Neden hakkıyla anmadım,aşkı yaşamadım!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne efganeme dokun, ne gönlün lahzasında bizar olan aşka nazar etmesin kokum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Canandır ki hasreti didarımda yaşadığım ne müthiş korkum,dokunsam neyudum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yol tarifsiz, akıl takihsiz, idrakim eşiklerde muhtaçlığa bakar doyurmadı sokum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne tedrisata ram oldu, ne ilmin vuzuhunda sevdaya vasıl oldu, vuslat mı korkum[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Nerde bir gül-i nihal görsem, gözlerden o an hıçkırıkla yaşkarımı döksem ar değil[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ruhumun figanın ayan eylemem, vicdanın bedelleştiğini aşikar eylemem suç değil[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ömür biterken, hazan etrafıma tefekkürün niğmet olduğunu söylerken haşyet değil[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nar asla sinemde bir korku değil, aşksız bir ruhun vahasında uyanmak idrak değil[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Neden akleden kul olmak, nefsin tezkiyesine ram olmak, hal için mukadder değil[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]İradem için vasfedilen tarif zafiyetler için gamı elemken, hesabi olmak fark değil[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hevesler furyasında yaşamak ve aklı uryan bir ahval üzre bırakmak nisyan değil[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ölüm sinemde depreşirken, şevkimi talan eden bir abitken, ruhsat aşka tarif değil[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Adeta durmadan bir saklanbaç oynuyorum ve adım adım kendimi avutuyorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nerde bir miskinlik görsem o an ifrit oluyor ve nefsimle birebir bedelleşiyorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neden içinden çıkılmaz bir tarifin sadarında bu nefesimi lekeliyor ve ağlıyorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neden yeniden filizlenmek için, nefsin merhaleleri için sızılarımı bırakamıyorum[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne müşkilmiş aşkın banisini hakkıyla tanımak ve o feyzi ruhun ülfetinde yaşamak[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Korkuları anbean kalpten atmak ve ferahlamak namına, kul olabilmeyi başarmak[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ufukların mülahazasında şevki aşk ile kazanmak, meclislerde ihsan için çalışmak[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kalbin sahibinde, nefesin aidiyetinde bir lahza olsun uzaklaşmadan aşkı yaşamak[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​