Milli Görüş’ü CHP’ye değnek yaptılar!

cemaliii

Kıdemli Üye
Bu mesajı alıntılayarak cevap veriyorum ama iki konuda seni doğru anladıysam fikirlerine katılamıyorum.

Birincisi oy kullanmayan ve bunu dini sebepler nedeniyle düşünen birinin hilafet yanlılarını benimseme nedeni nedir? Usûlen ise usüllerini benimsemiyorum demen gerekirdi. (Bu arada bahsettiğin kimselerden değilim fikir beyan etmek için de sormuyorum. Görüşlerinle bu durum biraz tezat teşkil ediyor gibi geldi. Onun için sorma ihtiyacı hissettim)

İkincisi 2 yanlış arasında tercihte bulunmak zorunda kalsan hangisini tercih ederdin? (Erdoğan ve Muhalefet)

Son olarak oy kullanmayan bir kimse olarak fikirlerimi belirteyim. Tayyip Erdoğan lâiklik denen şeyi insanların gözünde kısmen temize çıkarması nedeniyle bir bakıma dini açıdan ciddi zararları olmuştur. Ama bir vâkıa da var ki yerinde muhalefetteki kimseler olsa (toplumun geneli açısından tesettür bağlamından çıkmış olsa da) başörtüsünden tutunda bir çok konuda daha büyük zulümler yaşanacaktır. (Saadet belki istisnâ olabilir ama onların da ne yapmak istediğini emin olun anlayamıyorum.) Abdullah Gül gibi daha demokrat birisinden Tayyip Erdoğan daha iyidir diye düşünüyorum en azından.

Son olarak Fetö meselesine gelince başından bu yana yönetenler ve yönetilenler şeklinde ayrılarak müdahale edilmesi gerektiği görüşündeyim. Somutlaştırmak gerekirse darbeyi yönetenler ve bizzat içinde yer alanlarla sadece sohbete gidenler bir tutulmamalıydı. Şahsen şöyle bir metod takip ederdim. Darbeyi yönetenler ve her türlü kolluk kuvvetinde yer alanları ihraç eder cezalandırır (asker , polis, mahkeme , adliye v.s.) , bunun dışında kalan kamu görevlilerini tedbirli memur gibi bir statüye alır 5 sene içerisinde ilgili yapıya en ufak bir temas ve destek olması durumunda ihraç edilecek hükmünü koyardım. Burada birinci kesimin yaptıklarının hiçbir savunulur tarafı olamaz. İkinci kesime gelince uyarmadan etmeden direkt olarak infaz edilmeleri bana göre ağır bir ceza oldu. Herkesin malumu içlerinde sadece dini sohbete iştirak etmek için hazır bulunan insanlar da vardı. Bununla birlikte ikinci kesimin cezalandırılıp, daha tehlikeli ve yönetme yetkisi olan siyaset ayağına pek dokunulmaması da adalet açısından pek uygun olmadı. (İkinci kesim bunlara göre hiçbir şey bana göre)

Feto ve bahsettiğiniz ikinci kesim hakkında yanlış analiz ediyorsunuz. Muhtemelen fetoyu tanımıyorsunuz. Fetonun bahsettiğiniz asker polislere imamlık yapan yönlendiren lider olan kimler? Darbe gecesi akincida komuta eden kim? Adil öksüz. Takip ediyorsanız Birçok ilde jandarma emniyet imamları kim? Ya öğretmen, ya üniversite hocası vs.

Bunun yanında dediginiz gibi masum olan olanlarada adaletli olmak gerekir. 15 temmuz az uz bir olay değildir. Eğer gerceklesseydi felaketti halimiz. Bu nedenle duamız suçlular cezasını çeksin, masum olanlarada adalet tecelli etsin.

cahid

Kıdemli Üye
Feto ve bahsettiğiniz ikinci kesim hakkında yanlış analiz ediyorsunuz. Muhtemelen fetoyu tanımıyorsunuz. Fetonun bahsettiğiniz asker polislere imamlık yapan yönlendiren lider olan kimler? Darbe gecesi akincida komuta eden kim? Adil öksüz. Takip ediyorsanız Birçok ilde jandarma emniyet imamları kim? Ya öğretmen, ya üniversite hocası vs.

