Mehdi Konusunda Sorular

ALI25

Kıdemli Üye
Mehmed Kırkıncı:Nur Talebeleri Kur’an-ı Kerimdeki 33 ayetin Risale-i Nur’a, müellifine ve Nur Talebelerine işaret etmesini nazar-ı itibara alarak ahir zamanda beklenen mürşid-i azamın(yani Mehdi'nin)Bediüzzaman Hazretleri olduğuna kanaat getirmişlerdir.Kur’an’ın bu işaretlerini nazara almayarak,sadece Üstadımızın ihlâs,tevazu ve tedbir esaslarına bina edilen ve te’vile açık ifadelerini öne sürerek,istikbâlde gelecek ve Üstadın vazifesini tekmil edecek bir Zata Mehdi-i Azam demenin vakıa mutabık olamayacağında ekser Nur Talebeleri mutabıktırlar.Yani bu süper zeka nurculara göre nursi merhuma mehdi demiyor isen,Kur'an'ı dikkate almıyormuşsunuz.
Bu da bir görüs ve ona dair bir söz olur buna dair suanda birsey de demek istemiyorum.

Sonra ben sayet actigim bu sorulardaki konulara bir cevab verecek olur ise birsey derim biinillah.

Okumus ve de bu zamana kadar ne varsa ögrendigim den kisacasi.

ALI25

Kıdemli Üye
Mehdi şu an İstanbulda bir okulda öğretmenlik yapıyor.7-8 yıl sonra Allah cc ömür verirse emekli olacak ve mehdiliğini ilan edecektir.Büyük ihtimalle emekli öğretmen arkadaşlarıyla beraber hareket edip memleketi kurtaracaktır. :gl
Abi bu cevab da istedigim gibi olmamis ve bizim sorulara da bir uygun da düsmüyor.

ALI25

Kıdemli Üye
Bir hadiste Mehdi as,insanların içinde dolaşır ama insanlar onu tanıyamazlar.Bu hadis şu anlama gelebilir; Mehdi as.açıkça TV'lere çıkmayacak,bilinmeyecek.Vazifesini gizli yapacak.

Eline saglik kardesim dedigin da haklilik payi var ve dedigin sekilde de olabilir.

ALI25

Kıdemli Üye
Mehdi'nin elinde sihirli değnek var.Ona tabi olanların kalbine islamı ışınlayacak Allah diledikten sonra her şey olur.
Böyle seyi ilk duymus oldum yanilmiyorsam daha böyle bir sey de okudugumu hatirlamiyorum.

Adams77 bunu bizzat okudun mu yada duydun mu var mi bir kaynak olarak da rica etsem.

ALI25

Kıdemli Üye
Bakalim hayirlisi ile yüce rabbimin izniyle daha neler görecegim ve bizde diyoruz kendi adimiza 1 kac kere olsun dedik 22 sene ye yakindir kitab okumaktayiz cok sukur yüce rabbime.

hirahos

Kıdemli Üye
@ALI25 abi bir tanesin. Seviyorum seni. :) Hürmetler, dua edesin.

ALI25

Kıdemli Üye
O hürmet bizden de size abim bir hatamiz olur ise sizin gibi insanlar tarafindan da bir af ola insallah.

ALI25

Kıdemli Üye
Demek ki burdaki insanlarin cogu mehdi hakkinda iyi ve de yeterli bir bilgi sahibmisler.

Ben bu soruya daha cok kisi katilir diye düsünmüstüm neyse sorun degil saglik olsun.

ALI25

Kıdemli Üye
Bunu daha önce okumus ve de ögrendigim seyleri kisaca vermekle yetinecegim.

Mehdi resulullah s.a.v´in soyundan gelecek ve de beklenen bir Imam´dir.

Kendisinin isminin muhammed gibi olacagi.

Kendisinin babasinin ismi de resulullah s.a.v babasinin ismi gibi olacagi.

Ne zaman cikacak bu ahir zaman da kendi cikacaktir.

Bunun cikacagi zaman olarak ahir zaman olur ve bu konuda tam olarak $u tarih de cikacaktir denilmemistir.

Bu zamana kadar ben mehdiyim diyen insanlar icinden cikanlar oldu.

Mehdi ciktigi zaman hz.isa ile beraber olacaktir.

Birde $unuda sözüme ilave edeyim o insanlarin arasindan cikacak bir baska ifade ile bir toplulugun icinden cikacak deniliyor.

ALI25

Kıdemli Üye
Sitedeki bu konudaki acmis oldugum sorulara cevab verenler ve bir sey olarak bir söz olsun ekleyenlerin eline saglik ve de sizlere sag olun derim.

ozbek2635

Üye
Mehdi a.s şuanda hayattadır 3.dünya bitimine doğru herkesin ümitleri kestiği anda çıkacaktır.15-20 seneye kalmaz zuhur eder.

ALI25

Kıdemli Üye
Mehdi a.s şuanda hayattadır 3.dünya bitimine doğru herkesin ümitleri kestiği anda çıkacaktır.15-20 seneye kalmaz zuhur eder.
Senin bu sözüne bakarsak bu da demek olur ki mehdi a.s 2030 yada 2035 e kadar cikacak bu tam bir tarih verme olur ve bunuda kim söylüyor veya bu gibi bir söz nerde geciyor.

hirahos

Kıdemli Üye
Süfyani'nin alametleri çıkmadan Mehdi As. dönemi başlamaz.

Fırat taşıp Kufe'yi sel alacak. Şam Haresta yere batacak. Kabe'de bir Haşimi öldürülecek. Mısır, batı tarafından 2 kez işgal edilecektir.

Süfyani'nin çok alametinden sadece beşi. Bunlar yaşanmadan Süfyani döneminde olunduğundan emin olunmaz; peşine Mehdi As. teşrif etmez.

Vaktini ancak ve ancak Allah Teala bilmekte. Bu sahada Veliler bile tarih verse, çıkmadığı görülmüştür. Ne hikmetse.

İnşallah yakınlaşmıştır, ümidimiz var.

ALI25

Kıdemli Üye
Eline saglik dogru ve de güzel bir yazi yazmissin sen sag ol Hirahos abi.