MİllİyetÇİlİĞİn Fİkİr Babasi Nİhal Atsiz Kİmdİr ?

_OSMANLI_

Üye
Katılım
5 Ara 2006
Mesajlar
95
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
47
Kur'an-ı kerim ve hadis-i şerifler, ırkçılığı, ırk üstünlüğünü kesin olarak reddetmektedir. Birkaç misal verelim! Kur'an-ı kerimde mealen buyuruluyor ki:
(Ey insanlar, sizi, bir erkekle bir kadından yarattık. Birbirinizle tanışmanız için milletlere ve kabilelere ayırdık. Allah indinde en üstününüz, takvada en ileri olanınızdır.) [Hucurat 13]

[Takva, Allahü teâlâya inanıp, Onun emir ve yasaklarına riayet etmektir. Kısaca haramlardan sakınmak demektir.]

Bir önceki âyet-i kerimede, Ey iman edenler buyurulurken, bu âyet-i kerimede Ey insanlar şeklinde hitap edilmektedir. Hitap yalnız inananlara değil, bütün insanlaradır. Bütün insanlar, aynı ana-babadan, yani Hz. Âdem ile Hz. Havva’dan meydana geldiler. Bu bakımdan bir ırkın diğerine üstünlük taslamaya hakkı yoktur.

Âyet-i kerimede, tanışmakta kolaylık olması için, milletlere ve milletler içinde kabilelere ayrıldığımız ve Allah indinde üstünlüğün, Müslümanlığa bağlılıkla ölçüleceği bildirilmektedir. Araplar veya Yahudiler üstündür denmiyor. Birkaç âyet önce de Müminler ancak kardeştir buyuruluyor. [Hucurat 10]

Müminler kardeştir
Arapların veya başka bir ırkın değil, yalnız müminlerin kardeş olduğu açıkça bildirilmektedir. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Rabbiniz bir olduğu gibi, babalarınız, dininiz ve Peygamberiniz de birdir. Arabın Aceme, [Arap olmayana] Acemin Araba üstünlüğü olmadığı gibi, kırmızının karaya, karanın kırmızıya üstünlüğü yoktur. Hiçbir milletin diğerine üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takva iledir.) [İbni Neccar]

(Acemlerden, dininizi kabul edenler ve nesebinize katılanlar olacaktır.)
[Hakim]

(Müslümanlar kardeştir. Takva hali hariç, kimsenin kimseye üstünlüğü yoktur.)
[Taberani, Ebu Nuaym]

(Allahü teâlâ, cahiliyet övünmelerini sizden kaldırdı. Hepiniz Âdem aleyhisselamın evlatlarısınız. Âdem ise topraktan yaratılmıştır.)
[Tirmizi]

(Ey Kureyşliler, kıyamet günü herkes ameli ile gelir. Siz dünyayı omuzlayarak gelmeyin! Bu halde gelip de, "Ya Resulallah" deseniz, tarafınıza bakmam.)
[Taberani]

(İnsanlar
[insan olarak] bir tarağın dişleri gibi eşittir.) [İbni Lal]

Peygamberimizin tevazuu
Peygamber efendimiz, (Ben sizin en iyiniz olduğum gibi, babam da babalarınızdan daha iyidir) buyurmuştur. Böyle söylemek öğünmek değildir. Peygamber efendimiz tevazu ehli idi. Böyle söylemesi hakikati bildirmek içindir. (Ben evliyayım) demek öğünmek olur. Fakat (Ben Peygamberim) demek böyle değildir. Gerçeği bildirmek vazifesi olduğu ve vazifesini yapmak mecburiyetinde de olduğu için böyle buyurmuştur. Nitekim imam-ı Rabbani hazretlerinin, Müjdeci Mektublar kitabında bildirdiği hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

(Kıyamette, önce gelenlerin ve sonra gelenlerin seyyidiyim. Hakikati bildiriyorum, öğünmüyorum.)

(Allahü teâlânın habibiyim. Peygamberlerin reisiyim. Öğünmek için söylemiyorum.)

