Ömer ÖNGÜT'ün görüşleri:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ninja_Kedi

Yasaklı
Bismillah...

:) O zaman mehdiyetinizi ilan edin :) Meal okuyabilmekten başka istidadınız yok :)

Toprağı bol olsun şahsın hiçbir ilmi yoktur. Hatemul Evliya kitabını "Yayına Hazırlayanlar"ı tanıyan kaç kişi var? İbn-i Arabinin kitabından yürüttükleri ile "son mohikan" ilan ettiler proje adamı :)

Yerine gelen emekli paşamız nasıllar :)

vesselam

adams77

Kanalizasyoncu
Bismillah...

:) O zaman mehdiyetinizi ilan edin :) Meal okuyabilmekten başka istidadınız yok :)

Toprağı bol olsun şahsın hiçbir ilmi yoktur. Hatemul Evliya kitabını "Yayına Hazırlayanlar"ı tanıyan kaç kişi var? İbn-i Arabinin kitabından yürüttükleri ile "son mohikan" ilan ettiler proje adamı :)

vesselam

Bana niye kızirsen abey ben bilgi paylaşmişem sadece ben bilmem duymadım görmedim

Sofuoglu

Ordinaryus
Peygamber senin anladığın manada ümmi değildi. Hadi öyle kabul edelim o vahiy alıyordu, Ömer Öngüt ne alıyordu, şeytanın fısıldamalarını mı?

Yalancının şahidi şıracı.

i9703 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başkalarına rahatlıkla cahil diyorsunda iki kelamla cehalletini hemen belli ettin!!
eserleri çalıntı diye yalan söyleyip iftira attın!delil dedik yan yattın!

Bak güzel kardeşim eğer adam gibi okuyup gerçekten ilmi düzeyde tartışacaksan buyur kim alim kim cahil tartışalım! yoksa Allah rızası için gereksiz şekilde bilmediğin hususlarda boş lafı satın alma!

Allah-u Teâlâ kimi sevip seçmişse, kimi kendisine çekmişse, emanetini kime vermişse, Resulullah Aleyhisselâm’ın nûrunu kime takmışsa, işte onlar Peygamber vârisidirler.

Onların muallimi bizzat Hazret-i Allah’tır.

Âyet-i kerime’de:

“Allah’tan korkar, takvâ sahibi olursanız mualliminiz Allah olur” buyuruluyor. (Bakara: 282)

Muallimleri Hazret-i Allah olduğu için ilimleri kesbî değildir, yani herhangi bir hocadan medreseden tahsil etmezler. Onların ilimleri vehbîdir, doğrudan doğruya Hazret-i Allah ve Resulullah Aleyhisselâm’dan gelir. Yani halka muhtaç değildirler.

Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz bu ilmi tarif ediyor ve Hadis-i şerif’lerinde buyuruyor ki:

“Öyle ilimler vardır ki, gizlenmiş mücevherat gibidir. Onu ancak Ârif billâh olanlar bilirler. Bu ilimden konuştukları vakit, Allah’tan gafil olan kimseler anlamazlar.

Binâenaleyh Allah-u Teâlâ’nın kendi fazlından ilim ihsan ettiği âlimleri sakın tahkir edip küçük görmeyin. Çünkü Azîz ve Celîl olan Allah onlara o ilmi verirken tahkir etmemişti.” (Erbaîn)

Kur’an-ı kerim’de beyan buyurulduğuna göre Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz için de müşrikler böyle söylediler. “Peygamberlik filân filân kimselere verilseydi?” dediler. (Bakınız, Zuhruf: 31)

Yani Allah-u Teâlâ’nın takdir ve taksimine rızâ göstermediler. Neden? Çünkü nefis putu “Ben!” diyor, başka kimseyi dinlemiyor, o bir puttur

Gelin sizlerde bu nefs putuna uyup Allah dostlarına dil uzatmayın!!!!

Sofuoglu

Ordinaryus
Bismillah...

vesselam
sırf lakayıtlık yapıyorsun!
bir iddiada bulunuyorsan delillerini sunmalısın
kim nerden ne yürütmüş?

ibni arabinin kitabından yürütülen nedir?
hala boş boş pişkin pişkin sırtarıyorsun!!
varsa delilin buyur ortaya koy !
yoksa sus yahu!!!

