Milli ittifakçilara hodri meydan!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
11263953_10153283427047298_626678187320697549_n.jpg

1510704_10153283425502298_8233149683015736566_n.jpg

KAFKAS

Kıdemli Üye
Kaybediyor tabi, ben de kaybetmedi demiyorum ki.

Kayıp trilyon diye bir alçaklık uydurmuşlar, AK SAÇLI GENÇLER diye bir çekişme medyada pohpohlanıyor, partinin içindekiler ayrı bir baş çekiyor, oy düşmeyip de ne olacaktı ki?

Kayıp trilyon diye uydurulan alçaklığı en iyi de a.gül, erdoğan, arınç bilir, çıkıp böyle bir şey olamaz deyip dim dik durup savunsalardı diyorum.

Bölünme olmasaydı, hepsi dik dursaydı fazileti parçalamasalardı saadetin başında tayyip erdoğan olurdu diyorum ben sana.

"erdoğan siyasi yasaklıyken ,erbakan siyasi yasaklıyken Saadet Partisi %34 oy u nereden alacaktı." diyorsun, ya Allah aşkına akpnin başında erdoğan yoktu, siyasi yasaklıydı ama aldılar, nasıl aldı?

Sıfırdan parti alıyor da (tayyibin başında olacağı bilinen) hazır parti diye almasın?

Neyse olan olmuş zaten yapacak bir şey yok.

Hayırlı cumalar.

Hayırlı kandiller.
Bil mukabele hayırlı kandiller geceniz mübarek olsun.

Siyasetin olduğu her yerde parti içi çekişmeler olur.Refahın oyunun Fazilet olunca düşmesini dediğiniz gibi düşünmüyorum,direkt 28 şubat ve parti kapatılması üzerine Erbakan ve Erdoğan ın o süreçte siyasi yasaklı olması !Ve o günkü konjöktürde birden çok siyasi alternatifli partinin var olması ,mesela doğru yol,anap,mhp,,o zaman siyasi yelpaze daha çeşitli ve birbirine yakın temel noktalarda ,kitlelerin bir nevi alternatif olarak görebileceği partiler mevcuttu o dönem.

Kayıp trilyon diye uydurulan alçaklığa gelince farklı düşünmüyorum lakin 28 şubat alçaklığının yanında pastanın kreması gibi kalıyor.Bütün medya gücü,o zaman 28 şubatçıların elinde , Erdoğan bir şiir okudu onu bile ne hale getirdiler.Kendini savunmasına fırsat vermediler.Kayıp trilyonu o zaman kime nasıl anlatacaksın ,bütün noktalar tekel altında!

Bölünme olmasaydı diyorsunuz,gene aynı noktaya geliyoruz 2 tane parti kapatılmış ve 2 önemli insan siyasi yasaklı ,Saadetin başında Erdoğan olamazdı!
Neden Erdoğan olamazdı çünkü o konjöktürde Milli Görüş ün yemediği tokat kalmadı,ne bürokratik kadrolarda ne de medya unsurlarında bir karşılığı yoktu.Şöyle düşünün bir araba 2 kere uçurumdan aşağı yuvarlanmış sen bu arabadan hayır bekliyorsun,belli bir kitle olsa bile 2002 seçimlerinde her şeye rağmen bu kadar yıpratılmalarına karşı farzedelim ,bölünme olmadı Saadet çatısı altında seçime girdiler. Ne oy alacaklardı ,maximum %15 peki o zaman 2002 seçimleri sonucunda nasıl bir meclis aritmetiği olurdu!Çok rahatlıkla 6 parti meclise girerdi peki o zaman siyasi yasaklı olan Erdoğan bu meclis aritmetiğinde tekrar Saadet Partisinin başına nasıl geçebilecekti?Saadet ,mhp,chp,anap,dyp,genç parti bu kadar farklı partiden uzlaşı çıkmasını beklemek bana mantıklı gelmiyor.

O zaman bütün bu süreçler yaşanırken, Erdoğanın şahsi kredisi milletin nazarında çok büyüktü ama 2 kere tökezleyen bir parti etrafında bu kitleyi birleştirmek mümkün olmazdı,neticede bir geçmiş var ,ayrıca kimse Erdoğan ın Saadet in başına bile geçeceğine ikna olacağına ihtimal vermiyorum olması muhtemel meclis aritmetiğinden bahsettim zaten.