(Peygamberlerin sonuncusuyum, öğünmüyorum, ben Abdullah’ın oğlu Muhammed’im “aleyhissalatü vesselam”. Allahü teâlâ insanları yarattı. Beni insanların en iyisinde yarattı. Allahü teâlâ, insanları fırkalara
[kavimlere, ırklara] ayırdı. Beni, en iyisinde bulundurdu. Sonra bu en iyi fırkayı kabilelere [cemaatlere] ayırdı. Beni, en iyisinde bulundurdu. Sonra, bu cemaati evlere ayırdı. Beni, en iyi evden [yani aileden] dünyaya getirdi. İnsanların en iyisiyim. En iyi ailedenim. Kıyamette, herkes sustuğu zaman, ben söyleyeceğim. Kimsenin kımıldayamadığı vakitte, onlara şefaat ediciyim. Kimsede ümit kalmadığı bir zamanda, onlara müjde vericiyim. O gün her iyilik, her türlü yardım, her kapının anahtarı bendedir. Liva-i hamd benim elimdedir. İnsanların en hayırlısı, en cömerdi, en iyisiyim. O gün emrinde binlerce hizmetçi vardır. Kıyamet günü, Peygamberlerin imamı, hatibi ve hepsine şefaat edici benim. Bunu öğünmek için söylemiyorum.) [Hakikati bildiriyorum. Hakikati bildirmek vazifemdir. Bunları söylemezsem, vazifemi yapmamış olurum.]

Peygamber efendimizin ırkı
Muhammed aleyhisselam, Araptır. Arap, güzel demektir. Mesela, lisan-ı Arap, güzel dil demektir. Coğrafyada Arap demek, Arabistan yarımadasında doğup büyüyen ve onların kanından olan kimse demektir. Peygamber efendimizin akrabasını, Arapları sevmek ve saymak ibadettir. Onları her Müslüman sever. Anadolu’ya misafir gelen esmer fellahlar ve zenciler; saygı gösterilsin diye kendilerini, Arap diye tanıttırmış. Anadolu’nun temiz, saf Müslümanları da Araba olan hürmetlerinden dolayı, bunları sevmişlerdir. Çünkü, dinimizde siyah, beyaz ayırımı yoktur.

Siyah bir Müslüman beyaz bir kâfirden çok üstün, çok daha kıymetlidir. Siyah olmak, imanın şerefini azaltmaz. Resulullah efendimizin çok sevdiği Hz. Üsame ve Bilal-i Habeşi hazretleri siyah idi. Ebu Leheb ve Ebu Cehil kâfirleri beyaz idi. Allahü teâlâ insanın rengine değil, iman ve takvasına kıymet vermektedir. Siyahların, esmerlerin kendilerini Arap olarak tanıtmaları, İslam düşmanlarının işlerine yaradı. Bu düşmanlar, siyah insanları, aşağı ve iğrenç olarak tanıttılar, köle olarak kullandılar. Arabı siyah olarak tanıtmaya, böylece Müslümanları Peygamberimizden soğutmaya uğraştılar. Siyah resimlere, kara köpeklere, resmin negatif filmine Arap dediler. Arap saçı, Arap sabunu, kara Fatma böceği gibi uydurma isimlerle Arap milletini kötülediler. Aşağıda Peygamber efendimizi öven hadis-i şerifler ayrıca Arap milletinin de üstünlüğünü göstermektedir.
(Her asırdaki insanların en iyilerinden dünyaya getirildim.) [Buhari]

(Allahü teâlâ, İsmail aleyhisselamın soyundan Kureyşi seçti, Kureyşten de, Haşimoğullarını sevdi. Onlardan da, beni süzüp seçti.)
[Müslim]

(Allahü teâlâ, beni insanların en iyilerinden vücuda getirdi.)
[Tirmizi]
(Allahü teâlâ, Arabistan’daki seçilmişler arasından beni seçti.) [Taberani]

(Ensarı müminden başkası sevmez, münafıktan başkası da buğzetmez.)
[Buhari]
(Bana buğz eden dinden çıkar, Araba buğzeden, bana buğz etmiş olur.) [Hakim]

(Şu üç şey için Arabı sevin: Ben Arabım, Kur'an Arapça, Cennet dili de Arapçadır.)
[Hakim]

Şimdi gerçek Arap çok azalmıştır. Çoğu Asya’ya cihada gitmiş, bir daha dönmemiştir. Arap bu kadar övüldüğü halde, ırkçılık yapanlarının Cehenneme gideceği de bildirilmiştir. Bir hadis-i şerifte, (Arap, ırkçılık yüzünden sorgusuz sualsiz Cehenneme atılır) buyurulmuştur. (Ebu Ya’la)

Kâfir olan bir Arap, Müslüman Fransızdan üstün olamaz. Böyle bir ırkçılık dinimize aykırıdır. Dinimizde ırkçılık yoktur. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
(Irkçılık yapan, ırkçılık için savaşan ve ırkçılık uğrunda ölen, bizden değildir.)
[Ebu Davud]

bu bilgi yetermi....
 

