Mühür vuruyorlar gönül bağıma!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Yüreğim yanık... [/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Gözlerim deryalar serencamına meftun ve işyiyak içinde kalmış bir sanık[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nereye baksam, idrakim için ibretle bir bir sıralasam, irfanıyla mücehhez olsam[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hak ve hakikatin rahlesinde kalbim için inşirahı yaşasam, gönlümü aşkla açsam[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Kaçtığım ne varsa...[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Korkularım bu kadar tutsak bırakan bir zansa, ruhum prangaların sultasında[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]İçim ne kadar yansa sevdaya ulaşmak sinem için bu kadar ıraksa elbette hiç sorma[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne ağlamak kar ediyor acıma, ne umut har veriyor ruhuma, aşk demini almayınca[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Niye korkuyorum...[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bilmeden, tedrisatın azmine girmeden ve akıl melekesini hasretmeden soluyorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Vadedilen ne varsa, rahim olan Cenabı Haksa, adil olmak bizzat onun sıfatıysa[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neden bizar oluyorum,Rahmeti nefeslenmekten korkuyorum, acziyetle yaşıyorum[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne umuyorsam...[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Azim ve gayreten ari olarak,sıhhat ve vucubunu anlamayarak, ellerimi açıyorsam[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Cehdin ve muvazenenin inşirah için elzem olduğunu bilmiyorsam,yine umuyorsam[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Suya muhtaç fidenin, güne hasret bir çilenin, sükut etmeyi ar eden arifi anıyorsam[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ölüm denen nimeti anlıyorsam...[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Heveslerimi, keyfiyet denen melaneti, zevkin anberine gark ediyor ve bekliyorsam[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sabrın rahlesinde, kuytu köşelerin derinliğinde, meşkin senasına aşkla erişiyorsam[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Varsa bir kötülük, bizzat kendimden ve sinemin dehlizleriden olduğunu biliyorsam[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Çaresiz susuyorsam...[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Anlamak için müddet demeden koşuyorsam, bir ecir için nefesi aşka hasrediyorsam[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sevdayı,hal ikliminde dile gelen gülü lahzayı,edebin lehçesinden sudur eden o anı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bahşedilmiş bir nimet olduğuna inanıyorsam ve şeksiz şüphesiz öyle yaşıyorsam[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]