Maher Zain/ Ezgileri

z£LaL

Börtecine

In a time of darkness and greed
İNSANLIGIN KARANLIK VE İHTİRASLI ZAMANLARINDA
It is your light that we need
SENİN NURUNA İHTİYACIMIZ VARKEN
You came to teach us how to live...
BİZE HAYATIN NASIL OLDUGUNU ÖGRETMEK İCİN GELDİN
Muhammed Ya Rasulallah..

You were so caring and kind
COK DUSUNCELİ VE NAZİKTİN
your soul was full of light
RUHUN NURLA DOLUYDU
You are the best of mankind
SEN İNSANLIGIN EN İYİSİSİN

NAKARAT:
Muhammed Hayru Halkillah
Sallu ala Rasulillah
Habibil Mustafa
Peace be upon The Messenger
SELAM ONUN ÜZERİNE OLSUN
The Chosen One
TEK SECİLMİS OLAN

From luxury you turned away
LÜX OLAN HERSEYDEN YÜZÜNÜ CEVİRDİN
And all night you would pray
BÜTÜN GECE BOYUNCA DUA EDERDİN
Truthful in every word you say
SÖYLEDİGİN HER KELİME COK DOGRU
Muhammed Ya RasulAllah
Your face was brighter than the sun
YÜZÜN GÜNEŞTEN DE AYDINLIK
Your beauty equaled by non
GÜZELLİGİN AYLA EŞİT
You are Allah's Chosen One
SEN ALLAHIN TEK SECTİGİSİN

Nakarat:
Muhammed Hayru Halkillah
Sallu ala Rasulillah
Habibil Mustafa
SELAM SENİN ÜZERİNE OLSUN
The Chosen One
TEK SECİLMİŞ OLAN

I'll try to follow your way
SENİN YOLUNU TAKİP ETMEYE CALISACAGIM
And do my best to live my life
VE HAYATIMI EN İYİ ŞEKİLDE YAŞIYACAGIM
as you taught me
SENİN BANA ÖGRETTİGİN GİBİ
I pray to be close to you
SANA BAGLI KALMAK İCİN DUA EDERİM
On that day and see you smile
O GÜN SENİN GÜLÜMSEMENİ GÖRMEM İCİN
When you see me
BENİ GÖRDÜGÜN ZAMAN

NAKARAT:
Sallu ala Rasulillah
Habibil Mustafa
SELAM SENİN ÜZERİNE OLSUN
The Chosen One
TEK SECİLMİŞ OLAN
Sallu ala... Rasulillah...
Oh..Peace be upon.. Oh..The Chosen One
41121_139359149440409_122237831152541_188426_62455  4_n.jpg