Hasan

Kardeşiniz
Katılım
9 Eki 2006
Mesajlar
6,112
Tepkime puanı
279
Puanları
0
Yaş
53
Konum
KALU BELA
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Eğer bir eşinizi boşayıp yerine başka bir eş almak istiyorsanız, önceki eşinize yüklerle mehir vermiş olsanız bile içinden hiçbir şey geri almayın. Ne diye alacaksınız, bir iftira ederek ve açık günah yüklenerek mi? NİSA-20
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Arkadaşlar milli yetçilik kavramı onu bugün savunanaların anladığı gibi değildir.Millet kelimesi arapçadan gelir ve aynı düşünce ve fikirdeki insaqnlar toplumu anlamına gelir.Bu sebeple solcularda milliyetçiliği sahiplenir,bir milletin içinde farklı din,dil ırk mensubu insanlar olabilir yeterki aynı bayrak ve vatan içinde aynı fikir vedüşüncede olsunlar.Nihal atsızın savunduğu fikirse ulus devlet dir.Almanya ,ingiltere ,fransa vb gibi (gerçi onlarda etnik olarak ayrılır ya neyse)Yani saf türk ırkından oluşan ve orta asyadaki şaman dinine dönmesi gerekli olduğu söylenen bi devlet dir.Açıkçası hitlerin ari ırk düşüncesinden pek farkı yoktur.Bu islamda hiçbir zaman kabul görmemiş bir IRKÇI DÜŞÜNCE dir.İslam ümmet anlayışı ile halkları tarif eder,ulus devlet anlayışına peygamberimiz(sav) veda hutbesinde (arbın aceme bir üstünlüğü yoktur üstünlük ancak takvaadadır) diyerek kesin hükmü koymuştur.Milliyetçilik bile ümmet anlayışı karşısında bir devlet sınırları içini kapsadığı için biyerden sonra kabul görmez.

İşte bu sebeplerle Nihal Atsız bir fitneci ve sapık tır.SELAMETLE.
 

arşivist

Profesör
Katılım
17 Ocak 2007
Mesajlar
1,361
Tepkime puanı
3
Puanları
0
Web sitesi
www.smf123.net
birilerini fikir babası diye adlandırmak bazen yanıltıcı olabilir.

ben biraz daha ileri gidip Milliyetçiliğin Osman Bey'in eşi Malhun (yanlış hatırlamıyorsam) Hatun diye biliyorum Orhan Bey'e eş seçerken Türk kökenli olması için çok diretmiş.

velakin, Türkçülük, Milliyetçilik, Osmalıcılık, Ümmetçilik, islamcılık gibi akımlar vardı bunlar çok çok eski konular. hangisi haklı ben bilmem bu forumda ki birinin de açıklamasını beklemiyorum.
 

Ebu Zerr

Üye
Katılım
31 Ara 2006
Mesajlar
75
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
Diyar-ı Mevlana = Konya
birilerini fikir babası diye adlandırmak bazen yanıltıcı olabilir.
ben biraz daha ileri gidip Milliyetçiliğin Osman Bey'in eşi Malhun (yanlış hatırlamıyorsam) Hatun diye biliyorum Orhan Bey'e eş seçerken Türk kökenli olması için çok diretmiş.​


velakin, Türkçülük, Milliyetçilik, Osmalıcılık, Ümmetçilik bir de hatırlayamadığım bir fikir akımı daha vardı bunlar çok çok eski konular. hangisi haklı ben bilmem bu forumda ki birinin de açıklamasını beklemiyorum.​


