Nur cemaatlerinde evetçi ve hayırcılar

HENGAMe

Yeni

Şu tahrifatları anlat ta bizde bilelim.

siz yorumlara nice bakarakmı intiba ediyorsunuz?
bu en büyük cahilliktir bunu heralde bilenlerdensiniz..
sorunuza cevap:
you tub em açıkolmadığı için şu linki verebiliyorum size..
http://www.facebook.com/video/video.php?v=1388132556028&comments

ve tabiki efendim kimin gerçek nurcu kimin ise Risale-inuru alet ediyor kullanıyor öğrensin.:

hocaefendi ''mezardan ölülerin bile kalkıp referanduma evet demesigerekir''demiş.

hocaefendi 12 eylül ihtilalinde neredeydi?
neden 12 eylül ihtilaline destek verdi?
neden ihtilalcileri övdü?
neden yasahlara karşı çıkmadı?

hani Allah razı olsun sayelerinde huzur ve refah ortamına garkolduk.

sayelerinde kızlarımız artık hertürlü okulada gidiyor!!
sayelerinde televizyonlardan lafonten masalları yaınlanıyor!
sayelerinde Amerika amcada bizi koruyor!
5 vakit namazı anlattıran neferler yetiştirdi sonra onlaradan kermesti fakir öğrencilere yardımdı yok kurbandı yok bayramdı paralar topladı.
sonra amerikada okullar yaptırdı ,
yaptırsaydı ya doğuya, Filistine ...
sonrakızlara başınızı açıpta okuyun,diye cevaz verdi,
avuktlara içki içiyormuş gibi yapın, ama içmeyin neden? kimliğiniz anlaşılmasın.
memurlarada aynı şekilde.
askerlede aynı şekilde.
Amerikaya gideceklere başlarını örtmemelerini zira orada onlara öyle ihtiyaç olduğunu kimin kimle evlenirse daha çok işine yaracağını hepsini sistemli bir şekilde
bir amaca binaen yaptıran namazıda, dinide rİsaleinuruda, Bediüzzanaıda alet eden bu adamı benden daha iyi bilende var .....
kemalizme hizmet eden birini in izini takip edecek değilim heralde ...
bukadar yeter sanırım ağabey..zira fazla ictimai meseleye girdim ...

benden bu konuda ki son yorum..
selametle...

HENGAMe

Yeni
sevgili agbi, yeni asya cemaati hakkında bişey diyemem. ama bu kutlular denen adamdan herşey beklenebilir. hayatı boyunca türkiyenin "abdullah bin sebe"sinin peşinden giden, ona itaati adeta gaye edinen ve yanında olan binlerce insanı da bu vesileyle günah deryasına garkeden bu zatın hayırcı olması beni asla şaşırtmaz. hatta tam aksine evet demesi şaşırtır beni!

delimiyim neyim, seni müeddep bir insan diye bilirdim kardeşim, yazıklar olsun sana. bırak fethullah hocayı, herhangi günahkar bir müslüman için dahi söylenemeyecek kadar herzel bir kelam ile tavsif ettiğin sözün yüzünden seni şiddetle kınıyorum. kişiyi sevmemen, saygı duymaman ona hakaret hakkı vermez sana kardeşim.
seyyah sen kutluları yeni asyayı sonderece çirkinlikle ve ahlaksızca ve tamamen iftira boyutunda eleştirirken müeddep oluyosun ha biz doğruları söyleyince kaka mı oluyoruz..
hadin siz bol kınamalar

|SEÇKiN|

Profesör
seyyah sen kutluları yeni asyayı sonderece çirkinlikle ve ahlaksızca ve tamamen iftira boyutunda eleştirirken müeddep oluyosun ha biz doğruları söyleyince kaka mı oluyoruz..
hadin siz bol kınamalar

yeni asya cemaati hakkında bişey diyemem
insaflı ol muhterem, ben cemaat hakkında tek bir söz bile etmedim. kutlular için de hakaret etmedim. sadece alemin bildiğini söyledim. yanlış mı yani, hayatı boyunca ve hala da bu ermeni kökenli vatan haini "abdullah bin sebe"nin peşinden gitmedi mi, onun en sadık muhibbi olmadı mı yani? ermeni kökenli derken bunu bir abartı olarak almayın, isterseniz, "islâmköy"ün kuruluş hikayesini bir bilenden sorun öğrenin isterseniz, hak vereceksiniz. ve ben bu kutlular hakkındaki malumatım: 1. yeniasya gazetesi ve cemaatinin sahip ve önderi olduğu, 2. tam bir demirel hastası olduğudur... başka bir vasfı özelliği yok. yani fethullah hoca ile aynı kefeye koyamazsınız.

bir de senin yazdığın hakaret ile benim söylediklerimi mukayese etmiş olman doğru değil ve haksızlıktır. ben hayatımda o kadar ağır bir iftirayı düşmanıma bile kullanmadım kardeşim.
herneyse
ben fetullah güveni klavuzum tayin etmedim,malumm sonra burnumuz şeyden çıkmyor..