"erdoğan siyasi yasaklıyken' Ak parti o oyu nasıl aldı?Aslında cevabı çok basit zaten şahsi kredisi çok büyüktü ,bu teveccühün etrafını Millî Selamet Partisi-Refah Partisi-Fazilet Partisi (Millî Görüş), Anavatan Partisi (Turgut Özal'a yakın isimler) ve Adalet Partisi-Doğru Yol Partisi (merkez sağ) kökenli isimlerle çevreledi.Millet zaten tekeri patlak siyasetten yaka silkmiş lakin alternatifsizlikten süreki 4 sağ görüşlü parti etrafında dolanıyordu.Birde üstüne büyük ekonomik kirz gelince aranan kan Ak parti oldu.Derseniz ki ya mhp,dyp,genç parti Ak partiye rağmen barajı geçselerdi ,baraja çok yakın oylar almışlardı o zaman da Erdoğan Ak parti nin başına geçebilecek miydi?Aynı şeyi düşünüyorum büyük ihtimal geçemezdi ,meclis artimetiği daha farklı olurdu!Lakin bu alınması gereken bir riskti ki Saadetin içinde olup,siyasi yasaklı olarak seçime girmeye göre daha az risk taşıyordu ve daha geniş bir kitleye hitap ediyordu siyasi yasaklı olmasına rağmen Ak parti bünyesi. Ve netice ortada 2 parti meclise girdi ,mecliste 2 parti olmasına ayrıca AK Partinin ezici milletvekili çoğunluğuna rağmen Erdoğan iğne deliğinden geçerek siyaset ve parti genel başkanlığı yolu açıldı!Sakın kader deme kaderin üstünde bir kader vardır

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye

AKP KONUŞUR İŞÇİLER BAKAR DURUR. KİMSE ONLARIN DERDİNİ SORMAZLAR.

Erbakan yapar fabrika, AKP onun üzerinde ot bitirir.

AKP AVM ile meşgul olur Milli Görüş ise AĞIR SANAYİİ YAPMAKLA MEŞGUL OLUR.

AKP, zinayı, kumarı içkiyi, eşcinselliği, süt bankalarını, sperm bankalarını serbest eder ahlak yozlaşması yapar Milli Görüş ise ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT der..

AKP faiz lobisine paramızı kaptırır.Milli GÖRÜŞ İSE HAVUZ SİSTEMİ VE EŞEL MOBİL SİSTEMİ GETİRİR

AKP; Haçlı ordularının temsilcisi olarak AB bakanlığını kurmuştur.Milli Görüş ise İslam Birliği Bakanlığı kurun diye hitap eder.

AKP; G8 ülkelerinde ısrar eder, Milli Görüş ise D-8 D-60 D-160 ülkelerin temsilciliğine üslenir.

AKP yerli mallları satar Milli Görüş % 100 yerli malı üretmeyi hedefler..

AKP, işçi ve emekli maaşlarına % 4 zam verir.Milli Görüş ise hiç kimseye danışmadan % 100 zam verir.Daha neler neler..

İşte AKP ile Milli GÖrüş arasında ki en küçük farkları bunlardır..Şimdi kim daha iyi hizmet ediyor veya hizmet etmek istiyor siz karar verin..

Milli Görüş konuşmaz o yapar.

KAFKAS

Kıdemli Üye
AKP KONUŞUR İŞÇİLER BAKAR DURUR. KİMSE ONLARIN DERDİNİ SORMAZLAR.

Erbakan yapar fabrika, AKP onun üzerinde ot bitirir.

AKP AVM ile meşgul olur Milli Görüş ise AĞIR SANAYİİ YAPMAKLA MEŞGUL OLUR.

AKP, zinayı, kumarı içkiyi, eşcinselliği, süt bankalarını, sperm bankalarını serbest eder ahlak yozlaşması yapar Milli Görüş ise ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT der..

AKP faiz lobisine paramızı kaptırır.Milli GÖRÜŞ İSE HAVUZ SİSTEMİ VE EŞEL MOBİL SİSTEMİ GETİRİR

AKP; Haçlı ordularının temsilcisi olarak AB bakanlığını kurmuştur.Milli Görüş ise İslam Birliği Bakanlığı kurun diye hitap eder.

AKP; G8 ülkelerinde ısrar eder, Milli Görüş ise D-8 D-60 D-160 ülkelerin temsilciliğine üslenir.

AKP yerli mallları satar Milli Görüş % 100 yerli malı üretmeyi hedefler..

AKP, işçi ve emekli maaşlarına % 4 zam verir.Milli Görüş ise hiç kimseye danışmadan % 100 zam verir.Daha neler neler..

İşte AKP ile Milli GÖrüş arasında ki en küçük farkları bunlardır..Şimdi kim daha iyi hizmet ediyor veya hizmet etmek istiyor siz karar verin..