Ninja_Kedi

Yasaklı
Bismillah...

DF'de yeterince izah etmiştik :) Kaç tane soru sorduk cevap vermiyorsunuz ama :)İlim bile gerekmiyor cevap vermek için:)

Yerine gelen emekli paşamız nasıllar :) İzdivaç ettiği torunu yaşındaki hanım artık anneniz mi, nerededir, yoksa tası tarağı toplayıp gitti mi:)

vesselam

Kaptan

Mecra Yazarı
Sofuoğlu uslubunu beğenmiyorum, öngütçü olman ayrı bir garabet, hele hele bakara suresı 282. ayeti çarpıtman affedilecek gibi değil. Tüm bu ve daha başka sebeplerden seninle yazışmak istemiyorum.

Bak sana bir tavsiyem olsun. Ayetleri eğip bükme Allah'tan kork. Ayetin işine gelen kısmını aldın ki burayı da çarpıtarak aldın ve kendi düşüncene malzeme yaptın. Ayetin senin dediklerinle uzaktan yakından alakası yok. Baştan sona bir daha oku diyecem ama bu da ancak senin inadını artıracaktır

Sofuoglu

Ordinaryus
Bismillah...

DF'de yeterince izah etmiştik :) Kaç tane soru sorduk cevap vermiyorsunuz ama :)İlim bile gerekmiyor cevap vermek için:)

Yerine gelen emekli paşamız nasıllar :) İzdivaç ettiği torunu yaşındaki hanım artık anneniz mi, nerededir, yoksa tası tarağı toplayıp gitti mi:)

vesselam
bilmem nerde ne izah ettin bilmiyorum!
bildiğim birtek şey var oda şudurki
senin karakterin bozulmuş,şirazen kaymış!
kim nerdedir ne yapar beni alakadar etmiyor!!
bahsettiğin paşa kim,yerine kim geçmiş vs bunları ilk defa senden duyuyorum!
battıkça çirkinleşiyorsun!
neyi duymak istiyorsun,nesfin hangi sözden alır bilmiyorum!
lakin o dilini biraz içeri çek! sonra birdaha kullanamazssın bizden söylemesi!!!

Ninja_Kedi

Yasaklı
Bismillah...

Vuuu...Dünyadan haberi yok gelmiş buraya Ömer Öngüt'ü konuşuyor :)

Ne güzel de ergen ergen tehdit ediyor:)

vesselam

Sofuoglu

Ordinaryus
Sofuoğlu uslubunu beğenmiyorum, öngütçü olman ayrı bir garabet, hele hele bakara suresı 282. ayeti çarpıtman affedilecek gibi değil. Tüm bu ve daha başka sebeplerden seninle yazışmak istemiyorum.

Bak sana bir tavsiyem olsun. Ayetleri eğip bükme Allah'tan kork. Ayetin işine gelen kısmını aldın ki burayı da çarpıtarak aldın ve kendi düşüncene malzeme yaptın. Ayetin senin dediklerinle uzaktan yakından alakası yok. Baştan sona bir daha oku diyecem ama bu da ancak senin inadını artıracaktır

googleye sordun oda sana yanlışmı dedi, ayet çarpıtılmışmı dedi:)
muallimi Allah olur demek
öğreticisi Allah olur demek,mana bakımından bi değişiklik yokken kelimelere takılmakda neyin nesi!
ayeti kırpmak diye birşey söz konusu değil!ayetin o kısmı konumuzla alakalı olduğu için o kısım aktarılmış!
haşa öyle bir haddimde olamaz benim!ben o kısmı iktibas ettim!!
uslubumu beğenmemek değil senin derdin!
sırf düşünceme ve sevdiklerime karşı kinin ve nefretin olduğu için böyle dolaylı yollardan sataşıyorsun!!
yoksa beni muhattap almıssın veya almamıssın,yazmıssın yazmamışssın çokta öneli değil!
sorun şahsımla ve nefsimleyse özelden konuşup halletmeye çalışalım!
yok değilse sırf laf olsun diye iftiralarla camıma taş atmayı bırak artık!!!!

hala iddianı ispatlamış degilsin bu arada.......:)

Sofuoglu

Ordinaryus
Bismillah...