Kardeş Malhun Hatun kendisi Seyyid sülalesindendir..Çünkü babası Şeyh Edebali Hz. seyyiddir.Osmanlının bir tarafı da işte bu sülaleye dayanmaktadır..Yani seyyidlere..Seyyidler ise eğer ırk yönünden inceleycek olursanız Araptır..Bu nedenle Osmanlıda bugünkü anlamda ırkçılık giib bir milliyetçilik kesinlikle olamaz..Malhun hatunun bahsettiğiniz Türkle evlendirme talebi olsa olsa onun fethedilen Bizans ve Rum kızlarını değil de Müslüman olan Türk kızlarını seçmesi talebidir...Yoksa eğer orda Arap veya Kürt kızları da yaşasaydı onlarla da evlendirirdi..Çünkü Müslümandırlar..Ama o muhitte Müslüman ırk olarak sadece Türkler olduğu için İslami hassasiyetten dolayı böyle davrandığını düşünüyorum..BUnun günümüz anlamdaki milliyetçilikle alakasının olduğunu düşünmüyorum..


Gelelim ikinci mevzuya..OSmanlı'nın son zamanında bir sürü akım çıkmış, ben bunların hangisinin haklı olduğunu da bilmiyorum demişsin..Kardeş eğer kafamızdaki bilgileri vahiy süzgecinden geçirirsek herhalde bu akımlardan Ümmetçilik yani diğer adı İslamcılık'ın en doğru düşünce olduğunu görürüz...Nitekim Allah Resulü sav de Ümmetim Ümmetim dememiş midir..Ümmetinin tek vücut olmasını istememiş midir?


Lütfen bu konuda da tarafımızı seçelim..Tarafsız kalmak olmaz..Tarafımızı belli edelim ki yarın mahşer günü Rabbimize ben de onların safındaydım diyebilelim..


Allah'a emanet olun kardeşlerim.
 

Satuk Buğra

Profesör
Katılım
22 Ara 2006
Mesajlar
1,121
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
53
totem benzeri bişey mi acabu bu bozkurt olgusu ???

İlk Türk tarihini Alp Tigin adlı bir macar yahudisi yazmış olup, kurt murt masallarınıda, türkleri islamdan uzaklaştıracak biçimde ayarlamıştır. Batılı bilimseldir putu ile kimsede yalan ve masal yazacağına nedense ihtimal vermediğinden ortaya kurtlar kurtçuklar masalları çıkıvermiştir. Kurt da bilinçli seçilmiştir Üstad Bediüzzamanın deyimiyle İslamın Bahadır evladı Türk Milleti için. Çünkü kurtlar birbirlerine asla güvenmeyen, birisi güçsüz düştüğünde onu saldırıp ortadan kaldıran hayvanlar içerisinde acayip bir yaratıktır. Şu anda ortaya konan programlara bakılırsa adam bu ismi boşuna koymamış. Bakın nasılda türkler ve müslümanlar birbirlerini bir forum sayfasında bile parçalamak istemektedirler. Olanlar için söylüyorum. Herkesin üstüne alınması gerekmiyor. Bu masallları ne ortaasyada, nede o zaman tarihlerinden haberleri olan türklerle çeşitli ilişkilerde bulunan milletlerin tarihinde göremkiyoruz. Yahudinin icat ettiği bozkurt türkü, OSMANLIYI BİR GÜZEL PARŞALAMIŞTIR. Başkada bir hayrı olmamıştır ne türke neden islam alemine. Şu andada n. atsızları falan filanları ile neye hizmet ettikleride ortadadır. Ortada olan bir şey daha var. temiz fıtratlı müslüman türk gençilk ne yazıkki bu simsarlara inanmakta, onların arkasından sürüklenmektedir.
 

zeygue

Aktifleşmemiş
Katılım
17 Kas 2006
Mesajlar
1,262
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
Ankara
MİLLİYETÇİLİĞİN FİKİR BABASI NİHAL ATSIZ KİMDİR ?
Milliyetçilik fikri imparatorlukları bozar:D .İmparatorluk düşüncesinde olan devletler milliyetçiliğe bulaşmazlar.Örnek bu günkü ABD,geçmiştek, Osmanlı...
Üç kıtanın birleştiği 72 milletin kaynaştığı bir coğrafyada milliyetçiliği benimsemek imparatorluk iddiasından ve sınırlarından sınırlarından vazgeçtiğinin ilan edilmesi demektir.
Milliyetçiliğin görünen anasını babasını bilmem ama Osmanlı İMPARATORLUĞUNU tasfiye eden ingilteredir.Milliyetçi olmamızı istemesi,teşvik etmesi beklenir.Araştırmak lazım.

