Meb: "Son Mektup"u tavsiye ettik, çünkü!" | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Meb: "Son Mektup"u tavsiye ettik, çünkü!"

spesifik

آزادی قید و بند
Yönetici
Süper Moderatör
İhvan Üyesi
Katılım
18 Ağu 2007
Mesajlar
24,545
Puanları
113
Açıklama şu şekilde... "Sinan Tartanoğlu imzasıyla çıkan haberde yer alan 'Bakanlığımızın “bir filme gişe desteği sağlamak” amacıyla öğrencilere genelge ile izlettirdiği' iddiası çirkin bir çarpıtmadır.
Çanakkale Savaşı'nın 100. Yılı münasebetiyle çekilen, içeriği bakımından vatan ve millet şuurunu, birlik ve beraberlik tasavvurunu izleyiciye büyük bir yalınlıkla aktarmayı başaran “Son Mektup filminin öğrencilerimize tavsiye edilmesini “filme gişe desteği sağlamak” olarak yorumlamak, bundan rahatsızlık duymak ancak filmi izlememiş olmak veya Çanakkale ruhuna bigâne kalmakla izah edilebilir.
Öğrencilerimizin tarih şuurunun gelişmesine katkı sağlayan; millî ve manevî değerlerimizi tanıtan "Son Mektup" gibi filmler, bundan sonra da Bakanlığımız tarafından öğrencilerimize tavsiye edilecektir."
 

ummuhan

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
1 Eyl 2007
Mesajlar
12,943
Puanları
113
Neymiş Ata ları yokmuş filmde Son mektupta deniz ve hava savaşı ağırlıkta işlenmiş Atanız Barbarosdu da biz mi görmedik :eek:leyo:
 

Dut_agaci

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
14 Ocak 2007
Mesajlar
7,219
Puanları
83
Web sitesi
www.Menzil.Net
Dehşetli bakanlık MEB !

BİR : Film tavsiye edeceğine yüzlerce belgesel hazırlatır seyir ettirebilir

İKİ : Film tavsiye edeceğine kitaplarını tarihsel dokuyla bezeyip, düzenleyebilir.

ÜÇ : Altlarında son model arabaları, ellerinde akıllı telefonları, saçlarında jöleleriyle kıymetli hocalarımıza tarihi öğretip, öğretmeleri hususunda gerekli donanım sağlanmalı.

Tüm bunlar bittikten sonra, zevkine filim tavsiye etsin :)
 
Üst