Mehdi hazretlerinin zuhur tarihi...

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
Neredeyse 2005 yılından beri islam-i forumları takip ederim.Ne hikmettir ki mehdi konusu tâ o tarihten beri tartışılır,ve güncelliğini muhafaza eder.Lakin sonuç itibari ile popüler olduğu kadar-da çelişkili ve körü-körüne tartışılan,bir konu olmaktan öteye geçememiştir.

Yani demem o ki,bu konu çok su götürür.Nitekim mehdi'nin zuhurundan çok bizi ilgilendiren birey'in kendi iman mevzusudur.Bunu iyi tefekkür etmeliyiz.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!

Gülen bunları Adnan Hoca'ya mı söyledi?Her fırsatta fiziksel özellikleri ile Hz. Mehdi olduğunu ima eden Adnan Oktar'a Gülen'den cevap geldi

Fethullah Gülen sohbetinde kendisine bu zamana kadar çok sayıda mehdinin başvurduğunu hatta bazılarının kendilerine yardımcılık teklif ettiğini anlattı.
"Peygamberliğin dışında ilan edilme mecburiyeti olan hiçbir konu yoktur. Buna Ebu Hanifelik, Şafiilik, Malikilik, Hanbelilikdahil olduğu gibi mehdilik de dahildir. İlan etme, onu insanlara tebliğ etme gibi bir sorumluluk yoktur" diyen Gülen yaşadığı en ilginç sözde mehdi anılarını anlattı.
Gülen "Şu anda belki sadece Türkler içinde ben 4-5 tane Mehdi tanıdım. 3 tanesi benimle münasebete geçti. Çok enflasyonu var bunun yani" dedi.
Bu konuda dertli olduğunu söyleyen Fethullah Gülen, kendisini ziyarete gelen bir başka gencin mehdilik iddiasını da anlattı.
Bir tanesini daha anlatayım da ben bakın yani evet arz edeceğim bir şey var esas dertliyim ben. Öbür binada odama geldi benim. Dedi ki 22 yaşındayım sadece kendimi Hüseyni biliyordum dedi. Zülcenaheyn olacak ya öyle söyleniyor yani. Son zamanlarda tahkikak-ı amikame binaen ben Hasani olduğumu da tespit ettim diyor. 22 yaşındayım. İlim ufkum, bilgi ufkum, bilgi ufkum benim zayıf oraya varmadığı için bir şey diyemeyeceğim.
GÜLEN'E YARDIMCILIK TEKLİFİ
Mehdiliğini ilan edeceğini açıklayan ve Gülen'e yardımcılık önerenler dahi olmuş:
"Şimdi diyor ki ben mehdiyim hatta diyor yani 4 dakika sizin zamanınızı israf etmiş olurum. 4 saniyede de anlatabilirim ben bunu diyor. Bir şeyler anlatıyor ama anlatmıyor o. Sonra da diyor ki bilirsin yani ben sana karşı tevecühüm tamdır. İnşallah 2015'te ilan edeceğin bunu sen benim Ebubekir'imsin diyor. Thank you very much. Hafizanallah ve iyyakum denir buna karşı. Allah bu türlü dalaletten sapıklıktan muhafaza buyursun"
Bu tehlikenin arkasında ise kişinin ben demeye başlaması ve şöhretin peşinde koşma gibi sapıtmalar yatıyor.
Sana ne kadar kabiliyet vermişse Allah (CC) hepsini o istikamette değerlendirme. Hafizanallah azıcık böyle kendine bir şey ayırsan şahsın şöhretin adına duyulman ve bilinmen adına neden bahsedilmiyorum, ben de bir bahsedilme yolu bulsam böyle, adımı altına yazsam imzamı atsam, bir de el alem falan da deseler. Hafizanallah ilk sapıtmalar bununla başlar
ONLARA ŞEYTANIN DÜDÜĞÜ DİYOR
Gülen, bu tip insanların şeytanın düdüğü haline geldiğini söyledi. Şeytan böyle düdük haline getirebilecek öttürülecek insanları yer yer dudaklarına götürüyor, üflüyo. Ney diyemem ona çünkü onun sesinde bir mübareklik var yani. Hazreti Mevlana da kullanmış onu. Onun için bağışlarsanız benim saygısızlığıma verin. Düdük dedim ona. Şeytanın düdüğü insanlar bunlar. Dudaklarlarına götürüyor şeytan, onlara üflüyor. Allah selamet versin, Allah hidayet eylesin.

kaynak:
http://www.internethaber.com/gulen-bunlari-adnan-hocaya-mi-soyledi-490496h.htm

ibrahimi

Has Uşak
Medet kapısı, umut kapısı.