Anadolu coğrafyasında kurulan bütün devletler çok milliyetli çok kültürlüdür yani imparatorluk bakış açısına sahiptirler.17 krallıktan oluşan 1001 tanrılı hititlerdan osmanlıya kadar...

İstiklal marşını okuyun...Tam bir imparatorluk penceresinden bakılarak yazılmıştır.Ne Türkten,Türklükten bahseder,ne de İslamdan dinden bahseder.Hatta Allah adı bile geçmez,Hakk olarak geçer.Bütün dinleri ve milliyetleri kapsayacak şekilde yazılmıştır.Bu sebeple eleştirenler vardır.
 

arşivist

Profesör
Katılım
17 Ocak 2007
Mesajlar
1,361
Tepkime puanı
3
Puanları
0
Web sitesi
www.smf123.net
Kardeş Malhun Hatun kendisi Seyyid sülalesindendir..Çünkü babası Şeyh Edebali Hz. seyyiddir.Osmanlının bir tarafı da işte bu sülaleye dayanmaktadır..Yani seyyidlere..Seyyidler ise eğer ırk yönünden inceleycek olursanız Araptır..Bu nedenle Osmanlıda bugünkü anlamda ırkçılık giib bir milliyetçilik kesinlikle olamaz..Malhun hatunun bahsettiğiniz Türkle evlendirme talebi olsa olsa onun fethedilen Bizans ve Rum kızlarını değil de Müslüman olan Türk kızlarını seçmesi talebidir...Yoksa eğer orda Arap veya Kürt kızları da yaşasaydı onlarla da evlendirirdi..Çünkü Müslümandırlar..Ama o muhitte Müslüman ırk olarak sadece Türkler olduğu için İslami hassasiyetten dolayı böyle davrandığını düşünüyorum..BUnun günümüz anlamdaki milliyetçilikle alakasının olduğunu düşünmüyorum..

Gelelim ikinci mevzuya..OSmanlı'nın son zamanında bir sürü akım çıkmış, ben bunların hangisinin haklı olduğunu da bilmiyorum demişsin..Kardeş eğer kafamızdaki bilgileri vahiy süzgecinden geçirirsek herhalde bu akımlardan Ümmetçilik yani diğer adı İslamcılık'ın en doğru düşünce olduğunu görürüz...Nitekim Allah Resulü sav de Ümmetim Ümmetim dememiş midir..Ümmetinin tek vücut olmasını istememiş midir?

Lütfen bu konuda da tarafımızı seçelim..Tarafsız kalmak olmaz..Tarafımızı belli edelim ki yarın mahşer günü Rabbimize ben de onların safındaydım diyebilelim..

Allah'a emanet olun kardeşlerim.


malhun hatunla herhalde röportaj yaptınız da bilginiz var herhalde bu konudaki tarihçilerin bilgilerine başvurursanız iyi olur. Türk kelimesi özellikle vurgulamıştır.

belki bilirsiniz bilmezsiniz zaten gelinlerin hepsi de müslümandır.
müslümanlar arasında ayrım yapıyorsanız onu bilmem

ayrıca hatırlamadığım fikir akımı nı da hatırlattığın için teşekkür ederim. o da islamcılık dı ümmetçilik ile islamcılık arasındaki farkı eminim bilirsin?:eek:fftp:

ayrıca Efendimizin Bedir'de ordusunu nasıl üç gruba ayırdığını eminim biliyorsundur. herhalde Efendimize ırkçı demezsin.
 

aHuZaR

Can kayıp can firarda
Katılım
27 Kas 2006
Mesajlar
6,438
Tepkime puanı
23
Puanları
0
Konum
Gönülistan
TÜRK İSLAM ÜLKÜSÜ

Kimlik, insanın yaşantısında çok önemli bir merhaledir. İnsanoğlu, bu dünyaya daha ilk geldiğinde, kendine isim konarak çevresiyle ilk ilişkiye başlar. Adı ve soyadı yaşamı boyunca var olur.

Milletlerin de kimlikleri vardır. Milletler milli kimlikleriyle anılır ve hayatiyetini devam ettirirler.