Bunun yanında dediginiz gibi masum olan olanlarada adaletli olmak gerekir. 15 temmuz az uz bir olay değildir. Eğer gerceklesseydi felaketti halimiz. Bu nedenle duamız suçlular cezasını çeksin, masum olanlarada adalet tecelli etsin.

Komuta kademesi bana göre de 1.kesim içinde yer alıyor. Onlar için gerekenin yapılmasında hemfikirim. 2.kesimden kastım birilerini komuta etmeyen, sohbetlere katılan Cumhurbaşkanı'nın tabiriyle kandırılmış olan kesim. Velev ki ayırt edilememiş olsun 5 yıllık süre zarfında (süre duruma göre değiştirilebilir) ısrar eden olursa misliyle cezalandırırsın olur biter.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
DcqV3wvX0AATidh.jpg

BAZILARI da DEĞNEK olmak için uğraşıyor demek ki :)

KAFKAS

Kıdemli Üye
Hedef Erdoğan'ı indirmek! Hepsi 'Tamam' dedi...Muhalefet liderleri, Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu ve Pervin Buldan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın "Şayet bir gün milletimiz 'Tamam' derse ancak o zaman biz kenara çekiliriz" sözlerine ortak bir yanıt verdi: 'TAMAM'Atılan mesajlara diğer cumhurbaşkanı adaylarından da destek geldi.
1525803059-2349ea.jpg

1525803465-df9969.jpg

KAFKAS

Kıdemli Üye

ihvanistanbul

AkhenAton
Yaw adamlar muhalefet ve baskan adayi tabi ki hedefleri tayyip reisin yerine gecmek olacak niye abes geliyor anlamıyorum?

Hakperest

Kıdemli Üye
Fetonun oturduğu sandalye de dört ayaklı
Bu ayaklar temelde ince olur ama marul yaprağı kadar ince değil tabi

cahid

Kıdemli Üye
@KAFKAS avatarını görünce aklıma bir zamanlar burada bayağı aktif olan "AGBİ" geliyor :)

KAFKAS

Kıdemli Üye
Vay değnekçiler vay !Şu işe bak arkadaş!2013 de çapulcu ayyaşların söylediklerini,şimdi değnekçiler söylüyor!

DGFw19RW0AAtAJN.jpg

karamollaoglu_biz_gelsek_tum_yatirimlari_durdururuz_h31550_a67a5.jpg

kebîkec

İhvan Forum Üye
hebele hübele hüb... Hocam Türk yoktur savını öne sunan bir adamın neyini referans kabul edeceğiz? Tıpkı Allah yok, Muhammed Mustafa (haşa ) yalancı diyen adamdan din öğrenmek gibi bir şey bu mantık.

Balkanlarda Türk kelimesi Müslüman anlamında kullanılır diyor özetle ve doğru söylüyor. Ben gezdim gördüm. Sen de gez sende gör. :)

Hakperest

Kıdemli Üye
hebele hübele hüb... Hocam Türk yoktur savını öne sunan bir adamın neyini referans kabul edeceğiz? Tıpkı Allah yok, Muhammed Mustafa (haşa ) yalancı diyen adamdan din öğrenmek gibi bir şey bu mantık.
Türkler ova kürtleridir
Yağmur yağdıktan toprak kurudukdan sonra bu toprakta dolaşıp
Tırk tırk seslerini severlermiş bu yüzden onlara türk denilmiş
Safkan kürttürler bildiğin

ihvanistanbul

AkhenAton
Balkanlarda Türk kelimesi Müslüman anlamında kullanılır diyor özetle ve doğru söylüyor. Ben gezdim gördüm. Sen de gez sende gör. :)

Valla bizim orda Türke türk denir. Balkanlara gidene kadar Türklere falan filan mı deniyormuş. Ümmetçilik yapacağım diye saçma sapan bir zırva. Bugün Türklük = Müslümanlıktır dese anlarım. Kaldı ki Türklük = Müslümanlıkta değildir. Şamanı da var, hristiyanıda. Tıpkı Araplar gibi.