Vuuu...Dünyadan haberi yok gelmiş buraya Ömer Öngüt'ü konuşuyor :)

Ne güzel de ergen ergen tehdit ediyor:)

vesselam

yok ben bişey yapacağımdan değil!
Allah dostlarına dil uzatanlar helak olur mahiyetinde yazdım!
Yoksa tehdit etmem uygularım sadece:)
sizler gibi cemaat taasupculuğuna düşüp,onca delil ve görüntülere rağmen hala şakşakcılık yapanlardan değilimki!
ben Ömer efendinin eserlerinden istifade ediyor,Bir Allah dostu,kamili mürşid olduğuna iman ediyorum!!
ne müridleriyim nede adamları!
sadece sizin gibi sanal alemde nefsini tatmin etmeye kalkışanlara karşı doğru bildiklerimi dilim döndüğünce aktarmaya çalışıyom o kadar...
zaman zaman bu esnada kızgınlık ve tahrik ile şeytana uyup bende nefsimi tatmin etmiyor değilim tabi!!
yoksa gerisi beni ilgilendirmiyor!
biz yerine kimsenin geçmeyeceğini biliyoruz!
yerine emekli paşa geçmesi ne anlam ifade ediyorki ,ikide bir onu dile getiriyorsun!
kimlerle ne ilişkiler içerisinde olduğunuz gün gibi ortadayken,çocukca ''öküz altında buzağı aramaya'' kalkışıyorsun!!
buyur meydan senin!!
diğer konulardaki ezikliğini burdan gider!
ormana girene ne diyelim,nasılsa odun bol....!!!!

Ninja_Kedi

Yasaklı
Bismillah...

Ha budur yani:)

Delikanlı,Ömer Öngüt en eski proje adamlardan biridir. Yazdığı kitaplardaki seviye buradaki mezhep tartışmalarının ilerisine geçmez. Hiçbir usül, erkan olmaksızın yok şu ayet şöyle demiş bu hadis böyle demiş...Bunu siz de yapabilirsiniz..Alın elinize bir meal veya hadis kitabı kafanıza göre yorumla yorumla yaz:)İlim ne hacet buna:)

vesselam

Sofuoglu

Ordinaryus
Bismillah...

Ha budur yani:)

Delikanlı,Ömer Öngüt en eski proje adamlardan biridir. Yazdığı kitaplardaki seviye buradaki mezhep tartışmalarının ilerisine geçmez. Hiçbir usül, erkan olmaksızın yok şu ayet şöyle demiş bu hadis böyle demiş...Bunu siz de yapabilirsiniz..Alın elinize bir meal veya hadis kitabı kafanıza göre yorumla yorumla yaz:)İlim ne hacet buna:)

vesselam

Hala aynı nakarat!
proje adamımı!
onca belge sunduk!sizin oyununuz iftiranız olduğu kanıtlandı sen daha neden bahsediyorsun hala!!
birilerinin adamı olduğunuzu,kimlere hizmet ettiğinizi 3 yaşındaki çocuk dahi bilirken!
neden kendi pisliğinizi başkasına yamamaya kalkışıyorsun!!

tamam velevki ilmi vs.yok cahil!!
sizler ve nemalandığınız yerdekiler gibi ''ilim yüklü merkep olmaktansa'' onun cahilliğini yeğlerim ben!!

Delikanlı...!!!!

agbi

Yasaklı
@sofuoğlu SAMİMİ ve art niyetsiz bir soru Ömer ÖNGÜT neden kimseye İCAZET VERMEDİ ?

fakiri

Kıdemli Üye
Kod:
[COLOR=#0000ff][SIZE=3][B]Forumlara musallat olmuş zibidiler başka kapıya !..[/B][/SIZE].[/COLOR]

Cihad:

Bilindiği üzere bir önderin başkanlığı altında cihad yapmanın dinimizce çok mühim bir yeri vardır. Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz hak ile bâtıl arasındaki mücadelenin kıyamete kadar sürüp gideceğini haber vermiştir.
Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz’in tarif buyurduğu bu övülmüş bayraklıların cihadı, “Cihad-ı Ekber”dir. Çünkü bu bayraklılar gerek Türkiye’de gerek ecnebi devletlerde fitnelerle, bölücülerle mücadele ediyorlar.
Türkiye’deki durumu sayayım:
Hıristiyan papa ve papazlarla, yahudi hahamlarla bir araya gelip küfrün hoş görülmesi toplantıları tertiplemelerinden ve bunu İbrahim Aleyhisselâm’ı ve daha sonra da gerek İsa Aleyhisselâm’ı ve gerek Ashâb-ı Kehf’i alet etmelerinden sonra bu dergilerle Âyet-i kerime ve Hadis-i şerif’lerle iman-küfür berzahı konuldu ve hakikat ile dalâlet ayrıldı.
Bu toplantıların hemen akabinde Urfa, Antep, Maraş, Tarsus, Samsun, Trabzon ve Karadeniz sahilleri, Erzurum, Erzincan, Kayseri ve bütün o civar memleketler, Isparta, Aydın ve Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa ve bütün civar şehirlerine bu bayraklılar bu nûru götürdüler, bu nârı ve fitnesini söndürmek için...
Ecnebi devletlere gelince: Amerika, İngiltere, Almanya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Fransa, Finlandiya’ya kadar bütün memleketler.
Bu hakikat nurunu bu övülmüş mücahidler götürdü ve bu küfür, dalâlet fitnesini söndürdüler.

fakiri

Kıdemli Üye
Muhterem Ömer Öngüt
-kuddise sırruh- Efendi Hazretleri'nin
Hayat-ı Saadetlerinden İnciler (37)

Bu Yolun Hakikati!

"Eûzu Besmele ile beraber, Allahümme Sâlli ve Allahümme Bârik duâlarına devam ettiğimiz halde, mütemadiyen okumamızı emrediyorlar.
Okuyoruz okuyoruz yine emrediyorlar.
Umumi belâya karşı olduğunu buradan anlıyoruz."

"Yatmadan önce dört Fatihâ-ı Şerif, bir Âyetü'l-Kürsi, Amenerresulu, üç İhlâs-ı Şerif, Felâk ve Nâs Sûrelerini okuduktan sonra istediğinizi okursunuz.
Yatarak katiyyen okunmaz, oturarak okumak lâzımdır. Edebe mugayirdir, saygısızlıktır."

"Eğer sizinle konuşurken, konuşmam başka, gayem başka olursa, o benim Allah'ımla arama perde olur.
Açık konuşayım. Çünkü sizinle konuşurken gaye ve maksadımı saklamış olabilirim, amma onu Allah'ım biliyor ya. Sizinle değil, o zaman Allah-u Teâlâ ile arama perde olur.
Bu yolun hakikati bu. Allah'ım bizi bize bir an bırakmasın."

"Muhalif ve muarız gruplardan birisi fakirin iç durumunu öğrenmek maksadıyla istihare yapmış ve fakiri Lafza-i celâl ile işlemeli bir kaftan giymiş olarak görmüş. Herkes hayranlıkla bakıyormuş.
Bu rüyâsını bir kardeşimize anlatmış ve "Ben onun iç yüzünü öğrenmek istedim, Cenâb-ı Hakk'da böyle gösterdi. Bunun sadece sana anlatıyorum, başka kimseye de anlatmadım" demiş.
Anlatmak işlerine gelmiyor, çünkü birisi duyarsa belki uyanır.
Hazret-i Allah bunu ona kasten göstermiş. O rüyâ ile onu mesul edecek. "Sen benden hakikati öğrenmek istedin değil mi? Ben de sana gösterdim, niye çevreni uyarmadın?" diye mesuliyetleri çok büyük olacak.
Biz "O" diyoruz, başka bir şey demiyoruz. Bunun sırrı burada toplanıyor. O tecelli ediyor da kabuğu gösteriyor. Çünkü başkası onu göremez kabuğu görür."

"Yunus Emre -kuddise sırruh- Hazretleri:
"Bırakalım davayı
Aşıka mana gerek.
Başını top etmeyen,
Yolda meydan bulamaz" buyuruyorlar.
Burada öyle sırlar varki...
Dava perdedir, onun Mevlâ'ya ulaşmasına manidir. Davayı bırakmak demek, nefsini herkesten en edna duruma getirmek demektir. Boynunu uzatmış, acizliğini itiraf etmiş, benliğinden sıyrılmış. Bu hali onu top gibi yere koymuş. Her gelen onu iter-kakar. Gerek ibtilâlar, gerek düşmanların hasedi, söz, hâl ve hareketleri ile hakir görmeleri onu hep ileriye götürür. Meselâ; bir kumandan büyük bir yararlılık gösterdiği zaman, sınıf sınıf değil de otomatikman terfi eder, rütbesi yükselir. Onun da ibtilâsı nispetinde rütbesi yükselir. Derece tutulmuyor, o otomatikman ilerliyor."