Milletlerin milli kimliğinde iki ana unsur vardır. Bunlardan biri ırkı dır, diğeri de dinidir. Milli kimlik daha geniş ifadeyle milli kültürle eşdeğerdir. Türkiye diye anılan bu ülkede yaşayanların müşterek adı Türk’dür. Irki mesele artık günümüz dünyasında “ırkçılık” çizgisinde değil, “ırki özellikler”, “milli kültür”, “mensubiyet” “ müşterek yaşama şuuru” çizgisinde ele alınmaktadır.

Türkiye’de bin yıla yakın bir süreden beri birlikte yaşayan insanların köken farklılıkları olmuş olsa dahi hepsinin müşterek adı Türk’dür.
Türkiye’de yaşayan insanların hepsi (Çok az bir bölüm olan ve asırlardır Müslüman Türk’ün geniş hoşgörüsü altında yaşayan gayrimüslimler hariç) Müslüman’dır.

Yani bu ülkede yaşayan insanlar Müslümandır ve Türktür.

Nasıl ki Alman milleti Alman ve Hıristiyandır. Türk milletinin de milli kimliğinde Türklük ve İslamiyet en üst derecedeki belirleyicilerdir.

Kimliğini bilmeyen toplumlar, tıpkı adını bilmeyecek kadar şaşırmış ve kendini kaybetmiş bir insan gibi yok olup gitmeye mahkum olurlar.

Onun içindir ki milli kimliğini öncelikle koruyan, sonra geliştiren ve nihayet diğer milli kimlik sahibi milletleri etkileyen ve hayran bırakan milletler sınıfına dahil olmak mecburiyetindeyiz.

Onun içindir ki Türk-İslam ülküsü Türk Milletinin önce ayakta durması, bağımsız kalması, yükselmesi ve kalkınması, güçlenmesi ve en sonunda da dünyaya nizam vermesi için tek yoldur ve kutlu bir yoldur.

Türk-İslam ülküsü yolunda herkesin birey olarak, sivil toplum örgütleri olarak, toplum olarak ve millet olarak yapacağı çok şeyleri vardır. Çünkü bu ülkü ne “bana mı kaldı” denecek, ne de “bütün hedefleri gerçekleştirdik, çok şükür” denebilecek bir ülküdür.

Bu ülkü, her ferdi içine alan ve kıyamete kadar sürebilecek bir ülküdür.

İslamiyet, bütün insanlık için tek kurtuluş yoludur.

Türklük, Türk milletinin dünyaya İslamiyet’in İlahi nizamını ve adaletini yayma idealini nihai hedef kılan bir ülküdür. İslamiyet’in ruhundan uzak bir Türkçülük çok kuru ve dar çerçevedeki bir ideal olur. En azından Türk Milletini emperyalist olma çizgisine getirir.

Ama Türk-İslam ülküsü, İslamiyet’in güneşi ile dünyayı aydınlatma görevi demektir.

Türk-İslam ülküsü, Türklerin tarih sahnesine tekrar İslamiyet’in öncüsü olarak çıkması demektir.

Türk-İslam ülküsü, Türk Milletini güçlü kılmak, çağlar üzerinden aşırtmak demektir.

Türk-İslam ülküsü yeni bir Türk asrı demektir.

Ne mutlu Türk-İslam ülküsü için çalışanlara, gayret edip ter dökenlere, yollara düşenlere, koşanlara, kanatlananlara...


Bu kutlu yolda kenetlenmek dileğiyle.
 

Satuk Buğra

Profesör
Katılım
22 Ara 2006
Mesajlar
1,121
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
53
TÜRK İSLAM ÜLKÜSÜ

Türkiye’de bin yıla yakın bir süreden beri birlikte yaşayan insanların köken farklılıkları olmuş olsa dahi hepsinin müşterek adı Türk’dür.
Türkiye’de yaşayan insanların hepsi (Çok az bir bölüm olan ve asırlardır Müslüman Türk’ün geniş hoşgörüsü altında yaşayan gayrimüslimler hariç) Müslüman’dır.

Yani bu ülkede yaşayan insanlar Müslümandır ve Türktür.

