç işleri hakkında konuşamayız.

ne kadar güzel deyilmi arkadaşlar.
Sav,saadet için konuşmuyor,kazanda chp için konuşmuyor.
İşte çağdaş,temiz siyaset.Siyasetçilerin bu şekilde diyalog kurmaları çok hoşuma gidiyor.

Eleştiriler,partilerin iç işlerine değil yaptıkları siyasete olmalıdır.
kazan ve sav'ı kutluyorum

agbi

Yasaklı
CHP deki son olaylardan herkesin haberi var ilginçtir KABE ile Peygamberimiz sav ile alay eden ÖNDER SAV ı kılavuz seçen akıl danışan KAZAN bu durumda ne düşünüyor?

Bereket ki İslam ahlakı ile ahlaklanan kol kırılır yen içinde kalır düşüncesinde olan KURTULMUŞ SP ninden ayrıldı bir zamanlar Gül ve Erdoğan arkadaşlarının yaptığı gibi.

Aklıma bir ata sözü geliyor.

KILAVUZU KARGA olan
........ Duam ise bunun yaşama geçmemesidir.

Yanlış değerlendirmedi isem KURTULMUŞ un bu hakkı vardı AMA KULLANMADI deeerlendirmem doğru ise KURTULMUŞ kişiliğini ortaya koydu.

Yanlış değerlendirdi isem lütfen uyarın BİLMEMEK önemli değil Önemli olan ÖĞRENMEMEK.

kazana sordular neden buluştunuz diye,oda dediki."arkadaşız dertleştik,çeşitli kanunlar hakkında konuştuk"dedi.
Bugün kazana soruyorlar chp'de ne oluyor.oda diyorki chp'nin iç işleri hakkında konuşamayız.

İşte çağdaş,temiz siyaset.Siyasetçilerin bu şekilde diyalog kurmaları çok hoşuma gidiyor.

Ben soyal olay için değil YETİŞTİRDİĞİN DAVA ARKADAŞINI dışlamak için Peygamberimiz sav e Kabe ye hakaret eden bir kişiden AKIL alan kişiyi KINIYORUM onu destekleyenleride kınıyorum ve Allah a havale ediyorum.

Siz KURTULMUŞ a saygı gösterin ya KILINÇDAROĞLUNUN yaptığını yapsa idi.

agbi

Yasaklı
:ıslık::ıslık:

Sizce bu ıslıklar ne demektir.

uzun zamandır bu forumu biliyorum ama yeni üye oldum.sizinde konularınıza çoğunlukla foruma girdiğimde bakıyorum ama şunu gözlemledim sürekli milligörüşçülerle tartışma merakınız var ve sürekli milligörüşü tenkit etme çabanız var.samimiyet bunun neresindeki?
bu konuda neyi belgelediğinizide merak ediyorum.
önder sav ile kazan arasındaki diyaloğu büyütüp farklı yerlere çekmeye çalışmak nifakçılık fitnecilik yapmak değilmidir?neyi neye belgelediğinizi merak ediyorum.karşınızda çocuk yok kimi kandırıyorsunuz? biz tayyip erdoğanın ilk başbakan olma zamanlarında deniz baykal ile bir evde özel görüşmelerini ve yaptıkları karşılıklı anlaşmalarıda biliyoruz
şimdi bu mevzuları sizin gibi deşmekmi lazım?
sizin bu yaptğınız hayırlı değil.hayırda geç kalmışda değilsiniz düzeltin bu tavırlarınızı herkes size saygı duysun.
rica ediyorum agbi bey.

Madem raporlamak gerek bende stareji değiştireyim forum un gözü önüne de AÇIK şekilde raporlayayım

Forum Kuralları Nickli Üyeden Alıntı
3- Topluluklar hakkında tahrik ve taciz edici, küçük düşürücü, tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu, argo ve sokak ağzı olarak tabir edilen bozuk lisanla mesajlar göndermek, din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.