Milli Görüş konuşmaz o yapar.
Miili ittifak seçim beyannamesinde aşağıdaki sorulara cevap arıyorum ,seçim beyannamesinde !!!!!!!Hala gösteremedin!!!!

Milli İttifak Seçim beyannamesinde:

https://drive.google.com/file/d/0B9s...X2s/view?pli=1

1)İmam Hatiplilerin askeri okullara girmesi ile ilgili bir ifade var mı?
2)Ayasofya nın cami olarak ibadete açılması ile ilgili bir beyanat var mı?
3)Okullarda kız -erkek ayrı eğitim görmesi gerekir diye bir ifade var mı?
4)Ateist ve lezbiyen dernekleri hakkında bir açıklama var mı?Kapatmayı düşünüyorlar mı?
5)Milli görüş kuvvetler ayrılığını nasıl prensip olarak kabul ediyor?
6)Basın özgürlüğü kime göre ,objektif standartı nasıl tutturacaksınız?
7)Faizli banka sistemini kaldırmıyor musunuz)
8)Milli Piyango,ve diğer şans oyunlarını da mı engellemiyorsunuz?
9)Genelevleri de mi kapatmıyorsunuz?
10)İsrail ile ticari ilşkileri askıya almayacak mısınız?
11)Milli İttifak Nato dan çıkmayı düşünüyor mu?
12)Esed Suriye nin başındayken ,Suriye ile ilşkileri nasıl devma ettireceksiniz?
13)Mısır da Sisi ile ilşkileri sıfırlamayı düşünüyor musunuz?
14)Pkk ile etkin nasıl mücadele edeceksiniz?

v.s..........

Yani kısaca havanda su dövmeye devam ?Eleştirmeye gelince mangalda kül bırakmıyorlar lakin bu konularda seçim beyannameleri ortada madem eleştiriyorsunuz ,farkınızı ortaya koyun ama malasef!!!

Dar alanda kısa paslaşmalar!!Yuvarlak söylemler ,detay yok bu konularda,kati ve kesin bir vurgu yok!!!

Ama şuna şu kadar buna bu kadar ,şöyle böyle bol keseden milletin cebine yönelik bol bol vaadler !!!Kalın siyah kelimelerle vurgulamışlar!!!!!!!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
1)İmam Hatiplilerin askeri okullara girmesi ile ilgili bir ifade var mı?

2)Ayasofya nın cami olarak ibadete açılması ile ilgili bir beyanat var mı?

3)Okullarda kız -erkek ayrı eğitim görmesi gerekir diye bir ifade var mı?

İlk ikiden başlayalım:

AKPnin seçim beyannamesinin hangi maddesinde bunlar var?

Yoksa 13 senedir tek başına iktidar olan akp ayasofyayı cami olarak ibadete açtı da bizim mi haberimiz olmadı_?

KAFKAS

Kıdemli Üye
İlk ikiden başlayalım:

AKPnin seçim beyannamesinin hangi maddesinde bunlar var?

Yoksa 13 senedir tek başına iktidar olan akp ayasofyayı cami olarak ibadete açtı da bizim mi haberimiz olmadı_?
HEP AYNI ŞEYLERİ KONUŞUYORUZ ,genel hatlarıyla hep eleştiri konularınız iktidarın durumu ile alakalı!!! vurguluyorum zaten ,sizin farkınız ne demek kadar doğal bir soru var mı,onu da vurguluyorum,büyülttüğüm kırmızı yazı içerisinde ki ibare anlaşılmak için yeterli değil mi?Eleştirildiğin konularda ,eleştirenin seçim beyannamesinde farkını ortaya koyması gerekir!!!!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
HEP AYNI ŞEYLERİ KONUŞUYORUZ ,genel hatlarıyla hep eleştiri konularınız iktidarın durumu ile alakalı!!! vurguluyorum zaten ,sizin farkınız ne demek kadar doğal bir soru var mı,onu da vurguluyorum,büyülttüğüm kırmızı yazı içerisinde ki ibare anlaşılmak için yeterli değil mi?Eleştirildiğin konularda ,eleştirenin seçim beyannamesinde farkını ortaya koyması gerekir!!!!

Tabi ki iktidarı yapmadığı, yapmasını istediğimiz şeylerden dolayı eleştireceğiz, bu normal değil mi? İKTİDARdan bahsediyoruz, İCRAAT MAKAMINDAN bahsediyoruz. NİYE ŞUNU YAPMADIN dendiği zaman sen koşa koşa gelip siz niye yapmadınızzzzzzz diyemezsin, dersen komik olursun, ülkede onlarca, yüzlerce, binlerce belki sorun vardır, sen gelip seçim beyannamesinde şu niye yoooook da diyemezsin, dersen yine komik olursun be kafkas.

