Ölmeyi Unutun ve Taksit Ödeyin – Özkan Uğur | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Ölmeyi Unutun ve Taksit Ödeyin – Özkan Uğur

Kaptan

Mecra Yazarı
İhvan Üyesi
Katılım
9 Ocak 2012
Mesajlar
15,445
Puanları
113

Ölmekten herkes korkar. Bizim bütün gücümüz bu. Ölümün bizzat kendisi. İnsanlar ölmekten korkarlar ve hiç kimse onu düşünmek istemez. Fakat birisinin o meseleyle ilgilenmesi gerek. İşte biz onlarız.
Ölümü bu dünyada herkesten fazla düşünenler.

İnsanları ölümden o kadar korkuttuk ki, onu tamamen hayatlarından çıkarttılar. Fakat atladıkları bir şey var. Ölümü hayatından çıkartırsan ölümsüzlüğü de çıkartmış olursun. Halbuki ölümsüzlük teorik olarak mümkündür. Çünkü kanser diye bişey var. Kanserin ne olduğunu düşünüyorsun. Hastalık mı? Hayır. Kanser bir mucizedir. Asla ölmeyen fakat bozuk bir hücre.

Biz bir kanser hücresinin bozuk olmasıyla değil, asla ölmemesiyle ilgileniyoruz. Bozuk bir hücreyi tekrar bozarsan doğru çalışan bir yaşam formuna ulaşabilirsin. Sonra onu sadece kendine uygulamak kalır. Şubat bu uygulamaların en harikalarından biri.
Fakat ne yazık ki tamamlanmamış bir proje. Sonsuz yaşam sahibi olmak demek, kimsenin bilmediği yeni bir ahlak sahibi olmak demektir.

Anlayacağın biz iyi ya da kötü değiliz, ancak ahlak sahibiyiz. Sanıldığı gibi dünyayla bir işimiz yok. Biz evet zenginiz çünkü çok çalışıyoruz ve ahlak sahibiyiz. Çok çalışkan ve ahlak sahibiysen muhakkak zengin olursun. Mühim olan zengin olup dünya hayatına sahip çıkmak değil.
Mühim olan ölümü ölümlülere bırakmamak. Çünkü ölümlüler ölümden korktukları için doğru düzgün ölmeyi bile beceremezler.

Oysa ölümün bir haysiyeti vardır. Biz haysiyetsiz insanların ölümle ilgisini kesmeye çalışıyoruz. Hepsi bu. Bu yüzden tv’lerimiz, gazetelerimiz, internet ağlarımız var. İnsanları hayata daha çok bağlayıp ölümün haysiyetini kurtarmak için. Vücut kremleri, zayıflama ilaçları,
sağlık kampları, özel hastaneler, kaza sırasında aniden açılan hava yastıkları…

Her gün daha iyi yollar yapmaya çalışıyoruz. Yüksek güvenlikli otomobiller, alarm sistemleri, çelik yelekler. NİYE? Sırf siz ölmeyi unutun diye. Unutun ve taksit ödeyin. Düşünsene, 145 ay taksitle bir ev satıyoruz sana. 145 ay boyunca taksit ödeyeceksin.
Bunun için asla ölmemen gerek. O yüzden ölmeyi falan unut gitsin. UNUT. ÖLMEYİ BİZE BIRAK. O bizim konumuz. Bir bardak su var mı?

TRT 1’de yayınlanan Şubat adlı diziden
 
Üst