Mustafa hoca acaba kime yaranmak istiyor.

Kaptan

Mecra Yazarı
Mustafa hoca acaba kime yaranmak istiyor.

Şu kimlik siyaseti ne kadar aldatıcı. Eğer ‘FETÖ’ operasyonu CHP iktidarında gerçekleşseydi, İslamcı-muhafazakar çevreler CHP’ye karşı ‘FETÖ’nün yanında yer alacaklar, olan biteni de CHP’nin ‘din düşmanlığı’ olarak lanse edeceklerdi. Bu da mı “kaderin cilvesi”?!

Mustafa Islamoğlu

Kaçak

Yeni
Hoca gerçekten rezil etti kendini ...
FETÖ güzellemesi yaptığına aha bu kulaklar şahit , sonradan çark edip ben zaten sevmezdim dediğinede ...
Ben hocayı dinledim okudum beslendim ...
Ama geldiği nokta cidden içler acısı ...
Allah selamet versin ...
Çok soğudum hemde çok ...

Enes

İhvan Forum Üye
Mustafa mı hoca?

1b5bee03beec5898c2efe796983b044a.jpg

kebîkec

İhvan Forum Üye
Hoca gerçekten rezil etti kendini ...
FETÖ güzellemesi yaptığına aha bu kulaklar şahit , sonradan çark edip ben zaten sevmezdim dediğinede ...
Ben hocayı dinledim okudum beslendim ...
Ama geldiği nokta cidden içler acısı ...
Allah selamet versin ...
Çok soğudum hemde çok ...

Bunlar öyle bildiğiniz hocalardan değildir. Ne zaman ne konuşacaklarını bilirler. Kader yok demelerinin, Suriyeyi İrana verelim demelerinin, Hz. Ademe baba bulmalarının hem sebebi hem zamanlaması önemlidir.

Onca güzel sözü son demdeki fikirleri pazarlamak için söylerler. Yaşar Nuriyle de İhsan Eliaçıkla da Fetöyle de beraber yürürler bu yollarda.

Beden ölür, çürür, cana bakın siz.
Kim kiminle yürür, ona bakın siz.
Bırakın dönsün dönme dolaplar,
Haktan, hakikatten yana bakın siz.

Abdurrahim Karakoç

Hakperest

Kıdemli Üye
ecevit başta iken de fetö münafığını sevmezdim, işin özünü kavrayan çoğu müslüman gibi... buda mı kaderin cilvesi

Yahu düştün anladık
Ama bu kadar da değil

ihvanistanbul

AkhenAton
Soylemler ak partiyle beraber oldugu muddetce efendimize/ashabina hakaret etsen/ ayetleri egip buksen/ ehli sunnet diye siiligi lanse etsen onemli degil. Ak dinden ayrilir gibi oldugun an senden kotusu yok.

Bu adamin ne oldugunu anlamak icin bu kadar gec kalmaniza gerek yoktu.

türkü

Kıdemli Üye
herşeyi sorgulayabildiği zamanlara doğmuş olmak, bir yanda seni tanrı olabilme ihtimaline diğer yanda kul dahi olamama sonucuna götürebiliyor işte. aslında acıklıdır. zamanı, din adamlarını böyle okuyorlar. yazı ve edebiyat bilgisi saygınlığını sağlamış olabilir,ne vardı diye geriye baktığımız zaman.. otoriteye karşı özgürlüğünü kazanmışsa da, başka pazarladığı alanlar olduğu düşünülür..verimli değildir.

Cenan

Ordinaryus
Ak Parti döneminde iyi kadrolaştılar. Diyanette yurtdışına din ateşesi olarak gönderilecek kadar mesafe kattettiler. Gittikleti yerde ortalığı karıştırıp aynı cemaatin insanlarını birbirine düşürdüler. Yeterince yüz bulamadılar mı acaba? Yazık.

28 şubatta da fetö ile aynı çizgideydi. "Başı açmak bu zamanda takvadır" diyende kendisidir. Bunu direk müridi olan tıp fak. son sınıf öğrencisi arkadaşıma söylemiştir.

Bu şahıs 30 yıl önce ne idiyse şimdide o.

Hakperest

Kıdemli Üye
herşeyi sorgulayabildiği zamanlara doğmuş olmak, bir yanda seni tanrı olabilme ihtimaline diğer yanda kul dahi olamama sonucuna götürebiliyor işte. aslında acıklıdır. zamanı, din adamlarını böyle okuyorlar. yazı ve edebiyat bilgisi saygınlığını sağlamış olabilir,ne vardı diye geriye baktığımız zaman.. otoriteye karşı özgürlüğünü kazanmışsa da, başka pazarladığı alanlar olduğu düşünülür..verimli değildir.
Ne verimli değildir abla
O kısmı anlamadım da

türkü

Kıdemli Üye
bunu bir daha yapmazsan sevinirim cevap vermem çünkü.
kendisine faydası olmamış diyorum.

spesifik

آزادی قید و بند
Bal yapmayan arı misali...
İndirgeme kuramının mucidi
ve indirgeme temayülüne haiz şahıs...
kendi aksanıyla anlatabiliyor muyum =)

Enes

İhvan Forum Üye
Soylemler ak partiyle beraber oldugu muddetce efendimize/ashabina hakaret etsen/ ayetleri egip buksen/ ehli sunnet diye siiligi lanse etsen onemli degil. Ak dinden ayrilir gibi oldugun an senden kotusu yok.

Bu adamin ne oldugunu anlamak icin bu kadar gec kalmaniza gerek yoktu.

"Ak din" çok ağır bir itham olmamış mı? Ihvan kardeş nakşi itikatta böylesi tekfir cümleleri yok. Galiba öngütçü olmuşsun.

ihvanistanbul

AkhenAton
"Ak din" çok ağır bir itham olmamış mı? Ihvan kardeş nakşi itikatta böylesi tekfir cümleleri yok. Galiba öngütçü olmuşsun.
Bu islamoglu degil miydi dinin altini oymaya calisan? Burada carsaf carsaf reddiyeler yayinlandiginda bu adami DİN adina sahiplenenler, reddiye yapanlara her lafi söyleyenler simdi siyaset adina bu herifi reddediyorsa ne diyecegiz?
Pergelin ucu islamda olsa hak din deriz.
Sabitiniz, insanlari tarttiginiz kantar nedir? Bi bakin bakalim. İslam ise bu adam uzun yillardir bizce zaten muteber degildi. Adama din adina kanaat onderi! payesi verenler bugun neyi elestiriyor?
İ.oglu bu lafiyla dogru soylemis.
Fetoyu bitirmeye reis degilde kilictaroglu calissaydi yeryerinden oynamaz miydi? M. Kemal hocalari asti, kilictarda muslumanlari iceri tikiyor denilmeyecek miydi? Forumda carsaf carsaf feto guzellemeleri olmayacak miydi? Diyorum pergelin sabit ayagi hakka ayarli degil.

ilke

Paylaşımcı
Bir defa bu şahıs yani, M.İ.Oğlu, henüz msülüman inancını tam olarak özümseyememiş birisi ! Nerden mi anladım ? Şuradan belli ki, müslümanlar olmuş veya olacak hadiseler hakkında "şöyle-şöyle olsaydı, böyle-böyle olmazdı" şeklinde yorumlar asla yapmazlar ve dayndıkalrı tek varlık da Allah-u Tealadır. Şimdi bu şahsın dayandığı yeri neresi ve inancı nasıl sakat bir inaç diye siz araştırıverin !