cheremyth

Üye
Fetullah gülen evet dediyse hayır demek farzı ayındır...(VARDIR BU İŞİN İÇİNDE BİR BİT YENİĞİ;))

Ucuz politikalarla ajitasyon yapmamanızı tavsiye ederim güzel kardeşim..Cemaatleri, grupları, cemaat önderlerini ele alarak düşünmeden konuşmanız size bir fayda sağlamayacağı gibi, forumda ki bir çok arkadaşı incitecek niteliğinde olabilir.

ayrıca 2 gün önce foruma kaydolurken forum kuralları sayfasında okuduğum bir madde:
'
'3-Cemaatler, şahıslar, şahsiyetler değil; fikirler, görüşler, tezler; usûl ve üslûbuna dikkat edilerek tenkid edilebilir.''

Bunu da hatırlatmakta fayda var sanırım..

Korakademik

Son günlerde ilginçkonular açıyor ve bir okadar ikginç mesajlar yazmaya başladın.

Yaptığın alıntı Ruşen ÇAKIR ın kim olduğu olduğu belli.

[/B]
saçmalık.. Hem akıl veriyor adamın ne olduğu belli diyorsun hemde adamın milleti çekmeye çalıştığı tartışmaya fitneye balıklama dalıyorsun.. Ferasetinize ne oldu.. Böyle bir forumda tartışacak başka mesele bulamadınız mi..
çenenizi tutmak o kadar mı zor..
konuyu açan arkadaş da gitsin kendine başka bir meslek bulsun.. Zira bu kafa ile yarardan çok zarar veriyor.. Bize lazım değil öyle bir taraftar dost kardeş talebe..

fe sübhanallah...

Dergaz

Profesör
En buyuk sorunumuz; yok nurcu yok suleymanci yok sucu yok bucu bu bizi (islam alemini,dindarlari) gucsuz kiliyor ve surekli huzursuzluklar meydana getiriyor.

Allah (c.c.) yardimcimiz olsun. ( su mubarek gunlerde.)

korakademik

Ordinaryus
Korakademik

Son günlerde ilginçkonular açıyor ve bir okadar ikginç mesajlar yazmaya başladın.

Yaptığın alıntı Ruşen ÇAKIR ın kim olduğu olduğu belli.

Gazete ise VATAN o daha belli.

İZMİR de Yeni asya cemeatini çok iyi tanırım ve Ruşen ÇAKIR ın bu iddiası HAVADA bir iddia ve akıllara ?????? bıraktıran iddia.

varsa bir yalanlama bilgi sahibi olalım.
zaten kesin bir hayır cevabı da yok.
ama tek bir oy kaybına tahammülümüz yoktur.
hangi grup olursa olsun. görüşülmeli ikna edilmeli.
hedef yüzde yüz olmalı

korakademik

Ordinaryus
delimisini nesin sevgili arkadaşım.
verdiğin linki bi bakayım dedim
bi surat çıktı ki
dinlemeden çıktım.

o arkadaş ne diyorsa doğru diyorsan. sen bilirsin.

gereken cevap ilgili arkadaşa defaatla verildi kulağı var ve dinlerse özrünü yakında diler

altta kendi kendine yazdığın yazılara gelince hocam iki hafta önceki vaazını dinlersen yeterli cevapları var.

tabi dinlemek için kulak lazım.

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Korakademik ne yapmaya çalışıyor...???

Odatv ve fatih altaylı gibi malum çevreler sanki Abdullah Gül ve Tayyip erdoğan arasında bir rekabet ve kavga varmış gibi bir dedikodu artaya attılar..
Ayrıca nur cemaatininde aslında erdoğanı değil gülü sevdiği gibi birçok palavra ve saçmalıkta ve dedikodularda mevcuttur...
Korakademik te sözde nur cemaatinden ama sürekli hükümeti eleştirip Gül ü övüyor...
Yani bu dedikoduları islamcı gruplarda yayma görevini üstlenmiş...
Şimdi soru şu...
Seni fatih altaylı mı yolladı yoksa oda tv mi??

korakademik

Ordinaryus
sayın uktubat
ben senin altta nur cemaati ile alakası olmayan imzana takılıyor muyum?

ayrıca konuları karıştırdın galiba
dediklerinin diğer konuda idi

ayrıca sadece bizim cemaatin değil tüm cemaat ve tarikatlarının hükümete borcu olmadığı gibi bir beklentimiz de olamaz.
gelen paşam giden paşam misali.

desteklediklerimiz faaliyetleridir.

zaman gazetesinden pek çok haber vardır hükümeti ve özellikle Tayyip beyi eleştiren.
nurcuları bu kadar savunuyorsanız abonesinizdir.

bu arada gül le olan bağlantıyı hatırlayamadım.
ilgili mesajımı bulursanız bildirin düzelteyim.