Bu ülkede yaşayan herkese türk adını verme hakkını nerden alıyorsunuz. Bu bir şövenizm değilmi. Rejim bile yıllarca kürtleri görmezden geldiği halde bu gün varlıklarını kabul ediyor, siz daha bir arpa boyu yol almadan neler anlatıyorsunuz. Bu ülkede 27 etnik yapıda insan vardır ve her etnik grup kimliğini belirtmekte haklıdır. İnsanları zorlamı türk yapacaksınız. Ha resmi bir türklük tarifi vardır. Bu ülkede yaşayıp ben türküm diyen yahudide, ermenide rumda çingenede ben türküm diyorsa türktür. Bu o insanların bileceği bir şey. Ancak, biz bu resmi görüşü kabul etmiyoruz. Herkesi Allah nasıl ve ne olarak yaratmışsa odur. Kürt kürttür, Zaza zazadır. Lazlazdır. Gürcü gürcüdür. Çerkezde çerkez, Türkün türk olduğu gibi. Kardeş kardeş yaşamalarında ise bir sakınca yoktur elbette.
 

arşivist

Profesör
Katılım
17 Ocak 2007
Mesajlar
1,361
Tepkime puanı
3
Puanları
0
Web sitesi
www.smf123.net
Türk kelimesini nasıl yorumladığın önemli şayet Türk kelimesini millet olarak alırsak bu doğru bilimsel bir yaklaşım olmaz.

Türk; yetiştiği töre dir önemli olan Türkiye'de yüzlerce yıl yaşayan zenciler bile bu anlamda kendilerine Türk demişlerdir.

eskiden kendimize genel olarak Osmanlı diyorsak şimdi de Türk diyoruz.
ırk ayrı bir konu ki burada birleşeceğimiz konu olsa olsa Hz. Adem'in torunlarıyız derim.
 

aHuZaR

Can kayıp can firarda
Katılım
27 Kas 2006
Mesajlar
6,438
Tepkime puanı
23
Puanları
0
Konum
Gönülistan
büyük Kafalar Fikirleri,
Orta Kafalar Hadiseleri, Küçük Kafalar Ise Kişileri Konuşurlar."

 

Satuk Buğra

Profesör
Katılım
22 Ara 2006
Mesajlar
1,121
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
53
Müslümanın fikri İslam, Hadiseleri İslam dünyasında olup biten olaylar, kişileri ise İslam ümmetidir. Bunları düşünmeyenin insan bile olmadığını düşünüyoruz. Müslümanın vatanı İslam Ordularınca fethedilmiş, bir gün bile olsa Tevhid bayrağı dikilmiş olan her yerdir. Bizim Vatanımız Kuzeyde Kazan Şehri Güneyde Darusselam, Batıda Rabat, Doğuda Cakartaya kadar olan alandır. Çünkü Tuna Nehrinde fetih atları sulanırken abdest almıştım, nasıl vatan değil diyebilirim. Kuzeyin karlı zirvelerinde müslüman kardeşlerim yaşamakta, nasıl vatan değildir diyebilirim. Cakartada Kuran, Ezan sesleri yükselir camilerinden, nasıl vatanım değildir diyebilirim. Küçük vatan hayal etmek küçük insanların işi olsa gerek. Ki o vatandada hür bile değil, Parya konumunda. Başörtüsü ile okula bile gidememektedir.
 

Ebu Zerr

Üye
Katılım
31 Ara 2006
Mesajlar
75
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
Diyar-ı Mevlana = Konya
Milliyetçilik fikri imparatorlukları bozar:D .İmparatorluk düşüncesinde olan devletler milliyetçiliğe bulaşmazlar.Örnek bu günkü ABD,geçmiştek, Osmanlı...
Üç kıtanın birleştiği 72 milletin kaynaştığı bir coğrafyada milliyetçiliği benimsemek imparatorluk iddiasından ve sınırlarından sınırlarından vazgeçtiğinin ilan edilmesi demektir.​

Milliyetçiliğin görünen anasını babasını bilmem ama Osmanlı İMPARATORLUĞUNU tasfiye eden ingilteredir.Milliyetçi olmamızı istemesi,teşvik etmesi beklenir.Araştırmak lazım.​


Anadolu coğrafyasında kurulan bütün devletler çok milliyetli çok kültürlüdür yani imparatorluk bakış açısına sahiptirler.17 krallıktan oluşan 1001 tanrılı hititlerdan osmanlıya kadar...​


İstiklal marşını okuyun...Tam bir imparatorluk penceresinden bakılarak yazılmıştır.Ne Türkten,Türklükten bahseder,ne de İslamdan dinden bahseder.Hatta Allah adı bile geçmez,Hakk olarak geçer.Bütün dinleri ve milliyetleri kapsayacak şekilde yazılmıştır.Bu sebeple eleştirenler vardır.​


