Maksat Uzum Mu Yemek Bagciyi Mi Dovmek!

serhildan

Paylaşımcı
Bağcı mülk sahibidir. Bağcı izin vermiş üzüm yemek serbest demiş. Ama bağcının bu iznini suistimal haddi tecavüzdür. Haddi Tecavüz affedilmez. Haneye girip, maksat fitne fesad çıkarmaksa inanıyorum mülk sahibi izin vermez, ve mülk sakinleride. Sanırım bağcınında, bağında, bağ sakinlerininde, korkusu yok:)

Yukarıdaki yazıya binaen yazmıyorum. Ama

Çok sık olan bir vâka olduğundan buraya yazma ihtiyacı hissettim.

Köklü bir inanışın birden bire yıkılamıyacağını bilen bazı zavallılar. Önce bir takım masum sorularla yaklaşırlar, soruya cevap verdiğiniz zaman, delil aranır, delil verdiğiniz zaman muteberlik istenir. Şimdi izlenilmesi gerek bir yol. Adam sorusu ile sizin inancınızı çözdü. Delilinizle kemaliyetinizi ölçtü. Şimdi yıkım gerçekleştirecekya. Önce sizin muteberi çürütmek lazım. O kolay. O nu yaptıktan sonra " bak bana verdiğin cevap yanlışmış, gel sana doğru yolu göstereyim".

Şimdi açıkcası ben iran meşrebli kişilerle çok oturdum kalktım. İlk etapta kardeş oluyorsunuz, valla tartışma ilerledikçe ve ikna kabiliyetlerinin faide vermiyiceğini anladıkça iş son son, sizi ve sizin delillerinizle birlikte top yekun inancınızı din halkası dışına çıkarmakta çareyi buluyorlar.

Bağ burda bağban burda, İnternette; velev müstenası vardır, bütün forumlarda, ama illaki cevval, ruhu genç, kendi genç, ehli sünnet vel cemaat itikadını savunan, seven, keskin akıllı, kavi yürekli, islam alimlerine saygılı, bilgili, savunan arkadaşlar olmuşlardır. Hamd olsun. Ve bunlar hüsrana uğramazlar. Zira sırtlarını sağlam yaslamışlardır.

Bir nevi bu tartışmalarda faideli.

Zira artık kuru bir itikad ve inanış değil, gençler arkadaşlar abiler, ablalar, artık herkes öyle kolay ulaşmaya başladıki kaynaklara. Ve bu kaynaklar yatsınamaz bir hakikat bu tip tartışmalrla ortaya çıktı. İllaki hiç bir tartışmaya girmeden yazanlar olmuştur. Ama soru cevapta daha keskin daha kıvrak cümleler zuhur etmiştir. Ben vakti zamanında ve şimdi dahi bunlardan çok istifade ettim ve ediyorum.

O açıdan, bağ burda, bağban burda, mülk sahibide izin vermiş, sofrada snırım yerde var, buyrun:)

U

ummuhan

Guest
siz bilinçli bir saptırıcısınız
ön yargı sahibisiniz
söylediğimi size ispat zorunda değilim
cevap vermiycem tekrar
gerek yok
mesaj gereken yere gitmiştir
siz çarpıtmaya devam edin

Maksat hasıl olmuştur vesselam.....

Ve sözün Hülasası :

Köklü bir inanışın birden bire yıkılamıyacağını bilen bazı zavallılar. Önce bir takım masum sorularla yaklaşırlar, soruya cevap verdiğiniz zaman, delil aranır, delil verdiğiniz zaman muteberlik istenir. Şimdi izlenilmesi gerek bir yol. Adam sorusu ile sizin inancınızı çözdü. Delilinizle kemaliyetinizi ölçtü. Şimdi yıkım gerçekleştirecekya. Önce sizin muteberi çürütmek lazım. O kolay. O nu yaptıktan sonra " bak bana verdiğin cevap yanlışmış, gel sana doğru yolu göstereyim".

Şimdi açıkcası ben iran meşrebli kişilerle çok oturdum kalktım. İlk etapta kardeş oluyorsunuz, valla tartışma ilerledikçe ve ikna kabiliyetlerinin faide vermiyiceğini anladıkça iş son son, sizi ve sizin delillerinizle birlikte top yekun inancınızı din halkası dışına çıkarmakta çareyi buluyorlar.

işte çarpıtmaya devam
konuları
kişiselleştirmekten başka ameliniz yok

bana birde iran meşrepli demişler
acaba islam daki taifeleri belli milletler mi çıkarmış

bu ne cehalet
ayrıca ben trabzonluyum
ne işim olur
ne alaka yani

neyse değmez cevap yeter bu kadar