Seçim beyannemesi dediğin şey nihayetinde 3-5 sayfalık bir şey.

100 sayfa vaat listesi hazırlansa sen o 100 sayfanın dışında şeyler gene bulursun, sen de bulursun ben de bulurum... gene şu niye yoooook deriz.

Bu yaptığın doğru bir mantık değil bunu bırak, çocuk gibi günlerdir aynı şeyi kopyalayıp duruyorsun, emin ol komik oluyorsun.

İHL konusunda, ayasofya konusunda sen bu insanların fikirlerini, düşüncelerini gayet iyi biliyorsun, ne yapacaklarını, en azından ne yapmak isteyeceklerini (yapabilirler veya yapamazlar ama isterler, arzularlar) sen de adın gibi biliyorsun... illaki binlerce sorunun tek tek kaleme alınmasın, 500 sayfalık bir seçim beyannamesi hazırlanmasına gerek yoktur.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Tabi ki iktidarı yapmadığı, yapmasını istediğimiz şeylerden dolayı eleştireceğiz, bu normal değil mi? İKTİDARdan bahsediyoruz, İCRAAT MAKAMINDAN bahsediyoruz. NİYE ŞUNU YAPMADIN dendiği zaman sen koşa koşa gelip siz niye yapmadınızzzzzzz diyemezsin, dersen komik olursun, ülkede onlarca, yüzlerce, binlerce belki sorun vardır, sen gelip seçim beyannamesinde şu niye yoooook da diyemezsin, dersen yine komik olursun be kafkas.

100 sayfa vaat listesi hazırlansa sen o 100 sayfanın dışında şeyler gene bulursun, sen de bulursun ben de bulurum... gene şu niye yoooook deriz.

Bu yaptığın doğru bir mantık değil bunu bırak, çocuk gibi günlerdir aynı şeyi kopyalayıp duruyorsun, emin ol komik oluyorsun.

İHL konusunda, ayasofya konusunda sen bu insanların fikirlerini, düşüncelerini gayet iyi biliyorsun, ne yapacaklarını, en azından ne yapmak isteyeceklerini (yapabilirler veya yapamazlar ama isterler, arzularlar) sen de adın gibi biliyorsun... illaki binlerce sorunun tek tek kaleme alınmasın, 500 sayfalık bir seçim beyannamesi hazırlanmasına gerek yoktur.
Ben de en başta yaptığın vurguna katılıyorum ,katılma noktam eleştirme hakkınızın olduğu lakin 3-5 sayfa dediğin seçim beyannamesinde, benim belirttiğim 14 madde ne kadar yer tutacak toplasan yarım sayfa !!!10 çeşit değişik kadamede iş gören insanlara şu kadar zam vurgusunu yapıyorsan .Bu 14 maddeyide görmezden gelemezsin!!! Ayasofya yı açacağız,İmam hatiplileri askeri okullara alacağız.Şans oyunları ,vs... yasaklayacağız,Allah aşkına kaç satır yer tutar.

KAFKAS

Kıdemli Üye

Şu seçim beyannamesini 3-5 sayfaya sığdıranıda tebrik etmek lazım,herhalde mikroskopa bakarak yazdılar.

https://drive.google.com/file/d/0B9s9HwmfCKn9OUJqbDI2c2M3X2s/view?pli=1

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

KAFKAS

Kıdemli Üye
:)

3-5 sayfa demek bir DEYİMDİR, 3 de olur 10 da olur 20 vs. de olur :)

Buraya takıldıysan düzelteyim: nihayetinde 25-30 sayfa :)

Neyse daha fazla uzatmak istemiyorum, sen gene kopyalayıp nasıl da acapi sorular sordum haaaaa diye keyifleneceksen kopyala yapıştır:)
Sen onu hatıra defteri büyüklüğünde bir 50 sayfa yap:)Yani Erzrumda ki hayvanclıktan bahseden bir seçim beyannamesi varken ,gidip sorduğum soruların acaipliğinden bahsetmek enteresan olmuş!İllaki aynı mantıkla karşıma çıkanlar için cevaplayamadıkları soruları tekrardan görmelerinde bir zarar yok:)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
neyse boşver be kafkas, emin ol senin sıraladığın 10-15 maddeyi tek tek yazsalardı sen bunlardan başka bi 15 madde da bulurdun :)

ummuhan

Kıdemli Üye
Ahh ah Muhsin Yazıcıoğlu! orada da rahat vermez bu menfaat çeteleri değil mı?