z£LaL

Börtecine
Sene başından itibaren kızım hararetle İngilizce çalışıyor, kelime ezberliyor. Arada kâğıdı elime verip “anne kontrol eder misin? Olmuş mu?” diye soruyor. “Aa, düzensiz fiilleri mi ezberliyorsun” diyerek saymaya başlıyorum ezberimdekileri. Kızımın gözleri açıldıkça açılıyor ve “anne sen bunları nereden biliyorsun” diyor sanki imkânsız bir şeyler zuhur etmiş gibi. Allah Allah, biz okula gitmedik mi. Bildiğimizi ilan mı vereceğiz, mütevazıyız diye şu olanlara bir bakın hele. Çocuğunuz bile okul yolu gördü mü sizi kara cahil zannediyor. Kendisinin bilmediğini annesinin bilir olmasını hazmedemedi hanımefendi.
Tabi bunda benim de birazcık payım olabilir. Soruları olduğunda fazla tafsilatlı açıklamalar yapmaktan hoşlanmadığımdan genelde babalarına yönlendirdiğim için her şeye cevabı olan, bilgili adam kontenjanı babaya ait. Anne sefilleri oynuyor. Neyse, kızım ilk şoku atlatınca “anlamlarını da biliyor musun?” diye sordu. “Yok, canım unutmuşumdur ama bir sor bakalım” dedim. Şaşırma sırası bendeydi bu kez, çoğunu hatırladığıma inanamadım.
Vay canına, bu duyguyu geçmiş zamanda en bariz hangi olay vesilesiyle tatmıştım? Hatırladım evet. Bu tıpkı ehliyet sınavında en çok korktuğum motor dersinden en yüksek notla geçtiğim ders olduğunu gördüğümde kendime şaşırmamdaki hissiyatla aynı. Öyle ya, kadın kısmı ne anlar motordan. Yahu bizim motor dersine giren hocamız zaten bir hanımefendiydi ne haber. İşin latifesi bir yana, aslında bu sadece İngilizce dersimize giren hocamızın kalitesinden kaynaklanıyordu. Dersin öğretmenini severseniz anlattıklarını da can kulağıyla dinlersiniz ve öğrenirsiniz. İşe bak, o da hatun bir kişiydi. Tesadüf işte.
İngilizceyi ilerletmenin keyifli yolu
Bu sene belki de en çok dinlediğimiz müzik albümleri arasında ilk sıralarda Maher Zain yer alıyor. Zira İngilizce öğrenme telaşındaki çocukların dinledikleri İngilizce şarkılar bu süreçte en büyük yardımcıları. Şimdiki çocuklar nasipli canım, arayana alternatif çok. Biz çocukken Michael Jackson ve Madonna’yı az mı dinlemiştik. Üstelik lisan için filan da değil, piyasada sana en çok ne sunuluyorsa, daha güzelinden de haberdar değilsen, önüne konulanı dinlersin. Hatta 23 Nisan kutlamalarında bu şarkılardan birisiyle gösteri yapan çocukları izlerken farkında olmadan terennüm ettiğimi, yanımda, beni sadece dışarıdan görüp bildiği kadarıyla tanıyan bir mahalle komşumun şaşkınca bakışlarıyla “Kebire sen nerden biliyorsun bunları?” diye sorduğunda fark etmiş ve çok utanmıştım. Galiba hiç bir şey dışarıdan göründüğü gibi değil sözü böylesi durumlar için de geçerli. İçimize işlemiş demek ki, babaannem olsa “gâvur oğlu gâvur” derdi kesin. Ağzına sağlık, ruhuna Fatiha babaannem benim.
Ara ki bulasın! Aradım, buldum
Dünyabizim’de Outlandish grubuyla alakalı haberi okuyup, müziklerini dinleyince onları da çok beğendik ve dinler olduk Maher Zain ile birlikte. Ama ben takıntılıyım ya, illa da albümlerini elime alıp görmem lazım. Biraz araştırma yapınca Maher Zain’in yeni bir albüm çıkardığını da öğrendim: “Forgive Me” (Beni Affet). “Bari iki albümünü birden alırım” düşüncesiyle arıyorum, nerden alabilirim diye telefon ediyorum. İkinci albümünü de istediğimi söylediğimde “hayır, henüz çıkmadı, haberimiz yok” bilgisini alınca benim atmaya her an meyilli şalterlerim atıveriyor. Size de, yaptığınız işe de… Hasbinallah ya. Her halde çıktığını bilmesem sizden istemem değil mi?
Aramaya devam ediyorum internetten ve benim gibi Maher Zain ve Outlandish albümlerini almak isteyip de alamayan mağdurların görüşlerini yazdıkları bir siteden Berakat Yayıncılık adını okuyunca oraya telefon ediyorum. Outlandish’in albümlerinin satışının olmadığını ve Maher Zain’in yeni albümünün Türkiye’ye henüz gelmediğini öğreniyorum. İlk albümünü gönderebileceklerini söylediklerinde sevinçten yerimde duramıyorum ve hemen sipariş veriyorum. Allah’ım şükürler olsun, yaptığı iş hakkında malumat sahibi birilerini buldum. Hâlâ umut var demek ki.
Maher Zain’in müziklerini hem çocuklar, hem de büyükler severek ve bıkmadan dinleyebilir
Farklı alternatifler arayanlar için iyi müzikler mevcut. Sırf İngilizce albüm dinlemiş olmak için saçma sapan ve sözleri anlamsız, müziği ruhu yoran şarkılar dinleyen çocukları görünce üzülüyorum hakikaten. Ebeveynlerin biraz uyanık olması ve iyi örnekleri çocuklarına takdim etmesi gerektiğini düşünüyorum. Ama maalesef büyük bir kısım işin bu yönünü hiç önemsemiyor ve hassasiyet göstermiyor. Hiç değilse biz, bu yolda arayış içinde olanlar için bir seçenek sunmuş olalım. Maher Zain’in müzikleri hem çocukların, hem de büyüklerin severek ve bıkmadan dinleyebilecekleri, üstelik bazılarının Arapça veya Türkçe versiyonu bile olan şahane şarkılar. Kendisi de aynı zamanda senelerdir müzik piyasasının içerisinde bulunduğundan olsa gerek parçaların sözünde, müziğinde ve düzenlenmesinde katkısı oldukça fazla. Hâlâ haberdar olmayıp, dinlemeyenlere acilen duyurulur.

F.Kebire Gündüz Karaaslan

ŞehbaL

Kıdemli Üye
Palestine will be free

Everyday, We keep telling each other
That this day will be
Will be the last and tomorrow
We all can go home free
And all this will finally end
Palestine tomorrow will be free

No mother, no father to wipe away my tears
That's why I won't cry
I feel scared but I won't show my fears
I keep my head high
Deep in my heart I never have any doubt
That Palestine tomorrow will be free

I saw those rockets and bombs shining in the sky
Like drops of rain in the sun's light
Taking away everyone dear to my heart
Destroying my dreams in a blink of an eye
What happened to our human rights?
What happened to the sanctity of life?
And all those other lies?
I know that I'm only a child
But is your conscience still alive

I will caress with my bare hands
Every precious grain of sand
Every stone, and every tree
'Cause no matter what they do
They can never hurt you
'Cause your soul will always be free

CENGİZHAN

Yasaklı
Maher Zain - So Soon - Türkçe Altyazılı

Maher Zain - So Soon - Türkçe Altyazılı

z£LaL kardeşim getirdiği klibi gördüm,
Bu alt yazılı versiyonu o klibin altına koymak istedim beceremedim..

enise

Yeni
Baraka allahu lakuma...

[video=youtube_share;mHpTdsBbYRM]http://youtu.be/mHpTdsBbYRM[/video]

enise

Yeni
[video=youtube_share;TTf6veoAEeo]http://youtu.be/TTf6veoAEeo[/video]

enise

Yeni
[video=youtube_share;w-bqkFsmv7Q]http://youtu.be/w-bqkFsmv7Q[/video]

enise

Yeni
Ama 2010 da acilmis yenilenmis oldu fena mi:)

Meryem

Komplike
Ama 2010 da acilmis yenilenmis oldu fena mi:)

Eski konu güncellenseydi daha iyi olurdu. Herkes aynı konuları tekrar tekrar açsaydı düzen olmazdı forumda, bu nedenle eski olan konuyla birleştiriliyor mükerrer konu... Durum bu yani... : )

Verda

Gales
Konular birleştirilmiştir..