Neden içim yanar, gözlerimden kan akar!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Soluk soluğa kalmıştı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Derdini anlatmak ne kabil, şakın birşekilde etrafında bakınıyordu[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Merakla bekledim, diraz olsun dinlemesi için oturacağı yeri göstermişdim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Derinliğin akseden meyanından gözlerime bakınıyor ve birşeyleri yokluyordu[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]O an için sadece sustum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Başını önüne eğdi ve bir müddetliğine belliydi müsait değildi,bakındım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne gelen vardı ve ne de merak eden yol yordamıyla arayıp soruyordu, anladım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir kaygısı vardı, ruhu sızlatan, vicdanını dağlayan derdi gamı sırtındaydı, andım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Peki, neden söylemek istemiyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bin bir düşündenin girgabında inim inbim inliyor ve acziyeti nefesleniyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neydi tasası, sinesini burkan hafsalası, serdetmediği hicran yudumları bekliyorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yoksa güvenmiyor mu, emaneti teslim etmek için sırrını söyleyemiyor mu, arandım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Nedir bu keşmekeşlik yarabbi[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neden insanlık manasından çıktı, kime sual edeyim söyle bilmiyorum ki gayrı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Çeşit çeşit fırkalar yürekleri bir bir muradından ayırdı, nefeste manayı bırakmadı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sefilleşen nesiller, kuytu köşelerde kaçamak yapmayı şimdilerde bir marifet saydı[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Hani aile en yüce ve kutsal bir aşktı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neden sessizlik içinde parçalandı, adliyeler boşanmak için dosyaları sıraladı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Avukatlar elhak çoğaldı, lakin hak ve hukuk adına katliamlara ses çıkartılmadı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne sır kaldı, ne mahremiyet manasıyla sırdaş oldu, hala bizim oğlan tasaya kaldı[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​