"Gençliğimizde Düzce'de bir hadise geçti. Bir delikanlı var, kendisini çok iyi biliyorum, emsalimizdi. Aynı sokakta bir kıza aşık oluyor. Onu da biliyorum, Meliha idi ismi. Bunlar birbirini çok seviyorlar. Aralarında öyle bir sevgi husule gelmişki, o sevgi son zirvesine ulaşıyor, çocuk tahammül edemiyor ve ahirete intikal ediyor. Onun peşine bir hafta sonra da kız gitti.
Düşünün şimdi. Beşeri bir sevgi böyle olursa, ya bir kulun Mevlâ'sını ne kadar sevmesi lâzım?
Bir de Hazret-i Allah'ın kendisi için halkettiği, kendisine karşı muhabbet aşkı bahşettiği kullar var ki, cennet ona cehennem gibi gelir. Çünkü o cennet için, köşk için huri için yaratılmamış. Naim cennetine girecek olan kullar işte bunlardır."

"Dikkat ediyoruz ne zaman ibtilâ büyük olacaksa, hemen boğazımızı kesiyorlar. Gelecek ibtilânın büyüklüğünü oradan öğreniyoruz.
İbtilâ acı gibi görünür. Fakat aslında ne kadar tatlıdır, ne kadar güzeldir.
Bazı dostlarımız yalnız diye bize acır, düşmanlarımız sevinir. Bize acıyan dostlarımız ne olur kendilerine acısalar! Çünkü beni benden fazla seven Allah'ım varken, benim için takdir ve hüküm yürütmüşken, dostum beni ne kadar sevebilir?
Gerçekten görüyorum ki, Allah'ım beni benden fazla seviyor. Çok defa uçurumun kenarına geliyorum, eğer beni bana bıraksa mahvolacağım. Beni tutuyor ve kurtarıyor.
Beni benden fazla seven Allah'ım bana kötülük yapar mı?
Hep bal verecek değil ya, bazen da zehir verir. İnsan sabrederse o zehir de bal olur."

"Bazı kimselerde bir lira, bazılarında bin, bazılarında milyarlar bulunur. Maneviyat da böyledir. Kimisi bir fincan suyu bulamaz, kimisinde havuz vardır, kimisi de derya kadar suya sahiptir."

"Efendim birbirinizi bırakmayın.
Çünkü Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz;
"Bir mümin diğer mümin kardeşi için birbirine kenetlenen tuğlalar gibidir. Birbirinden kuvvet alır." buyuruyorlar. (Münâvî)
Ayrılanı şeytan kapar.
Halil Fevzi -kuddise sırruh- Hazretleri: "Kurda kuzuyu kaptıralım mı?" buyurmuşlar.
Yani birisi ayrılıyor diye peşini bırakalım mı? Kurttan murad şeytandır. Kuzu ise ihlâslı bir ihvana işarettir. Bu kuzuya sahip çıkalım, kurda kaptırmayalım mânâsınadır. Onun peşine gitmek ve bırakmamak lâzım.
Onun için insanın samimi olarak yolda bulunmak isteyen kimseyle beraber olması ve beraber ölmesi lâzım ki ahiret de beraber çıkabilelim."

"Halin güzel olacak, kalin olacak, fiilin güzel olacak, giyinişin güzel olacak, bilhassa istikametin güzel olacak. Hiçbir söz söylemesen bile, karşıdaki baktığı zaman ibret alacak, yolunu düzeltecek.
Sonra helâl lokma ile hikmet husule gelir, hikmetle konuşursun ve bu konuşma karşıdakine tesir eder. Yapmadığın bir işi söylemek yersizdir. Çünkü sen yapmıyorsun ki karşındaki yapsın. Bir insan yaşayacak, yaşadığını tebliğ edecek. Allah-u Teâlâ murad ederse ona hidayet lütfedecek, aşı tutacak. Aşı tuttuğu zaman nasibini alır.
Sonra mülayim, tatlı, güzel sözlerle söz söylemek lâzım. Ne söyleyecek? Yâ Âyet-i kerime'den, Allah-u Teâlâ şöyle buyuruyor; yâ Hadis-i şerif'ten, Resulullah Aleyhisselâm böyle buyuruyor diyecek. Yahut ki filân zât şöyle buyuruyor. Oradan konuşacak, kendinden konuşmayacak ki nasihat yerine gelsin. O kelâmı işitsin, işitsin ki Cenâb-ı Hakk iman tohumunu kalbe ekerse yavaş yavaş kök salar, neşv-ü nema bulur, imanlı bir ağaç olur. Bu sefer meyve de verirse, beşeriyet istifade eder. Kuru sözle olmaz."

