Numan Kurtulmuş BBP'ye mi KATILACAK?

arifan yolcusu

Profesör
Katılım
9 Ağu 2010
Mesajlar
1,303
Tepkime puanı
79
Puanları
0
Yaş
40
Konum
Dergah-ı Mualla
Numan Kurtulmuş BBP'ye mi KATILACAK?
02 Ekim 2010 Cumartesi 14:15


Partisinden istifa ederek ayrılan Numan Kurtulmuş'un BBP'ye katılacağı iddiası kulislerde yüksek sesle dile getiriliyor. BBP Lideri Yaşar Topçu ise...

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu, Numan Kurtulmuş'a şimdiye kadar BBP'ye katılması konusunda bir teklif yapmadıklarını belirterek, ''İki kardeş dar günlerde nasıl görüşüyorsa öyle görüşüyoruz'' dedi.

Topçu, Türkiye Sakatlar Konfederasyonunu ziyaretinde gazetecilerin gündemle ilgili sorularını yanıtladı. BBP'nin Numan Kurtulmuş ile hareket etme olasılığı var mı?'' sorusu üzerine Topçu, Kurtulmuş'u kardeşi olarak gördüğünü ve bundan dolayı da bu süreçte Kurtulmuş ile sık sık telefonla görüştüklerini söyledi.

BBP'de milliyetçi, maneviyatçı demokratik bir çatı oluşturmaya çalıştığını, halkın beğendiği ancak baraja takılır kaygısıyla oy vermediği siyasi figürlerle ittifak oluşturmak istediğini belirten Topçu, amacının BBP'nin zemini üzerinde eşit şartlarda bir çatı oluşturmak olduğunu ifade etti.

''Numan Bey'e bu yönde teklifiniz oldu mu?'' sorusunu Topçu, ''Hayır. Biz iki kardeş dar günlerde nasıl birbiriyle görüşürse öyle görüşüyoruz. Böyle bir teklifimiz olmadı, böyle bir şey konuşmadık'' diye yanıtladı.

Zamanı geldiğinde Kurtulmuş ile de bu kapsamda görüşeceğini belirten Topçu, ''Numan Bey de dahil milliyetçi, maneviyatçı, demokrat duruş içinde olan, bayrak bir, dil bir, millet bir, devlet bir diyen, milletin değerlerinin yanında duran, bireysel hak ve özgürlüklerle alakalı çabası olan, bu ülke hukuk devleti olsun, bağımsız yargı olsun diye çalışan toplumun sevdiği beğendiği herkese gidip tabiri caiz ise kapılarında bekleyeceğim'' diye konuştu


haber5
 
Üst