O gül üstüne bülbül niye konmaz!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Derinlerden gelen ve sinemi meftun eden bir ses duyuyordum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Suskun çığlıklarımı, yutkunduğum umutlarımı bir bir onun tınısından kokluyordum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Adeta mest oluyordum, içimin yanıklığını bir nebze olsun, ince sesten anlıyordum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Gönlümün efkarını sessizce ufuklara bırakıp dalıyordum, gözyaşlarımı saklıyordum[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Yüreğimin üşümelerini, gönlümden kopan çığlıkları ne yapmalıydım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Edebin rahlesinde, sabrın nefesi bizar bıraktıran çırpınışlarıyla, beklenen umudun nidasıyla[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yıllara sari hıçkırıklarımla artık daralmıştım, çarelere sarılmıştım, ne derlerse kanmıştım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ruhumun hicranıyla başbaşa kalmıştım, sine-i sürurumdan kopan yaprakları anmıştım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Neydi yaşadığım burukluk, yıllardır yaşadığım suskunluk[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir kalbim var, narıda, hakkıda, vuslatıda,inşirahıda anlayacak ve azimeti kuşanacak arla[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yüreğim ise bir uzuv cenahından, beynime kan pompalamaktan, tevdi edilen aşkı sanattan[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]İradem, aklın ve izanın ilimle hemhal olan sadrından, ruhumdan kopan bir idraki farktan[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Lafsayı celali zikrederken ve kitabı celili tilafet ederken[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]İçim gidiyor, kalbim titriyor, gözlerim seyiriyor, gönlüm alıp başını ötelere doğru gidiyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]İhmal ewttiklrim, keşkesiz nedametlerim, iradeyi tercübesizliklerim ruhuma hucum ediyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nefsim nizam için direniyor, mütemadiyen maslahat üretiyor, vicdanım neler söylüyor[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Kuş kanatlarını çırparak uzaklaştı, bilmem ki hevesinde ne vardı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Güle bakmak, edebi ruhumda bulmak, kalbin inşirahı için el açmak, gönül kapımı aralamak[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Dur durak bilmeden tahkike sarılmak, aklın ve irfanın senasında sabahlamak ve ağlamak[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hiç nedanet duymadan, arifin dergahından uzaklaşmadan, vecdin ferahlığına kavuşmak[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​