Nepal'den 242 kişi Türkiye'ye geldi | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Nepal'den 242 kişi Türkiye'ye geldi

spesifik

آزادی قید و بند
İhvan Üyesi
Katılım
18 Ağu 2007
Mesajlar
24,610
Puanları
113
Depremle sarsılan başkent Katmandu'daki Tribhuvan Uluslararası Havaalanı'ndan kalkan THY'ye ait tarifeli uçakla Atatürk Havalimanı'na ulaşan 242 yolcu, pasaport işlemlerinin ardından bagajlarını aldı.
Burada gazetecilere açıklama yapan yolculardan Celal Dağdeviren, tur şirketiyle gittikleri Katmandu'daki tapınakları gezerken deprem olduğunu söyledi.
Dağdeviren, deprem sırasında binaların yıkıldığını ve panik halinin başladığını ifade ederek, "Bugün de havalimanında beklerken korkunç bir sarsıntı daha oldu. Kapılar açıldı. Uçakların bulunduğu alana dolduk. Orada bekledik. O şekilde uçağa bindik. Memleketimize geldiğimiz için çok mutluyuz" diye konuştu.
"Acil olarak çadır, battaniye ve su ihtiyacı var"
Tatil yapmak için eşiyle Katmandu'da bulunan Dinçer Yazıcı da depremin olduğu gün şehir merkezinde olduklarını anlattı. Türkiye'ye dönmeye hazırlanırken böyle bir felaket yaşandığını dile getiren Yazıcı, "Deprem sırasında çok büyük bir gürültüyle bütün o tapınaklar yerle bir olmaya başladı. Biz de dördüncü kattan o anları kameraya çektik" dedi.
Sibel Yazıcı ise gezdikleri mekandaki merdivenlerden indikten kısa bir süre sonra bütün binaların yerle bir olduğunu belirtti. Yazıcı, depremden etkilenen halkın sokaklarda çok zor durumda yaşadığına işaret ederek, Nepal'e acil olarak çadır, battaniye ve su gönderilmesi gerektiğini bildirdi. Depremden sonra hiç uyumadıklarını aktaran Yazıcı, sürekli artçı sarsıntılar meydana geldiğini söyledi.
Yazıcı, daha sonra fotoğraf makinesinde bulunan deprem anlarını gösteren videoyu basın mensuplarına izletti.

Y.Ş.Haber
 
Üst