mihmanndar

Üye
Biz hiç kimseye bağlı değiliz, kimseden de bir şey beklemiyoruz. Biz ancak Hazret-i Allah ve Resul’üne -sallallahu aleyhi ve sellem- sığınırız. Onun içindir ki cesaretle konuşuyoruz. Kimseden de korkumuz yok. Biz “İLÂHÎ GÖRÜŞ BİRLİĞİNE DAVET” ederiz. Gelenlerin gönüllerine Hazret-i Allah ve Resul’ünün -sallallahu aleyhi ve sellem- muhabbetini ve emirlerini koymaya, her türlü bölücülükten arındırmakla yalnız Hazret-i Allah ve Resul’ünde -sallallahu aleyhi ve sellem- birleştirmeye, aralarında gerçek bir kardeşliğin tesisine gayret ederiz. Devlet ittifaktan doğar, devletsizlik ise nifaktan. Müslümanların birbirine yaklaşmaları, birleşmeleri, aralarında bir dayanışma husule gelmesi en büyük arzumuzdur. Hakk Celle ve Alâ Hazretlerimiz’den niyaz ederim ki fakirin bu arzularını basiret sahibi din kardeşlerimin ibret kulaklarına ulaştırsın, feyiz ve bereketini de ihsan buyursun.
Muhakkak iç ve dış din ve vatan düşmanlarına karşı yekvücud olmamız lâzım.

ÖMER ÖNGÜT

EBU MERYEM

Üye
Biz hiç kimseye bağlı değiliz, kimseden de bir şey beklemiyoruz. Biz ancak Hazret-i Allah ve Resul’üne -sallallahu aleyhi ve sellem- sığınırız. Onun içindir ki cesaretle konuşuyoruz. Kimseden de korkumuz yok. Biz “İLÂHÎ GÖRÜŞ BİRLİĞİNE DAVET” ederiz. Gelenlerin gönüllerine Hazret-i Allah ve Resul’ünün -sallallahu aleyhi ve sellem- muhabbetini ve emirlerini koymaya, her türlü bölücülükten arındırmakla yalnız Hazret-i Allah ve Resul’ünde -sallallahu aleyhi ve sellem- birleştirmeye, aralarında gerçek bir kardeşliğin tesisine gayret ederiz. Devlet ittifaktan doğar, devletsizlik ise nifaktan. Müslümanların birbirine yaklaşmaları, birleşmeleri, aralarında bir dayanışma husule gelmesi en büyük arzumuzdur. Hakk Celle ve Alâ Hazretlerimiz’den niyaz ederim ki fakirin bu arzularını basiret sahibi din kardeşlerimin ibret kulaklarına ulaştırsın, feyiz ve bereketini de ihsan buyursun.
Muhakkak iç ve dış din ve vatan düşmanlarına karşı yekvücud olmamız lâzım.

ÖMER ÖNGÜT
bu beyefendi hatemül evliya değilmiydi hani bundan başka evliya yoktu yeryüzünde,Mehdiye devredecekti veliliği...yazık öldü gitti yalan oldu herşey...

EBU MERYEM

Üye
hatemul ewliya ölümsüzmüydüki ????
konu olumu degil iddialari....

1-Kendisin son veli oldugunu veliligi Mehdi (as)'a devredecegini iddia ediyordu kendisi oldu ama hala Mehdi (as) gelmedi...2-Yine kendisinin son veli oldugunu diğerlerinin sahtekar oldugunu çünkü başka veli gelmeyeceğini iddia ediyordu halbuki hadis-seriflerin beyanina göre yeryüzü velisiz kalmaz ancak kendisi öldü...netice demekki son veli degildi yalan soyluyordu digerleri degil kendisi sahtekardi....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...