9- Forumumuz siyasi amaçlı bir forum değildir ancak siyasi paylaşımlara aşağıdaki sınırlarda izin verilmektedir: Siyaset paylaşımları objektif ve karşıdaki insanın fikrine müdahale etmeyecek şekilde, fikri dayatma içermeyecek şekilde olmalıdır. Ayrıca siyasi holiganlık yapmak, benim partim senin partini döver tarzı çekişmelere girmek, başka fikirleri karalamak, çamur atmak, benim yolum en iyi yoldur tarzında tartışmalara girmek kesinlikle yasaktır.

beni fitneci nifakçı olarak yaftalayan kişinin sözüne bakınız

biz tayyip erdoğanın ilk başbakan olma zamanlarında deniz baykal ile bir evde özel görüşmelerini ve yaptıkları karşılıklı anlaşmalarıda biliyoruz

Ben kamuoyuna mal olmuş bir sosyal gelişim için yprum yapıyorum üye ise BİLİYORUZ diyor varsayımla ? NE dersiniz ? bu bir siyasi partiyi ve bir lideri karalamak için İFTİRA DEĞİLMİ iftira değilse ispat etsin.

talib

Kıdemli Üye
AKP için bir Saadet Partisi tehlikesi olsa agbi'yi anlayacağım ama şu durumda bu ne Saadet sancısı? Millet köşe başlarını kapmakla meşgul agbi, boşver sen. İş olacağına varır. Görmüyor musun, pek çok AKP'li parselledi Türkiye'yi.

İyi işleri çok hamdolsun. Ama bu müslümanların ortak zaferidir. Yiyici takımı sizin canınızı sıkmıyorsa da bize hiç hoş gelmiyor.

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr

Peygamber düşmanlarını kutlamaya devam edin...
Din düşmanlarına akıl danışmaya devam edin...
Kişi sevdiği ile beraberdir...
(hadisi şerif)

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Peygamber düşmanlarını kutlamaya devam edin...
Din düşmanlarına akıl danışmaya devam edin...
Kişi sevdiği ile beraberdir...
(hadisi şerif)

Ukubat sen neden bahsediyorsun yahu hangi dünyada yaşıyorsun?

BİZİM YAZABİLECEĞİMİZ ÇOK ŞEYLER VAR AMA GEREK DUYMUYORUZ İLLE YAZALIM MI? GELMİŞSİN ÖNDER SAV İLE KAZAN GÖRÜŞMESİNİ İTİKADİ BOYUTLARA TAŞIMAYA UĞRAŞIYORSUN BOŞ İŞLER BUNLAR SEN GERÇEĞİ BİLDİĞİN HALDE GÖRMEZDEN GELİYORSUN. SAV YARGININ YORUM KABİLİYETİNE GÖRE HAREKET EDEBİLEN BİRİSİDİR FİKİR ALIŞVERİŞİ KİŞİLERİN ARASINDA YAPILMASI NEDEN BU KADAR BÜYÜTÜLÜYOR DOĞRUSU ŞAŞIRIYORUZ.

ÖNDER SAV İLE KAZAN GÖRÜŞMELERİNİ GÜNDEMDE TUTAN BU SAMİMİ OLMAYAN YAKLAŞIMLARLA ANLAMSIZ SALDIRILARA BÖYLEMİ CEVAP VERMELİYDİK? AMA SİZ SAVUNDUĞUNUZ LİDERİNİZİN GÜNÜMÜZ FİRAVUNLARIYLA OLAN MÜTTEFİKLİKLERİNİ VE DOSTLUKLARINI NASIL GÖRMEZDEN GELEBİLİRSİNİZ?
TAYYİP ERDOĞANIN EVLADININ DÜĞÜNÜNDE GAYRİ MÜSLİM İTALYANIN SAPIK BAŞBAKANI BERLUSCONİ NİKAH ŞAHİTLİĞİNE KADAR UZANAN DOSTLUKLARA SAHİPTİR.
BURADA GELMİŞSİNİZ ÖNDER SAV KAZAN GÖRÜŞMESİNİ PEYGAMBER DÜŞMANLARI İLE DOSTLUK MUHABBETİNE ÇEVİRiyorsunuz.