Kardeş İngiltere'nin bizi milliyetçiliğe teşvik ettiği ve maksadının da bizi bölmek olduğunu çok güzel ifade etmişsin...​


Ancak İStiklal Marşında İslam geçmektedir..Bak:​


"Ruhumun senden ilahi şudur ancak emeli

Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli

BU ezanlar ki şehadetleri dinin temeli

Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli"
 

merdo

Paylaşımcı
Katılım
21 Ocak 2007
Mesajlar
110
Tepkime puanı
0
Puanları
0
ÜLKÜCÜ BAŞINDAN VASİYET
Yağmur Oğlum!

Bugün tam bir buçuk yaşındasın. Vasiyetnameyi bitirdim, kapatıyorum. Sana bir resmimi yadigar olarak bırakıyorum. Öğütlerimi tut, iyi bir Türk ol.

Komünizm bize düşman bir meslektir. Bunu iyi belle. Yahudiler bütün milletlerin gizli düşmanıdır. Ruslar, Çinliler, Acemler, Yunanlılar tarihi düşmanlarımızdır.

Bulgarlar, Almanlar, İtalyanlar, İngilizler, Fransızlar, Araplar, Sırplar, Hırvatlar, İspanyollar, Portekizliler, Romenler yeni düşmanlarımızdır.

Japonlar, Afganlılar ve Amerikalılar yarın ki düşmanlarımızdır.

Ermeniler, Kürtler, Çerkezler, Abazalar, Boşnaklar, Arnavutlar, Pomaklar, Lazlar, Lezgiler, Gürcüler, Çeçenler içer(de)ki düşmanlarımızdır.

Bu kadar çok düşmanla çarpışmak için iyi hazırlanmalı.

Tanrı yardımcın olsun!

Nihâl Atsız
4 Mayıs 1941
 

merdo

Paylaşımcı
Katılım
21 Ocak 2007
Mesajlar
110
Tepkime puanı
0
Puanları
0
büyük Kafalar Fikirleri,
Orta Kafalar Hadiseleri, Küçük Kafalar Ise Kişileri Konuşurlar."

Bu lafıda ikide bir söylüyorsun desene benim üç tane kafam VAR.. ama birini dahi senin gibi ırkçılarla uğrştırmak istemezdim lakin senin sonunda pek iç açıcı değil...
 

aHuZaR

Can kayıp can firarda
Katılım
27 Kas 2006
Mesajlar
6,438
Tepkime puanı
23
Puanları
0
Konum
Gönülistan
Bu lafıda ikide bir söylüyorsun desene benim üç tane kafam VAR.. ama birini dahi senin gibi ırkçılarla uğrştırmak istemezdim lakin senin sonunda pek iç açıcı değil...

Muhadtabim degilsin sen kendi sonunu düsünmekle meskul ol bence
ise olgun bir müslüman gibi konusmayi ögrenerek baslayabilirsin
:)vesselam
 

Satuk Buğra

Profesör
Katılım
22 Ara 2006
Mesajlar
1,121
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
53
Söyle bakalım Ahuzar, Kabemi kıymetli vatanmı? Söylede öğrenelim! Belki ikiside kıymetlidir diyeceksin ancak böyle bir cevabı kabul etmiyoruz, hangisi daha kıymetlidir, onu söyleyeceksin. Ancak vatan dersen dinden çıkarsın, Kabe dersen en fazla vatanseverliği islam düşmanı laiklere kaptırırsın. Cevabınızı bekliyoruz, hemde merakla!
 

arşivist

Profesör
Katılım
17 Ocak 2007
Mesajlar
1,361
Tepkime puanı
3
Puanları
0
Web sitesi
www.smf123.net
Söyle bakalım Ahuzar, Kabemi kıymetli vatanmı? Söylede öğrenelim! Belki ikiside kıymetlidir diyeceksin ancak böyle bir cevabı kabul etmiyoruz, hangisi daha kıymetlidir, onu söyleyeceksin. Ancak vatan dersen dinden çıkarsın, Kabe dersen en fazla vatanseverliği islam düşmanı laiklere kaptırırsın. Cevabınızı bekliyoruz, hemde merakla!

dinden çıkarma peygamberlere bile tanınmamışken

acaba
 
Üst