Umut fakirin ekmeğidir sözünün müslüman versiyonu.

Bir de kesin tarih verilmiş ya inanmıyorum artık, bırakın insanları sömürmeyi.

Okyanus

Profesör
Çağımızın insanının kafası karışık,dahası müslümanının da kafası karışık.Herkes okuyan okumayan daha çok da okuyan.Her meseleyi aklına aldırmaya uğraşıyor.Almıyorsa red yolunu seçiyor.
Acaba diyorum günümüz insanı Efendimiz döneminde yaşamış olsaydı ,olacakları seyreyleyin.Miraç olayı söylense,yada benzer Allahın rasulünün bildirdiği haberler.Bu benim kafama yatmadı,bunu Kurana vuralım mı diyecekler yoksa orada hazır Zaten reddeden akıllı ve güçlü bir grup var o safa mı geçecekler.Yoksa o söylüyorsa kesinlikle doğru söylüyor erdemliliğini mi seçecekler.
O zaman müslümana düşen tavır ne ise, bu zamandada aynı değil mi?Aynı tavır olmamalı mı?Neyi kurcalıyoruz?İster kendini alim zannetsin ,ister günümüzün en popüler edebiyat yapan günümüz alimi olsun,istersede gerçekten alim olsun yada sıradan bir bir müslüman olsun.Bir konu hakkında Efendimiz bir haber getirmişse bize düşen tavır Hz Ebubekir'in tavrı olmalı diyorum vesselam.

Bîdâr

Aktifleşmemiş
Çok ilginç..
Hakikaten mehdi enflasyonu var.

ŞehbaL

Kıdemli Üye
Hz. Mehdi'nin geleceğini kabul ediyorum lakin şu tarih hesaplamaları pek doğru gelmiyor bana :gl

Hadi yarın gelecek olsa ne değişecek yani tavırlarımızda? Mehdinin geleceği günü değil de ölümümüzü düşünerek hesaplamalar yapsak nasıl olurdu acaba?!

reis

Kıdemli Üye
Adnan Hoca; "Mehdi gelene kadar Tayyip Erdoğan görevde" dedi.
Desenize Tayyip düşmanları çatır çatır çatlayacak. :)

fakiri

Kıdemli Üye
Allahu alem. Vaktini saatini ancak Allah bilir. Mehdi As'ın vakti konusunda tarih veren Velilerin bugüne kadar yanıldıkları görülmüştür. Mesela Bursevi Hz.leri gibi muhterem bir Zat, Mehdi As'ın zuhuru 1900'lü yılların başlarında demiş, Ali Haydar efendi el yazması bu satırlarının yanına "hani noldi?" diye not düşmüştür. :)
Kıbrısi çevresi ise hemen her sene bu muharremde diye vakit veriyorlar ama onlarınki de boşa çıkıyor. O yüzden itibar etmeden önce ihtiyad etmekte fayda vardır. En doğrusunu Allah bilir demek lazım.
Not: İnşallah, vaktini saatini bilemesek de bir an önce çıkmasını biz de Allah'tan diliyoruz.

Şu çok ayan ve gün gibi bir hakikattir ki, İsmâil Hakkı Bursevî Hazfretleri çok büyük bir evliyâdır. Nice makbul ve muteber eserler vermiştir.Bunlardan en önemlisi de "Ruhu'l-Beyân" adlı tefsiridir. Bu tefsirden esinlenerek ve hatta bu eserin ön ismi olan "Ruhu'l" kelimesini dahi inhital ederek tefsir yazamaya kalkışanlar, bu zatın büyüklüğü karşısında sümüklüböcek gibi kalırlar. Neymiş efendim, Ali Haydar diye anılan bu zat, İsmâil Hakkı Bursevî Hazfretleri'nin Mehdi Aleyhsselâm'ın zuhurunu 1900 lü yılların başları demişmiş te, bu cahil insan el yazması bu satırlarının yanına "hani noldi?" diye not düşmüşmüş!!!!
Bir defa, bu insanın ilimden ve Allah'ın veli kullarına saygıdan bir nebze nasibi olsaydı, böyle bir davranışta asla bulunmazdı. Yapmışolduğu bu hareket ve saygısızlık bu kişinin ne kadara nakıs ve olmamış-hamb,rkşiolduğunun en büyük delili ve göstergesidir diye düşünüyorum.

DADAS

Yeni
@rabbinsadikkulu noldu hani 24 kasımda çıkıyordu :D

Yaw miletten utanıp kenara çekileceğinize halen daha kıvırma manevralarıyla başlığı canlı tutmaya çalışıyon ya yüzsüzlüğün de bu kadarına pes doğrusu.