YERYÜZÜNDE SİYONİZM OLUK OLUK MÜSLÜMAN KANI DÖKÜYOR SİZ GELMİŞSİNİZ BURADA MİLLİ GÖRÜŞÇÜLERE NASIL DÜŞMANLIK EDERİZ DİYE YATIP KALKIYORSUNUz. DÜŞMANINI DOĞRU SEÇ DOSTUNU DOĞRU SEÇ...

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Agbi sana da sözüm Içinde beslediğin tüm düşmanlık ve hasedleri sürekli gündemde tutmandan millet bıktı artık.

şu agbi ve ukubatın açtığı paylaştığı konulara bir bakın hep milli görüşü ve erbakanı kötüleme niyetinde saldırı amaçlı konular. Taassup amaçlı konular, iftira amaçlı fitnelerdir. Sizlere cevap yetiştirmekten forumdaki birçok konuyla ilgilenecek ehli sünnet dışı cereyanlarla mücadele verecek vakit bulamıyoruz yahu.

:yn:Yönetime olan ricanızı, direkt yönetimle irtibata geçerek sağlamanız daha efdaldir.

YagmuR

Üye
Web sitesi
www.gencislam.com
Ben gerçekten anlam veremiyorum :(
Müslamana neden düşmansın diyenler dahada düşman kesilmiş durumda müslümanlara, herkes birilerinin avukatlığını yapıyor. Madem bu konulara cevap vermekten yoruluyorsunuz bıkıyorsunuz neden ilgileniyorsunuz. İlmi ve tasavvufi konulara yönelmek istiyorsanız. Forumuzda bu bölümler ve konular mevcut. Sadece konuşup yazmakla olmuyor sayın ağabeylerim biraz da kendi yaptıklarımıza yazdıklarımıza bakalım bence. Hata tek taraflı değildir.

"Gerçek pehlivan öfkelendiği zaman nefsine hakim olabilen kimsedir."

Müslim, Birr 30, 2608

Vesselam...

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Ben gerçekten anlam veremiyorum :(
Müslamana neden düşmansın diyenler dahada düşman kesilmiş durumda müslümanlara, herkes birilerinin avukatlığını yapıyor. Madem bu konulara cevap vermekten yoruluyorsunuz bıkıyorsunuz neden ilgileniyorsunuz. İlmi ve tasavvufi konulara yönelmek istiyorsanız. Forumuzda bu bölümler ve konular mevcut. Sadece konuşup yazmakla olmuyor sayın ağabeylerim biraz da kendi yaptıklarımıza yazdıklarımıza bakalım bence. Hata tek taraflı değildir.

"Gerçek pehlivan öfkelendiği zaman nefsine hakim olabilen kimsedir."

Müslim, Birr 30, 2608

Vesselam...

Değerli yönetici kardeşim bu agbi ve ukubat sürekli konularda ismimi telefuz edip bizim ismimiz altından abuk subuk ithamlarla saldırıyorlar. Biz bir davanın temsilcileriyiz ne kadar kendi haklarımızı korumaya çalışıyorsak liderimizinde hakkını savunuruz. burada sürekli bu konularda saldırılar var bu açık değil mi?
biz düşman değiliz kimseye biz sadece seviyeli düzeyli olunmasını defalarca talep ettik o şahıslara ama bu onların aşırılıklarını daha da arttırdı bu kişilerin düzeleceği yok sürekli münakaşa ortamları ile insanlara iftira atmayı kötülemeyi hak kabul etmişler şikayetimiz bunun üzerinedir!

ÖFKELENMEK AYRI BİRŞEY HAK HUKUK ARAMAK AYRI BİRŞEY AYNI HAKDAN SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR DEMEK GİBİDİR.