Mescid-i Aksa'da Tansiyon Yükselten Gelişme

cahid

Kıdemli Üye
Katılım
18 Ağu 2009
Mesajlar
6,187
Tepkime puanı
1,438
Puanları
113
Konum
Muamma...!
resim.php

İsrail işgal güçleri, Mescid-i Aksa'nın kapılarını kapattı.

Mescid-i Aksa'ya girişlere engel olan İsrail işgal güçlerinin, Yahudilerin Mescid-i Aksa'ya girişlerine müsaade ettiği gözlemlendi. Kudüs'teki kaynaklar, Yahudi bir grubun Mescid-i Aksa'nın avlusuna girdiği bildirdi.

Mescidi Aksa’daki Yazma Eserler ve Belgelendirme İdaresi Müdürü Nacih Bukeyrat, herbirinde onlarca kişinin yer aldığı 3 farklı Yahudi grubunun Mescid-i Aksa'nın avlusuna bugün sabah saatlerinde baskın düzenlediğini söyledi.

Bukeyrat, Mescid-i Aksa'nın avlusuna giren Yahudilerin dini ayinler yaptığını belirterek, sözde Süleyman mabedinin yıkılışının yıl dönümü münasebetiyle, Çarşamba günü daha büyük bir baskının beklendiğini kaydetti.

Açıklamasının devamında Bukeyrat "Yahudilerin Mescid-i Aksa'nın avlusuna girmekle Mescid-i Aksa'yı kirletmediğini zannedenler yanılıyorlar. Her Müslüman elindeki imkanları seferber ederek Mescid-i Aksa'yı korumalıdır" dedi.

Sabah saatlerinde düzenlenen bu baskından ötürü Kudüs'te tansiyonun yükseldiği, her şiddet olaylarının tekrardan başlayacağı öğrenildi.

Şuana kadar çok sayıda Kudüslünün Mescid-i Aksa'nın kapılarında toplandığı fakat bir çatışmanın yaşanmadığı bildirildi.

isra haber
 

fakiri

Kıdemli Üye
Katılım
14 Ocak 2007
Mesajlar
15,969
Tepkime puanı
355
Puanları
83
Konum
KOCAELİ
Şu bir hakiklat ki İsrail, başına gelecek ve muhakak olarak yaşayacağı, kaçınılmaz bir son olan haritadan yok olma sürcine girmiştir. Kıyamete yakın müslümanlarla girişeceği savaşta mutlak yenilgi alacak olan bu iflah olmaz lanetli kavmin yok olması olayına sanırım bütün dünya devletlerinin etekleri zil çalacaktır.
 
Üst