Mushaf yazımı hakkında görüşleriniz...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Meseleyi anlamadan veya buna söyle diyeyim kavramadan yaziyorsunuz ve bizim maksadimiz da bilinir ve bunlar direk kur´an deyip tek duruyorlar ve sünnet yok diger deliller de yok ve böyle ise her seyi o seyin den kitabullah tan isteyip beklemek bizede de baska bunlara göre bir sey de olsa düsüyor mu neden delillere tek edip ve bir delil le yetinilmek isteniyor ve karsimdaki kisi ehli sünnet in delil olup ortaya koydugu seylere karsi cikip ve diretirse ve bende bu gibi kisilerden onlara delil getirmesini isterim madem öyle ise buyursunlar ortaya koysunlarda görelim her seyi kur´an -i kerim de gectigi gibi bir sekilde.

Arkadaşım, ben anlıyorum da sen anlıyor musun bilemiyorum, bir de senin yazdıklarını pek anlamıyorum.

Kur'an'da her şey aleni olsun isterse ya da olmasın problem yok ki, Kur'an'da aleni olanı ya da olmayanı Peygamber uygulamış değil mi, O nasıl uygulamışsa biz de öyle uygularız...

Dikkat et, o adamlar hadisleri değil, onlar Kur'an'ı da, Peygamber'i de kabul etmiyorlar zaten...

İnsanların en zelil ve en aşağı olanları, Kur'an'ı (yazarak, ezberleyerek) ve sonra da tasnif ederek bize ulaştıranların "hadis" rivayetlerini kabul etmemeleridir...

Bunlardan daha alçak daha zelil birisi var mıdır..?

adams77

Kanalizasyoncu
@cemaliii kardeşim, sümer tabletlerini hiç okuma fırsatın oldu mu?

adams77

Kanalizasyoncu
Neden okumadın? Yada bilgi sahibi olmadın..

adams77

Kanalizasyoncu
Sümerleri oku sonra mısır 'ı oku, merakını giderecek şeyler vardır. Bizler merak üzerine yol almıyoruz.